6 grudnia 2022 12:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Audiomagic - dystybucja ul. Sienna 61 00-820 Warszawa

NOBLE AUDIO: Viking Ragnar - dokanałowe słuchawki wykute ze stali damasceńskiej

Podaż słuchawek oraz nowych marek za nimi stojących przekroczyła wszelkie granice oczekiwania organizatora i zwiedzających, bo gdy na jednej imprezie prezentuje się modele ponad stu firm, to już nawet trudno mówić o rogu obfitości, a o pladze – bo jak to ogarnąć? 
Obok starych wyjadaczy, pojawiły się świeżynki (przynajmniej z punktu widzenia naszego rynku), pojawił się również amerykański Noble Audio. Gdy zobaczyłem ich flagowe słuchawki Viking Ragnar ze wstawkami z kutej stali damasceńskiej... no nie mogłem przejść obok nich obojętnie


(kliknij w film) 

[img:1]Noble Audio Viking Ragnar – trudno w to uwierzyć, ale wewnątrz siedzą dwa 10-milimetrowe dynamiczne przetworniki basowe + cztery zbalansowane przetworniki armaturowe Knowles (tony średnie) + cztery przetworniki elektrostatyczne zapewniające wyższą średnicę, wysokie i bardzo wysokie tony / do kompletu kabel godny tego IEM'a – Magnus 4 – wyposażony w 4 żyły grafenowo-srebrne z wtykiem Pentaconn 4,4 mm / polskiej ceny jeszcze na nie nie ma
(kliknij)

Jim Moulton: Cześć, jestem Jim Molton, od 2018 roku 50% współwłaściciel firmy Noble Audio założonej przez mojego brata. Gdy dołączyłem do firmy nie mieliśmy w ofercie od 3 lat niczego, co by można było nazwać modelem flagowym, więc uznałem, że musimy odświeżyć nasze portfolio. Wtedy pojawił się Khan, po nim Sultan i najnowszy flagowiec Viking Ragnar

Khan został pierwszym modelem hybrydowym i od tamtej pory wszystkie nasze słuchawki to hybrydy. Posiadał 10 mm przetwornik dynamiczny i piezoelektryczny super tweeter, co jest bardzo nietypowym rozwiązaniem wśród słuchawek IEM (ang. In Ear Monitor). 


[img:3]
Kublai Khan – 4 różne typy przetworników, w tym 10-milimetrowy dynamiczny zapewniający bas + część sygnału dostarczana jest poprzez kości + cztery przetworniki armaturowe Knowles dla średnich + supertweeter piezoelektryczny / dzięki przewodnictwu kostnemu w tych słuchawkach bas się czuje / Kublai Khan są dostarczane z 8-żyłowym kablem Noble z preferowanym wtykiem
(kliknij)

W tym roku ukończyliśmy prace nad skompletowaniem pełnego katalogu i od teraz naszym najtańszym modelem jest przewodowy Jade, który posiada 1 przetwornik dynamiczny i 4 BA. Kolejny jest Kadence z 8 przetwornikami BA – to jedyny model w ofercie niebędący hybrydą. Następny to Kublai Khan, który jest poprawioną i rozbudowaną wersją Genghis Khan, do którego dodaliśmy transmisję bezpośrednio przez układ kostny. Tak więc teraz posiada on jeden przetwornik dynamiczny, 4 BA, piezzoelektryczny i kostny, oraz zmieniliśmy w nim nieco brzmienie. 
Najwyżej w ofercie stoi Viking Ragnar, który posiada po dwa 10. mm przetworniki dynamiczne na każde ucho, oraz 4 BA i 4 elektrostaty. 


[img:4]A tak wyglądają słuchawki FoKus w wersji Prestige, czyli w korpusach wykonywanych na zamówienie – istne cudeńko
(kliknij)

Gdy bierzemy się za projektowanie, kwestia kosztów schodzi na plan drugi, a my koncentrujemy się na tworzeniu najlepiej grających i najpiękniej wyglądających słuchawek, jakie jesteśmy w stanie w danym momencie stworzyć. Przykładowo Viking Ragnar to korpus z aluminium ze wstawkami z nierdzewnej stali damasceńskiej, natomiast ich standardowy przewód zbudowany jest z grafenu i srebra. Wydaje mi się, że jesteśmy w tej chwili jedyną firmą na świecie, która używa grafenu w okablowaniu słuchawek. Grafen to superprzewodnik, z którego wykonane są cztery żyły. 

Wcześniej mieliśmy jeszcze w ofercie inną wersję flagowca pod nazwą Viking, który był w całości wykonany ze stali damasceńskiej, oraz posiadał damasceńskie akcenty na ośmiożyłowym przewodzie i był wyceniony na 7.000 dolarów. Udało nam się wyprodukować 83 pary i sprzedaliśmy je na pniu w 4 dni. 
Otrzymywaliśmy później mnóstwo zapytań o ten model, ale wykonanie tak skomplikowanego kształtu, jak korpus ze stali damasceńskiej jest ekstremalnie trudne, złożone, zajmuje masę czasu i jest potwornie drogie, dlatego zdecydowaliśmy się na zaproponowanie klientom modelu „uproszczonego” – Viking Ragnar. Dzięki zmianie technologii wykonania korpusu na aluminium udało nam się mocno zejść z ceny, choć trudno powiedzieć, że 4.000 dolarów to mało... 


[img:5]FoKus Pro – audiofilskie bezprzewodowce – konstrukcja hybrydowa / niestandardowy przetworniki dynamiczny 8,2 mm i 2 zbalansowane przetworniki armaturowe Knowles / Bluetooth 5.2 / czujnik dotykowy / do 7,5 h / w aplikacji 10-pasmowy korektor z funkcją testu słuchu, która personalizuje ustawienia EQ na podstawie wyników pomiaru
(kliknij)

Mamy również w ofercie TWS'y (True Wireless Stereo – red.) i chyba jesteśmy jedyną firmą wśród tworzących hi-endowe słuchawki IEM, która oferuje również TWS.
FoKus H-ANC są hybrydą dwóch przetworników – dynamicznego i BA, n
atomiast FoKus Pro posiada 3 przetworniki – dynamiczny i dwa BA i zaryzykuję twierdzenie, że to obecnie najlepiej brzmiące TWS'y na rynku. Zdobyliśmy za nie w ubiegłym roku aż trzy prestiżowe nagrody. 

Obecnie koncentrujemy się na dalszym rozwijaniu zarówno linii flagowców jak i TWS. Przyszłość będzie należeć do TWS’ów, ale jeszcze nie chcemy się odcinać od naszych przewodowych korzeni i flagowych hybryd.  


Słowo wyjaśnienia – pojawiający się podczas wywiadu termin BA, dotyczy montowanych w słuchawkach przetworników armaturowych
 (ang. BA – Balanced Armature). To zupełnie inny rodzaj konstrukcji pozwalający na tworzenie słuchawek wielodrożnych. Noble Audio w swoich modelach przewodowych i bezprzewodowych używa bi-eje, co pozwala mu bardzo precyzyjnie zarządzać poszczególnymi częstotliwościami. Więcej o tym rozwiązaniu w filmie na stronie producenta przetworników – firmy Knowles.

Nie zwykłem zbyt często w relacjach linkować do stron producentów, ale tym razem zrobię wyjątek, bowiem czegoś podobnego nie powinno się przegapić – do doświadczenie na poły estetyczne, a na poły kulinarne, gdyż na ten widok ślinka zaczyna ciec i pragnienie posiadania wzrasta... galeria korpusów Noble Audio (to będzie dłuuuuuuuugie przewijanie).


[img:7]Strefa słuchawkowa zajmowana w tym roku przez Audiomagic.pl (dystrybutor Noble) była jedną z największych

[img:6]Audiomagic.pl wystawiał się również w Hotelu Sobieski, gdzie pokazał m.in. nowość Volumio Rivo – transport strumieniujący
(kliknij)

Słuchawki Przewodowe Bezprzewodowe Dokanałowe Przenośne Kabel wymienny/zbalansowany Hi-res słuchawki

Gdzie kupić?

NOBLE AUDIO nobleaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiomagic - dystybucja

adres:
ul. Sienna 61 00-820 Warszawa
reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz