8 sierpnia 2022 09:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info MIP sp. z o. o MIP sp. z o. o tel: 22 424 8254 www.mip.bz

QUESTYLE: M12 i M15 - mobilne DAC'ki USB dla smatfonów i nie tylko

Wraz z coraz łatwiejszym dostępem do technologii komórkowej 5G oraz rosnącą liczbą platform muzycznych, oferujących bezstratne usługi przesyłania strumieniowego, dźwięk mobilny w wysokiej rozdzielczości staje się coraz popularniejszym sposobem na korzystanie z muzyki. 
Questyle Technology zaprezentował dwa nowe mobilno-stacjonarne wzmacniacze słuchawkowe USB z przetwornikami DAC.

Questyle jest marką powiązaną z firmą Foxconn (to ci, którzy produkują m.in. iPhone'y dla Apple), czyli jednym z największych producentów elektroniki na świecie, a i sam Questyle posiada już ogromną renomę na rynku. Cechą wszystkich urządzeń marki są: perfekcyjne wykonanie / design / unikalne wzmacniacze pracujące w trybie wzmocnienia prądowego, które spotyka się tylko w najlepszych hi-end owych konstrukcjach audio. 


[img:1]Celem nadrzędnym istnienia takich urządzeń jak Questyle M12 jest możliwość dalszego korzystania
z posiadanych słuchawek przewodowych, niezależnie od mody producentów smartfonów na pozbywanie się gniazd

Questyle M12

Info dystrybutora: Questyle M12, to zaawansowany mobilny przetwornik cyfrowo-analogowy dla słuchawek i wzmacniacz wyposażony w zaawansowany układ DAC ES9281AC ESS Sabre zapewniający najlepszą w swojej klasie jakość dźwięku przy bardzo niskich zniekształceniach.
Questyle M12 jest w stanie zapewnić czysty i potężny sygnał wyjściowy z telefonu, z dowolnej platformy strumieniowej, dzięki opracowanej przez markę Questyle niezależnej technologii wzmacniacza słuchawkowego „Current Mode”.


Questyle M12 wykorzystuje opatentowaną przez Questyle technologię Current Mode Amplification, co czyni go, dzięki autorskiemu modułowi wzmacniacza prądowego SiP, bardzo wydajnym wzmacniaczem słuchawkowym, a już na pewno mocniejszym, niż można się spodziewać po jego rozmiarach. Dodatkowym bonusem skorzystania z M12 jest pominięcie elektroniki telefonu komórkowego w torze audio – surowy sygnał jest wyciągany przez USB i dopiero w M12 obrabiany. Zaprawdę powiadam wam, nawet flagowe smartfony nie są wyspecjalizowanymi urządzeniami audio, więc w przeciwieństwie do smartfonów M12 dostarcza:

 • ultra-niski poziom zniekształceń – 0,0003%
 • ultra-wysoką prądową moc wyjściową
 • doskonałą kontrolę dźwięku

Krótko mówiąc, w pełni wykorzysta potencjał zarówno twoich słuchawek, jak i utworów muzycznych o wysokiej rozdzielczości. Po podłączeniu słuchawek, wbudowany inteligentny system wykrywania automatycznie dostosuje się do ich impedancji, zapewniając wysoką dynamikę i szczegółowość godną plików Hi-Res. 


[img:2]Questyle M12 nie posiada żadnych elementów sterujących, ani przełączników, ale automatycznie dostosowuje moc na podstawie impedancji wykrytej na wyjściu słuchawkowym

[img:3]Oferuje przedsmak flagowych przetworników DAC marki Questyle / kompatybilny z systemami od Android 5.1 w górę dla smartfonów i tabletów (potrzebne jest wyście USB, więc iPhone odpada), oraz wspiera systemy macOS i Windows 10 w wersji 18.3 i nowszych bez konieczności instalowania dodatkowej sterowników

Jason Wang (założyciel Questyle Audio): Zespół Questyle i ESS spędził dwa lata na opracowywaniu mobilnego wzmacniacza słuchawkowego z przetwornikiem cyfrowo-analogowym i działa on lepiej niż się spodziewano. Niezależnie od tego, czy jest to bogactwo kobiecych wokali, najgłębszy basowy dźwięk organów w europejskich katedrach, czy najsilniejsze melodie basu i gitary w hard rocku, M12 zawsze będzie w stanie uchwycić szczegóły głęboko zakopane w ścieżkach dźwiękowych.


[img:5]Questyle M12 wspiera MQA (Master Quality Authenticated) / współdziałając z sygnałem MQA Core dostarcza tzw. pełne rozwinięcie plików MQA. Jest to nowa technologia, która pakuje pliki wystarczająco małe, aby można je było przesyłać strumieniowo, zapewniając jakość oryginalnego dźwięku

 • Opracowany przez Questyle tryb prądowy dla niezależnego wzmacniacza słuchawkowego
 • Inteligentne wykrywanie impedancji
 • Wysokowydajny układ dekodujący ES9281AC
 • MQA
 • PCM 32-bit / 384 kHz
 • DSD256
 • Minimalistyczny projekt
 • Moc wyjściowa:- 16Ω: 46,11mW. 32Ω: 26,71mW. 300Ω: 12,26mW. 600Ω (przełączanie na wyjście liniowe): 2V
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 20.000 Hz
 • THD+N: 0,0003%
 • Obudowa: anodowane aluminium / CNC
 • Wymiary: 51 × 16,5 × 8,1 mm

Cena sugerowana: 649 zł


[img:7]Questyle M12 (kliknij)

 

 

[img:8]Questyle M15 - wystarczająco dobry, aby podłączyć go również do systemu Hi-Fi

Questyle M15

Questyle M15 to wyższa półka w stosunku do M12, gdyż poza byciem przenośnym DAC'iem ze wzmacniaczem słuchawkowym, który obiecuje „bezkompromisową wydajność i najlepszą w swojej klasie wierność”, z uwagi na swoje osiągi może być wykorzystywany również w połączeniu ze stacjonarnym system Hi-Fi. 

Podczas gdy większość producentów DAC USB Dongle używa zwykłego wbudowanego wzmacniacza, wzmacniacz trybu prądowego zaprojektowany przez Questyle ma mniejsze zniekształcenia i szumy oraz oferuje większą przepustowość niż podobne wzmacniacze trybu napięciowego. Questyle M15 zawiera dwa opatentowane przez firmę Questyle moduły CMA (Current Mode Amplification) SiP, co daje łącznie cztery silniki wzmacniaczy CMA. Ten obwód wzmacniający z poczwórnym napędem „daje wyjątkowo mocne wyjście, które może napędzać prawie każde słuchawki”, twierdzi firma.

Wzmacniacze  Current Mode charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, niskim napięciem pracy i minimalnym zużyciem energii. Wzmocnienie w trybie prądowym ma naturalnie niską impedancję, zapewniając M15 przepustowość do 1 MHz, zniekształcenia tak niskie, jak 0,0003 % przy dynamice -130 dB, co umożliwia odtworzenia każdego szczegółu ukrytego głęboko w dowolnej ścieżce.
Questyle M15 jest wyposażony w wysoko oceniany flagowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS ES9281AC, który może obsługiwać nawet pliki PCM 32-bit / 384 kHz i DSD256.


[img:9]Questyle M15 obsługuje prawie wszystkie platformy strumieniowego przesyłania muzyki dostępne na świecie, w tym Apple Music / TIDAL / Spotify / Deezer itp. / dekoduje pliki ALAC / FLAC / MQA i inne formaty

[img:6]Dzięki czterem obwodom wzmacniacza CMA, Questyle M15 obsługuje zarówno wyjścia niezbalansowane 3,5 mm, jak i zbalansowane 4,4 mm / dzięki systemowi zarządzania energią jest przyjazny dla akumulatorów smartfonów / ręczną regulację suwakiem wysokiego-niskiego wzmocnienia zależnie od podłączonych słuchawek, głośnika lub systemu HiFi / jest w stanie obsługiwać duże słuchawki wokółuszne
(kliknij)

 • Opatentowane moduły CMA firmy Questyle
 • Cztery pełne tory wzmacniające
 • Flagowy układ Sabre DAC ES9281AC
 • Dwa wyjścia: 3.5mm Single-Ended / 4.4mm zbalansowane
 • Obsługa sygnału wysokiej rozdzielczości PCM, DSD i MQA
 • Najwyższa wydajność wyjściowa z ultra-niskim poziomem hałasu
 • Wiodące w klasie bardzo niewielkie zniekształcenia
 • Dwustopniowy przełącznik wzmocnienia
 • Wskaźniki LED dla wzmocnienia i aktywnego bitrate
 • Układ zasilania TOREX o niskim poborze mocy
 • Minimalistyczny design – metalowa obudowa z przezroczystą osłoną
 • Obsługuje wiele urządzeń, w tym smartfony, tablety, systemy Windows i Mac
 • Parametry dekodowania: PCM 32-bit / 384 kHz, DSD256
 • Moc wyjściowa (3.5mm): 11.97 mW przy 300 Ω, Vout(max): 1.895 Vrms
 • Moc wyjściowa (4.4mm): 22.60 mW przy 300 Ω, Vout(Max): 2.624 Vrms
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 20.000 kHz ± 0,1 db
 • THD + N: 0.0003 %
 • Wymiary: 61.8 x 27.2 x 12 mm

Cena sugerowana: 1.199 zł

[img:4]Może to i historia krótka, zato intensywna

Przetwarzanie

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

tel.: 22 424 8254
adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa
MIP sp. z o. o
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz