19 czerwca 2020 11:21
Info Suport Suport tel: +48 32 258 08 98 www.jbl.com.pl

HARMAN KARDON: CITATION MULTIBEAM 700 i CITATION SUB S

O bardzo oryginalnie wyglądającej serii Harman Kardon Citation pisaliśmy wielokrotnie, bowiem wartą zauważenia jest. Tym razem rodzinę uzupełniono o rozbudowany, sterowany głosowo soundbar 5.0 i kompaktowy subwoofer. Oferta jest o tyle ciekawa, że pozwala na bardzo szerokie ramy rozbudowy i dopasowania do potrzeb.

[img:7:R]Harman Kardon Citation to bezpośrednia konkurencja dla systemów multiroom firm takich jak: Sonos, Denon, czy Yamaha. Można by wręcz powiedzieć, że wszystkie one działają dość podobnie, ale Harman Kardon wyróżnia się designerską formą, która może się spodobać i podoba, o czym świadczy chociażby nagroda iF Design Award 2020 dla prezentowanego dziś soundbara.
Oczywiście do soundbara MultiBeam 700, można dokupić subwoofer Sub S, by dodatkowo podkręcić niskie tony – takowy dołączył również do oferty i oba urządzenia dostępne już w Polsce.


[lupa:1]Technologia MultiBeam pozwala cieszyć się dźwiękiem przestrzennym, bez konieczności użycia dodatkowych głośników,
 (kliknij żeby powiększyć)

Info dystrybutora: Harman Kardon Citation MultiBeam 700 to elegancki, dynamiczny i mocny dźwięk przestrzenny, bez potrzeby stosowania dodatkowych głośników i przewodów.
Jako samodzielny soundbar, dostarcza bogaty dźwięk w każdym miejscu pomieszczenia.
W połączeniu z głośnikami Citation Tower, soundbar może służyć jako kanał centralny, tworząc najlepszą konfigurację kina domowego i pełnego dźwięku przestrzennego. 

A teraz powiedzmy sobie co to oznacza w praktyce – soundbar odtwarza 5.0 kanałów, z czego tzw. „tyły” grają wiązkami odbitymi od ścian (patrz film dalej), a wbudowany kalibrator automatyzuje proces optymalizacji dźwięku dla danego pomieszczenia.
Producent przewidział możliwość skalowania systemu i należy mu się za to duże brawo, albowiem mamy sporo scenariuszy do wyboru.


[img:1]
Sam soundbar – jest na tyle wydajny, by zaspokoić potrzeby większości widzów, ale jeśli jesteśmy miłośnikami kina akcji to…

[img:2]... usupełniamy go o subwoofer i mamy pełnozakresowe kino 5.1

[img:3]Jeśli posiadamy kolumny Citation Tower (tak przy okazji, to chyba największe na rynku kolumny dostępne obecnie w jakimkolwiek systemie multiroom), to soundbar staje się kanałem centralnym i tyłami (3.0) , a kanały frontowe przejmują na siebie potężne Tower’y,
z uwagi na obfitość basu generowanego przez duże kolumny, Sub S nie jest niezbędny

[img:5]Przewidziano również możliwość przesyłu dźwięku na fizyczne kanały tylne (Citation Surround), co bywa przydatne gdy pomieszczenie ma wyjątkowo niekorzystny kształt (np. brak bocznej ściany do obijania wiązki), lub gdy chcemy po prostu posiadać prawdziwe 5.1

[img:4]Wersja max-wypas gdzie sub wspiera zarówno muzykę jak i kino – kompletny system do kina domowego 5.1 i słuchania muzyki z dźwiękiem przestrzennym (sporo się tego ostatnio pojawia) – soundbar / para głośników Citation Surround / jeden Citation Sub S / dwa CitationTower – wbrew pozorom to ma sens, gdyż kanał centralny jest najważniejszym w kinie domowym i zaprzężenie całego potencjału soundbara może tylko dodatkowo poprawić efekt końcowy


[lupa:2]Sterowanie również poprzez dotykowy, czytelny i treściwy panel (kliknij żeby powiększyć)

Info dystrybutora: Asystent Google, dostępny w soundbarze Harman Kardon Citation MultiBeam 700, umożliwia wygodne sterowanie urządzeniem za pomocą głosu. W przypadku filmów i telewizji wystarczy nacisnąć przycisk Push-to-Talk na pilocie, aby aktywować sterowanie głosem – wypowiadamy słowa „Hej, Google”, a następnie odpowiednie polecenie
Odtwarzaniem muzyki również można sterować za pomocą głosu. Ciesz się przeszło 300 serwisami strumieniowania muzyki (w tym radiem internetowym i podcastami – red.), dzięki funkcjom AirPlay i Chromecast. Harman Kardon umożliwia też bezprzewodowe strumieniowanie audio ze smartfona lub tabletu przez Bluetooth.


[lupa:3]Wszystkie urządzenia w serii pokryto wysokiej jakości materiałem ze słynnej duńskiej firmy Kwadrat,
wełną odporną na zabrudzenia i trudnopalną, dostępny jest również kolor czarny - czarna belka i szare głośniki to fajna kombinacja
 (kliknij żeby powiększyć)

Dzięki portowi HDMI Arc, oraz gniazdom optycznym, możliwa jest obsługa „plug and play”, w ramach której głośnik MultiBeam 700 można zintegrować z niemal każdym telewizorem, w tym z odbiornikami 4K / 8K. 
Mikrofony w Citation można z łatwością włączać i wyłączać, zapewniając prywatność zgodnie z potrzebami. Wielokolorowe wskaźniki LED umożliwiają szybkie sprawdzenie obecnego stanu mikrofonów. Aktualizacje oprogramowania są automatycznie pobierane i instalowane w systemie. 
Dzięki bezpłatnej aplikacji Google Home dla systemów iOS i Android można łatwo skonfigurować i zarządzać każdym z głośników. 
Wszystkie głośniki obsługują zarówno połączenia Wi-Fi 2,4 GHz, jak i 5 GHz (nie mylić z 5G – red.).


Specyfikacja techniczna:

 • Harman Kardon Citation Multibeam 700
 • Przetworniki: wysokotonowy 2x 25 mm, niskotonowy 5x 50 mm
 • Moc wyjściowa: 210 W RMS
 • Stosunek sygnału do szumu: >80 dB
 • Zużycie energii w trybie uśpienia: <2,0 W
 • Bluetooth: 4.2
 • Sieć bezprzewodowa: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 GHz / 5 GHz)
 • Wymiary: 790 x 65 x 130mm
 • Masa: 3,7 kg

Cena sugerowana: 2.199 zł


[lupa:4]Citation Sub S – kompaktowy subwoofer bezprzewodowy –  głęboki bas w eleganckiej obudowie,
jest w pełni kompatybilny również z poprzednim soundbarem – Citation Bar i głośnikami Citation Tower (kliknij żeby powiększyć)

Harman Kardon Citation Sub S

 • Przetwornik: 1x 165 mm
 • Moc wyjścia: 100 W RMS
 • Stosunek sygnału do szumu: > 80 dB
 • Pobór mocy w stanie spoczynku: < 2.0 Wat
 • Wymiary: 248 x 386 x 248 mm
 • Waga: 5.2 kg

Cena sugerowana: 1.699 zł


(kliknij żeby obejrzeć) 

Na przykładzie głośnika można zobaczyć jak przyjazny jest system sterowania dotykowego,
tu konkretnie pokazano programowanie różnych źródeł, które dostępne są później jednym kliknięciem
 (kliknij żeby obejrzeć)

Kolumny

Gdzie kupić?

HARMAN-KARDON HARMAN-KARDON www.jbl.com.pl

Dystrybucja w Polsce:

Suport

tel.: +48 32 258 08 98
Godziny otwarcia:

Pon.-Pt. 8:30 - 16:30

adres:
Ul. Pijarska 9 40-750 Katowice

Sklepy muzyczne > HARMAN-KARDON rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz