25 czerwca 2021 09:00
Info FNCE S.A. FNCE S.A. tel: +48 22 270 29 45 www.focal-polska.pl

NAIM: Solstice Special Edition - zestaw totalny, którego powstanie zaledwie 500 egzemplarzy

Nie wiem jak ty, ale ja uwielbiam kolekcjonerskie wydania płyt / książek / gier..., czasem pojawiają się podobne perełki wśród sprzętu, jak chociażby specjalna kolekcja “110” Denon’a. Tym razem mamy jednak do czynienia z urządzeniem wybitnie ekskluzywnym. 

21 czerwca 2021 Naim Audio ogłosił unikalną premierę pod każdym względem – pierwszy w historii gramofon, wraz z nową generacją kultowego ramienia ARO i sprzętu towarzyszącego w ramach pakietu Solstice Special Edition. Dla prawdziwych fanów marki, a już posiadaczy systemu Statement i/lub najwyższej serii urządzeń “500 Series” w szczególności, ale także posiadaczy serii 300 , gramofon ten będzie naturalnym uzupełnienie kolekcji o źródło analogowe. Swoją drogą to ciekawa ta zbieżność pięćsetek w nazwie serii i liczbie planowanych zestawów (limit 500 sztuk).


[img:1]Prace trwały 2 lata. Zarówno gramofon NVS TT, ramię ARO i wkładka Equinox są produkowane według projektu Naim przez niemiecką firmę Clearaudio (40 lat stażu w gramofonach), a np. ten potężny talerz utrzymuje w powietrzu łożysko magnetyczne – ot, jedna z ciekawostek

Założyciel firmy – Julian Vereker – podobno planował stworzenie Naim’owego gramofonu, ale finalnie nic z tego nie wyszło z powodu jego śmierci w 2000 roku. Firma jednak w końcu podjęła wyzwanie i tak mocno starała się nawiązać w tym projekcie do korzeni, że nawet ściągnięto z emerytury poprzedniego dyrektora technicznego – by dopilnował prac nad Solstice.

Roy George (dyrektor techniczny Naim): Często myślę o Julianie i o tym, jak oceniałby produkty, które zaprojektowaliśmy po jego śmierci. Wierzę, że doceniłby rozwiązania inżynierskie i osiągnięcia Solstice Special Edition.


[lupa:1]Zestaw jest tak czarno-biały w swojej formie, że tylko bliki na talerzu / oznaczenia przewodów / złoto gniazd zdradzają, że to zdjęcia kolorowe  (kliknij żeby powiększyć)

[lupa:4]Kilka detali, w tym jedyne w swoim rodzaju gniazdo zasilająco-sygnałowe w standardzie Naim (kliknij żeby powiększyć)

[lupa:6]A tu widać to, czego klient już później nie widzi – struktura konstrukcji wewnętrznej – cokół gramofonu wykonany z 47 warstw drewna (kliknij żeby powiększyć)

W prawdzie Naim do tej pory (czyli od 50 lat) żadnego gramofonu nie zaprezentował, za to od dawna, bo od 1989 roku produkuje ramię gramofonowe uważane przez wielu za konstrukcję kultową – Naim ARO.
Dla potrzeb nowego projektu postanowiono również przeprojektować ramię z wykorzystaniem współczesnych zdobyczy branży, jak wolfram i włókno węglowe. Dodano również zupełnie nowe, bezkompromisowe ustawienia odchylenia / wysokości / regulacji azymutu / opuszczanie ramienia.   


[lupa:7]Oprócz trójpunktowego mocowania wkładki Equinox, przewidziano również tradycyjne mocowanie szczelinowe dwoma śrubkami
 (kliknij żeby zmienić kadr)

Ruchoma cewka (MC) wkładki Equinox znajduje się w solidnej aluminiowej obudowie wykonanej z jednego kawałka metalu. Polerowana i szczotkowana srebrna powierzchnia fazowania przechodzi w czarne boczki, nawiązując tym samym do niewidocznych gołym okiem fasetów diamentowej igły.

Kształt stylusa jest zbliżony do tego w głowicach nacinających matryce, co ma się przekładać na dokładniejsze odtwarzanie informacji o wysokiej częstotliwości. 

Aby zmaksymalizować stabilność i przenoszenie energii, igła, wspornik i pozostałe komponenty są bezpiecznie przymocowane do korpusu wkładki, który z kolei jest przymocowany do główki za pomocą trzypunktowego mocowania.


[lupa:2]Przedwzmacniacz gramofonowy Solstice NVC TT i zewnętrzny zasilacz NPX TT są wytwarzane ręcznie w Salisbury – oba urządzenia są klasą samą dla siebie (kliknij żeby powiększyć)

[lupa:3]Zewnętrznie różnią się jednym przyciskiem, natomiast to co wydaje się być lakierowanym na błyszcząco metalem z boku okazuje się być panelem frontowym z grubego akrylu podświetlonym przez logo (kliknij żeby zmienić kadr)

Kupując Solstice Special Edition stajemy się posiadaczami nie tylko gramofonu (co istotne rzucając okiem na cenę), ale całego zestawu wybitnych komponentów, bowiem pełny pakiet Special Edition to:

  • Gramofon Naim Solstice NVS TT – wykorzystujący podstawy filozofii projektowania Naim – wielopoziomowe mechaniczne rozdzielenie podzespołów, połączone z celebracją pięknych materiałów / zaimplementowano łożysko magnetyczne podtrzymujące polerowany aluminiowy talerz o dużej masie razem z unikalnym, samokalibrującym się systemem napędowym.
  • Ramię gramofonowe Naim ARO - zachowało cechy oryginalnego projektu i jego doskonałość, ale zwiększono wydajność dzięki zastosowaniu ulepszonych materiałów – w tym wolframu i włókna węglowego / dodano zupełnie nowe, bezkompromisowe ustawienia regulacyjne.
  • Wkładka gramofonowa Naim Equinox MC – wyposażona w niezwykle precyzyjną igłę – podobną do głowicy "tokarskiej", aby umożliwić pobieranie dokładnych informacji o wysokiej częstotliwości, oraz wspornik z boru – sztywna, ale lekka konstrukcja wiernie przenosi ruchy igły na ruchome cewki.
  • Przedwzmacniacz gramofonowy Naim Solstice NVC TT – pierwszy przedwzmacniacz gramofonowy Naim wykorzystujący technologię DR (po raz pierwszy zastosowaną we flagowym wzmacniaczu Statement) – wyrafinowana, ultracicha konstrukcja klasy A z dedykowanymi wzmacniaczami dla wkładek MC / MM.
  • Zasilacz Naim Solstice NPX TT – zasila zarówno gramofon, jak i przedwzmacniacz gramofonowy. Aby zapewnić najwyższą wydajność, obie sekcje zasilacza zostały całkowicie odizolowane, eliminując ryzyko przenikania zakłóceń. NPX również wykorzystuje technologię Naim DR.
  • Zestaw akcesoriów Solstice – zawiera cyfrową wagę / poziomicę / klucze Hex (x3) / narzędzie do regulacji /  osłonę przeciwkurzową / ściereczkę do czyszczenia.
  • Książka Solstice Special Edition – przybliża dziedzictwo, technologię i design marki Naim.
  • Album “Naim Records True Stereo” – kolekcja wyselekcjonowanych, doskonałej jakości nagrań, niedawno zremasterowanych do wersji winylowej przez inżyniera Kena Christiansena.

 

Paul Neville (dyrektor ds. badań i rozwoju Naim Audio): Solstice Special Edition oferuje wyjątkowe, wszechstronne wrażenia. Jeśli kochasz organiczny, autentyczny dźwięk winyli, teraz możesz cieszyć się nim z muzyczną czystością i pasją, jaką może zapewnić tylko system Naim.

 

Kolekcja Naim Audio Solstice Special Edition dostępna będzie pod koniec lipca, a już teraz można ją zamawiać w przedsprzedaży u wybranych sprzedawców detalicznych na całym świecie.

Cena sugerowana: 79.999 zł


[lupa:5]Książka wraz z albumem winylowym "True Stereo" nagranym przez Naim Records (kliknij żeby powiększyć)

[img:3]W kablach i filozofii łączenia komponentów Naim'a można się zakochać na całe życie

[img:2]No i do kompletu coś od Focal'a na odpowiednim poziomie... życie bywa cudowne

Źródła Przetwarzanie Wzmacnianie Akcesoria/Varia

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
tel.: +48 729 197 504
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa

Sklepy muzyczne > NAIM rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz