14 sierpnia 2019 12:41
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Audiomagic - dystybucja ul. Sienna 61 00-820 Warszawa

iFi DAY w Warszawie i 4 premiery

Ekipa z iFi przyjechała do Polski z roboczą wizytą promocyjną w ramach nieformalnego Tour the Europe, przywożąc ze sobą aż 4 nowe produkty, co jest liczbą wręcz porażającą (na plus) jeśli uwzględnimy, że na monachijskim High End niektórzy „wielcy” branży, nie mieli do pokazania kompletnie nic nowego.


[img:1]Vincent Luke - jeden ze współzałożycieli iFi

Aurora

Na pierwszy ogień poszła Aurora (wczesny prototyp pokazany był na IFA 2018). Można by powiedzieć, że to odpowiedź markowego producenta na potrzeby mniej zasobnego klienta, który chciałby mieć w niewielkim mieszkaniu coś fajnie grającego. Bardziej w roli wypełniacza przestrzeni muzyką, niż prowadzenia odsłuchów.


[img:7]Od dołu widać dwa potężne (po pół kilo) radiatory pasywne

[lupa:2](kliknij żeby powiększyć)

Aurora posiada kilka unikalnych cech, których nie podejrzewalibyśmy po
urządzeniu tej wielkości. No cóż, pozory czasem mylą:

 1. Kombajn, bo to jedyne adekwatne określenie tego All-in-One posiada wbudowaną autokalibrację ultradźwiękową. Ponieważ urządzenie jest przenośne i gdziekolwiek zostanie postawione stara się grać na max dobrze, więc robi sobie kalibrację. Ktoś powie: „A cóż w tym takiego oryginalnego? Mój amplituner robi to od lat!”. Owszem, ale twój amplituner robi to przez kilka dobrych minut, musisz do tego postawić mikrofon w odpowiednim miejscu, a jeszcze najpierw rozplątać 5m jego kabla. Potem już z górki - kanonada pisków i kalibracja gotowa. Aurora posiada natomiast 3 sekcje czujników ultradźwiękowych mierzących odległości do ścian i dużych przeszkód. W zasadzie nie wiem ile to zajmuje czasu, bo proces jest niesłyszalny (ultradźwięki) i trwa raczej bardzo krótko - tyle ile zajęło wyprostowanie się prezenterowi po naciśnięciu przycisku na panelu przednim. Tyle jeśli chodzi o wygodę użytkownika.
 2. Druga cecha to przykład myślenia typowego dla audiofilskiej firmy - Aurora pośród licznych bezprzewodowych interfejsów posiada i Bluetooth, ale w archaicznej wersji 3.0. Dlaczego? Ano dlatego, że z całego mikroprocesora wykorzystywany jest jedynie jego fragmencik odpowiedzialny za przesył danych. Obróbką sygnału, czyli to na co się najbardziej narzeka w przypadku Bluetooth zajmują się inne, bardziej wyrafinowane podzespoły. To bardzo unikalne podejście do tematu jakości stosowane jest i w pozostałych urządzeniach iFi.
 3. DAC jest Hi-Res’owy, ale dalsza obróbka sygnału całkowicie analogowa - analogowa regulacja wzmocnienia i analogowy wzmacniacz lampowy w klasie A.
 4. Wejścia i wyjścia w obfitości i na każdą okazję. Można Aurorę wykorzystać jako soundbar, tuner i interface do dysku NAS. Ma nawet własny slot na karty micro SD i wbudowany odtwarzacz plików, a zarządzać utworami głosowo poprzez Echo Dot od Amazona.
 5. 4x spore głośniki szerokopasmowe, 2x specjalnej konstrukcji tweetery i 2x 8” membrany bierne i do tego bardzo oryginalny design z uchwytem w kształcie piramidy.


[lupa:1]Na wejściach można podpiąć wszystko co współczesne w audio (kliknij żeby powiększyć)

[img:3]A tu widać rozdział na część cyfrową na wejściach i analogową odpowiedzialną za obróbkę dźwięku

 

PowerStation

[img:5:R]Tu się szykuje kolejny przebój sprzedaży. Jak ktoś w potęgę czystego prądu nie wierzy, to go nic nie przekona, ale jeśli wiecie o co w zabawie z prądem chodzi, to ta listwa robi to wyjątkowo solidnie:

Posiadając już dotychczasowego iPurifier można go wykorzystać do odseparowania zasilania analogowego od cyfrowego - cwany pomysł

 1. Wycina zakłócenia charakterystyczne dla urządzeń „siejących” w eterze jak telewizory,
  fale radiowe AM/FM, telefony komórkowe, krótkofalówki i robi to na znaczącą skalę.
 2. Pozwala odseparować urządzenia cyfrowe od analogowych poprzez fizyczne odcięcie
  jednych gniazd zasilających od drugich.
 3. Zabezpiecza przed chwilowymi skokami napięcia na poziomie wyładowania pioruna na najbliższym słupie.
 4. Sprawdza polaryzację wtyczek - gdyby ktoś zapomniał, to chodzi o to, że od czasu jak przeszliśmy w większości na wtyczki dwupinowe (bez uziemienia) to tak naprawdę nie wiemy który przewód (w urządzeniu) jest zasilający, a który neutralny i jak podłączymy kilka różnych odbiorników „jak popadnie” to i efekty zasilania mamy „jakie bądź”.
 5. Dba byśmy nie mieli pętli uziemiającej.
 6. Samego modułu AC iPurifier+ (ten biały element) sprzedano ponad 10.000 egz, dla kompletnego rozwiązania można spodziewać się jeszcze lepszego wyniku.


[img:6]Listwa działa podobnie jak ANC w słuchawkach - do każdego zakłócenia
generowane jest przeciwzakłócenie i po nałożeniu obu na siebie problem znika

 

Zen 

Na koniec pojawiła się zapowiedź nowej linii urządzeń Zen, dla osób potrzebujących czegoś bardziej stylowo wyglądającego na biurku. W okresie od września do stycznia pojawią się w sumie 4 nowe urządzenia stanowiące funkcjonalny komplet na każdą okazję - taki mini zestaw Hi-Fi.


[img:8]Zen Blue i Zen DAC

[img:9]Różnią się jeszcze wyglądem, bo to wersje przedprodukcyjne

Pokazane zostały pierwsze dwa:

 • Zen DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym - z UWAGA! - zbalansowanym wyjściem słuchawkowym 4.4 mm i niezbalansowanym 6.3 mm i kilkoma innymi gniazdami, ale bez bezprzewodowości, bo tym się zajmuje kolejny klocek…
 • Zen Blue - transmiter bezprzewodowy Bluetooth z aptX HD i równie bogatym kompletem wyjść. Jego zadaniem jest bycie pomostem pomiędzy PC / Mac lub innym źródłem bezprzewodowym, a parą kolumn aktywnych lub słuchawkami. Tu również wbudowano wyjście zbalansowane 4.4 mm (nowy standard zaproponowany przez Sony). Za wzmacniacze odpowiedzialna jest legenda branży John Curl, co dobrze wróży nowym produktom.

Spodziewane ceny: 129-149 Euro. Jednym słowem będzie to jakość iFi w bardzo budżetowej cenie. W dalszej kolejności pojawi się przedwzmacniacz gramofonowy.


[img:2]Ekipa z iFi, ekipa polskiego dystrybutora i na czarno piszący te słowa

Przetwarzanie Cechy dodatkowe Kable zasilające Interkonekty analogowe Interkonekty cyfrowe Wzmacnianie Akcesoria/Varia Źródła

Gdzie kupić?

IFI AUDIO IFI AUDIO

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > IFI AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz