DENON: DHT-S217 pełnozakresowy soundbar z Dolby Atmos i dwoma wbudowanymi subwooferami

Pamiętasz jak kiedyś dosłownie każdy nowy sprzęt był totalnie niepodobny do poprzednika? Te czasy minęły, teraz kolejne modele w swojej dopracowanej wizualnie formie stanową uniwersalną bazę dla zmieniającego się wnętrza. Oczywiście czasem bywają potrzebne drobne adaptacje, ale co do pryncypiów kadłub pozostaje ten sam. 
Tym razem najnowszy DHT-S217 nie dość, że posiada Dolby Atmos, to ma do tego wbudowane dwa subwoofery promieniujące w dół i to w całkiem atrakcyjnej cenie


[img:1]Niski profil – 6.6 cm powinien uwolnić nas od ryzyka zasłaniania ekranu gdy oba stoją na meblu,

ale równie dobrze można oba zawiesić na ścianie (kliknij)

W aktualnej ofercie soundbarów Denon'a mamy więc: 

  • DHT-S517 z Dolby Atmos + bezprzewodowy subwoofer – 1.699 zł (w dniu premiery 1.999 zł) 
  • DHT-S217 z Dolby Atmos + wbudowany subwoofer – 1.399 zł
  • DHT-S416 stereofoniczny + bezprzewodowy subwoofer – 1.149 zł (w dniu premiery 1.649 zł)
  • DHT-S316 stereofoniczny + bezprzewodowy subwoofer – 929 zł (w dniu premiery 1.399 zł)
  • DHT-S216 stereofoniczny + wbudowany subwoofer – 799 zł (w dniu premiery 1.099 zł) 

Jak widać, w firmowych Salonach Denon nastąpiły znaczące obniżki, co w moim odczuciu pozwoliło zoptymalizować ofertę. Bo prawda jest taka, że wszystko zależy od tego w jakim pomieszczeniu chcemy soundbar postawić / do czego go używać / i jakimi źródłami sygnału dysponujemy – a to przekłada się na kasę jaką chcemy na ten cel przeznaczyć. 
Jeżeli posiadamy dostęp jedynie do kanałów z oferty cyfrowej telewizji naziemnej, lub podstawowe pakiety od Orange / Play / Vectra i innych dostawców telewizji przez internet, a ponadto nie planujemy tego zmieniać, to w 100% ogarniemy temat tańszą serią 16 (to kwestia standardu używanego przez nich dźwięku), ale z drugiej strony jeżeli posiadamy, lub planujemy posiadać subskrypcję: Apple TV+ / HBO Max / Amazon Prime Video / Disney+ / Netflix (w najwyższym pakiecie) – które oferują część filmów z dodatkowym kanałem górnym (Dolby Atmos), lub sporą kolekcję płyt Blu-ray, to wybór jest jeden – seria 17.


[img:8]Na pstrokatej tkaninie i grafitowej obudowie nie widać ani kurzu, ani paluchów
(kliknij)

Info dystrybutora: Denon ogłosił wprowadzenie na rynek pełnozakresowego soundbara Denon DHT-S217 z Dolby Atmos. Elegancki DHT-S217 zapewnia doskonałą klarowność dźwięku, w tym krystalicznie czyste dialogi, oraz autorytatywną moc niskich częstotliwości płynącą z dwóch wbudowanych subwooferów, które z pewnością zadowolą zarówno entuzjastów muzyki, jak i filmów.
DHT-S217 wykorzystuje również technologię dźwięku Dolby Atmos 3D, zapewniającą realistyczny, kinowy dźwięk przestrzenny, który z pewnością podniesie wydajność najnowszych telewizorów 4K.

Pomimo kompaktowych rozmiarów, DHT-S217 został zoptymalizowany pod kątem wyjątkowej wydajności dźwięku dzięki ponad stuletniemu dziedzictwu marki Denon w tworzeniu doskonałych systemów rozrywki domowej. Dzięki technologii Dolby Atmos, w połączeniu z ulepszoną charakterystyką najniższych częstotliwości dzięki dwóm wbudowanym subwooferom skierowanym w dół, dopasowanym do pary wysokowydajnych przetworników średniotonowych i wysokotonowych, możesz cieszyć się niezrównanym, immersyjnym dźwiękiem 3D, niespotykanym dotąd w tej klasie cenowej. Słuchacze mogą również bezprzewodowo streamować ulubioną muzykę do soundbara ze smartfona lub tabletu przez Bluetooth wypełniając pomieszczenie doskonałej jakości dźwiękiem. 


A mówiąc po ludzku, to soundbar ten, dzięki wsparciu dla dźwięku przestrzennego 3D i kompletowi niezbędnych gniazd, POZOSTANIE AKTUALNY TECHNICZNIE przez najbliższych kilka / kilkanaście lat... ponieważ nie zanosi się w przewidywalnej przyszłości na wyjście telewizji poza standard 4K / Atmos. 

Dzięki obsłudze HDMI z funkcją eARC (“e” pochodzi od extended, czyli rozszerzenia przesyłu sygnału o Atmos) do pozyskiwania przestrzennego audio możemy również używać aplikacji wbudowanych w telewizory z funkcjonalnością smart. 


[img:5]Oprócz gniazdek oczywistych, jest jeszcze uniwersalny Bluetooth do strumieniowania muzyki
i wyjście na klasyczny subwoofer – gdyby komuś basu było mało

[img:4]Marketing nazwał je subwooferami, co jest określeniem nieco na wyrost, jednak należy przyznać, że przetworniki basowe o tak dużej średnicy w kompaktowym soundbarze to rzadkość (kliknij)

Swoją drogą długo się zeszło, zanim idea głośników basowych promieniujących w dół zmigrowała ze świata kolumn do soundbarów – za to o ileż lepiej gdy bas “dmucha” w dół, a my chcemy belkę powiesić na ścianie. Zresztą jak stoi na szafce, to taki układ również powinien się lepiej sprawdzić niż konstrukcja posiadająca otwory bass-reflex z tyłu. 

W komplecie otrzymujemy niezbędny zestaw kabli (HDMI / optyczny), można wiec zacząć korzystać z DHT-S217 dosłownie w 5 minut od otwarcia opakowania. Konfiguracja jest banalnie prosta, a że w tym modelu zamiast zewnętrznego subwoofera mamy dwa przetworniki basowe wbudowane w korpus, to i zabawa z poszukiwaniem odpowiedniego miejsca dla suba odpada.


[img:6]Dodatkowym bonusem jest możliwość sterowania głośnością soundbara za pomocą pilota telewizora

Trip Randall (prezes marki Denon): Jeśli chcesz znacząco poprawić dźwięk swojego telewizora, nie szukaj dalej niż nasz soundbar DHT-S217.
DHT-S217 przekształca każdy telewizor w kompletny system domowej rozrywki dzięki wbudowanym subwooferom, które zapewniają głębię i moc basu oraz potężny dźwięk przestrzenny 3D, a wszystko to w przystępnej cenie.


Cechą, za którą powinno się ozłocić producenta, jest Denon Dialog Enhancer – funkcja, która poprawia czytelność dialogów, dzięki trzem poziomom skuteczności dostępnym 
bezpośrednio z pilota – idealna dla filmów / programów telewizyjnych, w których rozumienie ludzkiej mowy jest priorytetem. Technologia Dialog Enhancer umożliwia słuchaczom dostosowanie poziomu dialogów bez wpływu na ogólną głośność ścieżki ponieważ działa w obrębie dedykowanego dialogom kanału centralnego.


[img:9]DHT-S217 oferuje cztery tryby dźwięku: Film / Noc / Muzyka / i dodatkowo Pure
– tryb Pure wyłącza wszelkie procesory przetwarzające dźwięk przestrzenny zapewniając najbardziej “audiofilskie” wrażenia

Dzisiejsza premiera, to premiera światowa, a nie nasza krajowa. Dostawy mają ruszyć pod koniec kwietnia w Japonii i w maju objąć pozostałe regiony – u was zapewne będzie to maj, lub przełom maja i czerwca. 


Cena sugerowana: 1.399 zł


[img:2]Brak konieczności znalezienia miejsca dla suba w niektórych mieszkaniach bywa zbawienny

[img:3]Jako że część współczesnych gier posiada dźwięk przestrzenny, to i gracze na DHT-S217 w salonie skorzystają

Kolumny

Gdzie kupić?

DENON DENON www.denon.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > DENON rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz