13 lipca 2020 15:17
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

Dla tych co 4K to za mało :-) Premierowy Marantz SR-Series

Nadeszły czasy, w których podaż wyprzedza popyt o wiele długości. Nie tak dawno szczytem możliwości były telewizory FullHD, kolejna era 4K wydawała się daleką przyszłością. Dlaczego warto zatem pomyśleć o kolejnej rewolucji technologicznej 8K?

"Wszystkomające" amplitunery kina domowego stały się już standardem i Marantz, aby wyprzedzić konkurencję, stawia na 8K, prezentując światu najnowsze komponenty wzbogacające uznaną linię SR-Series, obejmujące: Amplituner AV SR5015 i wzmacniacze: AV SR6015, SR7015 oraz SR8015.

Ale dlaczego konstruktorzy podnoszą poprzeczkę?

Przede wszystkim dlatego, że nowe modele mają zapewnić jeszcze więcej immersji, piękna wizualnego i szczegółowej mocy niż kiedykolwiek wcześniej. Myśląc o dostarczaniu potężnych i realistycznych doznań kina domowego i muzyki, nowa linia komponentów AV z obsługą 8K oferować ma najbardziej muzykalny dźwięk płynący z dowolnego źródła, w tym kina domowego, płyt winylowych i serwisów streamingowych.

Co podkreśla Marantz, komponenty AV z serii SR-Series 2020 zostały starannie dostrojone przez światowej sławy akustyków dźwięku w najnowocześniejszych laboratoriach, zapewniając wyjątkowe, audiofilskie brzmienie Marantz.

[img:1] 

Najpierw amplituner

Oferta obejmuje model SR5015 z 7 kanałami i 180 W mocy, który obsługuje Dolby Atmos i DTS:X, następnie model SR6015 z 9 kanałami i 185 W mocy z dekodowaniem IMAX Enhanced oraz obsługą przetwarzania 11.2 kanałowego, które otwiera możliwość rozszerzenia konfiguracji o zewnętrzny wzmacniacz stereo. To samo dotyczy 9 kanałowego SR7015 o mocy 200 W z drugim wyświetlaczem ukrytym za aluminiowymi drzwiczkami oraz obsługą formatu AURO 3D. Flagowy model SR8015 oferuje 11 kanałów wzmacniacza o mocy 205 W każdy, możliwość przetwarzania 13.2 kanałowego, obsługę DTS:X Pro i wiele innych audiofilskich rozwiązań, takich jak autorska konstrukcja wzmacniacza, transformator toroidalny lub miedziana obudowa dla podkreślenia najwyższej wydajności. 

[img:2]

[img:7:R]DTS:X  I  IMAX Enhanced  I  Auro-3D  I  Dolby Atmos 

Flagowy model SR8015 oferuje obsługę DTS:X Pro dla zaawansowanych wielokanałowych systemów kina domowego, co pozwala użytkownikom cieszyć się maksymalnie 13 kanałami dekodowania DTS:X w konfiguracjach głośników takich jak 7.2.6 lub 9.2.4. Słuchacze mogą również cieszyć się najnowszymi filmami IMAX Enhanced w konfiguracjach głośników 7.2.6 lub 9.2.4, dzięki nowym możliwościom przetwarzania 13.2 kanałowego z zewnętrznym wzmocnieniem. Funkcja DTS:X Pro będzie dostępna za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania systemowego jeszcze w tym roku. 

Oprócz DTS:X Pro, seria 2020 SR-Series oferuje kilka innych formatów audio 3D, w tym Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X, DTS Virtual:X, IMAX Enhanced i Auro-3D. Najnowsze technologie wirtualizacji zapewniają immersyjny dźwięk bez kanałów wyższej warstwy, tworząc wirtualne efekty w układzie głośników 7.1, 5.1 lub 2.1.

Jeśli słuchacze chcą podłączyć głośniki do oddzielnych źródeł zasilania, najnowsze modele  Marantz SR-Series SR6015, SR7015 i SR8015 obsługują teraz tryb przedwzmacniacza. Tryb przedwzmacniacza zapewnia wyraźną ścieżkę sygnału i większą tolerancję poziomów przesterowania poprzez odłączenie wewnętrznych wzmacniaczy, gdy urządzenie jest wykorzystywane jako procesor AV, a wszystkie głośniki są zasilane przez zewnętrzne wzmacniacze. 

Co daje HDMI nowej generacji?

Nowe amplitunery i wzmacniacze AV Marantz serii SR-Series wykorzystują najnowsze technologie HDMI. Filmy i programy możemy oglądać z oszałamiającą jakością obrazu w rozdzielczości 8K/60Hz oraz 4K/120Hz. Ponadto nowy standard formatu HDR, w tym HDR10+ i Dynamic HDR, jak i nowa funkcja HDMI o nazwie Quick Media Switching (QMS), pozwala na natychmiastowe przełączanie liczby klatek na sekundę w celu wyeliminowania zjawiska ciemnego ekranu. Aby zapewnić wyjątkowe kolory, wyrazistość i kontrast, najnowsze modele z serii SR-Series nadal obsługują HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision, a także 4:4:4 Pure Color subsampling oraz BT.2020.   

A teraz coś dla graczy...

Kilka nowych funkcji zapewnia graczom przewagę, w tym ostra jak brzytwa jakość obrazu 4K/120Hz i zmienna częstotliwość odświeżania (VRR), aby zniwelować rozrywanie klatek i poprawić ogólną precyzję.  

Nowe modele Marantz SR-Series mogą również przeskalować istniejącą zawartość HD i 4K do 8K, dzięki czemu większe grono osób może doświadczyć mocy rozdzielczości 8K. Ponadto, kanał zwrotny audio eARC (Enhanced Audio Return Channel) umożliwia bezstratną transmisję dźwięku kodowanego obiektowo, na przykład DTS:X i Dolby Atmos, z aplikacji telewizyjnych lub podłączonych urządzeń za pomocą jednego kabla HDMI. 

[img:8] 

No i melomanów rzecz jasna...

Platforma HEOS Built-in, Roon Tested oraz dźwięk w wysokiej rozdzielczości 

Platforma HEOS Built-in pozwala na nieograniczone i komfortowe słuchanie muzyki w dowolnym miejscu w domu. Nowe modele 2020 SR-Series mogą dekodować bezstratne formaty do 24-bit/192-kHz z plików ALAC, FLAC i WAV, a także ścieżki DSD 2.8 MHz i 5.6 MHz, umożliwiając użytkownikom doświadczanie treści w wysokiej jakości z serwisów streamingowych takich jak Spotify, Amazon Music HD, TIDAL, radio internetowe TuneIn i wielu innych. Użytkownicy mogą również odtwarzać utwory przechowywane na urządzeniach inteligentnych lub osobistych serwerach multimedialnych.  

Nowe modele Marantz SR-Series posiadają certyfikat Roon Tested, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać więcej ze swoich bibliotek muzycznych dzięki zaawansowanemu interfejsowi muzycznemu Roon na komputerach osobistych i urządzeniach inteligentnych. Amplitunery i wzmacniacze AV Marantz kompatybilne z Roon można łatwo znaleźć i skonfigurować przez Roon za pomocą AirPlay 2 lub podłączyć do urządzenia Roon Core. Każde urządzenie jest wyposażone w port USB na panelu przednim, który umożliwia wygodne odtwarzanie plików MP3 i plików audio w wysokiej rozdzielczości (pliki WAV, FLAC, ALAC i DSD 2.8/5.6 MHz). 

Miłośnicy płyt winylowych mogą z łatwością podłączyć gramofon do wejścia Phono amplitunerów i wzmacniaczy AV Marantz SR-Series i cieszyć się doskonałym brzmieniem płyt LP. Wszystkie modele wyposażone zostały w zaawansowany przedwzmacniacz gramofonowy z modułem HDAM, który przewyższa możliwościami tradycyjne rozwiązania wzmacniaczy operacyjnych, zapewniając klarowność i szczegółowość wymaganą przez słuchaczy od marki Marantz.

 

[img:3] [img:4]
   
[img:5] [img:6]


Jak skalibrować pomieszczenie?

Słuchacze mogą zoptymalizować dźwięk korzystając z Audyssey MultEQ XT w SR5015 i MultEQ XT32 w modelach SR6015, SR7015 i SR8015, uzyskując bezproblemową konfigurację w każdym pomieszczeniu. Dzięki dostarczonemu mikrofonowi pomiarowemu Audyssey analizuje moc wyjściową każdego głośnika (w tym subwoofera) w maksymalnie ośmiu lokalizacjach pomiarowych i generuje precyzyjne filtry cyfrowe w celu optymalizacji każdego kanału pod kątem prawidłowej odpowiedzi w domenie częstotliwości i czasowej. Audyssey Dynamic Volume łagodzi nagłe skoki głośności (takie jak reklamy telewizyjne), pozwalając użytkownikom słuchać przy niższym poziomie głośności, jednocześnie zachowując wyrazistość dialogów i ogólną wydajność. Audyssey Dynamic EQ zapewnia pełny zakres klarowności przy każdym poziomie odsłuchu.

 

Łatwa konfiguracja – łatwe użytkowanie

Asystent konfiguracji Marantz Setup Assistant oferuje przejrzyste, graficzne instrukcje krok po kroku wyświetlane na ekranie, aby zapewnić optymalne ustawienia dla każdej konfiguracji głośników, w tym automatyczną kalibrację pomieszczenia Audyssey, gwarantując doskonały dźwięk kina domowego i muzyki kilka chwil po uruchomieniu. Codzienna obsługa jest łatwa i intuicyjna dzięki graficznemu interfejsowi użytkownika.  

Nowe modele Marantz 2020 SR-Series nadal oferują funkcję HDMI Multiple Input Assign, która umożliwia użytkownikom słuchanie wielu źródeł dźwięku przy jednoczesnym zachowaniu tej samej treści wideo na ekranie. All Zone Stereo Mode - a.k.a. Party Mode - można przypisać do przycisków „Smart Select”, więc zarówno Strefa główna, jak i Strefa 2 rozpoczną zsynchronizowane odtwarzanie muzyki po naciśnięciu przycisku „Smart Select” na pilocie, w aplikacji lub na kontrolerach innych firm. Nowa seria ma także funkcję automatycznej zmiany nazwy wejścia HDMI, która zmienia nazwy wejść HDMI na urządzenia źródłowe, w tym „PS5” i „Apple TV”, ułatwiając nawigację oraz oszczędzając czas. 

 

Ceny i specyfikacja techniczna

  • Marantz SR5015 /DAB(4 299 PLN / 4 499 PLN) wrzesień

  • Marantz SR6015 (5 999 PLN) wrzesień

  • Marantz SR7015 (7 999 PLN) sierpień

  • Marantz SR8015 (13 999 PLN) wrzesień

 

Nowe modele 8K 2020  

SR5015 (DAB)

SR6015

SR7015

SR8015

Cena

4 299 PLN / 4 499 PLN

5 999 PLN

7999 PLN

13999 PLN

Liczba kanałów wzmacniacza

7 kanałów

9 kanałów

9 kanałów

11 kanałów

Wyjścia przedwzmacniacza

7.2 kanałów

11.2 kanałów

11.2 kanałów

13.2 kanałów

Moc wyjściowa 

100 watów na kanał (8 omów, 20Hz-20kHz, THD: 0.08%, 2 kanały)

110 watów na kanał (8 omów, 20Hz-20kHz, THD: 0.08%, 2 kanały)

125 watów na kanał (8 omów, 20Hz-20kHz, THD: 0.05%, 2 kanały)

140 watów na kanał (8 omów, 20Hz-20KHz, THD: 0.05%,

2 kanały)

Moc wyjściowa

180 watów (6ohm, 1 kanał, 1%)

185 watów (6ohm, 1 kanał, 1%)

200 watów (6ohm, 1 kanał, 1%)

205 watów (6ohm, 1 kanał, 1%)

8K/60 & 4K/120 HDMI

Tak

Tak

Tak

Tak

Skalowanie 8K

Tak

Tak

Tak

Tak

Wejścia / wyjścia HDMI

6 In/ 2 Out

7 In/3 Out

8 In/ 3 Out

8 In/ 3 Out

Dwa wyjścia subwoofera

Tak

Tak

Tak

Tak

IMAX Enhanced

 

Tak

Tak

Tak

Auro 3D

 

 

Tak

Tak

DTS:X Pro

 

 

 

Tak 

Tryb All Zone TV Audio

Tak

Tak

Tak

Tak

Wejście Phono z modułem HDAM

Tak

Tak

Tak

Tak

Kalibracja pomieszczenia

Audyssey MultEQ XT

Audyssey MultEQ XT32

Audyssey MultEQ XT32

Audyssey MultEQ XT32

Dynamic Volume, Dynamic EQ

Tak

Tak

Tak

Tak

LFC, Sub EQ HT

 

Tak

Tak

Tak

AirPlay 3D: Dolby Atmos/DTS:X/Ambeo 4K/UHD Wi-fi/LAN Bluetooth Hi-res (stacjonarne) Cechy dodatkowe Hi-res multiroom Wzmacniacze multiroom Multiroom Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...) Lightning Amplitunery Odtwarzacze plików video Wzmacnianie Procesory obrazu Procesory dźwięku DAC/Wzmacniacz Przetwarzanie Streamery Pliki cyfrowe Tunery DAB Przenośne odtwarzacze plików (DAP) Źródła aptX

Gdzie kupić?

MARANTZ MARANTZ www.marantz.eu

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > MARANTZ rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz