7 czerwca 2023 08:03
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Konsbud HI-FI Konsbud HI-FI tel: +48 22 750 23 22 www.konsbud-hifi.pl

ONKYO: TX-RZ70 - 11.2 kanałowy potwór powstał niczym feniks z popiołów

Onkyo w Monachium pokazało jedną premierę, za to ciężkiego kalibru  — TX-RZ70 — najmocniejszy i najbardziej zaawansowany 11.2-kanałowy AV Receiver w historii marki. 


[img:16]Warto zauważyć, że Premium Audio Company zgromadziło już w swoim ręku całkiem sporo zacnych brandów 

Na początek dobra wiadomość dla osób, którym mogło umknąć, że sensacyjne doniesienia na temat śmierci Onkyo okazały się mocno przesadzone (ach te klikbajtowe tytuły). Owszem było trochę zawirowań, aczkolwiek obecnie 100% nowym właścicielem jest twór biznesowy o nazwie Premium Audio Company, który ma pieniądze i nie zawaha się ich użyć celem przywrócenia należnej pozycji tej jakże wielce zasłużonej marce.


[img:15]Premierowy Onkyo TX-RZ70 w gablocie i aktualnie dostępny Onkyo TX-RZ50

[img:14]Onkyo TX-RZ70

[img:7]W amplitunerach też obowiązują szkoły Falenicka i Otwocka – mam na myśli, że jedni producenci ukrywają WSZYSTKO pod klapką, a inni te najczęściej używane funkcje pozostawiają dostępne na zewnątrz – mnie te guziczki bardzo się spodobały, bo nie potrzeba od razu palcować klapy, albo szukać pilota żeby zmienić wejście na CD
(kliknij)

Widać, że nowemu właścicielowi bardzo zależy by powrócić na rynek z przytupem, więc 70-tka została napakowana po brzegi najnowszymi technologiami. Poniżej część z dostępnych funkcjonalności:

 • 11 kanałów po 140 W przy 8 omach / max 210 W / 2 subwoofery
 • przetworniki cyfrowo-analogowe ESS Sabre
 • certyfikat THX dla trybów: kino / gry / muzyka / dźwięk przestrzenny EX
 • funkcjonalność eARC
 • wejścia HDMI 2.1 obsługują 8K / 60 Hz oraz 4K / 120 Hz (dla graczy)
 • Dolby Vision
 • HDCP2.3 / HDR10+
 • kalibracja Dirac Live w wersji pełnopasmowej na wyposażeniu
 • wykorzystuje uczenie maszynowe, aby idealnie dostosować się i skalibrować ustawienia do posiadanego zestawu głośników i układu pomieszczenia
 • fani basu mogą ulepszyć system za pomocą Dirac Live Bass Control Single / Multi Subwoofer, aby uzyskać optymalną kalibrację najniższych tonów w systemach z kilkoma subwooferami
 • Dolby Atmos / IMAX Enhanced / Auro 3D
 • tryb optymalizacji pod kolumny Klipsch Reference Premiere
 • współpraca z asystentami głosowymi
 • integracja z domami inteligentnymi
 • dwukierunkowy Bluetooth
 • multiroom DTS Play-Fi / kompatybilny z Sonos
 • Roon Ready / Chromecast built-in / AirPlay 2 / serwisy streamingowe
 • jest nawet wejście gramofonowe
 • jest promowany jako zbudowany przez audiofilów dla audiofilów


[img:12]Onkyo TX-RZ70 od tyłu
(kliknij)

[img:13]I z drugiego profilu
(kliknij)

Zmiany potrzebują czasu, a nie tylko dobrych chęci... jeśli uświadomimy sobie, że w widocznym na zdjęciach amplitunerze jest ponad 6200 komponentów i wyobrazimy sobie jak skomplikowany łańcuch dostaw temu towarzyszy, że niektóre części muszą być zamawiane z trzyletnim wyprzedzeniem – logistyka staje się prawdziwym wyzwaniem, a wystarczy, że na czas nie dojedzie jedna śrubka i cała produkcja staje. 

Na co dzień w ogóle nie myślimy tymi kategoriami – wzmacniacz czy odtwarzacz CD dla nas klientów to sztuka w kartonie. To że komukolwiek chce się i opłaca bawić w tworzenie tak złożonych wzmacniaczy wielokanałowych należy mu się szacun za samozaparcie. 


[img:6]Sorki za te refleksy, ale pokrywy z plexi nie dało się zdjąć :)
(kliknij)

O tym, że Onkyo nadal zamierza trzymać poziom niech świadczy pierwszy z logotypów na obudowie – certyfikat THX, który stoi przed Atmosami / IMAXami / DTSami i całą resztą. W 1993 roku Onkyo jako pierwsza marka elektroniki dla kina domowego uzyskała certyfikat THX i z dumą się tym chwali w czasie gdy inni dawno go sobie odpuścili.

Nie chcę przez to powiedzieć, że urządzenia bez THX są gorsze, natomiast mówię, że fakt posiadania go świadczy, że ktoś z zewnątrz to kontroluje i sprawdza czy nadal bez względu na to, jakie wejście zostanie użyte / jaka kombinacja wbudowanych funkcji / jaki przedwzmacniacz lub wzmacniacz, absolutnie nic nie zostało dodane, lub ujęte z materiału źródłowego.


[img:8]Przy tak dużych wentylatorach urządzenie powinno być ciche
(kliknij)

[img:9]Nie trzeba być znawcą, by dostrzec, że wzmacniacze to kawał solidnej roboty 

Wspominałem, że Premium Audio Company gromadzi marki z różnych segmentów i widać tego praktyczne efekty – w amplituner wbudowano tryb optymalizacji dla kolumn Klipsch'a. Dzięki wprowadzeniu do pamięci parametrów zwrotnic można od teraz łatwo zintegrować głośniki Klipsch Reference / Reference Premiere. Wystarczy wskazać model posiadanego głośnika dla każdego z kanałów, a zoptymalizowane ustawienia zwrotnic zostaną automatycznie zastosowane.

Kolejny bajer to dwukierunkowy Bluetooth. O ile przesył do urządzenia jest oczywistą oczywistością, o tyle transmisja w drugą stronę, która pozwoli nam korzystać ze słuchawek bezprzewodowych już taką oczywistością nie jest. Jeśli tylko posiadamy kompatybilne słuchawki to z automatu użyte zostaną kodeki aptX / aptX HD, czyli 24-bitowy dźwięk bezprzewodowy. Już mi się to podoba :)

Ponadto Onkyo wspiera dwa system multiroom:

 • otwarty DTS Play-Fi, pozwalający na korzystanie z głośników firm trzecich
 • zamknięty Sonos

Dobrze, że Onkyo powróciło do gry, bo dla nas klientów konkurencja pomiędzy producentami zawsze oznacza rozwój technologiczny i spadki cen.


Ceny sugerowane: 
Onkyo TX-RZ70 14.999 zł 
Onkyo TX-RZ50 7.499 zł


>
 ONKYO + BEYERDYNAMIC + SVS + JAMO: silna grupa pod wezwaniem


[img:1]Obok stał potwornie wypalcowany, o oczko niżej w hierarchii 9-kanałowy Onkyo TX-RZ50

[img:2]Onkyo TX-RZ50 od tyłu
(kliknij)

[img:5]W Pioneer chwilowo zastój, aczkolwiek słyszałem, że TX-RZ70 ma niedługo zostać udostępniony również w obudowie Pioneer'a
/ miły gest w stosunku do starych klientów przywiązanych do marki

Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

ONKYO ONKYO www.onkyo.pl

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud HI-FI

tel.: +48 22 750 23 22
tel.: +48 22 750 23 04
adres:
ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna
Konsbud HI-FI

Sklepy muzyczne > ONKYO rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz