30 czerwca 2023 08:03
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Konsbud HI-FI Konsbud HI-FI tel: +48 22 750 23 22 www.konsbud-hifi.pl

SVS: 3000 IN-WALL - 800 watów basu montowanego w ścianie i inne PRO niespodzianki

Czy dałbyś wiarę, że specjalista tej miary co SVS nie miał dotąd w swoim portfolio żadnego, dosłownie żadnego subwoofera montażowego? Życie pokazuje, że najtrudniej się wpada na najbardziej oczywiste pomysły, więc gdy już zauważono ten brak, to powstała konstrukcja równie wymiatająca, jak ich suby stacjonarne (wystarczy wejść na stronę producenta i poczytać cytaty z recenzji).  

Ile to planów posiadania kina w domu rozbiło się o krótkie „NIE!", gdy żona uświadamiała sobie, że jednym z elementów nowej zabawki męża ma być obrzydliwy klocek subwoofera (a może nawet kilku), zaśmiecających jej salon?
Panowie mam dla was dobrą wiadomość — możecie wracać do planowania, bo największa przeszkoda właśnie została usunięta z pola widzenia, a że zapewne małżonka nie zgłaszała innych zastrzeżeń, to teraz możecie ją złapać za słowo i kino postawić! Oto wasz zbawca — 3000 In-Wall — subwoofer ścienny. 


[img:5]
SVS 3000 IN-WALL / w ubiegłym roku nieco ukryty prototyp, w tym roku gwiazda przedstawienia
 / na zdjęciu Nicholas Brown, człowiek, który o produktach marki wie wszystko

Nicholas Brown (wiceprezes SVS): Główną nowością, która właśnie trafiła do sprzedaży jest 3000 IN-WALL — nasz pierwszy subwoofer przeznaczony do montażu w ścianach.
800 W mocy ciągłej, 2.500 W w porywach, wyposażony w dwa 9” aktywnie napędzane przetworniki, które pochodzą z Serii 3000.
Moduł schodzi prawie do 20 Hz i ma zaledwie 4” głębokości (10 cm — red.). Równie dobrze nadaje się do montażu w domach istniejących, jak i nowo budowanych. Zbieramy wiele bardzo pozytywnych opinii z rynku na jego temat. 


[img:2]Od razu zapytałem jak to możliwe, że taki potwór nie wyrwie ściany z karton-gipsu? Sekret kryje się specjalnej obudowie i systemie montażowym, który podobno niemal nie przenosi drgań / w zestawie grill nadający się do pomalowania

Wyobraźmy więc sobie taką oto sytuację:
Scena 1 — wpadają znajomi zobaczyć wasz dom po remoncie, w salonie dwie małe kolumny obok telewizora, ty nieco markotny, bo przecież miało tu stać porządne kino...
Scena 2 — włączasz film, a tu jak nie huknie... wszyscy w szoku, dopytują się jakim cudem?
Scena 3 — najpierw opowiadasz o swoim talencie do ustawiania głośników, aż w końcu odkrywasz karty pokazując źródło basu / jesteś gwiazdą wieczoru / w tym samym czasie twoja żona dumna, że postawiła na swoim (nie ma przecież tego obrzydliwego pudła) w kuchni namawia koleżanki, by i one przekonały swoich mężów do zmian na lepsze.
Koniec :) 


[img:3]Wzmacniacz SLEDGE STA-800D2C podobny do tych montowanych w modelach wolnostojących serii 3000
 / może obsługiwać jeden lub dwa subwoofery / do kompletu jest jeszcze zaawansowana aplikacja sterująca
(kliknij)

Podobno ludzie już zauważyli, że gdy w kanapie wyciąć dno i tam wstawić In-Wall'a to efekty robią się jeszcze ciekawsze. Na upartego można go również w suficie zamontować, gdy brakuje wolnej ściany. 

PRIME WIRELESS PRO i PRIME WIRELESS PRO SOUNDBASE

Aktywne kolumny pokazywaliśmy już w ubiegłym roku, ale w międzyczasie mocno je dopracowaliśmy — są wielkości regałowej, a mimo to posiadają masę połączeń: HDMI, optyk, regulacja poziomu wyjść, internet, wyjście na subwoofer, bezprzewodowy streaming przez Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay2 i Chromcast.
Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by można było o nich powiedzieć: „Hi-Fi over Wi-Fi” i tym samym uchylić drzwi bezprzewodowego świata dla audiofilów.
Wewnątrz siedzi DAC 24/192, masz więc i obsługę plików wysokiej rozdzielczości, a z drugiej strony możesz podłączyć bezpośrednio telewizor i kontrolować całość smartfonem, albo z poziomu przedniego panelu wybierać predefiniowane ustawienia użytkownika (6 szt. presetów — red.). 

Tu trzeba dodać, że to nie są jakieś kolejne bezprzewodowe głośniki, które coś tam sobie grają w tle, SVS stworzył platformę, która może się podobać i mam nadzieję, że na Audio Video Show w Warszawie będą grały. Ewidentnie to produkt warty bliższego przyjrzenia mu się. 


[img:7]Od lewej: wzmacniacz zintegrowany PRIME WIRELESS PRO SOUNDBASE i aktywne kolumny PRIME WIRELESS PRO

Drugim przedstawicielem serii PRIME WIRELESS PRO jest zintegrowany wzmacniacz SOUNDBASE PRO o mocy 300 W, który posiada identyczny garnitur wejść jak przed chwilą wymienione głośniki, plus wyjście liniowe pozwalające napędzać kolumny od regałowych po podłogowe w najlepszy możliwie sposób. 

To z kolei oznacza, że możemy dowolne tradycyjne kolumny zamienić w ultranowoczesny system bezprzewodowy o fajnym brzmieniu, albo zrobić z niego stereofoniczne zastępstwo dla telewizyjnego soundbara (ma przecież wyjście na suba), albo utworzyć osobną inteligentną strefę multiroom (DTS Play-Fi). No i obsługuje cała trójkę asystentów głosowych (Alexa / Siri / Google).


[img:1]Ghost Busters i Mission Impossible pokazały, że nie trzeba wydawać majątku na dobrą zabawę

Prezentacja na żywo

Na demo pokazujemy produkty już znane wcześniej, ale których nigdy wcześniej nie użyliśmy w takiej konfiguracji — 4 sztuki ULTRA BOOKSHELF (2 z przodu i 2 z tyłu), ULTRA CENTER, 2 szt. PRIME ELEVATION do efektów przestrzennych.
Jesteśmy jedynym wystawcą na calutkiej imprezie promującym dźwięk przestrzenny Dolby Atmos i DTS:X.
Pokazujemy ludziom, jaka to niesamowita frajda, gdy oglądasz film lub koncert z przestrzenią wypełnioną efektami.
Obecnie każdy może mieć dostęp do takich treści bez jakiegokolwiek wysiłku poprzez Netflix lub Apple TV+. Codziennie też pojawiają się nowe albumy muzyczne miksowane przestrzennie. 

Z jednej strony cieszymy się mogąc to wszystko pokazywać, a z drugiej byłoby fajnie, gdyby więcej wystawców poszło w tym kierunku, bo ludzie wychodzą po takiej prezentacji z uśmiechem na twarzy. To zupełnie inne doświadczenie od siedzenia na fotelu i kontemplowania systemu stereo za tysiące dolarów :) 

Całkowity koszt tego, co tu wykorzystaliśmy (7 kolumn + 2 subwoofery — red.) to 7.400 Euro, więc gdy weźmiemy pod uwagę, że po sąsiedzku pokazują kable za 10.000 Euro, to o czym tu dyskutować.
Jako SVS zależy nam by ludzi było stać na to hobby. 


Rzeczywiście kino w tym roku prawie nie było reprezentowane, ale by oddać sprawiedliwość faktom, to DIRAC LIVE również robił bardzo wypasione demo, aczkolwiek promujące ich system kalibracji, a nie sprzęt jako taki, oraz Jamo też coś miało.


[img:4]SB-3000 MICRO, to obecnie jedne z najlepiej sprzedających się subów świata

Wielu ludzi, gdy mówi się o subwooferach skupia się na cyferkach — ile wat i jak nisko schodzi, natomiast nie cyfr się słucha i znacznie ważniejsze jest choćby to by bas był szybki, a nawet bardzo szybki, bo nie o ciągłe dudnienie i burczenie nam chodzi, a o muzykalność. Gdy więc pociągnięcie smyczka się kończy, to subwoofer ma również natychmiast przestać, a nie jak to było w Panu Tadeuszu, że: "... wszystkim się zdawało, że Wojski wciąż gra jeszcze, a to echo grało". 

Każdemu, kto nie miał jeszcze okazji do kontaktu z dźwiękiem przestrzennym, polecam gdzieś spróbować, jest to bowiem doświadczenie bardziej naturalne, niż dźwięk dookólny 5.1. 


[img:6]Tak wyglądało stoisko po godzinach / i w godzinach pracy

(kliknij)

PS. Na ucho usłyszałem, że w przyszłym roku czekają nas ważne i przełomowe premiery w SVS... a tymczasem proponuję IN-WALL'a zapakować do kanapy ;)

Wzmacniacze zintegrowane Stereo Wielokanałowe Subwoofery Głośniki instalacyjne Hi-res (stacjonarne) Bluetooth Wi-fi/LAN Chromecast AirPlay Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud HI-FI

tel.: +48 22 750 23 22
tel.: +48 22 750 23 04
adres:
ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna
Konsbud HI-FI

Sklepy muzyczne > SVS rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz