19 czerwca 2021 13:00
Info Suport Suport tel: +48 32 258 08 98 www.jbl.com.pl

JBL: trzy soundbary na Euro 2021 i na długo, długo po...

Wielkie wydarzenia sportowe są zwykle kołem zamachowym dla producentów telewizorów, ale i głośników im towarzyszących.
Nie inaczej jest i w tym roku, a JBL podsuwa nam pod sam nos (uszy) trzy zróżnicowane modele pod kątem ceny i możliwości.

Mistrzostwa to wielka feta dla fanów piłki nożnej, ale pamiętajmy też, że cokolwiek kupimy w chwili sportowego uniesienia, pozostanie z nami na czas dłuższy, służąc później dzień w dzień przez kilka sezonów – wybierzmy więc mądrze… 


[img:6]Parę lat temu za ten koncept (odpinanych głośników efektowych od głównej belki) opatentowany przez Philips'a tenże dostał nagrodę EISA. Jakże do dobra wiadomość, że JBL nie pozwolił temu znakomitemu pomysłowi umrzeć – na co dzień wszystkie trzy moduły pracują jako jeden sounbar (który zasila i ładuje satelitki), a gdy chcemy zrobić sobie seans z efektami, to kładziemy je po obu stronach siedziska, uruchamiamy szybką kalibrację i mamy prawdziwe kino 5.1.4 – kiedyś sam z podobnego korzystałem stąd wiem, że to się sprawdza...

Na początek kilka prawd ogólnych:

  1. Sounbary jako wyspecjalizowane głośniki zewnętrzne z zasady dają lepszy dźwięk niż te wbudowane w TV (pomijam tu telewizory z bardzo zaawansowanym nagłośnieniem, gdyż takie się czasami też trafiają).
  2. Jeśli uznamy, że kupiliśmy za słaby soundbar, to zawsze można wymienić go na większy, a głośników w telewizorze się nie da.
  3. Soundbary (zależnie od modelu) potrafią realizować dodatkowe funkcje umilające nam życie, których często w telewizorach nie znajdziemy.
  4. JBL zna się na rzeczy (znaczy się na wyciskaniu więcej z przetworników niż daje fabryka) – sprzedał już ponad milion sztuk tych modeli – miałem okazję (przed wybuchem wielkiej zarazy) być na kilku pokazach demo soundbarów JBL’a i każdorazowo zastanawiałem się jakim boskim cudem udaje się im wycisnąć TYLE z TAK małej objętości.
  5. Nie każdy ma warunki lokalowe na stawianie dedykowanego systemu stereo, natomiast przyzwoity soundbar z Bluetooth jest w stanie zastąpić nam dedykowany głośnik do muzyki.
  6. Pokazane tu modele to przykład zaledwie 3. spośród znacznie większej oferty producenta.


[img:1]JBL Bar 5.0 Multibeam

Info dystrybutora: Jednym z prostszych rozwiązań dedykowanych mniejszym przestrzeniom jest JBL Bar 5.0 Multibeam. Jego prostota przejawia się jednak głównie w obsłudze, gdyż technologie, z których korzysta są zaawansowane, a efekt dźwiękowy powalający! Ten wyjątkowy soundbar wyposażono w dźwięki Virtual Dolby Atmos oraz technologię Multibeam!
Pozwala doświadczać przestrzennego, otaczającego dźwięku 3D w domowym zaciszu. Sprawia, że emocje sportowe, oglądanie filmów lub granie w gry staje się jeszcze bardziej realistyczne.

JBL Bar 5.0 MultiBeam, za sprawą atrakcyjnego wzoru maskownicy i metalowego wykończenia, wpasuje się w każdy wystrój wnętrz. Soundbar jest kompaktowy i łatwy w obsłudze – można nim sterować przy pomocy większości pilotów TV, lub intuicyjnie działającego pilota dołączonego do zestawu.


Jako model przeznaczony do mniejszych pomieszczeń, nie wymaga dodatkowego subwoofera, a oferowane technologie Chromecast / AirPlay / Bluetooth zapewniają łatwość strumieniowego przesyłania muzyki z sieci i smartfonów. Soundbar może również pracować jako jeden z głośników w sieci multiroom. 

Cena sugerowana: 1.799 zł


[img:4]Multibeam to technologia używająca dźwięku odbitego od ścian (sufitu w wyższych modelach) celem stworzenia wrażenia przebywania w przestrzeni otaczającej nas z wielu stron dźwiękiem, co stanowi całkowite przeciwieństwo typowego telewizora, gdzie sygnał dociera do nas wyłącznie od strony ekranu

[lupa:1]Tak wygląda wewnątrz najprostszy z prezentowanych dziś produktów JBL – 5 głośników kierunkowych + 4 membrany bierne powodują, że JBL Bar 5.0 Multibeam radzi sobie bez subwoofera
(kliknij żeby powiększyć)

[img:2]JBL Bar 5.1 Surround – z uwagi na brak konieczności zmieszczenia membran biernych sama belka jest znacznie smuklejsza

Nieco wyższym modelem, który sprawdzi się w większych pomieszczeniach jest JBL Bar 5.1 Surround. To 5.1-kanałowy soundbar z technologią dźwięku MultiBeam. Imponujący dźwięk przestrzenny najwyższej klasy w eleganckiej formie. System dysponuje łączną mocą 550 W i 10-calowym bezprzewodowym subwooferem, który zapewnia niesamowite doznania podczas oglądania meczy, filmów, czy w czasie grania w gry. 

Większy potrafi więcej, więc mamy wbudowane Wi-Fi do strumieniowania muzyki / Chromecast / Airplay 2 / Bluetooth / przekazywanie obrazu 4K z HDR 10 i Dolby Vision (pełne wykorzystanie jakości filmów i gier) / no i oczywiście w zestawie dostajemy subwoofer dający kopa w filmach akcji.

Cena sugerowana:  2.599 zł


[img:3]JBL Bar 9.1 True Wireless, ponownie staje się szeroki, ale tym razem za sprawą głośników grających do góry 

Najwyższym modelem wśród soundbarów JBL, marki z 75-letnią tradycją, jest JBL Bar 9.1 True Wireless. Soundbar z technologią dźwięku 3D oraz Dolby Atmos.
Najwyższej klasy 9.1-kanałowy soundbar z technologią dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i DTS:X zapewniającą niesamowite, realistyczne wrażenia dźwiękowe 3D. Ten system kina domowego obejmuje głośnik centralny, bezprzewodowy subwoofer i dwa odłączane głośniki surround ze zwróconymi do góry, oraz do przodu przetwornikami, które zapewniają dźwięk przestrzenny i epickie wrażenia z odsłuchu. 

JBL Bar 9.1 True Wireless Surround, to coś więcej niż soundbar, to zestaw kina domowego Dolby Atmos / DTS:X posiadający zintegrowaną kalibrację i odłączane głośniki efektowe / 820 W mocy i intensywny bas 10" subwoofera / Wi-Fi / zgodności z usługami Chromecast / Airplay 2 / Bluetooth, czyli również można strumieniować muzykę.

Cena sugerowana: 4.199 zł


[img:7]Dźwięk przestrzenny można uzyskać w sekundę, ustawiając dwa odłączalne głośniki surround za, lub obok kanapy, aby cieszyć się prawdziwym dźwiękiem przestrzennym kina domowego 5.1.4. Wbudowane w satelitki akumulatory można łatwo naładować w stacji dokującej jaką jest sounbar, lub za pomocą przewodu micro-USB (jeśli trzymamy je odpięte na stałe). Głośniki efektowe zapewniają do 10 godzin odtwarzania dźwięku, dzięki czemu wystarczą na co najmniej na 5 filmów pod rząd lub kilka meczy

 

Głośniki biurkowe Wielokanałowe Aktywne Systemy All-in-One wielokanałowe Kolumny Bezprzewodowe Stereo Głośniki przenośne/bezprzewodowe Subwoofery Soundbary Systemy All-in-One stereo

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Suport

tel.: +48 32 258 08 98
Godziny otwarcia:

Pon.-Pt. 8:30 - 16:30

adres:
Ul. Pijarska 9 40-750 Katowice

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz