INTEGRA: DRX5.4 / DRX3.4 / DRX2.4 - amplitunery wielokanałowe dla amatorów i instalatorów

W relacji z ostatniego Audio Video Show wspominałem o powstaniu, bardzo silnego gracza na rynku audio – Premium Audio Company, który to zgromadził pod swoimi skrzydłami wiele zacnych marek jak chociażby: Klipsch / Magnat / Heko / Jamo / Mirage / Onkyo / Integra (żeby wymienić kilka najpopularniejszych).
Wspominałem również, że lokalni dystrybutorzy Klipsch’a niejako z urzędu dostają wyłączność na amplitunery Onkyo i Integra. Faktem również było, że na wystawie pokazano tylko Onkyo, ale… co ma wisieć nie utonie i właśnie zajechały do Polski pierwsze sztuki Integra’ów / Integr / Integrów (jak to się odmienia? :) 


[img:6]Te urządzenia mogą stać na widoku lub być ukryte w dedykowanych szafach, gdyż są do tego przystosowane

[img:7]Od lewej: Integra DRX5.4DRX3.4DRX2.4 – na pierwszy rzut oka wydają się niemal identyczne, ale jak zwykle pozory mylą
(kliknij)

Info dystrybutora: Integra jest synonimem wysokiej jakości od 1969 roku, kiedy to jej nazwa była identyfikowana z przodującymi w branży wzmacniaczami. Trzydzieści lat później, w 1999 roku, Integra została uruchomiona jako samodzielna marka dedykowana wschodzącemu rynkowi instalacji domowych, oferując szereg rozwiązań, na których dealerzy i instalatorzy mogli budować swoją reputację.
Ze względu na bliskie relacje z profesjonalistami, oferta Integra nadal organicznie ewoluuje wraz z potrzebami szybko zmieniającego się rynku, jednocześnie przekraczając wysokie oczekiwania klientów. 

Liczne połączenia w różnych interfejsach ułatwiają integrację z nowymi i istniejącymi systemami sterowania. Początkowa konfiguracja jest usprawniona, a codzienna obsługa uproszczona, co zapewnia bardziej satysfakcjonujące ogólne wrażenie. 
Inne marki mogą zapewniać przyzwoite parametry dźwiękowe, ale niewiele z nich może dorównać kompleksowemu podejściu do projektowania lub wieloletniemu doświadczeniu rynkowemu, które zapewnia nie tylko doskonałą rozrywkę domową, ale także sprawia, że codzienna obsługa jest przyjemnością.


[img:2]Integra DRX5.4, do której można i 8K i stareńki magnetowid VHS podłączyć przez wejście Component, jest tuner FM i oczywiście port RS232 do integracji z automatyką domów inteligentnch
(kliknij)

Integra DRX5.4

Model referencyjny z dźwiękiem kinowym: Dolby Atmos / DTS:X. Jest w stanie obsłużyć konfigurację 7.2.4-kanałową, aczkolwiek wymaga wtedy dodatkowego wzmacniacza stereofonicznego. Wspiera obraz 8K HDR.
Wyjęty prosto z kartonu pozwala podłączyć głośniki w konfiguracji 5.2.4-kanałowej lub obsłużyć układ mieszany z możliwością przełączania pomiędzy odtwarzaniem 5.2.4-kanałowym / 5.2.2-kanałowym + stereo w Zone 2.
Amplitunerem sterować można poleceniami głosowymi.

Główne cechy: 

 • Wzmacniacze: 120 W na kanał przy 8 Ω
 • Możliwe konfiguracje: 5.2.4 / 7.2.2 Dolby Atmos / DTS:X / + technologia wirtualizacji górnej warstwy głośników – Dolby Atmos Height Virtualization
 • 11.2-kanałowe wyjście pre-out (9 wzmacniaczy na pokładzie + sterowanie dwukanałowym wzmacniaczem zewnętrznym)
 • 7 wejść HDMI 8K/60p lub 4K/120p (1 na froncie)  
 • 2 wyjścia HDMI 8K (telewizor / projektor)
 • Polepszacze obrazu: HDR10+ / Dolby Vision / HDR10 / HLG / BT.2020 / + wiele rozwiązań dla graczy
 • eARC (ulepszony kanał zwrotny audio)
 • Bluetooth 4.2 dwukierunkowy 
 • Przedwzmacniacz gramofonowy Phono (MM)
 • Kalibracja akustyczna DIRAC Live z wielopunktowym pomiarem
 • Certyfikaty: THX Select (kinowy dźwięk referencyjny) / IMAX Enhanced 
 • DAC: 24-bit/192 kHz
 • Odtwarzanie plików Hi-Res z sieci: DSD 2.8-11.2 MHz / FLAC / WAV / ALAC / AIFF
 • Obsługa serwisów: Amazon Music HD / Spotify / TIDAL / TuneIn / Pandora / Deezer
 • Asystenci głosowi: Alexa / Google / Siri
 • Współpracuje z: Sonos / Chromecast built-in / AirPlay 2 / multiroom DTS Play-Fi
 • Certyfikat: Roon Tested dla Roon Core
 • Pozłacane wejścia / wyjścia / zaciski głośnikowe 
 • RS-232 dla sterowania zewnętrznego i automatyki / programowalne wyzwalacze 12 V z regulowanym opóźnieniem

Panel przedni wykonany z aluminium / masywny transformator / ręcznie dobierane podzespoły audio / miedziana magistrala łącząca kondensatory z końcówkami mocy / topologia wzmacniacza bez przesunięcia fazowego / oddzielne płytki drukowane dla obwodów cyfrowych i analogowych / wytłaczany aluminiowy radiator antyrezonansowy i dziesiątki innych funkcji opisanych szczegółowo na stronie dystrybutora.


[img:3]Integra DRX3.4, o podobnym garniturze wejść, acz nieco mniejszym liczebnie
(kliknij)

Integra DRX3.4

Ciekawe, czy gdy w 1969 wymyślano nazwę Integra, był wśród jej pomysłodawców wizjoner, który przewidział, że pół wieku później będzie się mówiło o integrowaniu systemów audio z automatyką domową? 

W sam raz do salonu czy pokoju multimedialnego wyposażonego w system kina domowego. 9-kanałowy wzmacniacz amplitunera DRX-3.4 wspiera systemy Dolby Atmos i DTS: X . Wideo 8K HDR pass through zapewnia przepustowość potrzebną do uzyskania najnowocześniejszych efektów wizualnych i gier. DIRAC Live Room Correction zapewnia wciągające wrażenia przestrzenne z najwyższą wiernością.
9.2-kanałowe wyjścia przedwzmacniacza sprawiają, że DRX-3.4 idealnie nadaje się do aktualizacji istniejącego, oddzielnego systemu do HDMI 2.1, DIRAC Live i Object-Based Surround.  Wyposażony w "Web Setup" i "funkcję diagnostyczną HDMI", które znacznie poprawiają efektywność pracy instalatora. Model dedykowany zarówno do zastosowań komercyjnych, jak i profesjonalnych. 


Główne cechy
 (różniące od poprzednika):

 • Wzmacniacze: 100 W na kanał przy 8 Ω
 • Możliwe konfiguracje: 5.2.4 / 7.2.2 Dolby Atmos / DTS:X (baz możliwości dodania dodatkowych 2 kanałów)
 • 9.2-kanałowe wyjście pre-out (9 wzmacniaczy na pokładzie)
 • pozostałe cechy podobne
 
Integra współpracuje z automatyką: Crestron / Control4 / Savant / URC / ELAN / RTI i jak na rasowe amplitunery przystało posiadają rozbudowane tunery FM z 40 komórkami pamięci dla stacji radiowych (z możliwością nadania własnych nazw do 10 znaków). Każdy z modeli oferuje też 3-tryby przyciemniania wyświetlacza.


[img:4]Integra DRX2.4
(kliknij)

Integra DRX2.4

Pomimo że najmniejsza, to wcale nie odpuszcza najnowocześniejszym standardom jak chociażby obraz 8K.

Najlepszej jakości HDMI odblokowuje ekscytujące funkcje dla graczy i miłośników filmów, w tym: transferowanie wideo 8K, HDR10+ i grę z niskimi opóźnieniami. Ciesz się ścieżkami dźwiękowymi DTS:X i Dolby Atmos 3D z wyrafinowanym dźwiękiem. Moc Integry i wygodny, sterowany głosem dźwięk odtwarzany w wielu pomieszczeniach.


Główne cechy
 (odmienne od poprzednika): 

 • Wzmacniacze: 80 W na kanał przy 8 Ω
 • Konfiguracja: 5.2.2 Dolby Atmos / DTS:X
 • 7.2-kanałowe wyjście pre-out (7 wzmacniaczy na pokładzie)
 • 6 wejść HDMI (1 front)

Istotne jest również to, że wszystkie posiadają certyfikację do współpracy z najlepszym systemem zarządzania treściami cyfrowymi – Roon Core / potrafią zasilać 2 aktywne subwoofery / działają przewodowo po Ethernecie lub bezprzewodowo po Wi-Fi.


[img:5]Jedną z cech urządzeń instalacyjnych jest (oczywiście poza wejściami sterującymi automatyką) przystosowanie do montażu w specjalizowanych szafach / opcjonalne zestawy do montażu
(kliknij)

[img:1]Na zbliżeniu widać przyjazność prostoty projektu – wszystko dosłownie w zasięgu ręki,
a i tak zapewne spore grono użytkowników po prostu do nich będzie mówić (na zdjęciu DRX5.4)
(kliknij)

Relacje z obu stoisk Konsbud Hi-Fi na Audio Video Show 2022:
ONKYO + BEYERDYNAMIC + SVS + JAMO: silna grupa pod wezwaniem
KLIPSCH: Reference i Reference Premiere - nowa odsłona klasyki

Cena sugerowana Integra DRX5.4: 9.999 zł
Cena sugerowana Integra DRX3.4: 7.999 zł
Cena sugerowana Integra DRX2.4: 6.499 zł

Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...) 3D: Dolby Atmos/DTS:X/Ambeo Chromecast Bluetooth Amplitunery Wi-fi/LAN Kompatybilny z multiroom Hi-res (stacjonarne) AirPlay

Gdzie kupić?

INTEGRA

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud HI-FI

tel.: +48 22 750 23 22
tel.: +48 22 750 23 04
adres:
ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna
Konsbud HI-FI

Sklepy muzyczne > INTEGRA rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz