13 sierpnia 2021 10:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

BANG & OLUFSEN: Beoplay EQ - luksusowe i prześliczne w klasie premium

Wahałem cię, czy zacząć ten tekst od pierwszej myśli, jaka mi przeleciała przez głowę na widok zdjęć Beoplay EQ, ale że pierwsza jest zawsze najbardziej z serca, to parafrazując wypowiedź Marka Kondrata z filmu “Dzień świra”: “Jak Bang zrobi dzióbek, to nie ma (piiip) we wsi”.
Ileż piękna można wyczarować z tak małego i wydawałoby się pospolitego przedmiotu jak słuchawki dokanałowe?
Po prostu cudeńko.

Powiedzmy to sobie od razu – to są słuchawki klasy premium, dla klientów oczekujących ponadprzeciętnego standardu wykonania i których na to stać. 
– Co oznacza w tym przypadku owo premium?
– Ano np. korpus etui wykonany z aluminium klasy kosmicznej, a do tego tak kompaktowych rozmiarów, by można było je wsunąć do kieszeni, niewypychając przy tym idealnie skrojonej marynarki, lub włożyć do miniaturowej damskiej torebki (takiej, którą się zabiera na eleganckie przyjęcia – karta kredytowa, klucze i mało co się tam więcej mieści). 


[lupa:3](kliknij żeby zmienić kolor)

Do tego, owo etui można ładować bezprzewodowo (Qi), a takie ładowarki są na wyposażeniu chyba większości samochodów klasy wyższej – człowiek wsiadając do auta kładzie iPhone’a i słuchawki w odpowiednim miejscu, a doładowywanie ich odbywa się po drodze. Takie 20 minut doładowywania wystarcza na kolejne 2 godziny pracy. 
Słuchawki pracują do 6.5 godziny z włączonym tłumieniem ANC, a wraz z zapasem energii w etui pociągną do 20 godzin (na dowolnie długi lot wiec wystarczy). Uprzedzając głosy malkontentów dodam, że rzeczywiście można już kupić dokanałówki grające ponad dobę, ale o zdecydowanie większych gabarytach etui, no i nie tak wyglądające – to jakby mieć focha na Bentley'a, że nie parkuje się nim w mieście równie łatwo jak Fiatem Panda :)

Info dystrybutora: Beoplay EQ, to pierwsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne z Adaptive Active Noise Cancellation (adaptacyjna aktywna redukcja hałasu), skutecznie eliminujące hałas z otoczenia i pozwalające na całkowite zanurzenie się w charakterystycznym dźwięku Bang & Olufsen. Stworzone z myślą o luksusowym codziennym użytkowaniu.
Słuchawki łączą w sobie najnowocześniejszą technologię, komfort i trwałość, a także pierwszorzędną czystość rozmów dzięki technologii beamformingu. Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, dojeżdżasz do biura, czy podróżujesz dla przyjemności, Beoplay EQ to idealny, kieszonkowy towarzysz, który pozwoli Ci uciec od hałasu codziennego życia. 


[lupa:1]Czarny antracytowy lub piaskowy złoty. Luksusowy wygląd, wysoka ergonomia, funkcjonalność, wygoda i bezpieczeństwo, są też odporne pot i łzy (czyli wodę), oraz posiadają sylikonowe wkładki w kilku rozmiarach
(kliknij żeby powiększyć)

Christoffer Poulsen (Bang & Olufsen SVP of Product Management): Tworząc Beoplay EQ, podjęliśmy zobowiązanie, aby spełnić oczekiwania naszych klientów, niezależnie od tego, czy używają słuchawek w podróży, biznesie czy dla przyjemności. Ergonomiczne słuchawki zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie i zapewniają potężny i autentyczny dźwięk, co czyni je obowiązkowym wyposażeniem dla miłośników designu i muzyki. Dzięki wytrzymałej aluminiowej obudowie ładującej, a także Adaptacyjnej Aktywnej Redukcji Hałasu, Beoplay EQ zapewniają rewolucyjne wrażenia, gdziekolwiek jesteś. 


[lupa:5](kliknij żeby powiększyć)

Kontynuując temat cech premium – w Beoplay EQ zastosowano wzmiankowany system Adaptive ANC, który łączy aktywną redukcję z doskonałym uszczelnieniem pasywnym, skutecznie blokując hałas z zewnątrz, ale to wszystko pikuś, wobec aż 6 wykorzystanych mikrofonów i dedykowanego procesora DSP, pozwalających na automatyczne dostosowanie poziomów tłumienia. Dodatkowo mikrofony tworzą bardzo zaawansowaną wiązkę kierunkową, co przekłada się na bardzo wysokiej jakości przechwytywanie głosu – w takich słuchawkach nasz rozmówca nie zgadnie, czy rozmawiamy z nim z biura / samochodu / samolotu / czy relaksujemy się w parku linowym. 


[lupa:2]Dopiero mając jakiś punkt odniesienia widać jakie to etui jest malutkie
(kliknij żeby zmienić punkt odniesienia)

Doskonała specyfikacja techniczna Beoplay EQ zapewnia bezproblemową łączność bezprzewodową z aptX Adaptive, najnowszym Bluetooth 5.2 i IP54. Proces konfiguracji jest jeszcze łatwiejszy zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i Apple, dzięki dołączonym licencjom Microsoft Swift Pair i Made for iPhone. 
Precyzyjnie dostrojony przez uznanych inżynierów dźwięku Bang & Olufsen, Beoplay EQ oferuje potężne i autentyczne wrażenia słuchowe. 

Dostępne w dystrybucji od 19 sierpnia 2021.


Specyfikacja techniczna 

 • Przetworniki: membrany elektrodynamiczne średnicy 6,8 mm 
 • Typ: prawdziwie bezprzewodowe, stereo (ANC) 
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 20,000 Hz 
 • Wymiary: słuchawka – 22 x 24 x 27 mm / etui ładujące – 26 x 77 x 40 mm 
 • Waga: słuchawki 8 g / etui 50 g
 • Mikrofony: 6 mikrofonów MEMS – 2 dookólne z technologią redukcji hałasu Retune dla połączeń głosowych + 4 dla adaptacyjnego ANC
 • Akumulator: litowo-jonowy – pojemność dla prawej i lewej słuchawki: 85 mAh
 • Czas odtwarzania (przy 80dB różowego szumu dla AAC): 6,5 godziny z ANC / 7,5 godziny bez ANC
 • Czas rozmów: do 5,5 godziny 
 • Etui ładujące: pojemność 340 mAh / zapewnia dwa doładowania, dając łączny czas odtwarzania do 20 godzin
 • Czas ładowania słuchawek: od 0 do 100% w etui 90 minut (doładowanie 20 min. wystarcza do 2 godzin odtwarzania)
 • Czas ładowania etui: od 0 do 100% przez USB-C 100 min. / bezprzewodowo 110 min.
 • Ładowarka: Ładowarka USB-C i Qi 
 • Bluetooth: 5.2 
 • Zasięg działania: 10 m / zapamiętuje 8 ostatnio sparowanych urządzeń (łączy się z jednym)
 • Kodeki dźwięku: adaptacyjny / kodek AAC / kodek SBC 
 • Certyfikaty: Made for iPhone (MFi) / Microsoft Swift Pair 
 • Funkcje dodatkowe: magnetycznie aktywowane wyłączanie po zadokowaniu w etui / automatyczne przejście w stan uśpienia po 15 minutach bezczynności (funkcja włączalna w aplikacji Bang & Olufsen) / interfejs aplikacji Bang & Olufsen z Beosonic i listen-in / aktualizacja oprogramowania Over-the-Air przez Bluetooth / obsługa interfejsu zegarka Apple Watch / odporność na pył i wodę rozpryskową na poziomie IP54
 • Kolory: Black Anthracite / Sand Gold Tone
 • Materiały: aluminium rakietowe / silikon / polimer 
 • W zestawie: etui ładujące z bezprzewodowym odbiornikiem Qi / kabel 0,5 m USB-A na USB-C do ładowania / końcówki COMPLY Sport 200 w rozmiarze średnim / końcówki silikonowe w 4 rozmiarach / skrócona instrukcja obsługi 

Cena sugerowana: 1.899 zł


 [lupa:4]Pięknie leżą w uszach i ledwie co wystając poza obrys małżowiny
(kliknij żeby zmienić kadr)

Słuchawki Bezprzewodowe Dokanałowe Przenośne ANC Z mikrofonem

Gdzie kupić?

BANG & OLUFSEN BANG & OLUFSEN www.bang-olufsen.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > BANG & OLUFSEN rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz