22 grudnia 2021 09:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info MIP sp. z o. o MIP sp. z o. o tel: 22 424 8254 www.mip.bz

DAN CLARK AUDIO: Stealth - zamknięte, a grające jak otwarte - słuchawki dla bardzo, baaardzo wymagających

Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że nazwa Dan Clark Audio niewiele ci mówi, ale np. taki MrSpeakers już dobrze się kojarzy.
Za oboma markami stoi ten sam facet – Dan Clark, który osiągnął światowy sukces za sprawą zaprojektowanego i opatentowanego przez siebie płaskiego przetwornika magnetycznego i serii słuchawek Ether.

W ramach fali przedświątecznych zakupów warto wziąć go pod uwagę, albowiem jest godną alternatywą dla innych słuchawek „dostępnych w dobrych sklepach muzycznych”.


[img:4]Dan Clark Audio Stealth

Jak na nowe flagowce przystało, kumulują one w sobie całe doświadczenie inżynierskie Clarka, który po czterech latach prac badawczych stworzył zamknięte słuchawki planarne, redefiniujące poziom brzmienia osiągalny dla tego typu konstrukcji. Z jednej strony to niewątpliwie zasługa przetworników czwartej generacji v-Planar (specjalnie zaprojektowanych dla modelu Stealth), oraz przełomowej technologi AMTS (Acoustic Metamaterial Tuning System – system tuningu akustycznego z użyciem metamateriałów). 


[img:6]Nowo skonstruowany pałąk + wiele praktycznych i innowacyjnych rozwiązań + najlepsze materiały (kliknij)

Info dystrybutora: W Dan Clark Audio podczas wieloletnich prac badawczych zidentyfikowano wiele odwiecznych problemów w słuchawkach, które inni producenci woleli przemilczeć. Jednym z nich jest bardzo istotny problem fal stojących w zakresie wysokich częstotliwości, których skutkiem bywa często ostre, męczące i syntetyczne brzmienie w tym zakresie.
AMTS rozwiązuje ten problem raz na zawsze. Jest to specjalnie zaprojektowany element znajdujący się pomiędzy przetwornikiem a uchem słuchacza. Integruje on w sobie falowody, kontrolę rozpraszania, rezonatory Helmholtza oraz rezonatory ćwierćfalowe w jednej, kompaktowej strukturze.
Elementy rozpraszające redukują znaczną część fal stojących, natomiast rezonatory działają, jako filtry szeroko oraz wąskopasmowe. Prowadzi to do wyeliminowania zafalowań charakterystyki w zakresie średnich oraz wysokich częstotliwości. Inaczej rzecz ujmując, efektem sonicznym działania systemu AMTS jest zwiększona nie tylko gładkość, ale i jednocześnie precyzja brzmienia. A to z kolei sprawia, że słuchawki te okazują się oferować niebywały wręcz poziom realizmu przekazu.


Czego zatem możemy się po tych słuchawkach spodziewać? Znając poprzednie konstrukcje i domyślając się trochę intencji twórcy, słuchawki te najprawdopodobniej będą brzmieć podobnie do konstrukcji otwartych, ale jednocześnie będą pozbawione ich podstawowej wady, jaką jest brak izolacyjności – w słuchawkach otwartych słyszymy bowiem wszystko, co dzieje się wokół, a jednocześnie otoczenie musi słuchać tego co my – membrana w słuchawkach otwartych gra również na zewnątrz.  


[img:7]Przetworniki planarne czwartek generacji

Najnowsze przetworniki, specjalnie opracowane dla modelu Stealth, to nie tylko zastosowanie autorskiej i opatentowanej technologii v-Planar, która znacząco obniżą zniekształcenia harmoniczne i zapewnia fenomenalną wręcz reprodukcję najniższych składowych.
W modelu Stealth przetwornik jest także o 20% większy od stosowanego wcześniej przetwornika E2, a jednocześnie ma całkowicie przeprojektowany system zawieszenia. Ten ostatni zapewnia taki sam poziom napięcia membrany na całej jej powierzchni, co z kolei bezpośrednio przekłada się na zachowanie tłokowej pracy w całym zakresie pasma audio. Zastosowano także zaprojektowany z użyciem technologii FEA i CFD zoptymalizowany układ magnetyczny posiadający zaokrąglone krawędzie dla płynniejszego przepływu powietrza.


Zgodnie z deklaracjami Clarka, jego przetworniki planarne oferują niewiarygodnie wręcz niskie zniekształcenia w całym zakresie pasma akustycznego, czyli poziom detali, który do tej pory zarezerwowany był wyłącznie dla konstrukcji elektrostatycznych. Niewątpliwie jest w tym wielka zasługa technologii AMTS, która sprawia, że wysokie tony są wreszcie uwolnione od wielu niepotrzebnych rezonansów, które możemy spotkać w innych słuchawkach. 
Już wcześniejsze konstrukcje Clarka brzmiały fantastycznie, jeśli udało mu się jeszcze podnieść poprzeczkę, to wręcz trudno sobie wyobrazić.


[img:3]Nowa konstrukcja pałąka oferuje 
podobno niezrównany komfort

Kolejnym aspektem, w jakim Dan Clark Audio Stealth burzy schematy – to generowanie przestrzeni. Bo w tej kategorii, jeżeli chodzi o głębokość i szerokość sceny oraz zdolność holograficznego obrazowania wydarzeń – Stealth może śmiało konkurować z najlepszymi konstrukcjami otwartymi! A pamiętajmy, że mamy tutaj dodatkowo korzyść z izolacji, jaką zapewnia konstrukcja zamknięta.


No proszę, sam na to wpadłem, jeszcze zanim doczytałem oficjalne info do tego miejsca – brawo ja.
Wszystko sugeruje, że oto powstała konstrukcja wykraczająca poza schematy i utarte standardy – słuchawki zamknięte, o cechach słuchawek otwartych… to może być przełom.

Zgodnie ze specyfikacją słuchawki te są niewiarygodnie lekkie jak na hi-endowe standardy – 418 gram, co w połączeniu z nowym pałąkiem powinno zapewniać komfort dobrze rozchodzonych kapci. Pamiętam, jak podczas wielokrotnych kontaktów z MrSpeakersami nie zdejmowałem ich z głowy po kilka-kilkanaście godzin dziennie, nie czując przy tym odrobiny zmęczenia, bo takie to są te Clarkowe słuchawki.


[img:2]Innowacyjna i zarazem praktyczna konstrukcja mechaniczna (kliknij)

Dan Clark: Wyszliśmy z założenia, że Stealth ma być prawdziwym pokazem możliwości konstrukcyjnych. Stworzone ze stylowej, matowo-czarnej skóry, włókna węglowego oraz obrabianego maszynowo aluminium, Stealth w swojej konstrukcji nawiązuje do samolotów niewykrywalnych dla radarów, a ich wykończenie jest na poziomie, jakiego można się spodziewać od luksusowych samochodów. 


Opisany model jest dostępny w Polsce mniej więcej od dwóch miesięcy. 


Główne cechy: 

  • Opatentowany system tuningu akustycznego z wykorzystaniem metamateriałów (AMTS), który zapewnia niezrównaną czystość i detaliczność w zakresie wysokich tonów. 
  • Całkowicie nowe przetworniki 4-tej generacji z autorską technologią v-Planar, które są jednocześnie największymi dotychczas przetwornikami. 
  • Poprawiony system zawieszenia membrany, zapewniający jej równomierny naciąg. 
  • Układy magnetyczne zaprojektowane z użyciem technologii FEA i CFD zapewniające jednorodność pola magnetycznego. 
  • Zupełnie nowa konstrukcja pałąka, który sam dostosowuje się do głowy słuchacza, co znacząco poprawia komfort użytkowania
  • Perforowany pasek pałąka, który równomiernie rozkłada się na całej głowie. 
  • Pady ze skóry proteinowej, które są nie tylko przyjemne w dotyku, ale także zapewniają minimalny nacisk. 
  • Konstrukcja muszli wykonana z karbonu i aluminium, co bezpośrednio przekłada się na wysoką sztywność i niską masę. 
  • Bezkompromisowa industrialna konstrukcja wykorzystująca tak zaawansowane materiały, jak karbon, tytan i aluminium dla uzyskania maksymalnej trwałości przy niskiej masie. 
  • Model Stealth jest składany ręczne w San Diego w Kalifornii i posiada znakomite wsparcie techniczne. 

Ceny sugerowane: 
Dan Clark Audio Stealth: 18.999 + kabel VIVO 1,8 m 
Dan Clark Audio Stealth: 19.999 + kabel VIVO 3.0 m


[img:5]Słuchawki się składają, choć trudno byłoby je nazwać podróżnymi :)

Słuchawki Przewodowe Nagłowne Zamknięte Domowe Kabel wymienny/zbalansowany Hi-res słuchawki

Gdzie kupić?

Dan Clark Audio Dan Clark Audio danclarkaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

tel.: 22 424 8254
adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa
MIP sp. z o. o

Sklepy muzyczne > Dan Clark Audio rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz