2 września 2022 09:09
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Suport Suport tel: +48 32 258 08 98 www.jbl.com.pl

HARMAN: Explore - zapowiedzi na sezon jesień / zima 2022 - będzie grubo

W tym roku koncern Harman postanowił zrezygnować z wystawiania się na IFA w Berlinie (zresztą nie oni jedni) i jak wielu producentów pozostał przy formule wypracowanej podczas zarazy – zamiast wyjazdów i podwyższonego ryzyka, wszystko zobaczycie siedząc w domu i wszyscy będą wiedzieć tyle samo :)
Międzynarodowa społeczność dziennikarska jest więc już po prezentacji nowości JBL & Harman/Kardon na sezon jesienno-zimowy i zapowiada się ostra jazda… wymiatające małe i duże słuchawki, cała nowa rodzina soundbarów i proklimatyczne zmiany w polityce produkcyjnej. 


[img:7]Wiceprezes Lou Schreurs w rozmowie z Anic van Damme pokazuje stare i nowe opakowania: Go 3 / Go 3 Eco,
czyli tworzywo kontra papier

Zanim przejdę do nowości chciałbym wspomnieć o ważnej inicjatywie ze strony koncernu. W ramach walki z zaśmiecaniem planety (a sporo produkują), rozpoczęto serię działań zmierzających do zmniejszenia śladu węglowego nowych produktów. Zapoczątkowana kilka lat temu akcja przechodzenia z opakowań plastikowych na papierowe zadrukowywane biodegradowalnym tuszem weszła w kolejną fazę. Od teraz pudełka będą wyraźnie mniejsze (koniec wożenia audiofilskiego powietrza w kartonikach), a produkty będą w coraz większym stopniu powstawać z surowców recyklingowych (tworzywa sztuczne i aluminium). 
Koncern zamierza to osiągnąć poprzez: projektowanie / produkcję / opakowania / wydłużony cykl życia produktów / i zmodyfikowany łańcuch dostaw. Niedawno wprowadził również przyjazne środowisku akcesoria zasilające InfinityLab. 


[img:8]JBL Go 3 Eco – aż trudno dać wiarę, że to piękne urządzenie powstało z surowców wtórnych, a z drugiej strony produkt pokazuje jak wiele cennych materiałów marnujemy jako społeczeństwo, chociażby nie sortując odpowiednio śmieci
(kliknij)

[img:9]JBL Clip 4 Eco (kliknij)

Lou Schreurs (wiceprezes d/s konsumenckiego audio): Dążymy do osiągnięcia zrównoważenia produkcji. Harman osiągnie neutralność węglową do 2040 roku. 


W tym roku pojawią się 4 nowe produkty wykonane w 90% z ponownie wykorzystanego plastiku i w 100% z recyklingowanych tkanin – m.in. Harman Kardon Onyx Studio 8 / JBL Go 3 Eco / JBL Clip 4 Eco Flip Essential 2, oraz przewody zasilające wolne od PCV.

  • 34 produkty dostaną mniejsze opakowania, a część również celulozowe wkładki usztywniające
  • 95% z opakowań będzie zadrukowana biotuszem z soi
  • 14 produktów otrzyma certyfikację energooszczędności EPA Energy Star

 

Soundbary: JBL Bar 1000 / Bar 800 / Bar 500 / Bar 300

[img:2]JBL Bar 1000 – zwracam uwagę na ogromne gabaryty subwoofera – oj będzie się działo :)

[img:3]Ładowane z belki i odpinane wedle potrzeb bezprzewodowe fizyczne tyły wymyślił z 10 lat temu Philips
i nadal pozostaje to jeden z najlepiej sprawdzających się pomysłów, bo podczas oglądania nie potrzeba tyłów zasilać prądem z gniazdka
(kliknij)

Pojawią się cztery nowe soundbary: JBL Bar 300 / Bar 500 / Bar 800 / Bar 1000, z czego flagowcem będzie oczywiście JBL Bar 1000 oferujący konfigurację 7.1.4, gdzie największym bajerem będzie możliwość odpinania od belki elementów końcowych, które będą stanowiły zasilane akumulatorowo, bezprzewodowe głośniki efektowe – jednym słowem dostaniemy prawdziwy Atmos / DTS:X (w wersji odbijanej od sufitu), z prawdziwymi tyłami i wielkim bezprzewodowym 10” subwooferem. Całość o mocy 880 W.
Będzie też możliwy streaming muzyczny przez Bluetooth / Wi-Fi / Airplay 2 / Alexa Multiroom Music / i wbudowany Chromecast. Pojawi się też One App – aplikacja do kalibracji i do poręcznego dopasowywania brzmienia EQ pod nasze gusta, oraz dostęp do ponad 300 serwisów muzycznych włącznie ze Spotify i TIDAL. Kalibrację będzie można dokonywać mikrofonem wbudowanym w pilota.


[img:4]W Bar 1000 aż 4 głośniki grają dźwiękiem odbitym od sufitu – taka konfiguracja Atmos'a, to rarytas wśród sounbarów,
a przy tak dużej ogólnej liczbie przetworników i mocy, JBL’owa technologia Multibeam będzie rządzić
(kliknij)

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dostaniemy aż 4 głośniki tworzące efekty atmosowe (dwa z przodu i dwa ukryte w tyłach), co powinno zapewnić bardzo konkretne wrażenia kinowe w domu, a przy 56 mm wysokości da się go “upchnąć” przed większością telewizorów.
HDMI eARC transparentny dla 4K Atmos Vision, technologia PureVoice. Będzie również współpracował z wieloma smart głośnikami wyposażonymi w mikrofony, więc będzie można zamiennie używać Siri / Alexa / Asystenta Google. Produkt spodziewany jest na rynku europejskim w połowie października, czyli zapewne w połowie listopada będzie już i u nas. 
Głośniki efektowe ładują się w nocy i grają cały dzień. Gdyby jednak ktoś chciał je umieścić z tyłu na stałe, to powstał opcjonalny adapter ładujący je z gniazdka. 


[img:6]Z przodu JBL Bar 800, z tyłu 1000
(kliknij)

JBL Bar 800 również będzie posiadał prawdziwego Atmos'a ale na bazie 2 przetworników i bez wsparcia Multibeam, natomiast modele niższe (powinny pojawić się jeszcze we wrześniu) będą posiadały Multibeam tworzący dźwięk dookólny (odbijany od ścian), ale za to z wirtualnym jedynie przedsmakiem prawdziwego Atmos’a.
Wszystkie sounbary posiadają kalibrację. 


[img:5]Z przodu JBL Bar 300 (do małych pomieszczeń – bez suba), z tyłu 500
(kliknij)

Mikael Herje (dyrektor kategorii słuchawek): Oczekuje się od nas innowacji, ale innowacje to nie tylko nowe funkcje techniczne, to coś, co musi mieć również istotne znaczenie dla użytkownika... 


[img:11]... i położył na stole JBL Tour One M2 i JBL Tour PRO 2

JBL Tour ONE M2

Słuchawki zapowiedziane zostały jako najlepiej brzmiące i z najlepszym tłumieniem hałasu jakie jest dostępne na rynku i sądzę, że gdy dyrektor tak wielkiej firmy mówi coś takiego publicznie, to znaczy że facet ma pewność tego co mówi. 


[img:20]JBL Tour ONE M2 wyglądają elitarnie, a to co potrafią wręcz oszałamia
(kliknij)

Po pierwsze będą wspierać Immersive Sound, a więc dźwięk przestrzenny znany również jako Atmos Music i oferowany już przez kilku głównych dostawców usług streamingowych z Apple Music i Amazon Music HD na czele.
Tak więc już niedługo ten genialnie brzmiący format będzie dostępny nie tylko użytkownikom Apple AirPods Pro :)


[img:12]Przetworniki napędzane magnesami neodymowymi mają tworzyć najlepsze mobilne doświadczenia muzyczne, co w połączeniu z posiadaną przez Harmana optymalną krzywą najbardziej lubianego dźwięku mieszkańców naszej planety i w połączeniu z przestrzennym dźwiękiem 360 (muzyka i film) ma szansę pozamiatać

Do tego dodano możliwość płynnego dopasowania do własnych upodobań poziomu doświadczania dźwięków wokół nas (wszak nie zawsze chcemy, lub wręcz powinniśmy być odcięci od otoczenia) – stopień tłumienia Noise Cancelling’u da się skroić na miarę naszych oczekiwań precyzyjnie suwakiem – takie to proste, ale to nie koniec… 

Smart Talk – pozwala teraz na prowadzenie rozmowy z drugą osobą bez angażowania rąk – słuchawki gdy rozpoznają nasz głos samoczynnie przełączają się w tryb konwersacyjny pauzując odtwarzanie. 


[img:13]Dzięki Personi-Fi 2.0 można skalibrować słuchawki dokładnie pod nasze uszy, co jest szczególnie istotne gdy z powodu ubytku słuchu lub wieku niektóre zakresy częstotliwości potrzebujemy mieć nieco wzmocnione lub osłabione. Funkcja ta w połączeniu ze Smart Talk może wręcz służyć za substytut aparatu słuchowego (wprawdzie na pokazie nie było to podkreślone, ale takie zastosowanie wydaje mi się być jednym z oczywistych), a użytkownik może dzięki temu czuć się jeszcze bardziej komfortowo – przecież nie wszyscy słyszymy jednakowo

I jest jeszcze do tego specjalny profil EQ kompensujący podczas cichego słuchania – zmieniają się wtedy proporcje niskich i wysokich tonów, by muzyka brzmiała podobnie jak przy wyższej głośności – to zabezpiecza nasz słuch bez poświęcania jakości dźwięku. Również mikrofony do rozmów telefonicznych zmieniły swoją pozycję by zminimalizować wpływ wiatru. 


[img:14] Dobry ANC wymaga odpowiedniej siły docisku, by pady pokryte prawdziwą skórą i pianka z pamięcią kształtu wewnątrz, mogły zagwarantować idealne przyleganie + zaawansowana elektronika – te trzy czynniki zdają się być tu dopracowane na max

Ale nie tylko wydajny ANC jest tu istotny, wykorzystano również najnowszy chipset Bluetooth 5.3 kompatybilny z audio LE, oraz własną technologię kreowania dźwięku przestrzennego.
JBL Tour ONE M2 zaoferują do 50 godzin na jednym ładowaniu (a do 30 z włączonym ANC).


[img:19]JBL Tour PRO 2 – za rok będziemy dzielili dokanałówki na te "z" i "bez" wyświetlaczy

(kliknij)

JBL Tour PRO 2

Te słuchawki otwierają nowy rozdział dla modeli dokanałowych za sprawą nowatorskiego etui ładującego z wyświetlaczem. Będą oferować i współdzielić wiele cech większego brata, takich jak: neodymowe magnesy w przetwornikach / adaptacyjny Noise Cancelling / dźwięk przestrzenny 360 / kontrolę poziomu głośności otoczenia / dźwięk spersonalizowany dzięki Personi-Fi 2.0 / kompensację tonacji przy cichym słuchaniu / Bluetooth 5.3 LE…


[img:16](kliknij)

...ale największym bajerem będzie oczywiście nowy rodzaj Smart Charging Case – etui ładującego z ekranem dotykowym – pozwalającego na kilka dodatkowych aktywności, jak zmiana ustawień bez konieczności dotykania się do aplikacji w telefonie / odbieranie rozmów telefonicznych i wiadomości tekstowych w czasie rzeczywistym / ustawienia alarmów i timera (ćwiczący się z tego szczególnie ucieszą) / zarządzanie muzyką i odgłosami z otoczenia. 


[img:17]Domyślam się, że prawdziwym wyzwaniem było stworzenie dostępu do wielu funkcji i synchronizacja ich z aplikacją bez uruchamiania przez użytkownika aplikacji – zapowiada się interesująco

Ktoś mógłby zapytać, a po co mu funkcje na ekranie, skoro dublują te w telefonie? Ano po to, że ze słuchawek korzystamy również z: komputerami Mac / Win / tabletami / odtwarzaczami przenośnymi, a wtedy nie mamy bezpośredniego dostępu do smart aplikacji. 
Funkcje dotykowe na samych słuchawkach pozostają, natomiast aplikacja będzie pozwalała wybrać, które i na którym uchu będą dostępne (np. osoby leworęczne to docenią).


[img:18]Poprawiono kształt i dopasowanie do uszu poprzez zmniejszenie wielkości korpusów aż o 30% i dodanie owalnych elementów za które można je wkładać i wyjmować – są już tak małe, że prawie ich nie widać :)

Uwaga!!! Słuchawki będą dysponowały zawrotną ilością energii – do 10 godzin w słuchawkach + 30 godzin w etui = do 40 godzin bez konieczności szukania gniazdka (wartości przy wyłączonym ANC). 

Oba modele słuchawek pojawią się w styczniu przyszłego roku. 


[img:10]Chwilami na wizji przewijał się też mocno "recyklingowy" Harman/Kardon Onyx Studio 8
(kliknij)

[img:1]Jest tyle kontentu z Dolby Atmos, że warto już pomyśleć o przesiadce na nowe doznania

Słuchawki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Suport

tel.: +48 32 258 08 98
Godziny otwarcia:

Pon.-Pt. 8:30 - 16:30

adres:
Ul. Pijarska 9 40-750 Katowice

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz