6 kwietnia 2022 08:00
Info MIP sp. z o. o MIP sp. z o. o tel: 22 424 8254 www.mip.bz

Co nowego u Questyle? Ano DAC & wzmacniacz słuchawkowy CMA Fifteen

Gdy zdecydujemy się w końcu wyłączyć telewizor z Faktami (dla niektórych Wiadomościami, CNN itd.) i gdy rozsiądziemy się wygodnie z lampką ulubionego napoju - posłuchajmy dobrej muzyki i zapomnijmy o otaczającym nas dziś świecie. Możemy to zrobić z rozmachem korzystając z dużego systemu nagłośnienia, ale gdy nie mamy takiego lub potrzebujemy nieco prywatności, większość sięgnie po słuchawki i ...? No właśnie. Dziś zachęcamy do zainteresowania się DAC'kiem firmy Questyle CMA Fifteen. Dlaczego?

[img:1]

Co ciekawego w przedwzmacniaczu / DAC Questyle CMA Fifteen?

Przede wszystkim flagowy przetwornik marki Questyle wspiera pełne dekodowanie formatu Master Quality Authenticated, umożliwiając odtwarzanie strumieni i plików audio zapisanych w tym formacie w najlepszej możliwej jakości. Co więcej, urządzenie to posiada także starannie zaimplementowany interfejs Bluetooth wraz z obsługą kodeka LDAC, który umożliwia bezprzewodową transmisję danych w formacie LDAC aż do rozdzielczości 24bit/96kHz. Wisienką na torcie jest także wsparcie dla standardu Apple Lossless. Zastosowano tutaj dodatkowy port USB-C (oprócz standardowego wejścia USB-B), tak aby uprościć połączenie z urządzeniami Apple.

[img:2]

Ponadto w CMA Fifteen wykorzystano autorski tor wzmacniający, bez stosowania konwertera prądowo-napięciowego. Zaowocowało to niezwykle transparentnym oraz naturalnym brzmieniem, które jest przy tym i rozdzielcze i gładkie jednocześnie, bo nie wprowadza żadnych zniekształceń, jakie często pojawiają się przy konwersji między trybami pracy wzmacniacza. 

Inżynierowie marki Questyle podobno spędzili aż 3 lata na pracach badawczych razem z firmą ESS i wybrali do najnowszego CMA Fifteen najlepszy układ przetwornika, jaki obecnie produkuje ESS Technology, czyli ESS9038PRO. Jest to jeden
z najlepszych układów DAC produkowanych obecnie, który oferuje ogromne pokłady transparentności, jednocześnie wspierając wszystkie gęste formaty, wraz z PCM 32bit/768kHz i DSD512 włącznie.

Funkcjonalność przedwzmacniacza i toru analogowego

CMA Fifteen posiada także wejście liniowe, dzięki czemu może pełnić funkcję doskonałego, transparentnego przedwzmacniacza. Z kolei analogowe wyjścia urządzenia pozwalają na wybór poziomu wyjściowego +14dBu (standardowy poziom używany w sprzęcie hi-fi) oraz +20 dBu (standard pro-audio), co dodatkowo znacznie zwiększa kompatybilność tego urządzenia. Wyjścia liniowe posiadają regulację głośności, jednakże możemy ją za pomocą przełącznika pominąć, jeżeli chcemy podłączyć CMA Fifteen na przykład do wzmacniacza zintegrowanego.

[img:3]

Dodatkowo mamy możliwość ustawienia jednego z dwóch trybów biasu we wzmacniaczu słuchawkowym, czyli „standardowy” i „wysoki”. Ten ostatni zapewni pracę w pełnej Klasie A na zdecydowanej większości słuchawek, oferując najwyższy poziom transparentności i precyzji. 

Skąd się wzięła nazwa?

To proste, nawiązuje do piętnastej rocznicy wprowadzenia przez firmę Questyle unikalnej technologii wzmocnienia prądowego. Ta zaawansowana topologia układów wzmacniających oferuje przejrzystość i naturalność brzmienia, z której znane były wcześniejsze hi-endowe produkty tej marki. Ponadto cała ścieżka sygnału oparta jest w całości na elementach dyskretnych, co dodatkowo świadczy o najwyższej randze najnowszego CMA Fifteen.

Jeśli mowa o stylu wg. Questyle

CMA Fifteen nie tylko kontynuuje tą tradycję, ale i wynosi ją na zupełnie nowe wyżyny. Przede wszystkim zadbano o odpowiednią konstrukcję oraz wykonanie obudowy. Przednia ścianka urządzenia to najwyższej próby aluminium 6063, które zazwyczaj stosowane jest w lotnictwie. Co więcej, element ten jest wykonany z precyzją +/- 0.02mm. W połączeniu z idealnie sztywną i precyzyjnie dopasowaną z resztą obudowy zapewnia to znakomitą ochronę przed wibracjami, które są zmorą wielu, często niezwykle drogich urządzeń audio. 

[img:4]

Ponadto obudowa CMA Fifteen posiada laserowo obrabiane elementy takie, jak pokrętło głośności, czy napisy. Całości dopełnia zastosowanie antywibracyjnych nóżek wykonanych za pomocą obróbki CNC, które posiadają specjalne warstwy gumy izolujące urządzenie od podłoża. 

Funkcjonalność tego urządzenia zwiększa pilot zdalnego sterowania, który znajdzie zastosowanie, kiedy będziemy chcieli użyć tego doskonałego urządzenia w systemie stacjonarnym. 

 

Gdzie kupić?

Questyle CMA Fifteen właśnie trafił na polski rynek a urządzenie przetestować
można już teraz w sklepach HiFiPRO i MP3Store.

 

Specyfikacja CMA Fifteen

Zbalansowany przetwornik cyfrowo analogowy z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym 

Prosimy zwrócić uwagę, że wszystkie dane techniczne są bazowane na właściwych pomiarach za pomocą urządzenia Audio Precision AP2722, a nie bazowane na zupełnie teoretycznych wartościach. 

 

Wejście sieciowe:

100-120 V / 200-230 V (przełączalne)
Zużycie energii: poniżej 30W
Wymiary: 300x200x55mm 

Wejścia cyfrowe:

2 x USB (wliczając w to priorytetowe wejście USB-C oraz wejście USB-B), wsparcie dla formatów PCM 44.1kHz-768kHz/32bity, DSD natywnie do DSD512, DoP DSD256
MQA: dekoder „Full/Core”

Wejście USB wspiera standard UAC 2.0. Działa na systemach Windows XP, 7, Vista, 8, 10, Linux macOS oraz innych. Może być także podłączone do smartfonów wspierających wyjście OTG. 

1 x wejście optyczne:  PCM: 44.1kHz -192kHz/24bit
1 x wejście koaksjalne:  PCM: 44.1kHz - 192kHz/24bit
1 x wejście Bluetooth: wsparcie dla kodeków SBC, AAC, LDAC (maksymalnie 24bity/96kHz, 990 kbps/909kbps)
1 x Wejście analogowe: RCA 2V RMS

Wyjścia słuchawkowe:

1 x gniazdo 6.35mm
1 x gniazdo 4.4mm zbalansowane
1 x gniazdo 4-PIN zbalansowane

Możliwość preselekcji poziomu podkładu tranzystorów (biasu) we wzmacniaczu słuchawkowym za pomocą przełącznika na przedniej ściance.

Wyjścia pre-amp:

1 x zbalansowane XLR
1 x niezbalansowane RCA

Możliwość wyboru poziomu sygnału wyjściowego za pomocą przełącznika na tylnej ściance oraz ustawienia wyjścia regulowanego i o stałym poziomie. 

 

Specyfikacja wyjścia przedwzmacniacza:

Maksymalna amplituda sygnału:
Wyjście RCA: 2V (standardowo), w trybie studyjnym 14dBu
Wyjście XLR: 4V (standardowo), w trybie studyjnym 20dBu

Zniekształcenia THD+N:
Wyjście RCA: 0.0004% 
Wyjście XLR: 0.0003%
Odpowiedź częstotliwościowa: ±0.2dB (DC-22kHz)@48kHz/24bit)
Stosunek sygnał-szum:
Wyjście RCA: >116dB 
Wyjście XLR: >119dB

 

Specyfikacja wzmacniacza słuchawkowego:

Maksymalna moc wyjściowa:

Wyjście 6.35mm: 188mW @ 300Ω  1.5W @ 32Ω
Wyjście zbalansowane 4.4mm balanced / XLR 4-PIN zblalansowane: 765mW @ 300Ω  2W @ 32Ω

Stosunek sygnał-szum:
<0.0003% @300Ω
<0.001%@32Ω

Odpowiedź częstotliwościowa:
 ±0.2dB (DC-22kHz)@44.1kHz/24bit
Stosunek sygnał-szum:
6.35mm: >117dB
4.4mm balanced / XLR 4-PIN balanced: >120dB

 

MQA Hi-res (mobilne) Cechy dodatkowe Bluetooth Wzmacniacze słuchawkowe We/Wy zbalansowane Hi-res (stacjonarne) Przedwzmacniacze Wzmacnianie DAC/Wzmacniacz DAC DAC/wzmacniacz słuchawkowy Przetwarzanie Źródła

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

tel.: 22 424 8254
adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz