28 października 2022 09:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

POLK: MagniFi Max AX oraz MagniFi Max AX SR - nowe pełnowymiarowe soundbary z Dolby Atmos / DTS:X

Celowo zaznaczyłem w tytule ich pełnowymiarowość, gdyż recenzowany dopiero co MagniFi Mini AX, nazwą niemal się nie różni (Mini / Max), za to jest kompletnie innym urządzeniem pod względem zastosowań.
Natomiast MagniFi Max mają w ofercie Polk status modeli flagowych i od teraz zyskały względem poprzedniej generacji poza potężnym basem również dźwięk przestrzenny. 


[img:2]MagniFi Max AX / po kliknięciu w zdjęcie widok MagniFi Max AX SR z efektowymi tyłami na dedykowanych standach
 / obie wersje różnią się tylko bezprzewodowymi tyłami
(kliknij)

[img:3]MagniFi Max AX SR – jest bogatszy o bezprzewodowe tyły w komplecie,
które w przypadku podstawowego AX można dokupić później
 
(kliknij)

Info dystrybutora: Te kompaktowe, wysokowydajne systemy ożywiają filmy, telewizję, muzykę i gry dzięki wciągającemu, wielowymiarowemu dźwiękowi Dolby Atmos i DTS:X generowanemu przez układ 11 przetworników z dedykowanym kanałem centralnym, głośnikami skierowanymi w górę i opatentowanej przez firmę Polk technologii Stereo Dimensional Array (SDA).
Oba modele zawierają bezprzewodowe subwoofery zapewniające rozszerzoną charakterystykę basu. Dodatkowo MagniFi Max AX SR wykorzystuje dwa bezprzewodowe głośniki surround, aby całkowicie zanurzyć słuchacza w dźwięku. Bezprzewodowy streaming muzyki, dedykowane tryby dźwięku i łączność eARC TV dopełniają funkcjonalność tych wszechstronnych systemów dostępnych w przystępnej cenie.

Frank Sterns (prezes Polk Audio): MagniFi Max AX i MagniFi Max AX SR wykorzystują 50 lat doświadczenia firmy Polk w projektowaniu głośników, aby dostarczyć najlepszy soundbar firmy Polk, jaki dotychczas stworzyliśmy, a dzięki opatentowanym przez Polk technologiom Stereo Dimensional Array (SDA) oraz Voice Adjust, MagniFi Max AX i MagniFi Max AX SR wypełnią każde pomieszczenie wyjątkowym dźwiękiem bez wypełniania go głośnikami. Dodaj do tego wbudowaną funkcję bezprzewodowego streamingu muzyki, a otrzymasz doskonałe, wszechstronne centrum rozrywki.


Zdaję sobie sprawę, że raczej MagniFi Mini AX, a nie Max, będzie się sprzedawał jak ciepłe bułeczki, zwłaszcza po tym jak otrzymał w sierpniu b.r. nagrodę EISA dla Compact Soundbar of the Year 2022 / 2023, albowiem oferuje wiele dobra w przystępnej cenie, ale jeśli tylko budżet pozwala zachęcam do przeczytania reszty tekstu i rozważenia, czy aby nie warto dopłacić za extrasy oferowane przez większych braci MAX? Wszak soundbar kupuje się na parę lat...


[img:9]Własnym oczom nie wierzę – że sub jest bezprzewodowy to normalna, ale że soundbar nie wymaga zasilanie prądem i sygnałem,
a rodzina film ogląda, to więcej niż cud :)

[img:5]Głośniki tylne można postawić na standach / na własnych nogach (jak na zdjęciu) / istnieją też uchwyty do powieszenia na ścianie


Różnice pomiędzy Max AX / SR, a Mini AX:

 • fizyczne głośniki efektowe dla Dolby Atmos / DTS:X skierowanych w górę, odpowiedzialne za przekaz warstwy dźwięków kodowanych obiektowo (w Mini AX tylko wirtualnie)
 • znacznie szerszy rozstaw kanałów 
 • 4 wejścia HDMI 4K (w Mini dwa) – soundbar może więc pełnić funkcję huba dla konsoli / odtwarzacza / zewnętrznego dekodera kablówki
 • głośniki surround zwiększające scenę dźwiękową w wersji SR w komplecie (w wersji SR tyły wychodzą za połowę ceny)
 • 10" subwoofer (na oko wygląda na 2 razy większy od Mini AX), zapewniając słynny bas Polk'a 
 • tylko modele pełnowymiarowe można umieścić pod telewizorem, albo zamontować na ścianie
  (Mini AX nie posiada uchwytów, ani innych możliwości z uwagi na wystające wprost z obudowy przewody) 


[img:7](kliknij)

Cechy wspólne:

 • Opatentowana przez Polk technologia SDA czwartej generacji eliminuje przesłuchy między kanałami
 • ultraszeroka scena dźwiękowa, rozciągająca się poza soundbar + doskonały dźwięk
 • HDMI TV eARC / ARC
 • wejście optyczne dla kompatybilności ze starszymi urządzeniami
 • głośniki surround dla wersji Mini AX i Max AX dostępne osobno jako Polk SR2
 • subwoofer bezprzewodowy
 • VoiceAdjust pozwala na niezależną regulację dialogów na tle całej ścieżki (genialne)
 • BassAdjust równoważy bas w stosunku do całości ścieżki 
 • streaming muzyki – Apple AirPlay 2 / Google Chromecast / Spotify ConnectBluetooth
 • współpraca z asystentami głosowymi 
 • multiroom (pozwala łączyć małe i duże soundbary z innymi głośnikami we wspólną sieć)
 • pilot kompatybilny z większością pilotów do telewizorów 

Tryby filmu, telewizji i muzyki aktywowane za jednym dotknięciem optymalizują odpowiedź niskich częstotliwości, klarowność i scenę dźwiękową MagniFi Max AX dla każdego scenariusza odsłuchowego.
Tryb nocny podnosi wyrazistość dialogów i obniża poziom basu do słuchania późną nocą. Technologia VoiceAdjust zwiększa głośność głosów w stosunku do innych elementów ścieżki dźwiękowej, zapewniając lepszą zrozumiałość. BassAdjust równoważy dolną odpowiedź soundbaru i subwoofera, zapewniając płynny i doskonale kontrolowany bas.


Pamiętając poprzednika, można wnosić, że MagniFi Max AX zaprezentuje źródła dźwięku w bardzo realistyczny sposób (jak na soundbar vs. kino domowe z amplitunerem). 
Natomiast kwestią otwartą pozostaje decyzja co bardziej się opłaca Mini, czy Max? Oczywiście Mini dysponuje bronią atomową w postaci ceny, ale jeśli mówimy o salonie, w krótym sounbar stanowić ma główny element nagłośnienia seansów filmowych, to z uwagi na więcej wejść / potężny subwoofer (a Polk wie jak przywalić) / i przede wszystkim z uwagi na fizyczne głośniki Atmosowe grające dźwiękiem odbitym od sufitu – nie wahałbym się wybrać Max i to od razu w wersji SR – żeby potem nie pluć sobie w brodę, że za tyły dokupione osobno trzeba dwa razy więcej zapłacić. 

Oba modele powinny trafić na nasz rynek w bieżącym miesiącu.  


Ceny sugerowane: 
Polk MagniFi Max AX – 3.799 zł 
Polk MagniFi Max AX SR – 4.299 zł
Polk SR2 – 899 zł
(kupowane osobno)


[img:8]Uwaga konkurs: co dostrzegasz w oczach tego pana?
A – zachwyt nad techniczno-manualnymi zdolnościami partnerki?
B – Podziw dla sprawności trafienia we właściwą dziurkę?
C – Radość na myśl o nagłośnieniu dzisiejszego meczu?
D – Żadne z powyższych?

Soundbary Subwoofery Bluetooth Wi-fi/LAN Chromecast Kompatybilny z multiroom AirPlay Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

POLK AUDIO POLK AUDIO www.polkaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > POLK AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz