25 listopada 2019 08:32
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info MIP sp. z o. o ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

MIP / MP3STORE - słuchawki - gałąź audio nieustannie rozwijająca się (Strefa słuchawek / Stadion)

Ekspozycja MIP, bardziej znanego jako MP3Store znów kipiała od nowości. W przeciwieństwie do roku poprzedniego tym razem stoisko stało otwarte przed gośćmi na oścież, co mu chyba wyszło na dobre. Rotacja chętnych do odsłuchów była spora.
Oto subiektywna lista produktów (nowości i starości), którym warto poświęcić chwilę uwagi.


[lupa:1]Na stoisku wystawionych było grubo ponad setka urządzeń do testów
(kliknij żeby zmienić ujęcie)

[lupa:2]Raal Requisite SR1 – włókno węglowe, stal, solidne wykonanie, budowa modułowa, każdy element da się w razie czego
wymienić po skończeniu się 5-cio letniej gwarancji, w tor pomiędzy zaciski kolumn wzmacniacza, a słuchawki, musi być wpięte to czarne pudełeczko (po lewej), które zapewnia 5.6 Ohm i sygnał symetryczny
(kliknij żeby powiększyć)

[img:3]SR1a wyglądają jakby odpadły od promu kosmicznego, a użytkownik jak Kłapouchy, ale kto by się tym przejmował :)

Tego się chyba nikt nie spodziewał – Serbska manufaktura Raal Requisite pokazała słuchawki SR1a (nawet nie do końca jestem pewny, czy nazwa "słuchawki" jest tu adekwatna) z zupełnie innej bajki, niż wszystko co do tej pory znaliśmy.
To pierwsze na świecie nauszne monitory z przetwornikami wstęgowymi. Wrażenie jest takie jakbyśmy słuchali systemu Hi-Fi, który uniezależnił się od wpływu warunków pomieszczenia na kolumny, oraz pozbył typowych cech słuchawek.

Tak na szybko chciałoby się powiedzieć, że powstała trzecia droga, która pogodzi zatwardziałych fanów kolumn i słuchawek oferując najlepsze cechy obu środowisk w jednym urządzeniu. Konstrukcja jest całkowicie otwarta, co nie przeszkadza jej pracować w paśmie 30-30.000 Hz.

Cena 17.999 zł lekko zapiera dech, ale z drugiej strony tyle kosztują lepsze (a wcale nie najlepsze jeszcze) kolumny, a tu dostajemy do dyspozycji Hi-End czystej wody – dźwięk niesamowicie płynny, z bardzo przyjemnym wypełnieniem na dole i na średnicy i do tego fantastyczna przestrzeń. Słuchawki dotarły do Polski na 4 dni przed wystawą, więc na bardziej przemyślane i przesłuchane opinie przyjdzie jeszcze czas. 


 [img:5]Astell&Kern Kann Cube

Astell&Kern Kann Cube, to nie nowość, ale warto pamiętać o jego istnieniu, bo to pełnowartościowe źródło wykorzystywane w wielu systemach stacjonarnych. Dysponuje bardzo dużą rezerwą prądową i napędza dosłownie wszystko. Poza tym może pomieścić ogromnie dużo materiału muzycznego (256 / 512 GB pamięci wbudowanej) i dodatkowo czyta karty pamięci ponad 1TB. Wyjścia studyjne miniXLR pozwalają wyjść do systemów stacjonarnych. Wyjątkowo wszechstronne, przenośno-stacjonarne źródło cyfrowe.


 [img:4]Woo Audio – WA11 Topaz

Premiera – WA11 Topaz firmy Woo Audio – z wejściem, oraz wyjściem zbalansowanym. Na wystawie pracował jako DAC/wzmacniacz podpięty do iPad’a. Posiada własne zasilanie, można więc go zabrać w podróż. Znakomity, płynny dźwięk w kieszonkowym rozmiarze.


[img:6]S.M.S.L. SP200

Wzmacniacz S.M.S.L. SP200 – jedyna sztuka w Polsce. Posiada certyfikat THX i “przy okazji” niesamowite brzmienie warte posłuchania. Posiada na tyle dużo mocy by rozpędzać też słuchawki planarne o niskiej skuteczności. 


[img:7]Campfire w całej krasie

Słuchawki dokanałowe Campfire to akurat nie są gorące nowości, ale unikatowość oferty polega na ogromnym zróżnicowaniu oferowanych brzmień, co stoi w opozycji do większości producentów starających się ujednolicać brzmienie produktów. Amerykanie najwyraźniej doszli jednak do wniosku, że każdy ma w sobie własną prawdę o brzmieniu i zamiast walczyć z klientami dają im możliwość wyboru – transparentne, od bardzo jasnych, po bardzo ciemne. Campfire mają w sobie to coś, co powoduje, że tracimy poczucie iż fizycznie coś nam siedzi w uszach – pozostaje tylko czysta muzyka. 


[img:8]S.M.S.L. M500

S.M.S.L. M500 – wzmacniacz z DAC posiadający sporo różnych wejść – optyczne / koaksjalne / USB / posiada wyjścia na RCA niesymetrycznych, ale również i symetryczne. Jest to więc wzmacniacz słuchawkowy, mogący pełnić funkcję w pełni symetrycznego przedwzmacniacza do aktywnych systemów głośnikowych, lub do końcówek mocy.


[img:9]MrSpeakers Aeon 2

Kolejna premiera, która dotarła w ostatnim momencie – słuchawki zamknięte MrSpeakers Aeon 2. Różnice między wersją pierwszą (granatową) i drugą (koralową) są znaczące – grają jaśniej, są bardziej transparentne, pojawia się więcej emocji na górze i środku pasma w stosunku do poprzedników, a cena chyba nawet taka sama. Co ciekawe, są składane, czyli w pełni mobilne. Jako, że są to słuchawki planarne, to jednak warto pamiętać o posiadaniu do napędzania wydajniejszego wzmacniacza niż smartfon.


[img:11]Astell&Kern AK T9IE

Astell&Kern AK T9IE – premiera nowych flagowców dokanałowych od Astell’a (czyt. Beyerdynamic). Dynamiczne, z pasmem 8-48.000 Hz dysponują potężnym dźwiękiem oderwanym od przetworników, bardzo emocjonalnym, a z małej obudowy. Dużo się tam dzieje...

[img:10:R]Obravo CUPID – pierwsze słuchawki dokanałowe zamknięte z przetwornikiem planarnym i dynamicznym w jednej obudowie. Grają bardzo organicznie, spokojnie, żadne z pasm się nie narzuca i co ciekawe nie mając mocno zarysowanego dołu, ani góry jednocześnie prezentują coś, co przykuwa uwagę. Dostępne są trzy wersje z różnymi wyposażeniem: pod 2.3 / 3.5 / 4.4mm. Spokojne, relaksujące brzmienie. 


[img:1]
Jak widać na froncie słuchawkowym dzieje się zaskakująco dużo i jeśli komukolwiek się wydawało,
że w tym segmencie wszystko zostało już dawno wynalezione, to grubo się myli :)

Źródła Przetwarzanie Wzmacnianie Słuchawki

Gdzie kupić?

CAMPFIRE AUDIO CAMPFIRE AUDIO

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > CAMPFIRE AUDIO rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

ASTELL&KERN ASTELL&KERN astellnkern.com

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > ASTELL&KERN rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

RAAL

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > RAAL rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

WOOAUDIO WOOAUDIO www.wooaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > WOOAUDIO rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

SMSL SMSL

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > SMSL rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

MrSpeakers MrSpeakers wwwmrspeakers.pl

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > MrSpeakers rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz