9 września 2020 10:45
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

MARANTZ: Model 30 & SACD 30n, oraz PM-12 SE & SA-12 SE - relacja z premiery prasowej

[img:14:R]W ostatni piątek / piąteczek / piątunio (4.09.2020), w nowiutko odremontowanych pokojach odsłuchowych w dawnej siedzibie Horn Distribution, odbył się pokaz dla prasy aż czterech urządzeń marki Marantz, które niewątpliwie odcisną swój ślad w historii audio.
Mowa tu o dwóch zestawach:

Serii 30 – składającej się ze wzmacniacza zintegrowanego MODEL 30 (przedwzmacniacz + wzmacniacz mocy + preamp gramofonowy), oraz SACD 30n (odtwarzacz sieciowy + odtwarzacz płyt SACD/CD + DAC + HEOS), który miał swoją światową premierę ledwie 4 dni wcześniej.
Serii 12 – w wersjach odświerzonych PM-12 Special Edition (wzmacniacz zintegrowany), oraz SA-12 Special Edition (odtwarzacz SACD + DAC). 
Można więc było za jednym zamachem podziwiać klasykę i przyszłość designu. 


[img:1]Model 30 / SACD 30n podłączony do kolumn Definitive Technology Demand D17

[img:2]Model 30, to w praktyce 2.5 urządzenia w jednym – przedwzmacniacz, wzmacniacz
i rozbudowany preamp gramofonowy z selektorem czterech nastawów wkładek 

[img:3]SACD 30n – menu tego w pełni sieciowego odtwarzacza jest spolonizowane, a nazwa sugerująca, że to tylko płytograj nieco myląca

[img:5]Za to na zapleczu widać, że to urządzenie sieciowe, które cyfry i analogu się nie boi

Odpowiadając na dwa podstawowe pytania: „Z czego wykonane są fronty?” oraz „Jak to gra?” jakie przewinęły się w komentarzach w sieci tuż po premierze..., odpowiadam – fronty to dwa materiały – część środkowa, to solidny kawał aluminium, natomiast „boczki w groszki” wykonane są z polimeru, który aluminium do złudzenia imituje. W dotyku przypomina metal, ale się nie palcuje. Z bliska struktura tych wklęsłości okazuje się być bardzo delikatna i gdyby nie boczne podświetlenie białymi diodami LED można by jej nie zauważyć, bo całą robotę tworzy światłocień. Mogę więc śmiało powiedzieć, że komu ten design przypadł do gustu od pierwszego wejrzenia, będzie nadal zadowolony, a kto miał pryncypialne wątpliwości, to niech na zapas się nie boi.


[lupa:1]Wzór jest na tyle subtelny, że w zależności od kąta patrzenia, lub w jasnym oświetleniu potrafi wręcz zanikać, natomiast sam polimer odbija światło w sposób bardzo zbliżony do aluminium i gdybym nie dopytał co to jest, to pewnie bym się nie domyślił, że to nie jest metal (kliknij żeby powiększyć)

A co do grania to opiszę to bardzo krótko, bo trudno wchodzić w detale, gdy się w jakimś pomieszczeniu odsłuchowym pierwszy raz w życiu. Dźwięk był tak swobodny, że niezależnie co „leciało”, pozostawał w stanie pełnego relaksu. Każdy chyba nie raz się spotkał z taką oto sytuacją, że w pokoju jakieś urządzenie wkłada swoją moc, by zagrać. Natomiast tu, ten dźwięk po prostu istniał, materializował się w powietrzu i to było fajne.


[img:7]Zestaw czarny podłączony był do niepozornych, a bardzo wydajnych (jak na swoją wielkość) monitorów Polk Legend L100

[img:8]W normalnych warunkach oświetleniowych (za dnia), urządzenia wyglądają bardzo klasycznie i naprawdę elegancko, natomiast wersja czarna szczególnie zyskuje w zaciemnionych pomieszczeniach, gdzie ładnie zaznacza swoje miejsce postoju


Podczas światowej premiery kilka dni wcześniej, był taki moment, gdy Oliver Kriete (European Produkt Manager) chciał zademonstrować przed kamerą dostępne wyjścia wzmacniacza. Musiał więc go obrócić i dało się zauważyć, że urządzenie do lekkich raczej nie należy. Powtórzyłem eksperyment i zdziwiłem się, bowiem to typowych rozmiarów pudełeczko jest więcej niż ciężkie – blisko 15 kg, a odtwarzacz płyt niewiele mu ustępuje – 13.5 kg. To ja się pytam, ile osób ma w domach kompakty warzące ponad 10 kilo? 
Urządzenia są ponadprzeciętnie wykonane, to: słychać, widać i czuć.


 [img:6]Potężne terminale głośnikowe połączone są bezpośrednio z końcówkami mocy - całkowita długość ścieżki sygnałowej 10 mm

Oficjalnym pretekstem do spotkania były oczywiście nowości sprzętowe, ale też i chęć opowiedzenia o tym co w firmie się wydarzyło od czasu wybuchu pandemii.


[img:12]Człowiek orkiestra – Marcin Pikułoński w roli konferansjera :)

Marcin Pikułoński: W marcu przydarzył nam się Covid. Pracujemy w takiej branży, gdzie sprzęt jest używany przede wszystkim w domu, więc wszyscy ci ludzie którzy zostali usidleni w domowych pieleszach zaczęli się nudzić i poszukiwać ciekawego sprzętu audio-video. My te potrzeby zaspokajaliśmy i zaspokajamy.
Pewną niedogodnością dla Grupy Horn, było zamkniecie galerii handlowych, a co za tym idzie naszych 10 Salonów Denon, ale że jesteśmy grupą, a w grupie tkwi siła to wyszliśmy z tej sytuacji obronną ręką, a sprzedawcy sklepowi przenieśli się do swoich Home Office i zajęli handlem sieciowym.
Mogę się pochwalić, że pomimo to obroty zdecydowanie wzrosły w stosunku do ubiegłego roku.

Grupa Horn to obecnie: Horn S.A. + FNCE + AVD (operator sieci Salony Denon) + Audio Forum (sieć sklepów detalicznych w kraju i zagranicą). Całość tworzy sieć hybrydową, gdzie z jednej strony są to salony w galeriach handlowych, gdzie przewija się wiele osób dziennie, oraz sklepów specjalistycznych oferujących bardziej wyrafinowane rozwiązania, oraz Hi-End. 


[img:13]Pani Katarzyna Worona z działu marketingu pierwszy raz pokazuje publicznie odświeżonego logo sieci - na początku października planowane jest otwarcie nowego salonu Audio Forum w Łodzi (całość ok. 100 m2, w tym sala odsłuchowa 30 m2)

Kolejna z gorących informacji – Horn pozyskał prawo do dystrybucji marki Marantz na Litwie, co stanie się ciałem już w grudniu. Myślę, że jest spory powód do dumy (dla nas jako społeczności słuchaczy), że to właśnie w Polsce, a nie w Czechach, czy na Węgrzech istnieje firma utrzymująca relacje z USA, na nie niższym poziomie niż tandem Duda / Trump.


[img:9]W drugim pomieszczeniu stała równie gorąca nowość – zestaw Marantz serii 12 Special Edition – na początku podłączony do podłogówek Definitive Technology BP9060 (w tle), potem do absolutnie słodkich monitorów...

[img:10]DALI Menuet Special Edition

 A to wszystko to dopiero początek jesiennej fali nowości, ale o pozostałych urządzeniach na razie jeszcze cicho sza.

Przetwarzanie Wzmacnianie Źródła

Gdzie kupić?

MARANTZ MARANTZ www.marantz.eu

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > MARANTZ rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz