17 marca 2021 08:00
Info Konsbud HI-FI ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna

SVS 1000 Pro - referencyjny bas, który poczujesz w najgłębszym zakamarku ciała

Życie producentów subwooferów robi się takie przewidywalne… no bo kto dostanie piątą EISA z rzędu skoro SVS właśnie wypuścił nowy model?  
To już tradycja u tego producenta, że równocześnie wprowadza na rynek dwie wersje – otwartą i zamkniętą. Obie potrafią to samo, ale w nieco odmienny sposób i trzeba sobie przed zakupem tylko na jedno, ale podstawowe pytanie odpowiedzieć… 


[img:5]Kinowo-muzyczny zestaw marzeń od SVS: SB-1000 Pro + kolumny Prime Tower + kilka głośników efektowych do kompletu pozwalają zbudować np. wymiatającą konfigurację 7.4.2

Oba SVS 1000 Pro wyposażone zostały w nowy wzmacniacz Sledge STA-325D (na tranzystorach MOSFET oddający 325 W RMS / 820+ W mocy szczytowej), analogowy procesor DSP i nowe przetworniki 12” o dużym skoku membrany, oraz aplikację sterującą zdalnie. Oba też zyskały przeprojektowaną obudowę, która może bardzo, bardzo dużo... wytrzymać.

 
[lupa:1]PB-1000 Pro z obudową bass-reflex, oraz trochę mniejszy i bardziej pod muzykę SB-1000 Pro (dostępny w trzech kolorach)

Info dystrybutora: Wyposażone w zaawansowaną technologię znaną z flagowych modeli 16-Ultra i funkcje dostępne tylko w SVS, subwoofery z serii 1000 Pro stanowią ogromny krok naprzód w stosunku do oryginalnej serii 1000 i na nowo definiują pojęcie wydajności subwooferów dla fanów muzyki i kina domowego w tym przedziale cenowym i nie tylko. 
Seria składa się z SB-1000 Pro (obudowa zamknięta) i PB-1000 Pro (obudowa bass-reflex). W każdym z subwooferów serii udoskonalono przetwornik, wzmacniacz i obudowę oraz wprowadzono zmiany mające poprawić ogólne doświadczenie użytkownika, pozostawiając z założenia konkurencję daleko w tyle. 
Rezultatem końcowym jest wstrząsająca moc basów i rozciągnięcie niskich częstotliwości poniżej progu słyszalności, przy jednoczesnym zachowaniu szybkości transjentów i precyzji, które ożywiają muzykę i filmy z przekonującym realizmem.


[lupa:2]Taka moc wymagają potężnej obudowy – seria 1000 Pro wykorzystuje wyjątkowo grubą płytę czołową z MDF i sztywną wewnętrzną ramę dla wsparcia przetwornika i zapewnienia akustycznie obojętnego środowiska, eliminując rezonanse nawet przy dużej głośności
 
(kliknij żeby zmienić kadr)

Tajemnica sukcesu firmy SVS kryje się przede wszystkim w wykorzystywanych potężnych firmowych wzmacniaczach z serii Sledge. Tym razem zastosowano model DSP STA-325D, który łączy w sobie wydajność klasy D z możliwością przenoszenia kolosalnych ilości prądu przez tranzystory MOSFET. 
Imponująca moc ciągła 325 W / 820+ W mocy szczytowej, a do tego znikomo niskie zniekształcenia, to aż nadto na potrzeby reprodukcji basu w warunkach domowych.

Ogromną moc wzmacniacza Sledge wykorzystuje procesor DSP o rozdzielczości 50 MHz z 56-bitowym filtrowaniem, jest to najbardziej wyrafinowany procesor DSP zastosowany w domowych subwooferach. Jego moc obliczeniowa zapewnia nieskazitelne brzmienie dzięki zaawansowanemu dostrojeniu do pomieszczenia, optymalizacji pasma przenoszenia, ustawieniom parametrów DSP itp., a wszystko to w przełomowej cenie.


[img:1]Przetworniki mają całkowicie nową konstrukcję i zostały stworzone z myślą o dużej wydajności i precyzji – muszą przecież wytrzymywać ponad 300 W mocy ciągłej, a w porywach grubo ponad 800 W

Opatentowana konstrukcja SVS z podwójnym silnikiem z magnesami ferrytowymi z paraboliczną membraną o ekstremalnym skoku zapewniają wypełniające całe pomieszczenie SPL. Lekki, sztywny, wentylowany aluminiowy stożek z osłoną z włókna kompozytowego, pozwala poruszyć ogromne ilości powietrza by wytworzyć energię dźwiękową z zachowaniem kontroli i dokładności nawet przy najbardziej intensywnym poziomie odsłuchu.


[lupa:3]Aplikacja SVS (kliknij żeby powiększyć)

Komunikująca się przez Bluetooth aplikacja SVS umożliwia zaawansowane dostosowywanie ustawień do potrzeb użytkownika w tym m.in. - nadanie nowej nazwy (przydatne głównie w instalacjach z kilkoma subami), przełączanie ustawień, wybór trybu gotowości, dostosowanie częstotliwości podziału zwrotnicy, trójzakresowy korektor parametryczny, polaryzacja i przywracanie ustawień fabrycznych, ale przede wszystkim to najwygodniejszy sposób kontrolowania głośności, oraz dostęp do wielu funkcji DSP i ustawień użytkownika, by móc szybko się przeklikać pomiędzy ustawieniami dla muzyki / filmów / gier. 
Dwukierunkowa wymiana danych pozwala na regulację suba w czasie rzeczywistym (można również korzystać panelu tylnego).
To ta sama aplikacja znana z flagowej serii 16-ultra, działająca na urządzeniach: Apple / Android / Amazon. 


[lupa:4](kliknij żeby zmienić kadr)

Gary Yacoubian (Prezes i Partner Zarządzający SVS): Zaskoczyliśmy wszystkich udoskonaleniami, jakie zapewniła seria 2000 Pro, która zastąpiła nasze najpopularniejsze subwoofery. 
Wraz z serią 1000 Pro poprzeczka została ustawiona jeszcze wyżej i nie mam wątpliwości, że fani audio będą zachwyceni tym, co oferują te subwoofery. Inżynierowie zastosowali najbardziej zaawansowaną technologię wzmacniaczy, znaną z naszych flagowych subwooferów, jednocześnie udoskonalając przetwornik, obudowy i użytkowanie za pomocą aplikacji SVS na smartfony.
W porównaniu do swoich poprzedników i konkurencji, seria 1000 Pro to milowy krok naprzód.


[img:6] 

Wygląda na to, że subwoofery SVS 1000 Pro Series zaoferują eferencyjną technologię znaną z: flagowej serii 16-Ultra, oraz serii 4000, 3000 i 2000 Pro – które otrzymały niemal każdą możliwą nagrodę branżową w latach 2017-2020, w tym nagrodę CES Innovations Award for High Performance Audio i cztery lata z rzędu nagrodę EISA dla najlepszego subwoofera kina domowego.

Yacoubian: W czasach, gdy rozrywka domowa jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, subwoofery SVS z serii 1000 Pro sprawiają, że światowej klasy dźwięk jest bardziej przystępny dla audiofilów, fanów maratonów filmowych, fanów basu, kina domowego i dla każdego, kto kocha wciągający dźwięk.


Pora powrócić do postawionego na początku pytania:
Który i do czego?


[img:2]SB-1000 Pro  – pasmo przenoszenia:  20 – 270Hz +/-3 dB

SB-1000 Pro z obudową zamkniętą – jest mniejszy, ale wewnątrz drzemie ta sama ogromna moc połączona z niezwykłą muzykalnością. Zachwyci zarówno miłośników kina jak i muzyki. Generalnie zwykło się traktować modele zamknięte (z uwagi na większą kontrolę nad dźwiękiem) jako bardzie polecane do muzyki. Referencyjna wydajność i pasmo zaczynające się na prawdę od 20 Hz, jeszcze nigdy nie były dostępne w takiej cenie i rozmiarze.

Cena sugerowana:
Premium Black Ash – 2.499 zł (okleina jesionowa)
Piano Gloss Black / Piano Gloss White – 2.999 zł (lakier fortepianowy)


[img:3]PB-1000 Pro – pasmo przenoszenia: 17 – 260Hz +/-3dB (tryb standardowy),
lub 19 – 260Hz +/-3dB (tryb zamknięty piankowymi korkami)

PB-1000 Pro to model z otworami z bass refex przez które membrana jest w stanie przepompować ogromne ilości powietrza i uwolnić częstotliwości poniżej progu słyszalności, które doskonale poczujemy w całym ciele – ciary znikąd. Zwykło się przyjmować, że modele otwarte z uwagi na tę nieprawdopodobną zdolność generowania subsonicznej fali uderzeniowej szczególnie są polecane do kina domowego, acz w muzyce też się sprawdzą. 
Podwójne porty maksymalizują przepływ powietrza i ruch przetwornika, minimalizując jednocześnie turbulencje.

Ceny sugerowane:
Premium Black Ash – 2.999 zł (okleina jesionowa)


[img:4]Całkiem zgrabne to maleństwo

Kolumny Aktywne Subwoofery

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud HI-FI

adres:
ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna

Sklepy muzyczne > SVS rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz