8 lipca 2022 11:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Audiomagic - dystybucja ul. Sienna 61 00-820 Warszawa

iFi: sprzęt nie musi być duży, żeby był wielki

iFi to jedna z tych firm, którym mocno kibicuję od lat, bo jako nieliczni w branży audio potrafią jednocześnie dostarczać muzykę najwyższej jakości, do tego minimalizować zużycie energii i bardzo oszczędnie gospodarować zasobami naturalnymi planety. 
Potrafią kompletny system zmieścić w 
mniejszej objętości, niż inni potrzebują na zrobienie jednej nóżki do swojego sprzętu i wcale nie jest prawdą, że iFi tylko słuchawki potrafi napędzać…  

Premiery na High End: 


[img:8]iFi produkuje sprzęt tak kompaktowy, że chyba jako jedyni na wystawie zmieścili całość oferty w jednej gablocie

iFi: GO bar

Uwagę wchodzących do pokoju, przyciągał niczym magnes widok małej sztabki złota – a ową sztabką była przygotowana dla uczczenia 10-lecia firmy limitowana edycja specjalna przenośnego wzmacniacza słuchawkowego USB DAC – Go bar. Limit to zaledwie 1.000 sztuk na cały świat i jak zniknie to zniknie. 


[img:1]GO bar 10 Years – korpus standardowo z aluminium tu z pozłacanej miedzi, poprawiono tym samym izolację od zakłóceń zewnętrznych i maluch gra jeszcze lepiej od wersji podstawowej

[img:13]To nie są rysy, a rozmazane ślady paluchów po wytarciu o spodnie / w wersji standard oznaczenia są nadrukowane, a tu grawerowane –LED’ów: 44/48, 88/96, 176/192, 354/384, DSD64/128, DSD256, MQA, XSpace, XBass+ – te cyferki robią wrażenie

Trudno w to dać wiarę, ale na poprzedniej wystawie High End takie parametry ocierałyby się o granice kosmosu. To pudełeczko wielkości palca wskazującego obsługuje pliki: PCM do 32-bit / 384 kHz, natywnie odtwarza DSD256, 2x DXD i w pełni dekoduje strumień MQA (czyli pliki studyjnej jakości dostępne w serwisie TIDAL). 

GO bar jest reklamowany jako najmocniejszy wzmacniacz słuchawkowy w takim rozmiarze, gdzie pod wyrazem “powerful” kryje się nie tylko moc, ale przede wszystkim funkcjonalność tego ultraprzenośnego maleństwa i aż się prosi by stał się on wyposażeniem obowiązkowym dla posiadaczy iPhone'ów, gdyż w zestawie jest m.in. przejściówka Lightening na USB-C. Oczywiście skorzystają na nim również użytkownicy laptopów / tabletów / smartfonów z Androidem / MacBook’ów itp.


[img:2]GO bar standard i limitowany / wyjścia słuchawkowe: w pełni zbalansowane 4,4 mm / standardowe 3,5 mm w technologii S-Balanced, która zmniejsza przesłuch międzykanałowy o 50%

[img:3]Asynchroniczne wejścia USB-C – poprawiono filtrowanie zasilania, co drastycznie zredukowało szumy sygnału przychodzące ze źródła przez port USB

[img:10]16-to rdzeniowy kontroler XMOS przetwarzający sygnały cyfrowe z USB, został przeprogramowany przez inżynierów iFi by lepiej współpracował z 32-bitowym DAC od Cirrus Logic. Nowy kontroler zapewnia dwukrotnie wyższą prędkość zegara w stosunku do obecnie powszechnie używanych / czterokrotnie większą pamięć / i wspiera najnowszy standard SuperSpeed USB
(kliknij)


Chyba żaden obecnie produkowany wzmacniacz przenośny (o tak niewielkich rozmiarach) nie jest w stanie dorównać zdolności GO bar do obsługi równie szerokiej gamy słuchawek – wyjście zbalansowane 475 mW przy 32 omach / 7.5 V przy 600 omach, a na niezbalansowanym 300 mW przy 32 omach / 3.8 V przy 600 omach – i to robi równie duże wrażenie jak lista obsługiwanych formatów plików. 

Do tego znakomity zegar zapewniający jitter na minimalnym poziomie i filtr cyfrowy minimalizujący pre-echo i dzwoniące (brzęczące) artefakty, oraz dodatkowo cztery opcje filtrowania cyfrowego: Bit Perfect / Standard / Minimum Phase / Gibbs Transient Optimized, oraz XBass+ (analogowe wzmocnienie basów dla „przywrócenia” utraconej odpowiedzi basowej) / XSpace (holograficzna przestrzenność na koncertach). 

 

 
[img:4]Pierwszy od góry ZEN Air Blue / drugi ZEN Air DAC

iFi: ZEN Air Blue 

ZEN Air Blue – perełka oferująca streaming z telefonu / tabletu / laptopa z wykorzystaniem Bluetooth HD. 
iFi tak zaktualizowało system, że ten został pozbawiony typowego spadku jakości, jaki obserwuje się pomiędzy transmisją przewodową, a przez Bluetooth. To znakomite rozwiązanie, gdy zależy nam na wyciśnięciu max jakości z takich serwisów jak: Apple Music / TIDAL / Qobuz w trybie bezprzewodowym. 

Wystarczy podłączyć bezprzewodowo laptopa / smartfon / tablet do ZEN Air Blue, a dalej przewodowo do wzmacniacza słuchawkowego lub aktywnych głośników przez gniazda RCA znajdujące się z tyłu obudowy.

Żeby uczynić zwykły Bluetooth nieprzeciętnym, układ Qualcomm kieruje nieprzetworzony cyfrowy sygnał do specjalistycznego układu Sabre DAC w celu konwersji na analogowy. Do udoskonalania brzmienia przykładają się również: femtoprecyzyjny zegar GMT / chipset ESS Sabre Hyperstream DAC z eliminatorem jittera w domenie czasu i dyskretnym oscylatorem – zakres dynamiki 112 dB – coś dla wymagających słuchaczy.

ZEN Air Blue obsługuje wszystkie kodeki stereo Bluetooth dostępny obecnie na rynku:

 • AAC (Apple)
 • aptX (Android)
 • aptX HD
 • aptxLL
 • aptX Adaptive
 • LDAC (Sony)
 • LHDC (Huawei)
 • SBC (ten standardowy Bluetooth używany powszechnie w audio)

Zgodny z Bluetooth 5.1, a więc ma poprawiony: zasięg / stabilność / płynność / wydajność.


iFi: ZEN Air DAC

Co do zasady dedykowane DAC'i brzmią lepiej od tych wbudowanych w płyty główne komputerów / konsol / smartfonów / tabletów, gdzie taniość podzespołów i ilość zakłóceń wewnątrz obudowy bywa zatrważająca. Rolą takiego urządzenia jak ZEN Air DAC jest więc dostarczanie znacznie lepiej brzmiącego sygnału niż oferują to urządzenia, które stworzono do innych celów, a odtwarzanie muzyki odbywa się przy okazji. 

ZEN Air DAC działa zarówno jako przetwornik cyfrowo-analogowy, jak i wzmacniacz słuchawkowy. Dzięki gniazdom RCA z tyłu obudowy można go również podłączyć do kolumn aktywnych (małe głośniki na biurko / pełnowymiarowe kolumny podłogowe). 

ZEN Air DAC obsługuje z łatwością formaty gęstych plików: PCM 32bit / 384 kHz / w pełni natywne DSD256 / MQA, czyli formaty spotykane na CD / DVD / Blu-ray / SACD i u wyspecjalizowanych dostawców usług streamingowych. Udostępnia również firmowe patenty: PowerMatch, który dostosowuje poziom wzmocnienia do posiadanych słuchawek / XBass+, który umożliwia dostosowanie basów do charakterystyki słuchawek i osobistych preferencji.

Jedną z ważniejszych zalet tej konstrukcji (zwłaszcza przy tej cenie) jest zastosowanie analogowej regulacji głośności. Przy głośnym słuchaniu to bez znaczenia, ale jeśli słuchamy ciszej, to cyfrowe regulatory pozbawiają nas sporej części informacji (taką mają naturę działania), natomiast analogowe nadal dostarczają komplet, tyle że ciszej. Zamiast skokowego przyciszania, gdzie co krok to gorzej jest płynne. 


[img:7]

[img:6]Na górze ZEN One Signature
(kliknij)

iFi: ZEN One Signature

ZEN One Signature łączący w sobie ZEN DAC V2, rozbudowany o wejścia S/PDiF (optyczne i koncentryczne), a obok portu USB, dodaje Bluetooth z ZEN Blue V2 i to z wykorzystaniem technologii znanych z flagowych urządzeń. 
Jest to więc czysty, a jednocześnie bardzo wszechstronny DAC (bez wzmacniacza słuchawkowego i regulacji głośności), który może pełnić rolę domowego centrum audio dla wszystkich urządzeń cyfrowych – smartfony / tablety / komputery Win i Mac / odtwarzacze CD/DVD/Blu-ray / serwery audio / telewizory / konsole. 

[img:12]

ZEN One Signature to pierwszy przetwornik DAC firmy obsługujący wszystkie formaty Hi-Res (poza niespotykanymi DSD512 / 1024):

 • DSD256
 • PCM 32-bit / 384 kHz
 • MQA 384 kHz (pełne dekodowanie)
 • Bluetooth HD 96 KHz – aptX HD / aptX Adaptive / LDAC (Sony) / HWA LHDC (ma też specjalną antenę poprawiającą zasięg i najnowszą kość QCC5100 firmy Qualcomm), oraz zwykły aptX / aptX Low Latency / AAC (Apple) i SBC czyli zwykły Bluetooth

Dodatkowo posiada w pełni zbalansowane wyjście 4,4 mm, ponieważ wewnątrz siedzi zbalansowana konstrukcja z komponentami klasy Signature, a to zapewnia ultra-niskie zniekształcenia i wyjątkową czystość dźwięku. Wyjście zbalansowane jak i RCA single-ended można podłączyć do przedwzmacniacza / wzmacniacza zintegrowanego /  wzmacniacza słuchawkowego / aktywnych głośników.


[img:11](kliknij)

[img:9]Jako bonus piękne i utalentowane flagowce – Pro iDSD Signature / Pro iCAN Signature

DAC (przenośny) DAC/wzmacniacz słuchawkowy DAC DAC/Wzmacniacz Hi-res (mobilne) Hi-res (stacjonarne) Bluetooth aptX Wi-fi/LAN MQA We/Wy zbalansowane Lightning Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

IFI AUDIO IFI AUDIO

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > IFI AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz