16 grudnia 2021 09:00
Info MIP sp. z o. o MIP sp. z o. o tel: 22 424 8254 www.mip.bz

ENLEUM: AMP-23R - mocny, koreański, hi-endowy, wzmacniacz słuchawkowo-kolumnowy

Tradycyjnie mocna pozycja Japonii w hi-endowym audio z roku na rok zaczyna topnieć, albowiem Korea i Chiny totalnie bez kompleksów poczynają sobie coraz śmielej, oferując NAPRAWDĘ ambitne konstrukcje – czego przykładem niech będzie ENLEUM AMP-23R.
Jeśli więc ktoś kojarzy koreańską elektronikę tylko z Samsungiem, LG i inteligentnymi odkurzaczami to się zdziwi :)

Jako że temat dotyczy urządzenia całkowicie premierowego, a którego nigdy nie widziałem z bliska, pozwolę sobie przytoczyć treść newsa niemal w całości, z naniesionymi jedynie poprawkami redakcyjnymi. 


[img:1]ENLEUM AMP-23R – referencyjny wzmacniacz o kompaktowych wymiarach

Info dystrybutora: ENLEUM to marka będąca nowym początkiem, a jednocześnie kontynuacją uznanej w świecie, koreańskiej marki Bakoon Int. Corp. Na rynek wchodzi właśnie jej pierwszy produkt - ENLEUM AMP-23R, czerpiący pełnymi garściami z modelu Bakoon AMP-13R, nie poprzestając na innowacjach i wieloletnim doświadczeniu tego wybitnego producenta. 
ENLEUM AMP-23R to przede wszystkim połączenie dwóch wzmacniaczy w jednym. AMP-23R poradzi sobie doskonale nie tylko z każdymi słuchawkami, ale na dodatek posiada wyjścia głośnikowe o mocy 25 W i 40 W na kanał, odpowiednio przy 4 i 8 omach obciążenia. Dlatego też śmiało może napędzić większość kolumn głośnikowych na rynku.
Dzięki unikalnej konstrukcji AMP-23R oferuje wyrafinowane brzmienie, które jest po prostu absolutnie transparentne, brzmienie które śmiało można określić, jako „non plus ultra”.


[img:8:R]Pierwszy produkt pod marką ENLEUM, czyli AMP-23R to bardzo duży krok w stosunku do słynnego wzmacniacza Bakoon AMP-13R (z 2018 roku, na zdjęciu obok), z którego czerpał inspirację. Jednocześnie ulepszono praktycznie wszystkie elementy, wznosząc całość na zupełnie nowy poziom. Warto też wspomnieć, że już AMP-13R został okrzyknięty istną rewelacją i przez wielu został uznany za wzmacniacz tranzystorowy, któremu najbliżej jest koncepcji „drutu ze wzmocnieniem”. 
O ile AMP-13R był bardzo chwalony na całym świecie za osiągi, oraz unikalny wygląd, to tym razem znacznie przesunięto granicę tego, co – technologicznie i brzmieniowo – jest możliwe do osiągnięcia.

Poprawiono nie tylko ogólne rozplanowanie elementów na płytce PCB, ale też zastosowano kompletnie nową, opracowaną od podstaw obudowę, która jest jednocześnie i ekranem elektromagnetycznym i radiatorem. A do tego posiada niezwykle elegancki, a przy tym awangardowy wygląd. 
W uznaniu dla oryginalnego designu, wzmacniacz otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Design Award: Product Design 2021.


[img:4]
ENSENCE – unikalna i niezwykle zaawansowana topologia układu

Specjalnie dla najnowszego wzmacniacza AMP-23R stworzono układ o nazwie „Ensence Circuit”. Jest to unikalna w skali światowej konstrukcja stopni wzmacniających, która nie tylko bazuje na wieloletnim doświadczeniu, ale jest także znacznym rozwinięciem układów znanych ze wcześniejszych wzmacniaczy.

Zastosowany w AMP-23R układ ENSENCE, to skonstruowany w całości z dyskretnych tranzystorów zespół wzmacniający, który nie posiada sprzężenia zwrotnego, jednakże jest ultra-szybki i równocześnie posiada bardzo szerokie pasmo przenoszenia 10 – 100.000 Hz. Połączono w ten sposób dwie teoretycznie przeciwstawne cechy konstrukcyjne, tak by udało się uzyskać doskonałe parametry mierzalne bez uciekania się do użycia pętli sprzężenia zwrotnego.

Co istotne, cały układ ENSENCE, to moduł znajdujący się tuż przy gniazdach wejściowych w taki sposób, aby zapewnić optymalną transmisję sygnału. AMP-23R umożliwia także zastosowanie połączenia ze źródłem w trybie transmisji prądowej za pomocą złącz ENLINK, co zapewnia jeszcze lepszą wierność w stosunku do oryginalnego sygnału.


[img:6]Dbałość o każdy detal (kliknij)

ENLEUM to nowa marka bazująca na wieloletnim doświadczeniu i technicznym „know-how: koreańskiej firmy Bakoon. Ta ostatnia wsławiła się wzmacniaczami tranzystorowymi korzystającymi z unikalnej topologii układu SATRI, o niezwykle szerokim paśmie. Wykonany w całości z elementów dyskretnych okazał się – z brzmieniowego punktu widzenia – rewelacją i spowodował, że wzmacniacze z Korei szybko zostały uznane, jako referencyjny punkt odniesienia, jeżeli chodzi o tranzystorowe wzmacniacze do słuchawek, oraz głośnikowe o niższej mocy.
ENLEUM to przy tym rozwinięcie wszystkich autorskich rozwiązań, jakie można było spotkać w produktach z rodziny Bakoon i przy tym jeszcze lepsze brzmienie, które jest niezwykłym połączeniem transparentności z gładkością, oraz szlachetnością brzmienia. Brzmienia, które jest tak dobre, że rozwiązuje odwieczny problem wyboru pomiędzy techniką tranzystorową i lampową. Bowiem ENLEUM to przede wszystkim transparentność dla muzyki, przy zachowaniu wszystkich obiektywnych cech brzmienia na najbardziej wyśrubowanym poziomie. 


[img:2]Warto wspomnieć także, że pierwszy produkt marki ENLEUM, to nie tylko niezwykle zaawansowana konstrukcja elektroniczna, ale i dopracowana w każdym calu obudowa posiadająca zintegrowane nóżki antywibracyjne. Obudowa, której forma nie tylko płynnie podąża za funkcją, ale i także taka, która posiada wiele smaczków, oraz interesujących rozwiązań

Przede wszystkim zadbano o fenomenalne wręcz wykończenie. Metalowa powierzchnia urządzenia jest z niezwykłą dbałością wypolerowana tak, aby była przyjemna w dotyku. Wszystkie funkcje są kontrolowane jednocześnie za pomocą jednego przycisku i pokrętła. Pokrętło to jest unikalne samo w sobie ze względu na niezwykłe wyprofilowanie, lecz jeszcze ciekawiej rozwiązano kwestię informowania słuchacza o aktualnym poziomie wzmocnienia, które zrealizowane jest za pomocą drabinki rezystorowej dającej 1024 możliwe poziomy głośności.

[img:5:R]Dookoła pokrętła regulującego wzmocnienie pojawia się biały punkt informujący o aktualnym położeniu, który jednocześnie wraz ze wzrostem głośności staje się bardziej pełny. Innymi słowy naśladuje on fazy księżyca, przy czym pełnia oznacza tutaj właśnie maksymalne wzmocnienie.

AMP-23R: referencyjny wzmacniacz dla słuchawek i głośników

Wzmacniacz jest także odpowiedzią na potrzeby słuchaczy, którzy oczekują nie tylko doskonałej amplifikacji słuchawkowej, ale także i urządzenia, które napędzi kolumny i zapewni w torze głośnikowym najwyższy poziom realizmu przekazu. AMP-23R posiada 25 wat mocy na kanał przy obciążeniu 8. Omów i zwiększa tę moc do 45 Wat dla obciążenia 4. Omów. Na wyjściu słuchawkowym moc wynosi zaś aż 4 W dla słuchawek o czteroomowej impedancji.

Istotne w tym wszystkim jest jednocześnie to, że niezależnie od wybranego sposobu działania uzyskamy to samo szlachetne i niezwykle rozdzielcze brzmienie o niezwykłej barwie. AMP-23R może być także doskonałą propozycją dla wszystkich posiadaczy bardziej skutecznych kolumn, którzy do tej pory rozważali konstrukcje lampowe typu SET (Single-Ended Triode), bowiem wzmacniacz AMP-23R jak najbardziej można z takimi konstrukcjami porównywać – nie tylko jeśli chodzi o cechy takie jak holografia, czy mikrodynamika, ale także całościowo.


[img:3]

Do kompletu można dokupić zestaw nóżek izolacyjnych, jeszcze bardziej poprawiających parametry akustyczne urządzenia, w cenie sugerowanej 2.599 zł. Wzmacniacz powinien się pokazać w polskich sklepach jeszcze w grudniu 2021.

Dane techniczne:  

  • Moc maksymalna: 25 Wat (8 Ω, 1 kHz) / 45 wat (4 Ω, 1 kHz) / 4 Waty (60 Ω, 1 kHz )
  • Wzmocnienie: 22.5 dB maks. (głośniki, słuchawki tryb HIGH) / 7 dB (słuchawki, LOW)
  • Kontrola wzmocnienia: sterowana mikroprocesorowo – drabinka rezystorowa o 1024 krokach
  • Pasmo przenoszenia: 10 – 100.000 Hz
  • Impedancja wejściowa: 10 kΩ (wejście napięciowe), 10 Ω (wejście ENLINK)
  • Wejścia: 2x napięciowe (RCA), 1x ENLINKI
  • Sterowanie: Jeden przycisk, kontrola wzmocnienia / zdalne sterowanie
  • Zużycie prądu: 30 Wat (w trybie bezczynności) / 100 Wat (maksymalnie)
  • Wymiary:  230 mm (szerokość) x 230 mm (głębokość) x 55 lub 82.5 mm (wys.)
  • Waga: 4.0 kg 

Cena sugerowana: 25.999 zł

[img:7]

Wzmacnianie Wzmacniacze zintegrowane Wzmacniacze słuchawkowe Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

ENLEUM

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

tel.: 22 424 8254
adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > ENLEUM rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz