18 czerwca 2021 12:04
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

SONUS FABER: Lumina II i V - kolejne modele uzupełniają serię

Sonus faber jest jedną z tych legendarnych marek, które po krótkotrwałym skoku w bok (w komercję) postanowiły powrócić do korzeni. Ta sztuka się im udała, albowiem istnieje nadal rynek wiernych klientów, doceniających rękodzielniczy kunszt włoskich rzemieślników. 

Tak więc seria Lumina wzbogaciła się o dwa nowe modele: Lumina II i Lumina V – by stereo zyskało, a i miłośnicy kina nie mieli powodu do narzekania. Z jednej więc strony mamy pójście w moc potrafiąca unieść dach od stodoły, a z drugiej w małość (bardziej średniość) wystarczającą na półkę w gabinecie, czy jako tyły w ekskluzywnym kinie. Bo jakże nazwać kino domowe na kolumnach Sonus faber jak nie ekskluzywnym?


[img:2] Ach jaki piękny minimalizm – dwie kolumny / gramofon / garść płyt i życie staje się piękne

Info dystrybutora: Po raz pierwszy zaprezentowana we wrześniu 2020 roku, kolekcja Lumina od Sonus faber ucieleśnia historię i ducha tej tradycyjnej marki. Choć wprowadzenie na rynek miało miejsce w trudnym i bezprecedensowym roku, Lumina powstała w celu łączenia entuzjastów audio poprzez wspólne doświadczenia z dźwiękiem, oferując słuchaczom pełne, zmysłowe wrażenia, charakterystyczne dla Voice of Sonus faber. 
Nowe modele Lumina zachowują prostotę konstrukcji poprzednich modeli, w których minimalistyczna estetyka podkreśla każdy szczegół tak, aby był równie atrakcyjny wizualnie, jak i akustycznie.
Wielowarstwowe drewno przedniej ścianki jest dostępne w trzech wykończeniach: matowe Walnut i Wenge z wstawkami z klonu oraz klasyczne Piano Black. Obudowa została uzupełniona czarną skórą, wierną tradycyjnej linii produktów Sonus faber.


[lupa:2]Dwudrożna Lumina II (kliknij żeby powiększyć)

Lumina II to kolumna, której ewidentnie brakowało w serii, gdyż Lumina I jest po prostu małym podstawkowcem, a dwójka trafi w potrzeby klienteli o większych wymaganiach – przy 150. milimetrowym przetworniku średnio-niskotonowym zapewni większą głośność przy stereo i będzie stanowiła proporcjonalną przeciwwagę jako tyły w kinie z wielkimi Lumina V na frontach.
Tak więc kompaktowa Lumina II może wylądować zarówno na półce jak i na stojaku.


[lupa:1]Trójdrożna Lumina V (kliknij żeby powiększyć)

Natomiast Lumina V to zupełnie inny kaliber – nowy flagowiec w kolekcji. Ta trójdrożna kolumna podłogowa obfituje w nowatorskie rozwiązania elektroakustyczne:

 1. Wewnętrzna komora mid-hi została zaprojektowana w oparciu o kultowy kształt lutni, unikalne rozwiązanie opracowane przez Sonus faber, stanowiące główną cechą charakterystyczną marki od czasu jej powstania w latach 90-tych. Ta cecha jest w stanie zmaksymalizować sztywność strukturalną i wydajność akustyczną średnich tonów, jednocześnie redukując fale stojące w zakresie objętości obciążenia akustycznego.

 2. Układ zwrotnicy średnich i wysokich tonów “Hybrid IFF – Paracross Solution" łączy interaktywne filtrowanie Fusion (po raz pierwszy wykorzystane w modelu Maxima Amator), z technologią Paracross Topology, w której elementy reaktywne (kondensatory i induktory / cewki) są umieszczane na szynie ujemnej obwodu. Wynikające z tego korzyści obejmują zmniejszenie tylnego pola elektromagnetycznego przetworników (Electro Motive Force), co pozwala im działać w maksymalnie spójny i organiczny sposób oraz obniża czułość zwrotnicy na częstotliwości radiowe (co dodatkowo poprawia rozdzielczość dźwięku).


[lupa:3]Sonus faber zwykle miał udane zwrotnice, jak widać korzystają z autorskich podzespołów
 (kliknij żeby powiększyć)

Doskonale pamiętam czasy, gdy modele Gravis uchodziły za absolutną elitę wśród subów. Od samego początku projektowano je z myślą u o muzyce – jako uzupełnienie kolumn podstawkowych (wtedy kino domowe chyba jeszcze nawet nie istniało). Czasy się zmieniły i teraz myśląc o subach myślimy głównie o kinie (by móc się bardziej zanurzyć w akcji), ale na szczęście Lumina jest dopasowana wzorniczo do modeli Gravis I, II i III.

Sonus faber posiada jeszcze jednego asa w rękawie (a nie każda firma takiego ma) – dzięki kolekcji głośników montażowych Palladio, można stworzyć fenomenalne 2 w 1 (jak na pierwszym zdjęciu). Na frontach postawić Lumina V i grać z vinyli, a pozostałe kanały ukryć dyskretnie w ścianach i posiadać nawet kino 13.2 wyglądające jak zwykłe stereo. 

Linie Lumina, Gravis i Palladio oferują nieograniczone możliwości, które zapewniają naturalne wrażenia dźwiękowe w połączeniu z czystym i pięknym designem.


Pełna kolekcja (w tym nowe Lumina II i Lumina V), będą dostępne już w bieżącym miesiącu (czerwiec 2021).
Czyżby brak w numeracji IV oznaczał, że czeka nas jeszcze jedna premiera?


 [img:3]Ten design ma w sobie to coś, co powoduje, że nawet w pałacu będzie pasować do wnętrza

Specyfikacja techniczna: Lumina II

 • System: 2. drożny / podstawkowy / wentylowana obudowa
 • Głośnik wysokotonowy: 29 mm DAD wysokiej rozdzielczości / zaprojektowany przez Sonus faber z wiskoelastycznym rozdzieleniem przegrody
 • Głośnik średniotonowy: 150 mm / niskokompresyjny kosz konstrukcji Sonus faber / specjalna membrana wykonana na zamówienie z mieszanki tradycyjnej masy celulozowej i innych włókien naturalnych, opracowana pod kątem naturalnego dźwięku / ultradynamiczna wydajność i wysoka liniowość
 • Zwrotnica: częstotliwość podziału 1800 Hz
 • Pasmo przenoszenia: 55 – 24.000 Hz
 • Czułość: 86dB SPL (2.83V/1m)
 • Impedancja nominalna: 4 Omy
 • Sugerowana moc wyjściowa wzmacniacza: 30 – 150 W
 • Wymiary (WxSxG): 304 x 180 x 263 mm
 • Waga: 5.65 Kg

Specyfikacja techniczna: Lumina V

 • System: 3. drożny / podłogowy / wentylowana obudowa
 • Głośnik wysokotonowy: 29 mm DAD wysokiej rozdzielczości / zaprojektowany przez Sonus faber z wiskoelastycznym rozdzieleniem przegrody
 • Głośnik średniotonowy: 150 mm / niskokompresyjny kosz konstrukcji Sonus faber / specjalna membrana wykonana na zamówienie z mieszanki tradycyjnej masy celulozowej i innych włókien naturalnych, opracowana pod kątem naturalnego dźwięku / ultradynamiczna wydajność i wysoka liniowość
 • Głośnik niskotonowy: dwa przetworniki 165 mm / niskokompresyjny kosz i membrana jak wyżej 
 • Zwrotnica: Hybrid IFF-Paracross solution / częstotliwość zwrotnicy: 260, oraz 2600 Hz
 • Pasmo przenoszenia: 38 – 24.000 Hz
 • Czułość: 90dB SPL (2.83V/1m)
 • Impedancja nominalna: 4 Omy
 • Sugerowana moc wyjściowa wzmacniacza: 50 – 300 W 
 • Wymiary (WxSxG): 1049 x 280 x 372,6 mm
 • Waga: 22.5 Kg

Ceny sugerowane:
Lumina V: 5.999 zł
Lumina III: 4.499 zł
Lumina II: 2.499 zł 
Lumina I: 1.799 zł 
Lumina Center: 2.999 zł


[img:1]Po prawej stoi Gravis – kaaawał suba

Kolumny

Gdzie kupić?

SONUS FABER SONUS FABER www.sonusfaber.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > SONUS FABER rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz