11 czerwca 2020 12:18
Info MIP sp. z o. o ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Jak AURALiC udoskonala ideał? Nowa seria cyfrowych źródeł G2.1 / GX.1

"Nowy powiew świeżości" - jak określa producent swoją najnowszą aktualizację wielokrotnie nagradzanych modeli serii G2 oraz GX, tworząc jeszcze lepszą serię G2.1 / GX.1  Co się zmieniło oraz jaki ma to wpływ na brzmienie będzie dziś naszym tematem. 

[img:3]

Dla audiofilia, który do tej pory nie miał do czynienia z firmą AURALiC należy przypomnieć, że ich źródła cyfrowe serii G2 były jednymi z najbardziej udanych projektów w historii firmy. Seria G2 była szczególnie ceniona za jakość dźwięku, mnóstwo użytecznych funkcji oraz oryginalne wzornictwo. AURALiC jednak nie spoczął na laurach i swoich laboratoriach rozwijał możliwości zarówno sprzętowe, jak i oprogramowanie zarządzające urządzeniem. I tak narodziła się seria G2.1, w której podstawowe zmiany to:

  • Transport cyfrowy ARIES G2.1
  • Przetwornik strumieniujący VEGA G2.1
  • Cyfrowy zegar referencyjny LEO GX.1
  • Procesor cyfrowy z upsamplingiem SIRIUS G2.1

 

Urządzenia są już dostępne w Polsce w następujących cenach:

Ceny sugerowane z 23% VAT

ARIES G2.1 ……………………..….……………………………………………19 999 PLN
VEGA G2.1 ……………………………………………………………………… 28 900 PLN
LEO GX.1 ……………………………………………………………………….. 38 900 PLN
SIRIUS G2.1 ………………………………………………………...………….. 28 900 PLN

 

Informacje od dystrybutora AURALiC na Polskę - firmę MIP

 

 

Zacznijmy od obudowy  Unity Chassis II

Obudowa każdego urządzenia w serii G2.1 jest od teraz podwójna. Jej zewnętrzna część jest wykonana ze szlachetnego aluminium, a dodatkowa wewnętrzna warstwa wykonana jest z miedzi - materiale rzadko spotykanym w takim zastosowaniu ze względu na koszty. Jak podkresla pdroducent użycie miedzi jest kluczowe, gdyż wprowadza doskonałe zabezpieczenie przed interferencjami elektromagnetycznymi. Ponadto nowa, precyzyjnie wykonana metalowa baza o wysokiej masie gwarantuje doskonałą podstawę oraz sprawia, że urządzenie jest bardziej stabilne i dużo mniej podatne na wibracje, co zdecydowanie przekłada się na jego świetne właściwości brzmieniowe. 

[img:1]

Ulepszony system zawieszenia - nowe nóżki

O ile zrównoważony rozkład ciężaru, jaki znamy z oryginalnych urządzeń z serii G2/GX nie uległ zmianom, to w przypadku nowej serii G2.1 koncepcja ta została ulepszona i poszerzona o jeden istotny element. Są nim nowe nóżki będące tak naprawdę kompletnym i przemyślanym systemem zawieszenia. Izoluje on urządzenia od zewnętrznych drgań poprzez system sześciu sprężyn. Są one akustycznie dostrojone do różnych punktów nacisku. Dzięki temu wibracje są tłumione osobno w danych zakresach częstotliwości. A to z kolei ma bezpośrednio przekładać się na gładsze brzmienie z lepszą, bardziej namacalną i holograficzną sceną dźwiękową.   

[img:4]

USB na stredydach - czyli Istotne ulepszenia układów elektronicznych

O ile ulepszenia mechaniczne są jak najbardziej istotne, to zespół firmy AURALiC nie zapomniał także o wewnętrznych modyfikacjach. W tym także i o tych, które są nad wyraz istotne dla przetwarzania sygnału. Czyli o zmianach w układzie elektronicznym. W przypadku transportu cyfrowego ARIES G2.1 wyjście USB zostało ulepszone w taki sposób, aby mogło ono współpracować z szerszym wachlarzem urządzeń. Ulepszono także złącze do zewnętrznego dysku twardego. Posiada ono teraz lepsze zasilanie, dzięki czemu może obsłużyć bardziej wymagające pod tym względem napędy. A wszystko to oznacza większą uniwersalność w praktyce i przyjazność w codziennym użytkowaniu. 

 

Odtwarzanie oraz zgrywanie płyt CD - nowe funkcje systemu Lightning OS 7.0

Firma AURALiC nie mogła zignorować funkcjonalności oferowanej przez sprawdzoną platformę DS. Lightning, obecnie w wersji 7.0. Zgodnie z życzeniami klientów zostało wprowadzone odtwarzanie płyt CD wraz z opcjonalną funkcjonalnością zgrywania ich na dysk. Klienci mogą podłączyć napęd CD do portu USB urządzenia i skorzystać z najnowszej funkcji platformy Lightning. Funkcja ta umożliwi im poprawne i precyzyjne zgranie płyty CD poprzez wielokrotny odczyt każdego sektora. Sprawi to, że muzyka zgrana w ten sposób będzie kompletnie pozbawiona zniekształceń typu jitter. A przez to będzie brzmieć dużo lepiej, niż nawet z wielokrotnie drogich, hi-endowych odtwarzaczy i transportów. Jeżeli zaś chodzi samo o zgrywanie płyt, to o ile możemy mieć większość swojej kolekcji na urządzeniu typu NAS, to możliwość sprawnego i komfortowego dodania albumów na fizycznych płytach jest bardzo istotnym oraz praktycznym ulepszeniem systemu opartego na urządzeniach firmy AURALiC. Oferowana funkcjonalność dotyczy także wszystkich posiadaczy urządzeń ARIES (nie wliczając ARIES Mini), ALTAIR i POLARIS. 

[img:2]

 

Zachowanie złącza Lightning Link

Jednym z istotnych elementów konstrukcji i filozofii urządzeń z serii G2.1/X1, jaki pozostaje – z ważnych powodów – niezmienny jest złącze Lightning Link. Ten protokół transmisji umożliwia połączenie pomiędzy urządzeniami z serii G2/GX a tymi z najnowszej inkarnacji, czyli G2.1/GX1. Dzięki temu mając w systemie urządzenia z różnych serii możemy je połączyć w jeden system, co w idealnie dopasowanych i zgranych systemach jest szczególnie istotne. 

Obudowa z serii G2 na zamówienie

Firma AURALiC doskonale rozumie, że niektórzy klienci mogą chcieć dodać do swoich urządzeń z serii G2 nowe urządzenia przy jednoczesnym zachowaniu spójnej estetyki. Z tego powodu możliwe jest – na specjalne zamówienie – zbudowanie i dostarczenie urządzeń z oryginalnej serii G2, aby zachować spójny wygląd systemu. W tym przypadku klienci powinni oczekiwać nieco wydłużonego czasu dostawy. Warto też nadmienić, że ta oferta ma charakter czasowy i jest to ukłon w stronę klientów posiadających już elementy z serii G2, chcących zbudować kompletny system bazujący na tej serii. 

 [img:5]

Pliki cyfrowe Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...) Lightning AirPlay Bluetooth Hi-res (stacjonarne) Wi-fi/LAN Tunery Programowy odtwarzacz plików Odtwarzacze plików video Streamery aptX Stacjonarne Odtwarzacze plików Odtwarzacze CD Źródła Cechy dodatkowe

Gdzie kupić?

AURALIC

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > AURALIC rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz