24 września 2019 13:19
Info Audiofast Audiofast tel: +48 42 61 33 750 www.audiofast.pl

GRYPHON AUDIO: ESSENCE PRE + ESSENCE POWER (mono / stereo)

[img:5:R]Po ostatniej rozmowie z dyrektorem Gryphona, panem Jakobem Odgaardem pozostał mi w pamięci kluczowy przekaz do klientów, który można by zawrzeć w mniej więcej takich słowach – może i nie jesteśmy najtańsi, za to nasz sprzęt przetrwa lata nie tracąc na wartości.
Można do tego jeszcze dodać, że bardzo porządnie zaprojektowany i wykonany stereofoniczny tor analogowy, nie stanie się „przestarzały” z dnia na dzień. 

Jeśli hi-endowy przedwzmacniacz / wzmacniacz jest doskonały dziś, to doskonałym będzie i za 10 i za 15 lat – taka jest bowiem natura sprzętu analogowego.

 

Legendarna w branży, firma Gryphon Audio, poinformowała o planach wprowadzenia do sprzedaży w lutym przyszłego roku referencyjnego: przedwzmacniacza, oraz końcówki mocy Essence. Premiera tych urządzeń uświetni obchodzone w 2020 roku 35. urodziny marki.


[lupa:1]Ponadczasowe wzornictwo Gryphona to zasługa właściciela firmy – Flemminga Rasmussena
(kliknij żeby powiększyć)

[lupa:5](kliknij żeby powiększyć)

[img:1:R]Pracujący w konfiguracji Dual Mono, przedwzmacniacz liniowy Essence Preamplifier został wyposażony w dwa zbalansowane wejścia XLR, oraz trzy wejścia gramofonowe single-ended. Urządzenie to, w celu osiągnięcia referencyjnej jakości brzmienia, niemal w całości zostało pozbawione okablowania wewnętrznego, oprócz – rzecz jasna – najbardziej niezbędnych elementów. Dzięki temu, inżynierowie Gryphona mogli pominąć wpływ kabli na brzmienie i w całości, skierować uwagę na optymalizację poszczególnych modułów elektronicznych przedwzmacniacza. 

Ultrakrótkie ścieżki sygnałowe i ogólna elegancja cechująca przedwzmacniacz liniowy Essence to nie jedyne jego wyróżniki. Warto tutaj zwrócić uwagę na zaawansowany mikroprocesor kontrolujący pracę urządzenia. To właśnie dzięki niemu, Gryphonowi udało się wprowadzić do przedwzmacniacza, znakomicie działające i prezentujące się menu, za pośrednictwem którego można między innymi spersonalizować nazwy wejść (do ośmiu znaków), ustawić pod kątem swoich preferencji poziomy głośności (startowy / maksymalny), czy jasność wyświetlacza (100% / 75% / 50% / 25% / wyłączony). 

Wychodząc naprzeciw rynkowym trendom, Gryphon umożliwia uzupełnienie przedwzmacniacza o wewnętrzny moduł przedwzmacniacza gramofonowego MM / MC lub moduł przetwornika cyfrowo-analogowego (obsługującego zarówno pliki PCM, jak i DSD). Warto zaznaczyć, że są to pełnowartościowe propozycje, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających miłośników audio.


 [lupa:2](kliknij żeby powiększyć)

[lupa:6](kliknij żeby powiększyć)

Przedwzmacniaczowi liniowemu towarzyszyć będzie pracująca w konfiguracji Dual Mono końcówka mocy Essence Amplifier w dwóch wersjach: stereo, oraz 2x monofonicznej. Urządzenie pracuje w czystej klasie A i z imponuje mocą. Trzy nastawy prądu podkładu, pozwalają na zmniejszenie mocy oddawanej w czystej klasie A, aż do wartości w której wzmacniacz praktycznie się nie grzeje. W wypadku wersji stereo mówimy tutaj o 2x 50 W przy 8 Ω, 2x 100 W przy 4 Ω oraz 2x 190 W przy 2 Ω. Z kolei monobloki są w stanie oddać 2x 50 W przy 8 Ω, 2x 100 W przy 4 Ω oraz 2x 200 W przy 2 Ω. Taka specyfikacja gwarantuje, że wzmacniacz Essence, niezależnie od wersji, bez problemu napędzi nawet najbardziej wymagające kolumny głośnikowe, oferując niezrównaną, referencyjną jakość brzmienia. 
W celu poprawy jakości dźwięku inżynierowie Gryphona zdecydowali się na zastosowanie dwóch oddzielnych zasilaczy dla stopni: wyjściowego i kontrolnego oraz udoskonaloną topologię obwodów. Wszystko to składa się na fantastyczną jakość dźwięku, o której każdy będzie marzył.


[lupa:7](kliknij żeby poiększyć)

Brzmienie oferowane przez końcówkę mocy Essence jest efektem wieloletniego doświadczenia firmy, sięgającego już 35 lat. Z tym wzmacniaczem każdy system audio zagra bardziej naturalnie i przekonywująco, oferując niemal idealną iluzję spektaklu na żywo. Co więcej, dzięki sporemu zapasowi mocy, wzmacniacz ten nigdy nie będzie „siłował się” z kolumnami, ale je prowadził, pozwalając im zaprezentować się ze swojej najlepszej strony. Muzyka zabrzmi więc delikatnie i wyrafinowanie lub mocno i potężnie – w zależności od aktualnych potrzeb. Essence zrobi to bez najmniejszego wysiłku.


[lupa:3]Będą więc do wyboru dwie konfiguracje - ze wzmacniaczem stereofonicznym...
 (kliknij żeby powiększyć)

[lupa:4]... lub dwoma monoblokami, swoją drogą na jednych zdjęciach przedwzmacniacz nazywa się Pre, a na innych Preamplifier,
- ciekawe, która wersja frontu trafi do produkcji? (kliknij żeby powiększyć)

Serię Essence można uznać za szczytowe osiągnięcie Gryphona w sferze designu. Oba produkty prezentują się fenomenalnie. Uwagę przykuwa prostota formy, przepiękne wyświetlacze i podświetlenia oraz kultowe, świecące się na czerwone logo, które cieszy się rozpoznawalnością i szacunkiem na całym świecie. Intrygująco i pięknie prezentują się nawet radiatory. Ta dbałość o najdrobniejsze szczegóły, często pomijane lub po prostu niezauważane przez innych producentów, jest świadectwem pasji i zaangażowania pracowników Gryphona. To właśnie dzięki nim (duńskim pracownikom firmy) patrzymy na produkty, które każdy chciałby mieć w swoim domu.

 

Specyfikacja techniczna:

Przedwzmacniacz liniowy Essence

 • [img:2:R]Impedancja wyjściowa (XLR/RCA): 15/22,5 Ω
 • Pasmo przenoszenia (-3 dB): 0,1 Hz – 1 MHz
 • Pojemność zasilacza: 2 x 26 000 μF
 • Wzmocnienie: 18 dB
 • Impedancja wejściowa zbalansowana (20-20.000 Hz): 50 kΩ
 • Impedancja wejściowa, single-ended (20-20.000 Hz): 25 kΩ
 • Wymiary (S x W x G): 47 x 16,5 x 38,5 cm
 • Waga: 13,4 kg

Stereofoniczna końcówka mocy Essence

 • [img:3:R]Moc: 2x 50 W/8 Ω; 2x 100 W/4 Ω; 2x 190 W/2 Ω
 • Impedancja wyjściowa: 0,015 Ω
 • Pasmo przenoszenia (-3 dB): 0,3 – 350.000 Hz
 • Pojemność zasilacza (oba kanały): 400.000 μF
 • Wzmocnienie: 31 dB
 • Impedancja wejściowa (20-20.000 Hz): 20 kΩ
 • Wymiary (S x W x G): 47 x 24 x 46 cm
 • Waga: 45 kg

Monofoniczna końcówka mocy Essence

 • [img:4:R]Moc: 50 W/8 Ω; 100 W/4 Ω; 200 W/2 Ω
 • Impedancja wyjściowa: 0,0075 Ω
 • Pasmo przenoszenia (-3 dB): 0,3 – 350.000 Hz
 • Pojemność zasilacza (oba kanały): 880.000 μF
 • Wzmocnienie: 31 dB
 • Impedancja wejściowa (20-20.000 Hz): 20 kΩ
 • Wymiary (S x W x G): 47 x 24 x 46 cm
 • Waga: 2x 45 kg
Wzmacnianie

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Audiofast

tel.: +48 42 61 33 750
tel.: +48 693 901 183
adres:
Romanowska 55e 91-174 Łódź
Audiofast
reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz