17 lutego 2020 09:03
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

POLK LEGEND - wreszcie coś oryginalnego w kolumnach

[img:1:R]O prawdziwy przełom w audio coraz trudniej, większość tzw. nowych urządzeń jest efektem rozwijania oraz udoskonalania sprawdzonych rozwiązań, natomiast prawdziwego nowatorstwa jak na lekarstwo.
W kolumnach od czasu wymyślenia kilku nowych rodzajów skrzynek pod potrzeby kina domowego w zasadzie nic naprawdę oryginalnego się nie działo, aż do teraz gdy…

… zakrawa to na chichot historii, ale najbardziej oryginalne rozwiązanie, pokazane w kolumnach na przestrzeni ostatnich kilku lat ma ich już kilkadziesiąt na karku :)
Po serii prezentacji w USA i Europie wchodzi do regularnej sprzedaży najbardziej zaawansowana seria głośników Polk Audio – Seria Legend.

[lupa:1:R]Pikanterii sprawie dodaje fakt, że we flagowym modelu L800, dzięki unowocześnionej technologii SDA-Pro słyszymy kanały kompletnie od siebie odseparowane!
No jak to tak! - zawoła jakiś fan słuchawek, przecież kolumniarze od niepamiętnych czasów mówili, że audiofilska wyższość kolumn nad słuchawkami właśnie stąd się bierze, że dźwięk z kolumn jest bardziej naturalny, bowiem sygnał z każdego z kanałów dociera (w różnych proporcjach, ale dociera) do obu uszu i dodawali, że słuchawki tak nie potrafią, bo lewy jest lewy, prawy jest prawy i to jest pfe, bo nie ma tego "miksowania". 
No, a jak mieli zachwalać inaczej swój produkt, skoro kolumny tylko tak (do teraz) potrafiły? Wystarczy poczytać w sieci entuzjastyczne zachwyty ludzi w Stanach, którzy mieli okazję posłuchać L800 na żywo.

 Polk Legend L800
(kliknij żeby powiększyć)

Info dystrybutora:  Czerpiąc z ponad 45-letniego doświadczenia w projektowaniu głośników, seria Legend reprezentuje najbardziej wyrafinowane i zaawansowane technologicznie kolumny w historii projektów Polk Audio. Seria składa się z sześciu modeli dostępnych w dwóch naturalnych okleinach, w tym dwóch kolumn podstawkowych, jednej kolumny centralnej, modułu wyższej warstwy Atmos i dwóch podłogowych kolumn wolnostojących. Prawdziwą gwiazdą flagowej serii Legend jest model L800 – podłogowa kolumna głośnikowa “True Stereo” wykorzystująca najnowszą generację technologii Stereo Dimensional Array (SDA-PRO). Jest to pierwsza kolumna SDA zaprezentowana przez nas w ciągu ostatnich 20 lat i jedyna kolumna głośnikowa na świecie, która zachowuje pełną separację kanałów stereo od źródła do uszu słuchacza. Rezultatem jest najbardziej realistyczne obrazowanie, płynna homogeniczność przekazu i głęboki, zwarty bas zwykle występujący w kilkukrotnie droższych konstrukcjach. 

Michael Greco (starszy dyrektor ds. globalnego zarządzania marką w Polk Audio): Seria Legend to kulminacja dziesięcioleci inżynierii akustycznej i doświadczenia w projektowaniu głośników. Niezależnie od tego, czy zostanie wykorzystana w tradycyjnym systemie stereo, czy w wielokanałowej konfiguracji kina domowego, nowa flagowa seria oferuje niesamowity realizm, doskonale wyważone średnie tony i głębokie basy. Jesteśmy przekonani, że są to kolumny, które przypomną audiofilom i entuzjastom doskonałego brzmienia, dlaczego kochają Polk Audio.

[img:6]L600 i L800, w obu przypadkach widać na górnej ściance pokrywę,
którą można zamienić na L800  głośnik efektowy do Dolby Atmos

Info dystrybutora c.d.:  Podłogowa kolumna głośnikowa L800 z serii Polk Legend wykorzystuje najnowszą generację znanej technologii SDA Polk Audio, zaprojektowanej i wprowadzonej przez Matthew Polka na początku lat osiemdziesiątych. Technologia ta stanowiła fundamentalną zmianę w konstrukcji kolumn głośnikowych i ugruntowała miejsce Polk Audio w historii audio. Konstrukcja SDA minimalizuje zjawisko dźwięku znane jako IAC (Interaural Crosstalk), które występuje we wszystkich konwencjonalnych kolumnach. IAC to naturalne zniekształcenie występujące w pasywnych głośnikach stereo, wynikające z krzyżowania się fal dźwiękowych, zanim dotrą one do uszu słuchacza. Technologia SDA akustycznie izoluje dwa kanały stereo i eliminuje zjawisko IAC, aby zapewnić prawdziwe wrażenia stereo, tworząc głęboką, trójwymiarową scenę dźwiękową, która wiernie odwzorowuje oryginalne nagranie.

Nowa kolumna podłogowa Legend L800 wykorzystuje dopiero co opatentowaną technologię SDA-PRO, która jest najnowszym wcieleniem konstrukcji SDA od Polk Audio. Nowy projekt wykorzystuje specjalny filtr „Head Shadow” w układzie przestrzennym, który został zbudowany tak, aby dokładniej dopasować – a zatem eliminować – zjawisko IAC. Ochrona patentowa obejmuje również unikalne panele nachylone pod kątem 15-stopni w modelu L800. Taki układ bardziej precyzyjnie ukierunkowuje przetworniki w stronę słuchacza, co eliminuje wszelkie straty z zakresu wysokich częstotliwości i potrzebę specjalnego pozycjonowania kolumn głośnikowych.

[img:5]L100 i L200, a to co widać z tyłu to port basowy, czyli bass-reflex
  idealne do wielokanałowych konfiguracji kina domowego i regałowych systemów stereo

Stu Lumsden (wiceprezes ds. inżynierii i jakości w Sound United): Od samego początku pragnęliśmy stworzyć kolumny, które wirtualnie przekształcają przestrzeń odsłuchową w salę koncertową, tworząc intymną, wciągającą i przyjazną relację między słuchaczem a wykonawcą. Gdy opracowaliśmy pierwsze kolumny SDA w 1982 roku, naszym celem było uzyskanie jak najbardziej realistycznego dźwięku, jakie kiedykolwiek słyszałeś. Nazwaliśmy to True Stereo, ponieważ byliśmy pierwszym producentem kolumn głośnikowych, któremu udało się zachować separację kanałów stereo od źródła do uszu słuchacza, i tak zostało po dziś dzień. Po ponad czterdziestu latach rozwoju produktów Polk Audio jestem pewien, że seria Legend stanowi naprawdę wyjątkową ofertę dla słuchaczy na wszystkich poziomach. Każdy, od wymagających audiofilów po entuzjastów doskonałego dźwięku, natychmiast usłyszy różnicę.

Kierując się dążeniem do doskonałości nowej flagowej serii, inżynierowie Polk Audio ulepszyli prawie każdy aspekt konstrukcyjny kolumn głośnikowych, w tym głośnik wysokotonowy, głośnik średniotonowy, głośniki niskotonowe, port basowy, stereofonię, konstrukcję obudowy i układ zwrotnicy. Poprzez staranne testowanie, słuchanie i eksperymentowanie zespół zintegrował kilka nowych technologii w całej serii Legend, aby uzyskać wyższą wydajność i oszałamiający dźwięk.

[lupa:2:R]Głośniki wysokotonowe Pinnacle z radiatorem stożkowym: Dziesięciolecia innowacji, projektowania i tworzenia prototypów głośników wysokotonowych doprowadziły do powstania nowego, 1-calowego przetwornika wysokotonowego Pinnacle z radiatorem stożkowym. Opracowany w laboratoriach Polk Audio, zapewnia doskonale klarowne, wyraźne wysokie tony bez niepożądanej koloryzacji i zniekształceń. Przetwornik wysokotonowy Pinnacle ma precyzyjnie dostrojony falowód, który radykalnie poprawia rozpraszanie energii o wysokiej częstotliwości, zapewniając szeroki idealny punkt osłuchu, podczas gdy w pełni tłumiona tylna komora pomaga pokonać niepożądane rezonanse. Certyfikowany do obsługi dźwięku w wysokiej rozdzielczości, przetwornik wysokotonowy Pinnacle sprawdza się doskonale we współczesnych dwukanałowych systemach muzycznych, jak również przy obsłudze wielokanałowego dźwięku 3D z muzyki, filmów, programów sportowych i gier wideo.

(kliknij żeby powiększyć)

Membrany Turbine: Polk opracował nową membranę Turbine specjalnie dla serii Legend, aby zapewnić naturalne odwzorowanie średniego zakresu tonów, czyli tych częstotliwości, na które ludzkie uszy są najbardziej wrażliwe. Membrana Turbine łączy opatentowany przez Polk rdzeń z pianki i geometrię Turbine, która znacznie zwiększa sztywność i tłumienie, bez dodawania masy, co skutkuje płynną i szczegółową średnicą oraz niewymuszonym basem.

L800, czyli moduł Dolby Atmos
po instalacji w przeznaczonej
do tego zatoce

Ulepszona konstrukcja Power Port: Enchanced Power Port rozszerza zakres niskich częstotliwości oraz wytwarza mniej szumów i więcej basów niż tradycyjne kolumny z portem basowym. Polk Audio zmodernizowało tradycyjną konstrukcję Power Port wygładzając geometrię portu, uzyskując w ten sposób płynniejsze przejście powietrza do obszaru odsłuchu i dodanie wielu decybeli na basie.


[img:3]Power Port, oraz starannie zaprojektowana konstrukcja obudowy,
która wykorzystuje usztywniające wieńce i specjalną strukturę, aby kontrolować wibracje

Podsumowując  Seria Legend składa się z 5.25” kolumn podstawkowych L100, 6.5” kolumn podstawkowych L200, kolumny kanału centralnego L400, kolumn podłogowych L600, kolumn podłogowych L800 SDA oraz modułu efektowego Atmos wyższej warstwy L900, z których wszystkie mogą być wykorzystywane w konfiguracjach kina domowego i dwukanałowych systemach stereo. Nowe kolumny są w pełni kompatybilne ze współczesnymi formatami audio kina domowego, w tym Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X oraz DTS Virtual:X.

Dostępność od lutego 2020.

Ceny sugerowane:

• L100 – kolumna podstawkowa (5.25”) 2.999 zł/szt.
• L200 – kolumna podstawkowa (6.5”) 3.999 zł/szt.
• L400 – kolumna centralna 7.999 zł/szt.
• L600 – kolumna podłogowa 9.999 zł/szt.
• L800 – SDA kolumna podłogowa 14.999 zł/szt.
• L900 – moduł efektowy Atmos 1.499 zł/szt.

 [img:4]L400 – kanał centralny w obu wersjach kolorystycznych

Kolumny

Gdzie kupić?

POLK AUDIO POLK AUDIO www.polkaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > POLK AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz