17 kwietnia 2023 08:06
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info FNCE S.A. FNCE S.A. tel: +48 22 270 29 45 www.focal-polska.pl

FOCAL: Theva - lepsza i wszechstronnie uzdolniona następczyni serii Chora

Focal właśnie wprowadził na rynek nową rodzinę przystępnych cenowo sześciu kolumn – Theva (z intencją zastąpienia nimi serii Chora). Na pierwszy rzut oka obie wyglądają dość podobnie, acz to pozory bazujące na zakorzenionym w pamięci wyglądzie poprzedników. Theva oferują nową wyższą jakość.
Seria obejmuje modele zarówno do stereo, jak i kina domowego z Dolby Atmos włącznie. 


[img:8]Theva N°3 – jedna z trzech trójdrożnych podłogówek (druga z Dolby Atmos. trzecia wąska)

Info dystrybutora: W każdym kolejnym produkcie Focal podnosi poziom poprzez design, budowę i zastosowanie eleganckich wykończeń. Kolory Black, Dark Wood i Light Wood dopełniają projekt kolumn pomagając ożywić dowolne wnętrze.
Efekty ciemnego lub jasnego drewna widoczne na panelach bocznych poprawiają estetykę wyglądu.
Kolumny wyglądają doskonale w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach, harmonizując z takimi materiałami jak metal, beton, kamień i inne. Ponadto czarne wykończenie oferuje ponadczasowy, wyrafinowany ton, wnosząc urok i charakter do dowolnego pomieszczenia w domu.

Obudowy zostały zaprojektowane tak, aby były bardziej kompaktowe, a dodatkowe panele przednie zapewniają eleganckie wykończenie i sprawiają, że produkty są jeszcze bardziej usztywnione. Wreszcie, Focal starannie wybrał metaliczne pierścienie do obramowania głośników, a wylot bass-reflex został przeniesiony na tył, aby nie interferował z eleganckimi panelami przednimi. Podstawy i maskownice działają w harmonii z każdym modelem linii Theva.


Szacun dla Focal’a, który osiągnął wyżyny technologicznej sprawności i produkując we własnych fabrykach wszystkie główne komponenty (włącznie z całymi przetwornikami) jest w stanie przestawiać produkcję dosłownie z godziny na godzinę, panując przy tym nad jakością. 


 [img:1]Podobnie jak w Chora trzy wersje okleiny określane jako jasne i ciemne drewno oraz czarna, natomiast z różnic: zewnętrznych owalne maskownice zastąpiły prostokątne, zupełnie inna kopułka, grubsze a więc i sztywniejsze fronty, bass-reflex z frontu wyleciał na tył, więc teraz będzie trzeba trzymać większy dystans od ścian, inne pierścienie, nieco mniejsze skrzynki

Inny producent, posiadając w portfolio tak udaną serię, jak Chora trzymałby się jej jeszcze przez kilka, albo i kilkanaście lat (wiemy, o czym mowa), natomiast nie Focal. Posiadając sztab fenomenalnie uzdolnionych inżynierów i niemal nieograniczone zaplecze techniczne Focal już w chwilę po premierze rozpoczyna kolejny cykl prac nad następną generacją głośników i kolumn. 

Nie jest też tak, że w kółko pakowane są te same przetworniki (z półki) do inaczej pomalowanych skrzynek – w Focal’u do każdej wersji kolumny opracowuje się dedykowaną krzywiznę membrany. Pomimo iż przetworniki przykładowo w modelu regałowym i podłogowym pozornie wyglądają identycznie, to jest więcej niż pewne, że są to dwa różne modele, powstające na innych formach, potrafiące się różnić nawet rodzajem użytego kleju montażowego.

Na chwilę obecną Focal posiada w rotacyjnej produkcji ok. 200 odmian przetworników, gdyż każdy z nich jest zoptymalizowany pod konkretny rozmiar skrzynki i miejsce w kolumnie. Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, ale oni tak się z każdym modelem pieszczą – widziałem to na własne oczy.
Natomiast tweeterów produkuje się tylko kilka modeli (ich praca jest niezależna od wielkości skrzynek). Dzięki temu Theva odziedziczyła znakomite wysokotonowce z o połowę droższej serii Aria i to stawia przysłowiową kropkę nad "i" w dywagacjach na temat, dlaczego Theva jest lepsza od Chora? Po prostu wszystko ma lepsze :)

[img:3]Rodzina Theva w komplecie, co ciekawe niezależnie od wersji kolorystycznej naścienne głośniki Surround są zawsze czarne
 / na moje oko w Theva wykorzystywanych zostało 7 różnych profili tych szarawo-niebieskawych membran i to jest jedna z wielkich tajemnic sukcesu Focal'a, bo jakże to porównać do firmy X czy Y, która używa w swojej produkcji głośników z katalogu?
(kliknij)

[img:7]Theva N°2  nowy 3-drożny głośnik podłogowy o wąskim profilu z 5" przetwornikami – pierwszy taki u Focal'a

[img:5]Theva N°1 – kompaktowy głośnik półkowy w różnych schematach kolorystycznych
(kliknij)

[img:6]Theva Center  duży (na tle soundbarów) 2-drożny głośnik centralny / tu widać, że wersja czarna jako jedyna posiada błyszczący front
 / podstawy mogą stać bezpośrednio na gumowych nóżkach lub spike'achy / Center podobnie jak podłogówki jest lekko odchylony do tyłu
(kliknij)

[img:2]Theva Surround – naścienne głośniki dookólne / mogą występować w roli tyłów lub kanałów bocznych w konfiguracji 7. kanałowej

[img:10]Wykonane we Francji w fabrykach Focal’a przetworniki z laminowanych warstwowo membran w technologii Slatefiber / stożki są tak sztywne, że można na nich stanąć (oczywiście zanim głośnik zostanie  zmontowany) bez ryzyka zgniecenia, nawet nożem nie da się przez ten laminat przebić / dzięki temu membrany są w stanie reprodukować ekstremalnie dynamiczny dźwięk
/ głośniki TNF dostarczają łagodny, wręcz ezoteryczny dźwięk wysokich tonów / na zdjęciach pod kątem widać na tweeterach delikatnie owalnie zagłębienia wokół aluminiowo-magnezowych membran, które odpowiadają za poszerzenie propagacji / podstawy zapewniają delikatne odchylenie poprawiające wyrównanie czasowe pomiędzy przetwornikami, tworząc scenę dźwiękową skupioną na słuchaczu

Na zakończenie pora na danie główne, gdyż nie wyobrażam sobie, by współcześnie można było myśleć o zakupie kolumn pod kino bez uwzględniania w planach dźwięku przestrzennego Dolby Atmos / DTS:X / IMAX Enhanced. 


[img:9]Theva N°3-D (po lewej) od standardowego Theva N°3 odróżnia dodatkowy przetwornik szerokopasmowy wbudowany w górną powierzchnię oraz podwójne gniazdo z tyłu / poza tym wyglądają identycznie

(kliknij)

Spodziewane dostawy do Polski powinny dotrzeć jeszcze w kwietniu 2023 r.


Ceny sugerowane (szt.): 

THEVA N°3-D: 4.799 zł 
THEVA N°3: 3.999 zł 
THEVA N°2: 3.499 zł 
THEVA N°1: 1.749 zł 
THEVIA Center: 1.899 zł 
THEVIA Surround: 1.899 zł 
THEVIA Center Stand: 479 zł 
THEVA N°1 Stand: 949 zł (para podstawek) 

[img:4]Theva to kompletna gama kolumn dla wszechstronnych zastosowań,
 a jak na standardy Focal'a to wyceniono je wręcz przystępnie

Kolumny Stereo Wielokanałowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
tel.: +48 729 197 504
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa

Sklepy muzyczne > FOCAL rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz