5 lipca 2019 09:12
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info MIP sp. z o. o ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

CAMPFIRE AUDIO - świat i Polska

W tym materiale chciałbym połączyć zapowiedzi dwóch i pół nowości pokazanych w Monachium, oraz co fajnego jest już do kupienia od miesiąca w Polsce.

Panowie przedstawiciele firmy byli bardzo oszczędni w słowach, ograniczając informacje techniczne do absolutnego minimum. Ewidentnie zależało im na zachęcaniu pytających do słuchania, nie gadania.
Zapraszam na foto story.


[lupa:1]Pełna oferta (kliknij żeby powiększyć)

[lupa:2]IOnajnowszy entry level, dwuprzetwornikowe: wysokotonowa zbalansowana armatura i wentylowana armatura niskotonowa,
tweeter posiada komorę – TAEC (Tuned Acoustic Extended Chaber), tunel ze stali nierdzewnej i aluminiowy korpus,
śruby pokryte 24-karatowym złotem (kliknij żeby zmienić kadr)

[lupa:3]Kolejną nowością był Polaris z 8.2 mm średnicy przetwornikiem, korpusem z maszynowo obrabianego aluminium i tunelem ze stali nierdzewnej, śruby oksydowane (kliknij żeby zmienić kadr)

[lupa:4]A to jest owa półpremiera  Andromeda po face liftingu, dźwięk pozostał ten sam, ale poprawiono wygląd korpusu,
stalowy tunel, stalowe śruby, nowy kabel (kliknij żeby zmienić kadr)

Andromeda jest bezdyskusyjnie najlepiej się sprzedającym modelem w portfolio Campfire i to pomimo dość konkretnej ceny. Zapytałem więc w czym leży tajemnica sukcesu właśnie tego konkretnego modelu. 

DJ Stewart (zgodnie z napisem na plakietce pochodzący z Vereinigte Staaten von Amerika  zupełnie jakby to był tytuł albumu Rammstein): To chyba kwestia zbiegnięcia się w jednym urządzeniu wielu wyjątkowo trafionych cech: znakomita sygnatura dźwięku, bardzo mocno wyciągnięte w górę wysokie częstotliwości, bardzo zwarty dół i wyjątkowo wyrafinowany środek, no i nadzwyczajnie szeroka scena. A że takie same głosy płyną ze strony prasy i konsumentów, więc sprzedaż rośnie. Jednym słowem wyjątkowo korzystny stosunek ceny do możliwości. Zresztą słyniemy na świecie z wyjątkowo dopracowanej góry pasma.

Wszystkie trzy nowe modele otrzymały: posrebrzane przewody miedziane, skórzane etui i haki zauszne zamiast przewodów z pamięcią kształtu. A poza tym... wyglądają tak samo.
Wybaczcie złośliwość, ale to trochę tak, jakby producent samochodów wypuścił trzy modele różniące się z zewnątrz kolorem lakieru i kolorem śrub do kół, potem nadał im trzy odmienne nazwy z powodu różnych silników pod maską (których nie widać), zróżnicował cenowo i oczekiwał, że klientom najdroższej wersji nie będzie przeszkadzało, iż najtańsza wygląda tak samo. Staram się mocno wierzyć, że ktoś to przemyślał...


[img:1] 

A tymczasem w Polsce...

[img:2]

W kraju do sprzedaży trafił już oficjalnie model Solaris – coś dla naprawdę wymagających klientów, słuchających muzyki Hi-Res np. z odtwarzaczy Astell&Kern.

Info dystrybutora: Projektując model Solaris, firma Campfire Audio skorzystała z całej swojej wiedzy i wielu technologii, jakie ma do dyspozycji. Dzięki temu stworzone słuchawki są naprawdę wyjątkowe, łączące wiele technologii, jakich jeszcze wcześniej nie zintegrowano w jednym produkcie. 
Campfire Audio SOLARIS to konstrukcja hybrydowa, która jest kompilacją osiągów przetworników armaturowych z możliwościami przetworników dynamicznych. 

[img:3:R]Zastosowano dwa specjalnie dobrane wysokotonowe przetworniki armaturowe, które są dopasowane do unikalnego dla Campfire Audio systemu T.A.E.C (Tune Acoustic Expansion Chamber  Dostrajana Akustyczna Komora Rozszerzająca). Zapewnia to znakomite rozciągnięcie pasma w zakresie wysokich tonów. A jednocześnie nie powoduje wyostrzenia sybilantów ani zmęczenia przy dłuższym odsłuchu. Wysokie tony z najnowszego modelu SOLARIS są dokładnie takie, jakich słuchacz może oczekiwać od słuchawek hi-endowych. Pokazują wiele detali, są eteryczne, lecz nie męczą i nie posiadają wyostrzeń. 

Do odtworzenia średnich tonów zastosowano specjalny, większy przetwornik armaturowy, zaprojektowany wyłącznie do odtwarzania tego zakresu pasma. Posiada on umieszczony z tyłu port, który optymalizuje jego warunki pracy i zapewnia doskonałą dynamikę. 

Bas z kolei odtwarza dedykowany przetwornik dynamiczny. Jest to dedykowany do tego zadania, autorskiej wersji przetwornik o średnicy 10 mm A.D.L.C., który dodatkowo został zoptymalizowany poprzez Komorę Strojoną Polaryzacyjnie (Polarity Tuned Chamber). Taka konfiguracja zapewnia nie tylko doskonałe zgranie basu z resztą pasma ale również idealną spójność. Dzięki temu uzyskano znakomitą dynamikę oraz siłę basu, jaką zaoferować mogą tylko przetworniki dynamiczne. 

Warto także zaznaczyć, iż Campfire Audio wyjątkowy nacisk kładzie na jakość wykonania swoich produktów oraz ich odporność na trudy codziennego użytkowania. Wszystkie elementy są perfekcyjnie spasowane ze sobą. Słuchawki te to doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą się cieszyć najwyższej jakości brzmieniem przez długie lata. 

Najwyższej klasy słuchawki wymagają znakomitego kabla i taki też Campfire Audio dostarcza w zestawie. Jest to zoptymalizowany do współpracy z tymi akurat słuchawkami kabel posiadający przewodniki z czystego srebra w konfiguracji Litz. Posiada on wysokiej jakości oplot, zapewniający trwałość i wygodę eksploatacji.

Główne cechy

  • Podwójne, specjalnie zaprojektowane wysokotonowe przetworniki armaturowe wraz z systemem T.A.E.C.
  • Pojedynczy, dedykowany armaturowy przetwornik średnio tonowy, posiadający wentylowaną komorę optymalizującą warunki pracy.
  • Specjalnie zaprojektowany, dynamiczny przetwornik o średnicy 10 mm doskonale zgrany z Komorą Strojoną Polaryzacyjnie dla integracji basu z resztą pasma oraz doskonałej jakości niskich tonów.
  • Przetwornik niskotonowy posiada membranę o autorskiej konstrukcji Campfire Audio. Jest to membrana A.D.L.C, czyli membrana karbonowa o strukturze naśladującej amorficzny diament
  • Najwyższej jakości złącza berylowo-miedziane wraz z formą ze stali nierdzewnej
  • Nowo opracowany kabel z czystego srebra typu Litz

Cena sugerowana: 6.500 zł

Słuchawki Przewodowe Dokanałowe Przenośne Domowe Kabel wymienny/zbalansowany Hi-res słuchawki

Gdzie kupić?

CAMPFIRE AUDIO CAMPFIRE AUDIO

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > CAMPFIRE AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz