25 maja 2021 14:43
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

CANTON: GLE - nowa generacja tytanowych kolumn do stereo i do kina

Canton – największy niemiecki producent kolumn, zaprezentował pod koniec kwietnia odmłodzoną wersję najlepiej sprzedającej się serii – GLE.
Canton GLE posiada ultrasztywne membrany z tytanu, a w skład rodziny (wraz z subwooferami) wchodzi aż 14 modeli.

Niemcy na stronie internetowej piszą bez ogródek, że...

GLE to nasze najlepiej sprzedające się głośniki – i nie bez powodu. Imponujące technicznie i atrakcyjne wizualnie: te cechy sprawiły, że seria GLE jest jedną z najpopularniejszych w całej Europie.
Szeroka gama modeli i doskonały stosunek jakości do ceny. Wszechstronne, robią dobre wrażenie dzięki wzornictwu i zrównoważonemu brzmieniu.

Można by uznać, że to typowa paplanina marketingowa, gdyby nie pewien drobny, drobniutki, drobniusieńki fakcik – GLE w różnych wcieleniach ewoluują z nami już od ponad 20 lat! Jeśli seria utrzymuje się na rynku tyle czasu, to raczej nie wypadła sroce spod ogona i warto poświęcić jej chwilę uwagi.


[lupa:4](kliknij żeby zdjąć maskownicę)

Info dystrybutora: Nowa seria GLE (z oznaczeniami dwucyfrowymi – red.) zapewnia najlepszą kompozycję dynamicznego obrazu akustycznego zawartą w różnorodnych modelach głośników. Wysokiej jakości komponenty, oraz tytanowe przetworniki zapewniają serii GLE potężny dźwięk i doskonałą kontrolę. Nowy wygląd z owalnymi, magnetycznymi maskownicami z tkaniny i nowoczesną konstrukcją obudowy, pozwala głośnikom wtopić się w wystrój każdego salonu.

Siła Canton'a leży m.in. w ich polityce produkcyjno-cenowej – tworząc tak bardzo rozbudowaną serię, pozwalają precyzyjnie dopasować wielkość kolumn do realnych potrzeb i możliwości lokalowych, a że sprzedają dużo, to i są w stanie mocno zejść z kosztami produkcji (to dodatkowo podnosi ich atrakcyjność w oczach klientów).
Ot uboczny przywilej większego – może zaoferować więcej za mniej – kilka cechy nowego wcielenia GLE:

  • Materiał membran – tytan – lekki i sztywny, a wiec tworzący bardzo dynamiczny dźwięk
  • Owalne maskownice z tkaniny mocowane magnetycznie
  • Nowy dekoracyjny winyl w kolorze czarnym
  • Nowy terminal przyłączeniowy
  • Szeroka gama komponentów do kina domowego


[lupa:2]Od lewej GLE 90 AR do Dolby Atmos / GLE 90 / GLE 80 / GLE 70, przy czym GLE 90 z czarnym frontem dostępna jest w wersji z czarnym lub drewnopodobnym korpusem Makassar (kliknij żeby powiększyć)

[img:1]Moda na biel zatacza coraz szersze kręgi – cała seria dostępna jest więc w białym, oraz tradycyjnym czarnym wykończeniu,
a cztery najpopularniejsze rozmiary w drewnopodobnym winylu / zaciski śrubowe pozłacane / Back-Fire bass-reflex

Kolumn do wyboru jest dużo, ale pozwolę sobie szczególnie zwrócić uwagę na możliwość postawienia konfiguracji, jaką spotyka się na wystawach pokroju CES / IFA, gdzie liczy się efekt rzucający na kolana – stawiamy sobie 4x GLE 90 AR + Centralny i na tym zakończymy pierwszy etap inwestycji. Powód wydaje się być oczywisty, ale śpieszę z uzasadnieniem – po pierwsze 90 AR, to po prostu elegancka, minimalistyczna kolumna z wbudowanym modułem efektowym w sposób, który nie psuje ogólnego wyglądu (nadstawka AR 4 też jest ok, ale to już jednak nie ten sam poziom elegancji), a po drugie stawiając sobie takie 4 kolumny, niejako w komplecie dostajemy 4 subwoofery, a jak wiadomo (kiedyś już o tym pisałem) im więcej subów, tym ogólna jakość i równomierność basu robi się spektakularnie fajna. Tak mocna konfiguracja 5.1.4 pozwala oglądać filmy z IMAX Enhanced / DTS:X, że o zwykłym Dolby Atmos nie wspomnę. 
Ostatecznie w ramach cięcia kosztów tyły można zrobić z podstawkowych GLE 30 / GLE 20 + nadstawki. 

W drugim etapie inwestycji dokupiłbym coś na boki, żeby z 5 kanałów surround podnieść ich liczbę do 7 i mamy kino marzenie – przygotowane na wszystkie najnowsze formaty dźwięku przestrzennego. 
Rozumiem, że w pierwszym momencie wydaje się być to konfiguracja nieco na wyrost, ale jak popatrzymy na ceny, to nie są one zaporowe, a z listy wydatków odpada nam sub / suby.


[lupa:5]Od lewej GLE 30 / GLE 20, przy czym ten drugi również w wersji z czarnym frontem dostępny jest z dwoma korpusami do wyboru – czarnym lub drewnopodobnym Makassar (kliknij żeby powiększyć)

Nowa seria GLE wykorzystuje tytan jako materiał konstrukcyjny membran w zakresie średnich i niskich tonów. Podwójne membrany niskotonowe w modelach GLE 90 i GLE 80 zapewniają przetwornikowi niskotonowemu większe ciśnienie akustyczne i kontrolę. Wizualnie, niezakłócona powierzchnia membrany stanowi subtelny, elegancki akcent.
Wysokiej jakości i neutralne akustycznie maskownice z tkaniny w kolorze czarnym w razie potrzeby ukrywają bezpośredni widok technologii i elegancko przylegają do frontu za pomocą mocowania magnetycznego. Dzięki nowemu designowi owalnych maskownic seria GLE doskonale dopasuje się do wystroju każdego nowoczesnego salonu. 

Szeroki wybór komponentów umożliwia stworzenie systemu dla każdego pomieszczenia, bez względu na wyzwania akustyczne. Niezależnie od tego, czy jest to kolumna podłogowa z Dolby Atmos (GLE 90 AR), czy głośnik efektowy AR 4, możliwości są praktycznie nieograniczone.
Uzupełnieniem serii głośników GLE są subwoofery Power Subs – 3 modele: Power Sub 12, Power Sub 10 i Power Sub 8.


[lupa:6]GLE 50 Center – jeden rozmiar, za to w 3 kolorach, a wiec można postawić też kino w drewnie
(kliknij żeby powiększyć)

[lupa:7]Od lewej: GLE 15 On Wall / GLE 10 od 10 Pro różni sposób ruchomego zawieszenia na ścianie / AR 4
(kliknij żeby powiększyć)

Ceny sugerowane:
GLE 90 AR – kolumna podłogowa z Dolby Atmos     3999 zł/szt.
GLE 90 – kolumna podłogowa                                   2499 zł/szt.
GLE 80 – kolumna podłogowa                                   2299 zł/szt.
GLE 70 – kolumna podłogowa                                   2099 zł/szt.
GLE 50 Center – głośnik centralny                            1599 zł/szt.
GLE 30 – kompaktowa kolumna podstawkowa          1249 zł/szt.
GLE 20 – kompaktowa kolumna podstawkowa          1099 zł/szt.
GLE 15 On Wall – głośnik naścienny                         1499 zł/szt.
GLE 10 – głośnik naścienny                                          999 zł/szt.
GLE 10 Pro – głośnik naścienny                                 1099 zł/szt.
AR 4 – głośnik efektowy Dolby Atmos                 (cena jeszcze nieznana)

PS. Na stronie dystrybutora pojawiły się 4 całkiem zacne promocje na zestawy. W pierwszym z brzegu zestawie: GLE 90 AR + GLE 20 + GLE 50 dostajemy głośnik centralny w prezencie i zostają nam jeszcze dwie stówy na popcorn + kilka miesięcy Netflix’a. Miło z ich strony, no nie?


[lupa:3](kliknij żeby założyć maskownicę)

Głośniki multiroom Multiroom Głośniki multiroom do kina Kolumny Stereo Wielokanałowe Soundbary Subwoofery

Gdzie kupić?

CANTON CANTON www.canton.de

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > CANTON rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz