22 czerwca 2021 08:00
Info Denon Store (siedziba) Denon Store (siedziba) tel: +48 22 331 55 55 www.salonydenon.pl

DENON: AVC-X8500HA - nowy / nie nowy wzmacniacz flagowy 13.2 z 8K

Jak się jest, a ponadto chce się nadal utrzymywać pozycję lidera segmentu, to trzeba zap...ć jak mróweczka. Dokładnie to widać po najnowszych premierach w Sound United – dopiero co pisałem o sprzętowym (co nie jest częstym działaniem spotykanym w branży) udoskonaleniu flagowego Marantz’a AV8805 do AV8805A, a tu analogiczne działanie ogłoszono dla znakomitego wzmacniacza AVC-X8500H, który również zyskał literkę „A” w nazwie, a wraz z nią kilka istotnych zmian.


[img:1]Dawniej nazywało się takie urządzenia amplitunerami, ale od czasu rezygnacji z tunerów FM, zmianie uległo też nazewnictwo i tak oto pomimo posiadania radia internetowego na pokładzie teraz jest to wzmacniacz AV – takie czasy, zresztą kogo to jeszcze obchodzi, gdy ludzie masowo przerzucają się na słuchanie podkastów

AVC-X8500H zasłynął jako flagowy, pierwszy 13.2 kanałowy wzmacniacz wspierający samo dobro w kinie i muzyce wielokanałowej, czyli wszystkie istniejące formaty dźwięku dookólnego i przestrzennego i do tego w takim stylu, że żadna z recenzujących go redakcji nie pozostała obojętna na jego urok – więc nagrody i wyróżnienia sypały się ze świata mediów przez cały rok. 

Natomiast od teraz (po przeprojektowaniu sekcji cyfrowej) będzie można mówić, że AVC-X8500HA (z „A” na końcu nazwy) to pierwszy na świecie 13.2 kanałowy wzmacniacz AV 8K z pełnym HDMI 2.1.

Niejako przy okazji rozwiązano problemy chorób wieku dziecięcego HDMI 2.1 i jego niepełnej funkcjonalności w poprzednim modelu (generalnie chodziło o to, że konsorcjum zarządzające standardem HDMI tak się skupiło na dbaniu o własny interes i promocję współpracy konsol nowej generacji z telewizorami, że zapomniało poinformować producentów audio o niektórych niuansach standardu, przez co część funkcjonalności poszło się… przejść na długi spacer. Teraz temat jest już dobrze rozpoznany w boju, prawidłowo zaimplementowany i działa w pełni, a panowie od HDMI mogą w świetle reflektorów znów się lansować, udając że co złego to nie oni. 


[lupa:2]Uwaga, wszystkie zdjęcia dotyczą wersji bez A", bo nowszych jeszcze nie mam, ale poza zmianą nazwy raczej zewnętrznie niczym istotnym nie będą się różniły (kliknij żeby powiększyć i zajrzeć pod klapkę)

W telegraficznym skrócie, garść najważniejszych informacji na temat AVC-X8500HA:

  • 13 kanałów wzmacniacza o mocy 210 W każdy (kanałów basowych nie liczę, bo one wysyłają jedynie sygnał sterujący do aktywnych subwooferów, i tam też odbywa się jego wzmacnianie)
  • obsługuje wszystkie najnowsze formaty dźwięku 3D: Dolby Atmos / DTS:X / DTS:X Pro / IMAX Enhanced / Auro 3D (DTS:X Pro i IMAX Enhanced umożliwiają użytkownikom korzystanie z 13 kanałów dekodowania DTS:X z konfiguracjami głośników takimi jak 7.2.6 lub 9.2.4)
  •  Dolby Atmos Height Virtualization Technology, oraz DTS Virtual:X są najnowszymi technologiami wirtualizacji wyższej warstwy zapewniającymi immersyjny dźwięk bez instalowania fizycznych kanałów wysokości – na wirtualne efekty można liczyć przy takich konfiguracjach głośników jak: 7.1 / 5.1 / 2.1
  • nowość – skalowanie do 8K / 60Hz
  • nowość – obsługa 4K / 120Hz, HDR10+, Dynamic HDR, HDCP 2.3
  • nowość – HDMI 2.1 z transferem 40 Gbps


 [lupa:1]Ciekawe czy wymieniany będzie też front i tylna ścianka żeby w jednym miejscu dopisać literkę A, a może to załatwią naklejki?
 (kliknij żeby powiększyć)

Info dystrybutora: Nowy model będzie stopniowo zastępował wszystkie istniejące jednostki Denon AVC-X8500H, ale obecni właściciele Denon AVC-X8500H będą mieli możliwość modernizacji sekcji HDMI / cyfrowej w swoich wzmacniaczach AV, aby uzyskać te same funkcje, które są dostępne w modelu „A”.
Aktualizację można uzyskać, kontaktując się z autoryzowanym sprzedawcą firmy Denon. 


Wymianie w AVC-X8500H podlega cała płytka drukowana sekcji cyfrowej, która została wzbogacona o ekskluzywne nowe funkcje, więc proszę tego nie mylić z kwestią poprawy wydajności samego HDMI. 
Nowy Denon (lub poprzednik po face liftingu) szczególnie przyjazny okazuje się dla graczy – poza klarownością ruchu w rozdzielczości 4K / 120 Hz i zmienną częstotliwością odświeżania (VRR), minimalizuje „rozrywanie” klatek. Dodatkowo dochodzą do głosu takie cechy jak tryb Auto Low Latency Mode (ALLM) i Quick Frame Transport (QFT), z których każdy ma na celu zmniejszenie opóźnień i poprawę statystyk – zobacz wroga, zanim on ciebie zobaczy. 


[lupa:3] Tak wygląda moduł aktualizacji AVC-X8500H do specyfikacji A" dla posiadaczy poprzedniego modelu
(kliknij żeby powiększyć)

Ulepszony wzmacniacz AV o specyfikacji „A” zawiera teraz najnowsze technologie HDMI, zapewniając wiodącą w swojej klasie wydajność kina domowego, z której słynie marka Denon.
Ciesz się filmami i programami telewizyjnymi w najwyższej jakości obrazu dzięki dedykowanemu wejściu HDMI „8K”, umożliwiającemu obsługę rozdzielczości 8K / 60Hz, oraz 4K / 120Hz. Obsługa nowego formatu HDR obejmuje HDR10+ i Dynamic HDR, a nowa funkcja HDMI o nazwie Quick Media Switching (QMS) umożliwia źródłu natychmiastową zmianę liczby klatek na sekundę (aby wyeliminować zjawisko ciemnego ekranu). AVC-X8500HA obsługuje HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision, a także 4:4:4 Pure Color subsampling oraz BT.2020, aby zapewnić wyjątkowe kolory, klarowność i kontrast.


Nowy wzmacniacz może skalować istniejące treści HD i 4K do 8K, więc znika podnoszona przez wielu kwestia, że na 8K „nie ma co oglądać”, oraz rozwiązuje problem przywiązania Samsunga wyłacznie do HDR10+, a LG wyłacznie do Dolby Vision – skoro oni nie chcą robić telewizorów wspierających konkurencyjne standardy to Denon wam tę niedogodność rozwiąże.

Natomiast pamiętajmy, że kanał eARC (Enhanced Audio Return Channel), umożliwia bezstratną transmisję dźwięku kodowanego obiektowo, takiego jak DTS:X i Dolby Atmos z aplikacji smart wbudowanych w telewizor (Netflix / Apple Tv / Amazon Prime / Disney+ i innych), lub urządzeń podłączonych za pomocą jednego kabla HDMI. 


[lupa:4] Tak na oko, to po wymianie ćwierć urządzenia dostajemy nowe (kliknij żeby powiększyć)

[img:2]Zaktualizowane funkcje

Denon AVC-X8500HA będzie dostępny w sprzedaży od lipca.

Cena sugerowana:
AVC-X8500HA – 19.999 zł
(aktualizacja AVC-X8500H 3.499 zł)

Wzmacnianie Wzmacniacze zintegrowane Amplitunery Hi-res (stacjonarne) Bluetooth Wi-fi/LAN 3D: Dolby Atmos/DTS:X/Ambeo Kompatybilny z multiroom Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

DENON DENON www.denon.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > DENON rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz