28 marca 2022 14:23
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info FNCE S.A. FNCE S.A. tel: +48 22 270 29 45 www.focal-polska.pl

FOCAL & NAIM: 10th Anniversary Edition - czegoś takiego jeszcze nie było

Jak ten czas leci… dopiero co ogłaszali partnerstwo, a to już 10 lat minęło, odkiedy francuski lider produkcji kolumn dogadał się z brytyjskim liderem produkcji elektroniki, by wspólnie kroczyć dalej przez życie – wspierając się w zdrowiu i chorobie, dopóki śmierć ich nie rozłączy – i tak powstała grupa Vervent Audio.

To związek idealny – on (Naim), od lat wierny minimalistycznemu wzornictwu przypomina eleganckiego faceta z brzuszkiem, którego stać na Porsche, a ona (Focal) to laska, za którą wszyscy się oglądają… oboje razem zarówno prezentują się i grają po prostu bosko.
By uczcić okrągłą rocznicę związku, firmy opracowały wspólny projekt, który pod względem designu wybija się ponad to, co pokazywali do tej pory. 


[img:1]Na specjalną edycję jubileuszową składają się: Focal Sopra N°2 NAIM NDX 2 / NAC 282 / NAP 250DR / i dwa zasilacze z unikalnym wykończeniem. Dobra wiadomość jest przy tym taka, że mamy w Polsce dystrybutora obu marek w postaci firmy NFCE – jest 
więc spora szansa, że cały komplet będzie i u nas w kraju gdzieś wystawiony na widok publiczny
(kliknij)


Info producenta: Ze względu na design i niesamowitą wydajność, zdecydowaliśmy się zaprezentować Sopra N°2 w tym specjalnym jubileuszowym systemie. Boczne panele głośnika zostały wykończone betonem, natomiast przedni panel ma kolor cyny.
Rzeźbione wykończenia tworzą metaliczny efekt niespotykany wcześniej w sektorze audio; czerpiemy inspirację z majestatyczności architektury. 
Uznana gama elektroniki Naim Classic zasila nasze głośniki: najnowocześniejszy streamer NDX 2 łączy się z przedwzmacniaczami NAC 282/NAP 250 DR, system uzupełniają zasilacze NAPSC i Hi-Cap DR. 
Każdy element ma dopasowane wykończenie w kolorze cyny. Ten pakiet zawiera wszystkie potrzebne akcesoria, w tym parę kabli głośnikowych Super Lumina.


[img:3]Sopra N°2 - Przetwornik średniotonowy z zawieszeniem TMD i z obwodem magnetycznym NIC / berylowy przetwornik wysokotonowy IHL (Infinite Horn Loading) / opracowane i wyprodukowane przez Focal we Francji (kliknij)

Sopra N°2 wyraźnie utorowała drogę do kolejnej ery „Premium High End”, wprowadzając nowe kryteria wydajności. Kompaktowość, nowoczesność, czysty design, charakter... wszystko to są niezbędne czynniki, aby zapewnić idealną integrację z Twoim wnętrzem. Wyposażona w najlepsze przetworniki średniotonowe, jakie kiedykolwiek opracował Focal, z technologiami NIC (Neutral Inductance Circuit) i TMD (Tuned Mass Damper), Sopra N°2 przesuwa granice reprodukcji pod względem przejrzystości dźwięku płynącego z bardzo kompaktowej obudowy. Sopra N°2 jest idealna do pomieszczeń o powierzchni 30m2, a nawet doskonale sprawdza się w większych pomieszczeniach o powierzchni do 70m2.


[img:2]Idąc od góry – odtwarzacz sieciowy NDX 2 / przedwzmacniacz NAC 282 / zasilacz NAPSC (mniejsze pudełko) / zasilacz Hi-Cap DR / wzmacniacz NAP 250 DR / na powiększeniu widać, że szafka to też nie w kij dmuchał
(kliknij)

NDX 2 – fenomenalny odtwarzacz sieciowy obsługujący sygnały z niemal każdego źródła, a w tym i z serwisów muzycznych Chromecast / Spotify / TIDAL / Apple Music / AirPlay / Bluetooth AptX HD. Dzięki światowej klasy wydajności, wszechstronności i z możliwością rozbudowy NDX 2 stanowi prawdziwą wisienkę na torcie. 
Umożliwia streaming plików audio w rozdzielczości do 32-bit / 384 kHz z serwerów Naim Audio, urządzeń sieciowej pamięci masowej (NAS) lub dowolnego komputera domowego. Cztery wejścia cyfrowe z obsługą 24-bit/192 kHz (S/PDiF) zapewniają optymalne połączenia ze źródłami zewnętrznymi, a 5" kolorowy wyświetlacz prezentuje okładki albumów oraz informacje o utworach. Obsługuje: WAV / FLAC / DSD / Apple Lossless / AIFF / AAC / Windows Media / M4A / MP3, oraz odtwarza bez przerw niezależnie od formatu. Posiada też wbudowaną funkcję Spotify Connect dająca dostęp do milionów utworów z najpopularniejszego na świecie serwisu streamingowego, a wbudowany Chromecast umożliwia streaming muzyki z setek obsługiwanych aplikacji na smartfony lub tablety (192 kHz). Jednym słowem crème de la crème wśród strumieniowców.

NAC 282przedwzmacniacz z zewnętrznym zasilaczem NAPSC, który niezależnie napędza obwody cyfrowe i sterujące, pozostawiając zasilanie obwodów audio niezależnemu zasilaczowi Hi-Cap DR. Rezultatem jest jeszcze większa transparentność i muzykalność dźwięku, plus oczywiście cała elastyczność, jakiej można oczekiwać po takim zasilaniu – zapewniając płynną, niskoszumową moc dla obwodów cyfrowych, pozostawia przedwzmacniaczowi możliwość skupienia się na wykonywaniu swojej głównej pracy, jaką jest zarządzanie sygnałem audio. 

Miałem okazję brać udział w prezentacji NAIM'a, gdzie doskonały wydawać by się mogło już dźwięk, wraz z podłączaniem kolejnych zasilaczy zyskiwał i zyskiwał i zyskiwał – magiczne doświadczenie. A wracając do NAC 282, to obsługuje on wejścia DIN i RCA w celu ułatwienia połączenia z szerszą gamą urządzeń (NAIM poza standardowymi połączeniami używa własnego okabkowania systemowego). Posiada też ciche sterowanie mikroprocesorowe, które zasypia podczas słuchania / precyzyjne potencjometry obrotowe z gałkami z metali szlachetnych / tryb AV Bypass umożliwiający proste podłączenie do istniejącego systemu AV / wejście zasilane do użytku z przedwzmacniaczami gramofonowymi StageLine lub SuperLine.

NAPSC (na zdjęciu po lewej) – kompaktowy zasilacz wykorzystywany w przedwzmacniaczu NAC 282, może również stanowić ulepszenie np. dla wzmacniacza słuchawkowego HeadLine. Jest to małe, ale ważne ogniwo w łańcuchu wydobywania najwyższych poziomów wydajności muzycznej z komponentów. Szerokość 12 cm.

Kontrolowanie elementu zasilającego system było od samego początku podstawą inżynierii Naim Audio. Tak jak zwracanie bacznej uwagi na każdy szczegół w projekcie – bez względu na to, jak mały lub pozornie nieistotny może się wydawać – jest jednym ze sposobów zapewnienia wysokiej jakości i wydajności muzycznej. 


Hi-Cap DR
– to kompaktowy zasilacz pasujący do prawie wszystkich przedwzmacniaczy / przedwzmacniaczy gramofonowych / aktywnych komponentów zwrotnicy firmy NAIM. Jego duży transformator toroidalny, oraz wysokiej jakości kondensatory wygładzające, zapewniają doskonałą wydajność i jakość. Właściciele przedwzmacniaczy NAC 282 mogą cieszyć się jeszcze lepszą wydajnością, dodając do swojego systemu drugi Hi-Cap (to właśnie o takim skalowaniu poprawiającym brzmienie wspominałem trzy akapity wcześniej). Dwa wyjścia zasilania 24 V plus całkowicie nowa konfiguracja Discrete Regulator (DR), zapewniająca najprawdopodobniej najlepsze w historii standardy stabilnej, niskoszumowej mocy.

NAP 250 DR – to bardzo wydajny wzmacniacz w aluminiowej obudowie o niskim rezonansie (seria Classic), zapewnia 80 W na kanał (przy 8 ohm) z całą szybkością, mocą i zwinnością potrzebną do uwolnienia muzyki. NAP 250 jest teraz wyposażony w nowe tranzystory NA009 zaimplementowane po raz pierwszy w Statement (referencyjny audiofilski wzmacniacz wielkości dwóch piekarników). NAP 250 zawiera również technologię wysokiej mocy Naim Audio DR (Discrete Regulator) zastosowaną w Statement, aby zapewnić płynne, stabilne zasilanie, o którym wiemy, że ma kluczowe znaczenie dla elektroniki audio i aby muzyka dosłownie ożyła. Napędza go duży, specjalnie zaprojektowany transformator zapewniający 400 VA mocy. 

Nie pozostaje nic innego jak życzyć "młodej parze" kolejnych 100 lat z takimi sukcesami jak dotychczas na polu bezkompromisowego audio. Przy okazji proszę wybaczyć autorowi ekscytację, ale trzeba wziąć udział w prezentacji całego systemu na żywo, by zrozumieć, że NAIM oferuje elektronikę podobną do innej jedynie z kształtu i wielkości obudów, a cała reszta... no nie mam słów na wyrażenie w pełni mojego zachwytu. 


 [img:4]Cyna + szarość betonu = niesamowite połączenie, które będziemy teraz często widywali na zdjęciach luksusowych salonów w prasie wnętrzarskiej, a swoją drogą ciekawe, czy zrobią też betonowe słuchawki do kompletu?

Stacjonarne Odtwarzacze plików DAC Przedwzmacniacze Wzmacniacze zintegrowane Multiroom Kolumny Stereo Hi-res (stacjonarne) Wi-fi/LAN We/Wy zbalansowane Kompatybilny z multiroom Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
tel.: +48 729 197 504
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa

Sklepy muzyczne > FOCAL rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
tel.: +48 729 197 504
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa

Sklepy muzyczne > NAIM rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz