22 maja 2019 09:20
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info MIP sp. z o. o ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

ASTELL&KERN - na pograniczu stacjonarno-mobilnym

Ludzie, z którymi rozmawiam czasem, głoszą ekstremalne opinie na temat Astell’a. Od skrajnego uwielbienia, za to co osiągnął, po skrajną nienawiść.
Gdy tak ciut głębiej pogrzebać, to często ten hejt bierze się z zazdrości, że ich nie stać albo z uświadomienia sobie, że władowali ileś tam tysięcy w system stacjonarny i tenże nie gra jakoś spektakularnie lepiej niż ten koreański, kieszonkowy, hi-endowy ogryzek.

Astell od początku miał prosty przekaz dla klientów – jest drogo, ale też u nikogo nie dostaniecie takiego sprzętu. Gdy się jest na szczycie drabiny pokarmowej można dyktować dowolne warunki. Astell celuje w świadomego klienta, który wie  co słyszy i rozumie dlaczego to tyle musi kosztować.


[img:2]Zdjęcie zrobione w dniu dla prasy, później stoisko wyglądało jak na banerze na górze - dopchać się było trudno

[img:6]A&ultima SP2000, w oryginalnej w kształcie obudowie

Nowym flagowcem pokazanym przedpremierowo był A&ultima SP2000, który ma wejść oficjalnie do sprzedaży w lipcu. Najważniejsze cechy nowego modelu to: wykorzystanie ośmiordzeniowego procesora CPU (rzeczywiście wszystko śmigało szybciej od poruszającego się po ekranie palca), podwójny najnowszy DAC AKM AK4499EQ, 512 GB pamięci na dane (podwojenie względem poprzedniej generacji), przeprojektowano i ostatecznie rozdzielono obwody wyjściowe, i teraz zbalansowane wyjście ma 6Vrms, a niezbalansowane 3Vrms (mocniejsze względem poprzedników), konstrukcja dual-mono, natywne odtwarzanie plików 32bit/768kHz, oraz natywne DSD512 (22.4MHz), dwa zakresy Wi-Fi które przydają się do strumieniowania serwisów (kodowanie MQA jest już w końcowej fazie testów), no i oczywiście do wyboru wersja z korpusem z miedzi o nieco cieplejszym (analogowym) brzmieniu i ze stali nierdzewnej o brzmieniu bardziej chłodnym (sterylnym).


[img:7]Te wszystkie skosy powodują, że sprzęt wygląda jak luksusowa biżuteria i Astell konsekwentnie się trzyma tego stylu

Oczywiście zapytałem, czy inżynierowie doszli już w końcu do tego, dlaczego materiał obudowy tak mocno wpływa na zmianę brzmienia, pomimo zastosowania identycznych podzespołów? Dostałem odpowiedź, że to kwestia uziemienia (electrical conduction for grounding – org.). Nie jestem elektronikiem i nie bardzo łapię, co mój rozmówca miał na myśli. O jakią przewodnośś i uziemienie chodzi, gdy urządzenie leżącym np. na biurku. W każdym razie, na każdą próbę dopytania o ten fenomen, odpowiedź była jedna – grounding.

Możliwe, że ten szczegół umknął uwadze, więc go powtórzę – najnowszy, przenośny SP2000 obsługuje w 100%, co do bitu rozdzielczość 32bit/768kHz i DSD512 22.4MHz. W najbliższym czasie będę pisał o wielu ekstremalnych nowościach cyfrowych i proponuję zabawić się w tropienie ile i za jakie pieniądze urządzeń stacjonarnych potrafi to samo co kieszonkowy Astell. 
Spodziewana cena krajowa 16.999 zł.

[img:8]SP2000 – stalowy 410g, miedziany 432g może z łatwością wyrwać dziurę w kieszeni,
ładowanie i komunikacja poprzez USB C

[img:11]KannCube to urządzenie przenośne, ale czy kieszonkowe? Do tylnej kieszeni w spodniach na pewno nie wejdzie,
ale jako sprzęt na biurko sprawdzi się z nawiązką

Druga z nowości, już samym rozmiarem robiła duże wrażenie. KannCube miał premierę w Japonii dwa tygodnie przed wystawą, acz to właśnie w Niemczech został pierwszy raz pokazany szerokiemu światu.
To bardzo mocno, wręcz ekstremalnie zmodyfikowane urządzenie w stosunku do poprzednika (Kann).
Przede wszystkim, zastosowano dwukrotnie bardziej wydajny wzmacniacz słuchawkowy niż w innych odtwarzaczach, oraz dużo pojemniejszy akumulator.
Nie od dziś wiadomo, że azjaci kochają się w ekstremach i prawdopodobnie to właśnie tamtejszy rynek, będzie głównym odbiorcą dla KannCube. Możliwość napędzenia dosłownie dowolnych słuchawek z przenośnego źródła (w trybie wysokiej wydajności na wyjściu zbalansowanym 12Vrms), stanie się kluczem do sukcesu tej konstrukcji. 128 GB pamięci wewnętrznej, plus możliwość włożenia karty microSD do 2TB, powinna wystarczyć każdemu. Dwa układy DAC ES9038PRO firmy ESS, pracujące w konfiguracji dual-mono (spotykane w urządzeniach hi-endowych) dekodują do 32bit/384KHz i DSD256, akumulator 7.400mAh! Pojawić ma się w czerwcu w cenie 7.499 zł.


[img:10]Nowe pięciopinowe złącze Mini XLR pozwala na zbalansowane podłączenie się do sytemu stacjonarnego

[img:12]Zdjęcia nie do końca oddają powagę sytuacji, ale KannCube jest niepokojąco wielki, ten gość miał dłoń jak piekarz, a i tak ledwo go obejmował (493g) – pół kilo metalu w garści może w razie potrzeby wybić komplet zębów

Ze słuchawek, nowością była odświeżona wersja dokanałowych monitorów AK T9iE (następca AKT8iE), z pasmem przenoszenia 8-48.000Hz. Wyprodukowane przez Beyerdynamic, wyposażone w fenomenalny przewód srebrno-miedziany, zniknęły ze stoiska w niejasnych okolicznościach – zdjęć wiec nie ma. Spodziewane w lipcu w cenie 4.999 zł i wbrew pozorom, ta cena może okazać się całkiem atrakcyjna.


[img:3]Zewnętrzny wzmacniacz SP1000 AMP - dock nie wymaga dodatkowych kabelków ani sterowania,
wewnętrzny akumulator 3.700mA pozwala na pracę z odtwarzaczem SP1000 do 9h
 [img:5]Wzmacniacz idealnie dopasowany został do bryły odtwarzacza, dodając kilka skosów od siebie

No i jako ostatni – zewnętrzny wzmacniacz SP1000 AMP w postaci docka. Stworzony dla potrzeb poprzedniego flagowca A&ultima SP1000. W moim odczuciu, to miły gest względem klientów, którzy ledwie rok temu wyskoczyli ze sporych pieniędzy na zakup odtwarzacza. Dzięki temu „pudełku”, mogą poczuć się znów, że przebywają na szczycie, wśród posiadaczy urządzeń przenośnych. Wzmacniacz daje na wyjściu zbalansowanym 10Vrms. Kolory do wyboru aż trzy: czarny onyx, stal, aluminium.
Spodziewany w Polsce w lipcu w cenie 3.999 zł.

 [img:9]W ofercie pozostają: A&ultima SP1000, A&ultima SP1000M, A&futura SE100, A&norma SR15, Kann,
słuchawki Diana, Billie Jean oraz słuchawki Beyerdynamic

[lupa:1]Na tyłach w gablocie, można było prześledzić rozwój marki. Nie było tam słabych zawodników.
 Moja znajomość z Astell&Kern zaczęła się dość wcześnie (drugi model), gdy w 2014 napisałem recenzję AK120, pod którą zresztą nadal
podpisuję 
się czterema kopytami - w tamtych czasach cena 5.500 zł za urządzenie przenośne, wydawała się czymś z pogranicza kosmosu i absurdu... minęło 5 lat, następca kosztuje 17.000 zł i nikogo to już nie dziwi
(kliknij żeby powiększyć)

więcej: mp3store.pl
We/Wy zbalansowane Przenośne odtwarzacze plików (DAP) MQA Hi-res (mobilne) Wi-fi/LAN Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

ASTELL&KERN ASTELL&KERN astellnkern.com

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > ASTELL&KERN rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz