12 lipca 2022 08:47
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Suport Suport tel: +48 32 258 08 98 www.jbl.com.pl

MARK LEVINSON: ML-50 Limited Edition - monofoniczne wzmacniacze sprzedawane parami, bo jak świętować pięćdziesiątkę to z przytupem

U Harman’a (właściciel marki Mark Levinson) podniosłą atmosferę czuło się od progu…

Premiery na High End: 


[img:2](kliknij)

MARK LEVINSON: ML-50 Limited Edition

Dla nas to bardzo szczególna wystawa, obchodzimy 50-lecie firmy i jednocześnie udało się powrócić do Monachium po 3 latach przerwy, by w pełnej krasie zaprezentować światu nasze wybitne dzieło, największe dokonanie Harmana – wzmacniacz Mark Levinson ML-50.
To najlepszy wzmacniacz w czystej klasie A jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i w którym podwoiliśmy moc wyjściową. Zaprojektowaliśmy na nowo transformator toroidalny, przebudowaliśmy płytę główną aby skrócić ścieżki i dodaliśmy wybitne resorowanie w nóżkach, by zapewnić niczym niezmącony spokój do pracy kondensatorów i tranzystorów. 

Produkt został ograniczony do zaledwie 100 par na cały świat i powinien pojawić się w listopadzie, ale… większość kompletów już została sprzedana. 

Jaki jest sens ekonomiczny, w projektowaniu tak złożonego wzmacniacza i produkowaniu go w tak krótkiej serii?

Ekonomia nie ma z tym nic wspólnego, to jest edycja limitowana, której adresatami są nasi najwierniejsi klienci, a w takich sytuacjach cena (grubo ponad 50.000 Euro za parę – red.) schodzi na drugi plan. Tu chodzi o uhonorowanie naszego dziedzictwa, a nie o pieniądze.


Ekskluzywny pakiet zawiera parę wzmacniaczy monofonicznych, które zapewniają wydajność na poziomie referencyjnym i bardzo odważny design. Całość nawiązuje do najbardziej ikonicznych monofonicznych modeli w historii marki, jak: ML-2 / N20 / N20.5 / N20.6 / N33 / N33H / N53 / N536, z czego ten ostatni posłużył za bazę dla dopieszczonej elektroniki. 


[img:7]Masywny panel przedni z drapanego aluminium + uchwyty + podświetlane logo dopełniające całości tworzą klimat 
profesjonalnego sprzętu wojskowego / kanał lewy i prawy (kliknij)

[img:1]Wnętrze wygląda jak skrzyżowanie dzieła sztuki wizualnie z wypasionym komputerem dla gracza
/ do wyboru czerwone i białe podświetlenie (RGB nie ma) / pokrywa wykonana z bezpiecznego szkła

[img:4]Człowiek, który opowiadał mi o wzmacniaczu, bardzo prosił żeby szczególnie mocno zaakcentować znaczenie nowych nóżek, których tłumienie wpływa podobno w sposób znaczący na poprawę brzmienia w stosunku do modelu bazowego, oraz na poprawę wentylacji / swoją drogą to całkiem ciekawe, co tam jest w środku skoro taka masa nie rozpłaszcza zastosowanego tłumienia na naleśnik / a że pan nalegał wskazując również na przedwzmacniacz No 526, no to proszę bardzo
(kliknij)

Info producenta: Zasilanie i obwody audio N536 zostały ulepszone, aby oferować jeszcze wyższą wydajność. Inżynierowie rozpoczęli od ograniczenia poziomu szumów poprzez zwiększenie pojemności zasilania wysokonapięciowego o 50% (z 8.800 uF do 13.200 uF). Następnie dodali zwiększoną moc dynamiczną przy 20% wzroście pojemności głównego zasilacza wysokoprądowego (169.200 uF do 206.800 uF) oraz zrekonfigurowanych prostowników Schottky'ego w celu uzyskania ścieżki o niższej impedancji od transformatora do filtrów. Zniekształcenia zostały obniżone poprzez podwojenie polaryzacji stopnia wyjściowego, co daje ponad czterokrotne zwiększenie mocy klasy A – 20 W przy 8 omach. Ogólna moc klasy AB również wzrosła do 425 W przy 8 omach. Rezultatem jest wzmacniacz o najwyższym poziomie subiektywnej i obiektywnej wydajności.


[img:3]Jako w pełni zbalansowana konstrukcja, ML-50 oferuje wejścia audio typu XLR / single-ended RCA / oraz dwa zestawy zacisków głośnikowych Mark Levinson Hurricane

[img:8]Bezprzewodowe słuchawki z Bluetooth HD – Mart Levinson No 5909

MARK LEVINSON: No 5909

Pokazywano również z należną atencją słuchawki No 5909, które są bezprzewodowo-przewodowymi słuchawkami Bluetooth HD z aktywnym tłumieniem hałasu. 
Formalnie rzecz biorąc one nie były premierowym produktem, ale że wcześniej wystawy się nie odbywały z powodów wiadomych, więc to był jeden z ich pierwszych pokazów publicznych.
Natomiast jeszcze w czasie gdy obostrzenia pandemiczne obowiązywały, trafiły one do wielu redakcji gdzie zebrały wyjątkowo pozytywne opinie i bodajże wszędzie dostały po 5 gwiazdek.

Od chwili pojawienia się LDAC (bezprzewodowy kodek Sony dla plików wysokiej rozdzielczości – red.) używamy go do transmisji i według nas na chwilę obecną, to najbardziej pozytywna technologia w użytkowaniu.


[img:6]Słuchawki są sprzedawane w trzech schematach kolorystycznych Pearl Black / Ice Pewter / Radiant Red, a mówiąc po ludzku to czarne / szare / czerwone – stąd tyle ich na zdjęciu

No 5909 rzeczywiście bardzo pozytywnie wyróżniają się na tle rynku, ponieważ stanowią połączanie znakomicie wykonanych muszli z 40-milimetrowymi przetwornikami berylowymi, aktywnego tłumienia , bezprzewodowości, obsługi gęstych plików i strojenia do owej słynnej krzywej, którą koncern Harman stworzył na podstawie największych na świecie badań upodobań brzmieniowych konsumentów (z tej samej krzywej korzysta JBL i wbrew pozorem nie jest ona wcale liniowa, jak by się mogło wydawać). 

Reasumując No 5909 posiadają:

  • certyfikat Hi-Res Audio – obsługują kodek audio LDAC (24-bit / 96 kHz)
  • pasmo do 40.000 Hz
  • 40-milimetrowe przetworniki berylowe 
  • są zoptymalizowane pod kątem krzywej HARMAN'a
  • Bluetooth 5.1 z technologiami LDAC / AAC / aptX Adaptive
  • aktywna redukcja hałasu (ANC) z trzema trybami
  • Ambient Aware by móc w razie potrzeby usłyszeć co do nas mówią
  • zestaw czterech mikrofonów skutecznie wycinających wiatr podczas rozmów telefonicznych


[img:5]No i w ramach Harman’owych nowości mieściły się 
oczywiście również aktywne monitory JBL 4305P, które stały dokładnie naprzeciwko słuchawek

 

Wzmacnianie Słuchawki Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

MARK LEVINSON

Dystrybucja w Polsce:

Suport

tel.: +48 32 258 08 98
Godziny otwarcia:

Pon.-Pt. 8:30 - 16:30

adres:
Al. Korfantego 141B 40-154 Katowice

Sklepy muzyczne > MARK LEVINSON rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz