9 lipca 2020 16:14
Info MIP sp. z o. o ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Jakie jest nowoczesne audio? Matrix Audio proponuje BEZ kompromisów

Sukces urządzeń firmy Matrix Audio, która została założona w 1999 roku, rozpoczął się stosunkowo niedawno bo w 2018 roku. Wówczas seria Element, będąca kompletnymi systemami multimedialnymi, zawierającymi w sobie funkcje przetwornika DAC, Streamera, wzmacniacza, przedwzmacniacza, otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Chcemy przybliżyć Wam urządzenia tej serii.

Od samego początku Matrix Audio przywiązywała dużą wagę do innowacji technicznych i ciągłych badań produktów audio. Zespół pracowników skupia inżynierów pełnych pasji i miłości do muzyki. Jest tak być może właśnie za sprawą trzech gentlemanów (założycieli), którzy rozpoczynali swoją wspólną podróż grając na instrumentach w zespole muzycznym. Tak, czy inaczej urządzenia Matrix stały się popularne w wielu krajach i wielokrotnie były doceniane przez entuzjastów muzyki oraz międzynarodową prasę, co pozwoliło ugruntować stabilną pozycję marki pośród silnej konkurencji.

Dla kogo seria Element?

To co łączy serię Element to zbliżone, proste i równocześnie wyrafinowane wzornictwo. To co cieszy to także przyjazna i funkcjonalna aplikacja do obsługi w środowisku sieciowym.

[img:1]

[img:2]

 

Element I

Informacje dystrybutora:
Element I – podstawowy model spełniający zasadę zaoferować maksimum przy zachowaniu korzystnej ceny. Urządzenie oferuje ośmiokanałowy układ DAC oparty na przetworniku Sabre ES9028RPO wspierającym pliki DSD. Posiada świetną jakość dźwięku i pełną funkcjonalność serii Element w tym streaming Wi-Fi, współpracę z aplikacją na smartfony, obsługę aplikacji ROON czy zintegrowanego klienta Tidal.

Mocny, 1.3 Watowy wzmacniacz jest zdolny do wysterowania wymagających słuchawek. Element I umożliwia połączenie z zewnętrznymi aktywnymi monitorami i sterowanie ich głośnością z poziomu aplikacji w telefonie. Producent pomyślał o możliwościach rozbudowy urządzenia, zachowując port IIS LVDS w celu podłączenia do interfejsu USB z zegarem, oraz zewnętrzne zasilanie, które również można upgrade’ować pomimo, iż zastosowany fabrycznie system jest bardzo wysokiej jakości.

Cena urządzenia to 4999 zł

 

 

[img:3]

Element M

Element M – to nowy produkt z linii Element. Również został zaprojektowany aby zaoferować jak największą funkcjonalność i świetne brzmienie, przy zachowaniu korzystnej ceny. Urządzenie jest kierowane do średnio zaawansowanych użytkowników korzystających z monitorów aktywnych oraz słuchawek. Nowością jest możliwość podłączenia przez USB dysku twardego i skonfigurowanie go w systemie NAS w celu odtwarzania muzyki w wysokiej rozdzielczości, aż do 768kHz dla PCM i 22,4MHz dla DSD. 

Element M podobnie jak poprzednio opisywany model jest kompatybilny z aplikacją MA Remote, którą można pobrać z biblioteki Sklepu Play dla Androida oraz Itunes dla Apple. Ponadto podobnie jak w całej linii Element wspierane są technologie DLNA oraz Air Play. 

Model „M” wnosi dodatkowo wsparcie plików MQA zarówno przy odtwarzaniu z plików, jak również przez streaming. Podobnie jak w modeli „I” zastosowano tutaj bardzo ceniony przetwornik ESS Sabre ES9028PRO współpracujący z bardziej rozbudowanym zegarem, co w połączeniu pozwoliło maksymalnie wykorzystać potencjał przetwornika. Nowością jest moduł wzmacniacza pracujący w oparciu o niskoszumowe i nisko-impedancyjne układy dyskretne i bipolarną sekcję wejścia, które odwdzięczyły się niesamowicie łagodnym i zarazem intrygującym brzmieniem. 

Element M oprócz nawigowania z poziomu aplikacji, został również wyposażony w pilot zdalnego sterowania, który można dodatkowo skonfigurować tak, żeby nie wchodził w konflikt z innymi urządzeniami wykorzystującymi podczerwień. Obudowa modelu M została zaprojektowana z zewnątrz i od środka pod kątem eliminacji rezonansu i zakłóceń oraz dla jeszcze lepszego wyglądu i przede wszystkim jeszcze lepszego dźwięku. Cena urządzenia to  

Cena urządzenia to 8499 zł

 

 

[img:4]

[img:5]

Element P

Element P – Urządzenie nieco inne niż poprzednie, ponieważ jest rozbudowane o funkcję wzmacniacza głośnikowego o mocy aż 230W dla 4Ohm. Jest to kompletny system audio pełniący funkcję przetwornika, wzmacniacza słuchawkowego, wzmacniacza głośnikowego, przedwzmacniacza oraz streamera. Produkt oferuje podobną do modeli „I” oraz „M” funkcjonalność ze wsparciem dla aplikacji MA Remote. Podobnie do modelu „M” zastosowano w nim wsparcie dla plików MQA. 

Element P został również skonstruowany w oparciu o Przetwornik Sabre ES9028PRO. Współpracuje on z zegarem Crystek CCHD-950 jako podstawa gwarancji dobrego brzmienia. Dodatkowo dołożono tutaj świetnej jakości układ regulacji głośności Muses 72320, aby zachować jakość dźwięku na kolejnym etapie przepływu sygnału. Element P posiada nowy układ USB  XMOS XU216, który bez problemu radzi sobie ze wsparciem nowego formatu MQA w wysokich bitrate’ach. Jako siła napędowa do głośników zastosowano Duńską jednostkę ICEpower 250ASX2 pracującą w klasie D i zdolną wysterować średniej wielkości kolumny podłogowe. Za zasilanie odpowiada liniowy zasilacz (zamiast dedykowanego modułu ICEpower), dzięki czemu udało się zapobiec przedostawaniu się nałożonych szumów z zasilacza modułu do sekcji przedwzmacniacza.

Cena urządzenia to 11 499 zł

 

 

[img:6]

[img:7] 

Element X

Element X – to flagowy model w serii Element. Urządzenie stanowiące kwintesencję bezkompromisowej walki o najwyższą jakość dźwięku. Funkcjonalnie powiela on rozwiązania całej linii Element z pomięciem wzmacniacza głośnikowego z modelu „P”. Jednak magia tego urządzenia tkwi w szczegółach. Model „X” oparty został na sztandarowym układzie ESS Sabre ES9038PRO, wspartym profesjonalnym LDO ESS9301, oraz znanym z Element P zegarem Crystek CCHD-950. Połączenie wieloletniego doświadczenia w produkcji, projektowaniu i strojeniu sprzętu opartego na kościach ESS pozwoliło wykorzystać w pełni możliwości najlepszego dostępnego hardware’u. Układ USB XU216 obsługuje z łatwością najwyższe dostępne rozdzielczości plików MQA. 

Chcąc wyeliminować słabości tradycyjnych regulatorów głośności opartych na potencjometrze analogowym i cyfrowych regulatorach głośności, Matrix Audio zaprojektowało hybydowy, cyfrowy układ wykorzystujący szereg przekaźników, wraz z wbudowanym, wewnętrznym układem modułu głośności DAC. Dzięki takiemu rozwiązaniu, udało się połączyć zalety jakości dźwięku znanego z systemu analogowego, z precyzją układu cyfrowego. 

Element X do współpracy z aktywnymi monitorami posiada bardzo wysokiej jakości Preamp z regulowanym analogowo poziomem gain w zakresie 10dB. Dla słuchawek przygotowano wydzieloną sekcję dual mono, bazującą na czterech najwyższej klasy wzmacniaczach operacyjnych LME49600. System obsługuje słuchawki zbalansowane oraz niezbalansowane. Dodatkowo może obsłużyć dwie pary niezbalansowanych słuchawek, z niezależnym wzmocnieniem dla każdego kanału w każdej z nich. 

Ostatnim elementem niezbędnym dla osiągnięcia perfekcji brzmienia jest zasilanie. Użyto tutaj niestandardowego transformatora toroidalnego Noratel wraz z kondensatorami audio firmy Nichicon. Element X ma również wiele poziomów izolacji LDO, z dobrze zaprojektowaną, czterowarstwową płytkę PCB, aby pomóc odtworzyć oryginalny dźwięk tak dokładnie, jak to możliwe, usuwając zakłócenia oddzielnych systemów wewnętrznych. Wisienką na torcie, jest stosowana w serii Element dwuwarstwowa obudowa z 4mm aluminium izolująca od wszelkich wibracji i zniekształceń elektromagnetycznych. 

Cena modelu to 13999 zł

Seria element to filar dla produktów Matrix Audio, ale w ofercie producenta znajdziemy również inne urządzenia, które mogą działać samodzielnie lub mogą być doskonałym uzupełnieniem modeli flagowych. Obecnie przechodzą upgrade i wkrótce powinny również trafić do sprzedaży w oficjalnej dystrybucji. 

 

 

[img:8]

Na koniec X-Sabre PRO

Model, który od dawna jest w ofercie producenta, a przechodzi jedynie ewolucje w swoich możliwościach. X-Sabre PRO wykorzystuje zaawansowany 8-kanałowy układ przetwornika D/A ES9038PRO, a jego wewnętrzny procesor sygnałowy DSP wraz z analogowymi obwodami gwarantują wyższą wydajność oraz lepsze wrażenia odsłuchowe dla użytkownika. Nowej generacji interfejs asynchroniczny XMOS XU216 USB wraz z nowym układem S/PDIF AK4118, oferują wysoką moc obliczeniową i wydajne wielokanałowe przetwarzanie, sprawiając, że X-SABRE Pro MQA jest w stanie zaoferować doskonałą jakość konwersji cyfrowego dźwięku.

Cena tego przetwornika to 9499 zł

 

 

 

DAC Przetwarzanie Streamery Źródła DAC/wzmacniacz słuchawkowy Wzmacnianie

Gdzie kupić?

Matrix Audio Matrix Audio

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > Matrix Audio rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz