21 grudnia 2021 09:00
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

POLK: Signa S4 - pierwszy soundbar Polka z Dolby Atmos 3.1.2 + sub w komplecie

Ale fajna wiadomość przed Świętami się pojawiła. Polk – największy amerykański producent kolumn w atrakcyjnych cenach, wprowadził do sprzedaży (również u nas) swój pierwszy soundbar z Dolby Atmos i z bezprzewodowym subwooferem w komplecie.
Oczami wyobraźni widzę, jak tysiące polskich rodzin tuż po rozpakowaniu prezentów (ci mniej cierpliwi), lub w pierwszy dzień świąt (ci bardziej cierpliwi) zasiada przed telewizorami, by odpalić Netflixa / Apple TV i delektować się przestrzennym dźwiękiem… 


[img:1]Belka dyskretna, a spory sub można spokojnie zakamuflować za zasłoną ponieważ gra w dół

Info dystrybutora: Polk Audio przedstawia swój pierwszy soundbar wyposażony w technologię Dolby Atmos – Signa S4, wykorzystujący siedem przetworników, w tym dwa skierowane do góry, które zapewniają dźwięk przestrzenny 3D. Połączony w zestaw z bezprzewodowym subwooferem tworzy kompletny system zapewniający potężny, krystalicznie czysty, kinowy dźwięk przestrzenny w doskonałej cenie. 

W soundbarze Signa S4 zaimplementowano dwa głośniki skierowane ku górze, które obsługują kanały Dolby Atmos. Tworzą one realistyczne wrażenia dźwięku wyższej warstwy, idealne do słuchania najnowszych hitów muzycznych, filmów, lub ścieżek dźwiękowych gier z Dolby Atmos. Signa S4 może również odtwarzać dźwięk kanałów wyższej warstwy, surround i centralnego z formatów innych niż Dolby Atmos, tworząc wirtualne wrażenia Dolby Atmos.


Skoro został poruszony wątek muzyczny – branża muzyczna inwestuje ostatnio spore kwoty w nowy format, jakim jest co? oczywiście Dolby Atmos Music – czyli muzyka miksowana, lub remiksowana, by brzmieć przestrzennie (część serwisów streamingowych jak np. TIDAL / Apple Music / Amazon Music już go wspiera). Tego po prostu trzeba posłuchać, by uwierzyć – bywa bosko.


[img:4](kliknij)

Ponadto, zaawansowany układ siedmiu przetworników Signa S4 zawiera dyskretny kanał centralny oraz zoptymalizowane głośniki wysokotonowe i niskotonowe - lewy/prawy - dla zapewnienia ogromnej sceny dźwiękowej.
Dedykowany kanał centralny wykorzystuje opatentowaną przez Polk technologię VoiceAdjust, aby radykalnie poprawić czytelność dialogów i sprawić, że słuchacze nie przegapią ani jednego słowa podczas dynamicznych scen akcji, wydarzeń sportowych, a zwłaszcza podczas oglądania treści przy niższych poziomach głośności, na przykład w nocy. 


Wydawać by się mogło, że wszyscy wszytko dawno wiedzą, a co rusz słyszę pytania: „A co to właściwie jest ten cały Atmos i czy warto w to inwestować?” 
W największym skrócie mówiąc – tradycyjny dźwięk kinowy zyskał przestrzenność dzięki wykorzystaniu dedykowanych głośników grających w kierunku sufitu. W praktyce oznacza to tyle, że miksowane specjalnie w tym celu filmy dostarczają nam efektów rozgrywających się nie tylko wokół nas, ale i ponad naszymi głowami – to tworzy zupełnie nowy poziom realizmu. A więc odpowiadając na powyższe pytanie odpowiedź jest jednoznaczna – TAK warto Atmosa mieć, zwłaszcza że zaimplementowanie go w soundbarze, nie pociąga za sobą konieczności żadnych dodatkowych inwestycji, ani przeróbek w domu (byle sufit był płaski, a nie dwuspadowy jak na poddaszu).


[img:5] 

Polk ma smykałkę do tworzenia fajnie grających subów (szczególnie jak na ten budżet) i nie inaczej jest tym razem – subwoofer łączy się bezprzewodowo z soundbarem automatycznie po uruchomieniu i można go umieścić niemal w dowolnym miejscu w promieniu 10 m od. Ponadto, funkcja Bass Adjust kontroluje poziom wyjściowy niskich częstotliwości zarówno na soundbarze, jak i subwooferze, generując zoptymalizowaną mieszankę dźwięku dla maksymalnego efektu i przy dowolnej głośności systemu.

Oprócz dostosowywania dźwięku przez technologie Polk Voice Adjust i Bass Adjust użytkownicy docenią dedykowane tryby dostępne za naciśnięciem jednego przycisku. Zostały one precyzyjnie dostrojone do słuchania muzyki, lub oglądania filmów. Ponadto, Signa S4 oferuje tryb nocny, który automatycznie tłumi bas i uwydatnia wyrazistość dialogów, dzięki czemu można uniknąć zakłócania spokoju śpiącym członkom rodziny, lub sąsiadom podczas nocnych sesji filmowych.  


[img:3]Dla większej wygody soundbar został wstępnie zaprogramowany do współpracy z większością pilotów telewizyjnych
i bezproblemowo paruje się z urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth – aby bezprzewodowo odtwarzać również muzykę
(kliknij)

[img:6:R]Dobra wiadomość dla obawiających się trudności z instalacją – ta jest prosta jak przysłowiowa konstrukcja cepa – wystarczy połączyć soundbar z telewizorem kablem HDMI (w zestawie) / lub kablem optycznym (w zestawie) / lub w przypadku starszych telewizorów przez AUX i po sprawie, a subwoofer sam zadba o siebie, o ile go tylko podłączymy do prądu. 

Żadnych zbędnych pierdół – łatwiej się nie da

Signa S4 zadziała więc z każdym telewizorem – od staruszków, po modele 4K i 8K Ultra HD, aczkolwiek należy pamiętać, że jedynie w miarę nowe telewizory wyposażone w wyjście oznaczone jako HDMI eARC wspierają przesyłanie strumienia Dolby Atmos, natomiast te starsze z wyjściem ARC prześlą zwykły dźwięk kinowy. 

Ktoś mógłby wiec w tym miejscu powiedzieć, że jego telewizor jest za stary i nie ma wyjścia eARC więc po co mu taki soundbar? A ja mu odpowiem… popatrz na cenę i zadaj sobie proste pytanie – czy za takie pieniądze nie warto już dziś kupić soundbara, który w przypadku wymiany telewizora, co prędzej czy później będzie nieuniknione, posiadać już urządzenie posiadające dźwięk przestrzenny na pokładzie?
Oby nasze TV żyły wiecznie, ale czasem znienacka odchodzą, natomiast Dolby Atmos nie zniknie przez najbliższych kilkanaście lat.
A poza tym, gdy Signa S4 nie dostaje sygnału atmosowego, to działa jak każdy inny soundbar.


[img:2]Belka może stać lub wisieć

Frank Sterns (prezes Polk Audio): Soundbar Polk Signa S4 oferuje dźwięk przestrzenny Dolby Atmos, który brzmi naprawdę znakomicie, od efektów specjalnych w filmach, przez atmosferę muzyczną, po gry wideo.
Niezależnie od tego, czy poszukujesz swojego pierwszego soundbara, czy chcesz poczuć moc i energię dźwięku Dolby Atmos, Signa S4 spełnia zobowiązanie Polk dotyczące dostarczania wyjątkowej jakości dźwięku w atrakcyjnej cenie. 


Soundbar Polk Audio Signa S4 Dolby Atmos jest już dostępny w sprzedaży (w komplecie z kablami HDMI + optycznym).

Cena sugerowana: 1.649 zł


PS. No niech mi ktoś powie, że za te pieniądze woli mimo wszystko kupić coś konkurencyjnego bez Atmosa :)
A tak na marginesie dodam, że Polk systematycznie zgarnia nagrody EISA dla swoich budżetowych sounbarów i zapewne Signa S4 potwierdzi tylko tę regułę.

Subwoofery Bluetooth Soundbary Kolumny 3D: Dolby Atmos/DTS:X/Ambeo

Gdzie kupić?

POLK AUDIO POLK AUDIO www.polkaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > POLK AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz