25 września 2019 11:07

W temacie przetworników DAC firmy S.M.S.L - nowy D1

Jeśli mowa o kwintesencji koncepcji high-end, firma S.M.S.L twierdzi, że ich nowy przetwornik cyfrowo-analogowy D1 osiągnęło ten poziom. To, co podkreślają konstruktorzy, D1 to na nowo przemyślana koncepcja urządzenia, w której połączono ze sobą wysokiej klasy elementy składowe, aspirujące do świata high-end. 

Deklaracja jest tym bardziej interesująca, że cena D1 to 6699 zł, a świat high-end'u to najczęściej urządzenia startujące w przedziale cenowym od 5-ciu cyfr... Zachęcamy do zapoznania się z D1, być może właśnie tego szukaliście w swoim "dream" zestawie audio. 

Jako najważniejsze cechy dystrybutor S.M.S.L - firma MIP, wymienia: 

- Najwyższej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy, wyposażony w całkowicie odseparowane zasilanie
- Moduł wejściowy USB, zrealizowany na najnowszym układzie Xmos
- Na pokładzie dwie najlepsze kości DAC firmy ESS - ES9038Pro. 

[img:3]

 

Odczarujmy szczegóły urządzenia (info dystrybutora MIP):

Najwyższej klasy przetworniki ESS Sabre 9038Pro – po jednym dla każdego kanału

Zastosowany układ firmy ESS to w tym momencie jeden z najlepszych układów DAC na świecie, będący rozwinięciem swoich słynnych poprzedników, takich, jak ES9018, czy ES9028, które z powodzeniem były stosowane w wielu szanowanych urządzeniach.

Warto zaznaczyć, że ESS ES9038Pro oferuje nie tylko zakres dynamiki aż do 140 dB (w jego aplikacji w D1 uzyskano aż 131!), ale także posiada najnowszą wersję modulatorów HyperStream, które bezpośrednio odpowiadają za słynną niemalże czystość dźwięku, jakie przetworniki cyfrowo-analogowe oparte na układach ESS są w stanie zapewnić.

Dzięki wbudowaniu wysokowydajnego procesora DSP w układach ES9038Pro, możliwa jest implementacja filtrów cyfrowych, które posiadają szeroki strumień danych. Dzięki temu filtry cyfrowe w układach ESS 9038Pro są przeźroczyste dla sygnału – dużo bardziej, aniżeli w konkurencyjnych rozwiązaniach.

[img:1]

Co więcej, układ posiada wbudowany wysokowydajny procesor DSP, który oferuje 7 trybów personalizacji brzmienia. Jest to opatentowana technologia i zastosowana w S.M.S.L D1 ma na celu dostosowanie zawartości harmonicznych w brzmieniu do reszty systemu audio. Przy czym nie działa ona jak korektor, a opiera się na dużo bardziej zaawansowanych algorytmach. Dzięki temu nie modyfikuje on pasma przenoszenia ani ogólnej charakterystyki. D1 posiada w sumie 10 trybów brzmienia. Wśród nich znajdziemy, min.: Standardowy, Bogaty, Krystaliczny czy Lampowy, każdy z nich posiada trzy poziomy nasycenia.

S.M.S.L D1 VMV DAC - wysokiej klasy zegar taktujący na pokładzie
Układ zegarowy D1 składa się z 3 ultra niskoszumowych oscylatorów kwarcowych oraz układu CPLD amerykańskiej firmy ALTERA. Prędkość tego układu to ponad 200 MHz, co wraz z doskonałymi algorytmami zegara sprawia, że jitter całego układu zegarowego wynosi zaledwie 5 ps!

[img:4]

Najnowszy układ interfejsu USB w branży

Interfejs USB w D1 wykorzystuje układ XMOS drugiej generacji. Jest to jednocześnie jeden z niewielu interfejsów, jakie pozwalają na stabilną transmisję sygnałów PCM aż do formatu 32bit/768Khz. Obsługuje on także bezproblemowo wszystkie obecne standardy DSD, od DSD64, aż po DSD512 włącznie. Dzięki temu S.M.S.L D1 VMV high resolution DAC będzie znakomitym partnerem dla wielu hi-endowych odtwarzaczy audio. Odtwarzacze takie, jak chociażby Audirvana, posiadają wbudowane wysokiej klasy resamplery. A D1 będzie w stanie przyjąć sygnał z częstotliwością próbkowania sięgającą nawet 768Khz.

[img:5]

Odseparowany zasilacz w osobnej obudowie

[img:2:FR]Także w kwestii zasilania, firma S.M.S.L nie poszła drogą na skróty.

Dzięki umieszczeniu zasilacza w osobnej obudowie, łączonej tylko poprzez wspólną, aluminiową podstawę uzyskano praktycznie całkowite odseparowanie zasilacza od części analogowej i cyfrowej urządzenia. Wyeliminowano praktycznie wszystkie wady zasilacza umieszczonego w tej samej obudowie, takie, jak chociażby interferencje oraz wyższy poziom szumów zasilania. Jednocześnie zachowano wszystkie zalety odseparowanego zasilania:

- Dużo niższy poziom szumów, wynikających z pracy zasilacza.
- Niższy poziom interferencji magnetycznych pomiędzy zasilaczem 
  a częścią analogową.
- Wprowadzanie zakłóceń EMI/RF z sekcji cyfrowej 
  z powrotem do zasilacza.

Warto też zaznaczyć, że takie rozwiązanie niesie ze sobą jeszcze jedną, bardzo praktyczną korzyść. Otóż, przy zachowaniu wszystkich zalet zasilacza w osobnej obudowie, dalej mamy poręczne, praktyczne urządzenie, gdzie dwie obudowy są połączone – jedynie podstawą – w jedną.

 

Starannie zaprojektowany, stabilizowany obwód zasilacza

W S.M.S.L. D1 VMV DAC zasilacz jest stabilizowany i został specjalnie zaprojektowany pod konkretne wymagania, jakie stawia tej klasy przetwornik. Został on zbudowany na elementach dyskretnych i posiada nie tylko niski poziom szumów, ale także bardzo duży zapas mocy, co jest szczególnie istotne dla poprawnego odwzorowania dynamiki realnego sygnału muzycznego.

Dedykowane układy stabilizujące ES9311

O dbałości o zasilanie świadczy zastosowanie dedykowanych stabilizatorów zasilania ES9311, które zostały specjalnie zaprojektowane przez firmę ESS dla ich najlepszych układów DAC (ES9038Pro). Stabilizatory te posiadają tętnienia wyjściowe poniżej 1 uV rms w całym paśmie audio. Jest to nie tylko rewelacyjny wręcz wynik - bezpośrednio przekłada się on zarówno na czystość brzmienia, jak i czarne, pozbawione zakłóceń tło w muzyce. 

Wyselekcjonowane podzespoły najwyższej jakości

W urządzeniu zastosowano wiele komponentów najwyższej klasy:

 • Ultra niskoszumny transformator zasilający renomowanej brytyjskiej firmy Noratel, który charakteryzuje się nie tylko niskim poziomem szumów i wibracji, lecz także większym zapasem mocy w porównaniu do transformatorów podobnej wielkości.
 • Wysokiej jakości złącza XLR szwajcarskiej firmy Neutrik i specjalnie wykonane dla firmy S.M.S.L pozłacane gniazda RCA
 • Ekranowane kondensatory firmy Panasonic z serii ECHU
 • Wysoko precyzyjne, niskoszumne rezystory MELF firmy Vishay


Dbałość o każdy szczegół - aluminiowy pilot zdalnego sterowania
W zestawie znajdziemy niewielkich rozmiarów pilot zdalnego sterowania, wykonany z aluminium obrabianego CNC. Funkcjonalny, intuicyjny i prosty w obsłudze.

 

 S.M.S.L D1 VMV high resolution DAC – Specyfikacja

 • Wymiary urządzenia: 265x215x50mm
 • Wejścia: USB / optyczne / koaksjalne / EBU
 • Wyjścia: RCA / XLR
 • Zakres dynamiki: 131dB
 • SNR: 122dB
 • THD+N: 0,0002%
 • Transmisja USB: asynchroniczna
 • Wspierane OS: Windows 7 / 8 / 8.1 / 10, MacOS 10.6 lub nowszy, Linux
 • Obsługa OTG: tak
 • Częstotliwość próbkowania USB: 16bit / 24bit / 32bit / 1bit
 • USB - DSD: 2.8224 / 5.6448 / 11.2896 / 22.5792 kHz
 • USB – PCM: 44.1 / 48 / 88.2 / 96 / 176.4 / 192 / 352.8 / 384 / 705.6 / 768 kHz
 • Częstotliwość próbkowania wyjścia koaksjalnego: 44.1 / 48 / 88.2 / 96 / 176.4 / 192 kHz
 • Poziom wyjściowy XLR: 4,6 Vrms
 • Poziom wyjściowy RCA: 2,2 Vrms
 • Pobór mocy: 10 W
 • Pobór mocy w trybie czuwania: 1,8 W
 • Waga: 5 kg
 • Wymiary: 265 x 215 x 50 (mm)
 • W zestawie: kabel USB, kabel zasilający, certyfikat QC, instrukcja obsługi

Cena sugerowana SMSL D1 w Polsce wynosi 6699 PLN z VAT. SMSL D1 dostępny będzie do sprzedaży w wybranych sklepach, w tym do testów w sklepach MP3store z grupy Audiokracja.

[img:6]

 

Przetwarzanie Wzmacnianie

Gdzie kupić?

SMSL SMSL

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > SMSL rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz