CANTON: REFERENCE - wielka rodzina wielkich kolumn na 50-urodziny

Volkswagen z niewygórowaną ceną był samochodem dla ludu. Canton będąc największym producentem kolumn w Niemczech spełnia podobną rolę i świetnie się z niej wywiązuje od 50 lat.
Poza byciem liderem sprzedaży kolumn pasywnych (ze wzmacniaczem na półce), jest również absolutnym liderem produkcji kolumn aktywnych i nie wiem, czy aby pod tym względem nie zajmuje pierwszego miejsca na świecie (mówię o kolumnach, a nie głośnikach przenośnych, bo tam JBL'owi nikt nie podskoczy).
No i trzeba jeszcze dodać, że to firma z ogromnymi ambicjami, która potrafi zawalczyć również o klienta z bardziej wysublimowanym gustem...


[img:1]Po bokach REFERENCE GS i nieco mniejsza REFERENCE 1
(kliknij)

... jeśli więc zwykłeś myśleć o Canton w kategoriach "ot kolejna firma od kolumn", to jesteś w totalnym błędzie, ponieważ to, co pokazali było niezwykłe pod każdym względem. Po prostu w kategorii aktywnych kolumn takiej jakości na chwilę obecną nie mają konkurencji. Widziałem na własne oczy prawdziwych wyjadaczy od hi-hi-endowego hi-endu, którzy wychodzili po demo nie mogąc się pogodzić z tym, co przed chwilą usłyszeli...
Wchodzili bowiem posłuchać Volkswagena w gazie, a usłyszeli Ferrari z silnikiem wodorowym. Tak, wiem i potwierdzam — te kolumny zaprzeczają powszechnie przyjętym standardom przyzwoitości... :)

Achim Seitz (członek zarządu Canton): Pokazujemy dziś premierowo kompletnie nowe topowe kolumny z serii Reference — o całkowicie odnowionym wnętrzu i nowej geometrii obudowy — korpus posiada wszystkie powierzchnie wypukłe i żadnych płaszczyzn. Stojące przed nami REFERENCE GS, to „prezent” urodzinowy od firmy, by uczcić minionych 50 lat, ale przede wszystkim, by ugruntować naszą pozycję na kolejnych 50. Literki GS w nazwie pochodzą od nazwiska Günther Seitz, założyciela firmy i jednocześnie mojego dziadka. 

To, że przetworniki są czarne wynika z pokrycia naszych ceramicznych membran wolframem. Jako złącza użyliśmy najlepsze co produkuje WBT (niemiecki producent galanterii do kolumn — red.). Przygotowaliśmy również aż trzy wykończenia: czarny lakier fortepianowy, biały półmat i część modeli w orzechu. W sumie seria obejmuje 6 rozmiarów kolumn.


[img:7]REFERENCE GS — trójdrożna hi-endowa kolumna podłogowa z bass-reflexem o mocy ciągłej 500 W (max. 900 W) / 90 dB
/ pasmo 18 - 40.000 Hz / 1 wersja wykończenia  — satynowy grafit z drewnianymi boczkami
(kliknij)

[img:3]Uwaga! tu są zmiksowane identycznie wykończone, ale dwie różne kolumny / z prawej na górze REFERENCE 1 —  hi-endowa kolumna podłogowa o mocy 430 W (max. 700 W) / 88 dB / pasmo 18 - 40.000 Hz / 3 kolory wykończenia / na środku REFERENCE 2 — również trójdrożna, ale z jednym głośnikiem basowym mniej, o mocy ciągłej 350 W (max. 600 W) / 88 dB / pasmo 19 - 40.000 Hz / 3 kolory
(kliknij)

Ponadto w serii REVERENCE wbudowaliśmy widoczną z tyłu możliwość regulacji tweeterów i głośników średniotonowych (pozłacane zworki — red.) w zakresie +/- 1 dB,  a w największym modelu GS dodatkowo można podbić lub zmniejszyć bas.  


[img:6]Orzechowe REFERENCE 3 — trójdrożna hi-endowa kolumna podłogowa z bass-reflexem o mocy ciągłej 280 W (max. 440 W) / 87.5 dB / pasmo 20 - 40.000 Hz / 3 kolory
/ białe REFERENCE 5 — trójdrożna hi-endowa kolumna podłogowa z bass-reflexem o mocy ciągłej 170 W (max. 340 W) / 87.5 dB / pasmo 22 - 40.000 Hz / 3 kolory
(kliknij)

[img:2]REFERENCE 9 —  kolumna podstawkowa o mocy 120 W (max. 200 W) / 87 dB / pasmo 25 - 40.000 Hz / 3 kolory

[img:4]REFERENCE CENTER — trójdrożna kolumna z bass-reflex o mocy 120 W (max. 220 W) / 88 dB / pasmo 26 - 40.000 Hz / 3 kolory
 / wszystkie podstawy są wyłącznie czarne

[img:5]REFERENCE SUB — również hi-endowy, subwoofer z pasywną membraną i bass-reflex o mocy ciągłej 500 W (max. 750 W) / 88 dB / pasmo 50 - 200 Hz / 2 kolory (bez białego)

[img:11]


Korzystając z okazji zapytałem jak im się sprzedają systemy smart w stosunku do klasycznych rozwiązań?

Sprzedają się świetnie, ponieważ nasze modele to połączenie tradycyjnych kolumn pasywnych z całym bagażem pięćdziesięcioletniego doświadczenia w ich projektowaniu z nowoczesną elektroniką, która stanowi jakby dodatek poszerzający, a nie je ograniczający ich możliwości, Masz więc w domu normalne kolumny, które w sposób niewidoczny dla ciebie jako użytkownika załatwiają wiele problemów, z którymi nie musisz się dłużej zmagać. Na tym polega unikalność naszej oferty, bowiem nikt więcej na świecie nie robi tego w sposób, w jaki my to robimy. 
Jesteśmy w stanie połączyć w jednym urządzeniu tradycyjne kolumny z nowoczesną techniką bezprzewodową, a że kable nie leżą na podłodze, i nie ma potrzeby za nie płacić niemałych pieniędzy, to znajdujemy wielu chętnych klientów na takie rozwiązania.


[img:10]Czarne SMART VENTO 9 S2 / drewniane SMART TOWNUS 8,
wyglądają jak zwykłe kolumny, ale są bezprzewodowe i posiadają własne wzmacniacze

Technologia smart jest sprawdzona, daje wiele radości, jest stabilna, została udoskonalona na przestrzeni czasu, działa bezawaryjnie i rozwijajmy ją bardzo intensywnie od 4 lat. Według nas jest to rozwiązanie przyszłościowe, ponieważ młode pokolenia nie chce kabli. Widzimy jak rozwój technik bezprzewodowych ponownie obudził w wielu młodych ludziach zainteresowanie dźwiękiem wysokiej jakości i nie mówię ty wyłącznie o naszej ofercie, ale też o Sonos, Bose i innych. 

Dla wielu ludzi możliwość strumieniowania bezpośrednio na kolumny, gdzie smartfon jest rodzajem wygodnego panelu sterowania jest absolutnie wszystkim czego potrzebują do szczęścia. Do przesyłania sygnału używamy najpowszechniejszej obecnie technologi — Google Chromecast.


[img:8]Od tyłu: SMART SOUNDBAR 9 / biały SMART SOUNDBAR 10 z Dolby Atmos / Canton nikogo nie zmusza do bycia smart — na pierwszym planie SOUND M, czyli soundbar bez sieci i multiroom / mała skrzyneczka to bezprzewodowy wzmacniacz AV do kina domowego SMART CONNECT 5.1 S2
(kliknij)

Dostarczamy nawet bezprzewodowo Dolby Atmos, czy to w postaci soundbara, czy dodatkowych głośników. 
Oczywiście przed nami jeszcze wiele pracy marketingowej i edukującej klientów o przewadze rozwiązań smart nad kawałkiem przewodu, ale tak to już jest z nowościami, że potrzebują czasu by ludzie się przekonali. 
A odpowiadając na pytanie, u nas smart vs kabel to jakieś 50 na 50. 


[img:9]SMART SOUNDDECK 100 to taki przerośnięty soundbar objętości kolumny podłogowej, gra więc większym dźwięk od belki / jest spory a mimo to nie każdy TV się na nim mieści lub on pomiędzy nóżkami telewizora, więc średnio się przyjął, a szkoda

Kolumny Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

CANTON CANTON www.canton.de

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > CANTON rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz