21 maja 2021 09:00
Info FNCE S.A. FNCE S.A. tel: +48 22 270 29 45 www.focal-polska.pl

NAIM: Uniti Atom / Headphone Edition - streamingowe arcydzieło All-in-One

Kto kiedykolwiek miał do czynienia z urządzeniami firmy Naim ten wie, że tu ściemy nie ma. A jeśli ktoś się na Naim’ie naciął niechaj pierwszy rzuci kamieniem. 
Tym razem niesamowity Unity Atom w przeprojektowanej wersji Headphone Edition – cyfrowy kombajn (i nie tylko) zorientowany na użytkowników słuchawek (i nie tylko).

 [img:1]W tym projekcie jest wiele współczesności, ale i nawiązanie do brytyjskiej tradycji

Od razu powiedzmy z czym mamy tu do czynienia – Uniti Atom / Headphone Edition, to wersja specjalna wielokrotnie nagradzanego i opiewanego w samych superlatywach w prasie i internecie Unity Atom, który jest kompletnym systemem audio z własnym: odtwarzaczem strumieniowym / przetwornikiem cyfrowo-analogowym / przedwzmacniaczem / i wzmacniaczem słuchawkowym – jednym słowem wystarczy do niego dokupić już tylko fajne słuchawki i mamy kompletny, indywidualny system odsłuchowy na poziomie pomiędzy Hi-Fi / Hi-End (bliżej mu do tego drugiego).

Ach nie, to nie jest cała prawda, bo przecież można do niego podłączyć kolumny aktywne i mieć nagłośnienie w salonie, albo potraktować go jako odtwarzacz strumieniowy z przedwzmacniaczem i podpiąć go pod wzmacniacz mocy napędzający wielkie kolumny pasywne...

No i jeszcze pamiętajmy, że urządzenia Naim mają zdolność wzajemnej komunikacji, co czyni z nich chyba najbardziej zaawansowanym akustycznie systemem multiroom, spośród wszystkich dostępnych na rynku.


[img:3]Można więc powiedzieć, że Unity Atom HE, to wyspecjalizowane źródło muzyki dla dobrych słuchawek
– tyle wystarczy by zyskać dostęp do hi-endowego dźwięku w kawalerce

Info dystrybutora: Uniti Atom Headphone Edition został w pełni przeprojektowany, aby zaoferować optymalną jakość odsłuchu. Wykorzystując technologię trickle-down ze swojego flagowego wzmacniacza Statement, Naim opracował nowy dyskretny wzmacniacz słuchawkowy, zdolny do zasilania nawet najbardziej zaawansowanych słuchawek – takich jak Focal Utopia – i to z łatwością. 
Unikalna platforma strumieniowania muzyki Naim serwuje niesamowitą jakość dźwięku, pozwalając na ucieczkę do własnej kolekcji muzyki cyfrowej, serwisów takich jak Qobuz, TIDAL i Spotify, oraz świata radia internetowego – w tym wyselekcjonowanej kolekcji stacji HD – a także rosnących ostatnio w siłę podcastów.


[lupa:1]Jakość wyświetlacza rządząca, ale jeśli chcemy posłuchać muzyki w ciemności, to można go wyłączyć
 (kliknij żeby powiększyć) 

Jedną z wielu mocnych stron systemu Unity Atom jest jego uniwersalność – obsługuje AirPlay 2 / wbudowany Chromecast / Bluetooth / ma status Roon Ready, a to oznacza dostęp do przeogromnych zasobów strumieniowanej muzyki cyfrowej, a wejście USB obsługuje ponadto odtwarzanie wprost z pendrivów / dysków USB plików do rozdzielczości 32bit/384kHz, a wiec urządzenie jest przygotowane również na bliską i daleką przyszłość.

Ale to nie wszystko, bo obok wejść cyfrowych są też analogowe  – można wiec pójść w nostalgię i podłączyć gramofon / magnetofon szpulowy / kaseciak itp.


[lupa:2]Zbalansowany wzmacniacz i zbalansowane okablowanie słuchawek to jest to,
acz to można jeszcze i telewizor i konsolę i dekoder satelitarny i CD też podpiąć (kliknij żeby powiększyć)

Inną z cech charakterystycznych Naim’a było i jest (od 1973 roku) dbanie o zasilanie na absolutnie ponadprzeciętnym poziomie. W przypadku Uniti Atom Headphone Edition jest to wyposażenie urządzenia w transformator o całkowicie nowej konstrukcji, tak by mógł zapewnić wyjątkowo skuteczne zasilania również obwodów wzmacniacza słuchawkowego.

Nowy projekt układu tranzystorów dyskretnych umożliwia Uniti Atom Headphone Edition uzyskanie zbalansowanych wyjść słuchawkowych, zarówno na 4-pinowym złączu XLR jak i Pentaconn, maksymalizując możliwości brzmieniowe high-endowych słuchawek wyposażonych w te złącza. Dostępne jest również standardowe wyjście 6,3 mm.


[lupa:3]Ponad 1/3 objętości obudowy zajmuje zasilanie – takie cuda tylko u Naim'a
 
(kliknij żeby powiększyć)

Trzy wyjścia słuchawkowe w najważniejszych standardach stacjonarnych, z czego dwa zbalansowane (zabrakło tylko mini jack'a, bo to standard przenośny, ale od czego są przejściówki)

Paul Neville (dyrektor ds. badań i rozwoju w firmie Naim): Zaprojektowaliśmy tę specjalną edycję potężnego Uniti Atom, aby była najwyższej klasy systemem streamingu muzyki do słuchania solo – wystarczy dodać słuchawki, aby uciec do własnego świata wysokiej jakości dźwięku.


Uniti Atom / Headphone Edition, jest już dostępny w sprzedaży w cenie identycznej jak wersja podstawowa Uniti Atom, co należy potraktować jako okazyjną wartość dodaną, bo dostajemy wydajny wzmacniacz słuchawkowy jakby za free. 


[lupa:5](kliknij żeby zmienić kadr)

Atom z dobrej rodziny pochodzi i ma wielu dzianych wujków i ciotek, ale przede wszystkim przesympatycznych i potężnych rodziców, więc jeśli szukasz czegoś więcej to:

 • Uniti Atom (brat bliźniak urodził się pierwszy) – kompaktowy odtwarzacz strumieniowy 12.999 zł
 • Uniti Star (ojciec) – odtwarzacz CD i odtwarzacz strumieniowy 19.999 zł
 • Uniti Nova (matka) – potężny odtwarzacz strumieniowy muzyki 22.999 zł
 • Uniti Core (płeć nieznana) – potężny hub muzyczny z funkcją zgrywania płyt CD z bit-perfect 9.999 zł

Specyfikacja techniczna: 

 • Wejścia cyfrowe: 2x Optical S/PDIF do 96kHz, Coaxial RCA (do 24bit/192kHz, DoP 64Fs), 2x USB 2.0 (Typ A)
 • Wejścia analogowe: Stereo RCA
 • Wyjścia: XLR zbalansowany z przedwzmacniacza
 • Przyłącza sieciowe: Ethernet (10/100 Mbps) / WiFi (802.11 b/g/n/ac – antena wewnętrzna)
 • Multiroom: wymienia informacje z 5 urządzeniami sieciowymi Naim / zarządzanie przez Naim App.
 • Sterowanie: przyciski na frontowym panelu / obrotowe pokrętło głośności (chodzi cudownie – red.) / pilot / można też sterować zdalnie przez aplikacje dla Android i iOS (Zigbee)
 • Streaming: Apple AirPlay 2 / Bluetooth / Chromecast Built-in / UPnPTM / Spotify Connect / TIDAL / Qobuz / Roon Ready / Radio internetowe (vTuner Premium)
 • Wyjścia słuchawkowe: 4.4 mm Pentaconn (zbalansowane) / 4 pin XLR (zbalansowane) / 6.35 mm (niezbalansowane) – odpowiednie dla słuchawek od 16 Ohm wzwyż (1.5W RMS na kanał przy 16 Ohm)
 • Obsługiwane formaty: DSD 64 i 128 / WAV, FLAC, AIFF – do 24bit/384kHz / ALAC (Apple Lossless) – do 24bit/384kHz / MP3 – do 48kHz, 320kbit (16 bit) / AAC – do 48kHz, 320kbit (16bit) / OGG i WMA – do 48kHz (16bit) / wszystkie formaty ze wsparciem dla odtwarzania Gapless (bez przerw)
 • Bluetooth: SBC, AAC, AptX, AptX HD
 • Wymiary 95 x 245 x 265 mm
 • Waga: 7 kg

Cena sugerowana: 12.999 zł


[img:2]

[lupa:4]Gdyby ktoś tego jeszcze nie wiedział, to Naim i Focal to od wielu lat są jedną firmą, dlatego też Naim wyciska ostatnie soki ze swoich wzmacniaczy, by idealnie współgrały z hi-endowymi słuchawkami jak chociażby pokazane na zdjęciu Focal Clear, a Focal wiedząc jakie ma wsparcie ze strony Naim'a tworzy kolejne arcydzieła słuchawkowe – jedno po drugim
(kliknij zdjęcie żeby zmienić kadr)

 

Hi-res (stacjonarne) Wzmacnianie Cechy dodatkowe Źródła Przetwarzanie

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
tel.: +48 729 197 504
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa

Sklepy muzyczne > NAIM rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz