13 czerwca 2022 11:36
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Audiofast Audiofast tel: +48 42 61 33 750 www.audiofast.pl

WILSON AUDIO: XVX 4 Seasons - wyjątkowo piękne kolumny dostępne tylko do końca roku

Kolumny Wilson Audio spotkałem na aż 6 różnych ekspozycjach. Widziałem: Chronosonic XVX 4 Seasons / Alexx V / Sasha DAW towarzyszące takim markom jak: d'Agostino (2x) / dCS / Nagra / Nordost / Mytek, co uwzględniwszy dość luksusowy charakter cen, jest wynikiem wyśmienitym.

Miałem wyjątkowe szczęście, gdyż moim przewodnikiem po wystawie był sam Peter McGrath związany z marką od czasów zanim została nawet ochrzczona jako Wilson Audio.

Nowości na High End: 


[img:2]Chronosonic XVX 4 Seasons – Summer

[img:3]Za magię brzmienia odpowiadają dopracowywane przez 3 lata przetworniki średniotonowe QuadraMag wykorzystujące magnesy Alnico (Al-Ni-Co – nazwa pochodzi od głównych składników stopu glin / nikiel / kobalt)

[img:1]Chronosonic XVX 4 Seasons: Winter / Spring / Summer / Autumn
– osobiście ostatnie dwie zamieniłbym nazwami

WILSON AUDIO: Chronosonic XVX 4 Seasons

Peter McGrath: Naszą tegoroczną premierą są kolumny Chronosonic XVX 4 Seasons, czyli limitowana edycja specjalna modelu XVX, który jest z nami od połowy lat dziewięćdziesiątych.
XVX 4 Seasons, to w zasadzie cztery różne wersje tej samej kolumny, różniące się od pierwowzoru kolorystyką, jak i jakością obróbki maszynowej. 
Nie jest to oferta limitowana ilościowo, ale czasowo. Pokazywany tu model XVX Summer (jeden z czterech obok: Winter / Spring / Autumn – red.) będzie dostępny wyłącznie w tym roku. Po 31.12.2022 nie będzie można go już zamówić, choć prawda jest taka, że z uwagi na liczbę już złożonych zamówień dostawy będziemy realizować przez większość 2023. 
Brzmieniowo obie wersje są identyczne, natomiast ich unikalność wynika z ich rocznicowego charakteru.


[img:4]W tej konstrukcji dosłownie wszystko dostraja się do pomieszczenia – tu regulacja tłumika głośnika wysokotonowego, pozwalająca na pełne dopasowanie do środowiska akustycznego wnętrza
(kliknij)

[img:5]Mechanizm precyzyjnego ogniskowania sygnału z górnej sekcji w punkcie odsłuchu
(kliknij) żeby zobaczyć to samo miejsce z zewnątrz i docenić precyzję obróbki

[img:6]Wygląda bosko – tu się odbywa tuningowanie opornikami
(kliknij)

[img:8]Regulacja położenia środkowej sekcji

[img:7]Jak to możliwe, że w tak drogich kolumnach nie ma podwójnych gniazd?
Bo tu zamiast bi-wiringu potrzebny byłby quinqe-wiring :)

 


[img:9]Od lewej: Sasha DAW / TuneTot / LoKe / SabrinaX

WILSON AUDIO: LoKe

Peter: Natomiast produktem typowo premierowy jest nasz mały subwoofer – LoKe. Po raz pierwszy zrobiliśmy głośnik aktywny z własnym zasilaniem i posiadający w środku wzmacniacz. Został zaprojektowany w stylu, który nazywam “naturalnie brzmiącą kostką”, ponieważ nie wykorzystuje żadnej wspomagającej equalizacji, natomiast posiada własną zwrotnicę i został zbudowany z typowych dla Wilson’a materiałów.
Malujemy go na kolory pasujące do kolumn i... nie jest on wcale przerażająco drogi (śmiech). U nas w Stanach będzie sprzedawany w okolicach 9000 $ za sztukę, ale w Europie, jak to w Europie cena będzie europejska (znów śmiech).
Będzie on doskonałym uzupełnieniem kolumn SabrinaX, czy TuneTot, albo będzie można używać nawet dwóch sztuk z kolumnami Sasha DAW. 


[img:11]Białe / czarne grille – czysta perwersja estetyczna / LoKe to 500 W żywej mocy i zwrotnica zoptymalizowana dla używania parami
(kliknij)

[img:16]Alexx V w niesamowicie radosnym pomarańczu

[img:12]Regulacja nachyleń sekcji wysoko-średniotonowej
(kliknij)

[img:13]Tak szczegółowy tuning budzi ciekawość i przerażenie, no nie?
(kliknij)

Peter: Davida Wilsona poznałem w 1971 r., czyli w czasach zanim jeszcze zaczął robić głośniki. Zarówno David jak i ja rozpoczynaliśmy nasze kariery jako inżynierowie dźwięku w studiach nagraniowych. Mam więc tę szczególną perspektywę, by móc oceniać kondycję firmy i dokąd ona zmierza. Odkąd firma przeszła 4 lata temu w ręce Daryla Wilsona (syn i spadkobierca Davida – red.), ma się dobrze jak nigdy dotąd. Ojciec zbudował górę, natomiast syn stanął na szczycie i spojrzał znacznie dalej..., dlatego z pełną odpowiedzialnością mogę to powtórzyć, że firma obecnie ma się wręcz nieprawdopodobnie dobrze. 
Nawet w czasie Covidu nasza produkcja miała się dobrze, sprzedaż miała się dobrze i dystrybucja też miała się dobrze. 


[img:14]XVX na stoisku Nagra / kliknij żeby zobaczyć zaplecze – brzmienie było powalające i stanowiło wyjątek od generalnie krytycznej opinii mojego przewodnika: "Większość prezentacji w Monachium, to jak słuchanie stereo na dworcu kolejowym" :)
Ta była jedna z tych, dla których warto było na High End polecieć

[img:15]Sasha DAW w połączeniu z dCS też rządziły

Peter: Posiadanie doskonałego produktu, to tylko mały krok na drodze do sukcesu. Klienta można oczarować wspaniałą prezentacją w sklepie, ale to zaledwie początek – nasza tajemnica polega na tym, że jesteśmy w stanie odtworzyć równie dobre brzmienie i w domu klienta.
Nasi dealerzy to wyjątkowi ludzie, którzy po przejściu szkoleń wiedzą, na co dany model stać i są w stanie zagwarantować, że klient u siebie otrzyma identyczne brzmienie. Sporo nas to kosztuje, ale nasi ludzie są bezcenni, bo możesz oddać nawet takie kolumny jak DAW w ręce niekompetentnego sprzedawcy i nic dobrego z tego nie wyjdzie. 
Prawda jest taka, że kolumny grają na tyle dobrze, na ile pozwalają kompetencje człowieka, który je ustawiał

Waldemar, masz szansę być pierwszym dziennikarzem, na świecie który napisze o 4 Seasons. Co ty na to?

No to napisałem :)


[img:10]Z lewej ja, czyli Waldemar Nowak z 32. letnim stażem w dziennikarstwie / z prawej Peter McGrath – inżynier dźwięku z 40. letnim stażem w nagrywaniu muzyki klasycznej, od 15 lat dyrektor wytwórni Harmonia Mundi, zajmujący się sprzedażą produktów Wilson Audio 24 lat

Kolumny Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

WILSON AUDIO WILSON AUDIO www.wilsonaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiofast

tel.: +48 42 61 33 750
tel.: +48 693 901 183
adres:
Romanowska 55e 91-174 Łódź
Audiofast
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz