5 lutego 2020 09:06
Info Konsbud HI-FI Konsbud HI-FI tel: +48 22 750 23 22 www.konsbud-hifi.pl

SVS: 2000 PRO - udoskonalona doskonałość, czyli następca najpopularniejszego SVS'a

Niejako w uzupełnieniu relacji ze stoiska SVS na AVS 2019, oto informacja o modelach, które zostały ujawnione światu około miesiąc po warszawskiej wystawie i trafiły właśnie do Polski.
Wraz z pojawieniem się trzech nowości z serii 2000 Pro, można zaryzykować twierdzenie, że jeszcze trudniej będzie komukolwiek dogonić SVS na płaszczyźnie subwooferów w tym segmencie cenowym.


[img:4]2000 Pro jest drugim, po znacznie droższym PB-3000 subem z podwójnym portem basowym – większy sumaryczny przekrój kanałów zapewnia mniej turbulentny przepływ powietrza i zdolność do generowania bardziej masywnego ciśnienia akustycznego,
 niespotykanego w tej wielkości subach

Oto jesteśmy świadkami zastępowania najpopularniejszej w historii firmy serii 2000 (nie najmniejszej, nie największej, ot w sam raz), przez kompletnie przeprojektowana serię trzech modeli – 2000 Pro.
Do tej pory o SVS, można było mówić, że znalazł się w ścisłej grupie kolarzy, którzy oderwali się od peletonu, ale teraz to już wygląda jak indywidualna ucieczka.


[lupa:1]Całkowicie przekonstruowano przetworniki z paraboidalną, kompozytową membraną i z podwójnymi magnesami ferrytowymi,
 – by wytrzymywał potężny prąd podawany ze wzmacniacza, wymieniono też zawieszenie – większy skok membrany
(kliknij żeby zmienić kadr)

Zupełnie nowy 12” przetwornik o dużym skoku, potężny wzmacniacz Sledge STA-550D (550 W RMS z mocą szczytową 1.500+ W) i parę „drobiazgów” zaimportowanych żywcem z modelu flagowego 16-Ultra (np. platforma wzmacniacza) i to w cenie (zależnie od modelu i wykończenia) zaczynającej się od 4K zł !!!
Kto i czym to przelicytuje? 

(kliknij żeby powiększyć)

[lupa:2:R]Info dystrybutora: Seria składa się z: SB-2000 Pro (zamknięta obudowa), PB-2000 Pro (obudowa bass-reflex) i PC-2000 Pro (cylindryczna obudowa bass-reflex). W każdym z subwooferów udoskonalono przetwornik, wzmacniacz i obudowę oraz wprowadzono zmiany mające poprawić ogólne doświadczenie użytkownika, pozostawiając konkurencję daleko w tyle.
Rezultatem tego jest wstrząsająca moc basów i rozciągnięcie niskich częstotliwości poniżej progu słyszalności, przy jednoczesnym zachowaniu szybkości transjentów i precyzji, a wszystko to w przełomowej cenie. 

Serię 2000 Pro zasila potężny i wyrafinowany wzmacniacz DSP Sledge STA-550D, łączący wydajność wzmacniacza klasy D z możliwością przenoszenia kolosalnych ilości prądu przez tranzystory MOSFET. Imponująca moc 550 W RMS i 1.500+ W mocy szczytowej, znikomo niskie zniekształcenia i unikalna konstrukcja, uwalnia niemal nieograniczoną moc, przy jednocześnie ekstremalnej kontroli przetwornika.
Seria 2000 Pro bez wysiłku zapewni referencyjny dźwięk przy jednoczesnym zachowaniu, precyzji charakterystyki częstotliwościowej.


[img:1]Suby SVS są bardzo uniwersalne, mnogość dostępnych opcji pozwala na płynną współpracę z kolumnami dowolnej marki

Tak potężną moc potrzeba jakoś oswoić i tu z pomocą przychodzą procesory DSP o rozdzielczości 50 MHz, z 56-bitowym filtrowaniem. Rola procesora polega na umożliwieniu płynnego przejścia pomiędzy subem, a dowolnymi posiadanymi kolumnami, oraz umiejętność dopasowania parametrów eksploatacyjnych do wielkości systemu (1x, 2x, lub 4x suby) i warunków panujących w danym pomieszczeniu. Gdyby nie DSP, to podziwialibyśmy tylko dudnienie i dzwoniące szyby.

[img:5:R]Do kompletu udostępniono aplikację dedykowaną do wprowadzania zmian na żywo w takich parametrach jak: częstotliwość podziału zwrotnicy, trójzakresowy korektor parametryczny, polaryzacja i wzmocnienie, oraz charakterystyki pracy: muzyka, film, gra i inne.

SVS jest jedyną firmą w historii, która przez trzy lata z rzędu zgarniała nagrodę EISA, dla kolejnych modeli subów. Nie trzeba być prorokiem by zgadywać, że chyba w tym roku wynik zostanie poprawiony, dołączając do listy trofeów model 2000 Pro.


[lupa:7]Znana z flagowych modeli SVS 16-Ultra aplikacja na urządzenia Apple, Android i Amazon,
pozwala na wygodne sterowanie i zmianę ustawień użytkownika
 (kliknij oba żeby powiększyć)

[lupa:6:R]Subwoofery zdolne do tak ekstremalnych poziomów wydajności, wymagają równie potężnych obudów, dlatego w serii 2000 Pro wykorzystano wyjątkową grubą płytę czołową z MDF i sztywną wewnętrzną ramę dla wsparcia przetwornika i zapewnienia akustycznie obojętnego środowiska. Wzmocniona konstrukcja wewnętrzna eliminuje zabarwienia i rezonanse, nawet przy odtwarzaniu najgłębszych niskich częstotliwości na poziomach referencyjnych.

Gary Yacoubian (prezes SVS): Odkąd zaczęliśmy pracować nad zastąpieniem najpopularniejszego modelu subwoofera w historii firmy, nasi inżynierowie mieli obsesję na punkcie uczynienia z serii 2000 Pro prawdziwie przełomowej linii produktów. Na nowo zaprojektowaliśmy każdy aspekt 2000 Pro, od przetwornika i wzmacniacza po obudowę i sterowanie. Wdrażając najbardziej zaawansowane technologie z naszych flagowych modeli z naszymi innowacjami, osiągnęliśmy referencyjną wydajność w niższej niż kiedykolwiek wcześniej cenie. To jest prawdziwe odzwierciedlenie naszej pasji do tworzenia światowej klasy brzmienia. 

Jeszcze nigdy, tylu ludzi nie mogło cieszyć się tak zadziwiającą mocą wyjściową, głębokim basem schodzącym poniżej możliwości ludzkiego słuchu, doskonałą dokładnością i wszystkimi porywającymi emocjami światowej klasy subwoofera.


[lupa:5]SB-2000 Pro – subwoofer z zamkniętą obudową, pasmo przenoszenia 19Hz do 240Hz +/-3 dB, trzy kolory wykończenia, imponujące rozciągnięcie niskich częstotliwości i ogromna moc w połączeniu z niezwykłą muzykalnością, zachwyci zarówno miłośników kina akcji,
jak i audiofilów, referencyjna wydajność jeszcze nigdy nie była dostępna w tak atrakcyjnej cenie i rozmiarze

(kliknij żeby powiększyć)

[lupa:4]PB-2000 Pro – subwoofer z bass-refex, ekstremalne pasmo przenoszenia 16Hz do 290Hz +/-3dB (tryb standardowy),
17Hz do 290Hz +/-3dB (tryb zamknięty), podwójne porty eliminując turbulencje maksymalizując niezakłócony przepływ powietrza i ruch przetwornika, idealny do kina gdzie podmuch wybuchu chce się poczuć na twarzy

 (kliknij żeby powiększyć) 

[lupa:3]PC-2000 Pro – subwoofer z cylindryczną obudową z bass-reflex, ekstremalne pasmo przenoszenia 16Hz do 290Hz +/-3dB (tryb standardowy), 17Hz do 290Hz +/-3dB (tryb zamknięty), niezwykły cylindryczny kształt zajmuje niewiele miejsca,
standardowo wyposażony w System Izolacji Subwoofera SVS SoundPath

 (kliknij żeby powiększyć) 

Wszystkie modele są już dostępne.

Ceny sugerowane:
SB-2000 Pro: Premium Black Ash (fornir) – 3.999 zł
SB-2000 Pro: Piano Gloss Black i White (lakier) – 4.499 zł
PB-2000 Pro: Premium Black Ash – 4.499 zł
PC-2000 Pro: Piano Gloss Black Top Cap – 4799 zł

 

Prezes SVS – Gary Yacoubian, opowiada historię powstania linii 2000 Pro
(kliknij żeby obejrzeć)

Główny projektant SVS – Smith Freeman, prezentuje nowatorskie elementy konstrukcji
 (kliknij żeby obejrzeć)

Subwoofery Kolumny

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud HI-FI

tel.: +48 22 750 23 22
tel.: +48 22 750 23 04
adres:
ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna
Konsbud HI-FI

Sklepy muzyczne > SVS rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz