14 listopada 2023 13:47
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Aplauz Aplauz tel: +48 22 751 42 39 www.aplauzaudio.pl

SENNHEISER: słuchawki dla ludu, elity i milionerów + soundbary + mikrofony

Sennheiser posiada nieprawdopodobne pokłady energii w tworzeniu rok w rok słuchawek wybijających się na tle rynku. Czasem są to modele dokanałowe, czasem nauszne, a czasem audiofilskie na poziomie ekstremum+ i każdy z nich w swojej kategorii cenowej staje się i pozostaje liderem na długo. 


 Kliknij żeby obejrzeć film

[img:9]Na stoisku jak zwykle było klimatycznie, pomimo że Halloween za nami :)

Za co można polubić Sennheiser’a stając się ich klientem? Za pewną powściągliwość w zasypywaniu klientów dziesiątkami modeli, tu raz wydane pieniądze owocują trwałym produktem, który nie zostanie za kwartał wyparty podobnym, z kolejnym numerkiem — mało rzeczy tak frustruje, jak dowiedzenie się, że oto włąśnie sostaliśmy przeniesieni do grona użytkowników zabytków (chyba wszyscy wiedzą o czym mówię?). 

Doskonałym potwierdzeniem dla tych słów niech będą sennheiserowskie soundbary — kolejne modele oferują dopasowanie do mniejszych pomieszczeń, ale jednocześnie modelu podstawowego producent nie modyfikuje pod byle pretekstem. Generalnie sprzęt hi-endowej jakości służy długo, bo tego się od niego oczekuje. 

Nie wiem na 100% jak to u nich jest, ale odnoszę wrażenie, że gdy inżynierowie tworzą nowy model z danej serii, to pakują do niego wszystko czym firma na danym etapie rozwoju dysponuje, nie pozostawiając sobie „czegoś na zapas”, aby owym czymś dołożonym po kilku miesiącach znów podbić cenę. Mówię za siebie — ja tam wolę dołożyć ciut więcej na starcie i mieć dłużej spokój.


[img:6]

[img:2]Słuchawkowa premiera sezonu ACCENTUM WIRELESS

ACCENTUM WIRELESS

Absolutna nowość ze średniej półki cenowej ACCENTUM WIRELESS — bezprzewodowe słuchawki wokółuszne z ANC.
Technologia nieustannie tanieje i dzięki temu mogą powstawać takie modele jak ACCENTUM, pod bardzo wieloma względami podobne, ale o połowę tańsze od flagowego MOMENTUM 4. 

Główne cechy:

 • hybrydowy ANC (aktywne tłumienie)
 • do 50 godzin pracy na jednym ładowaniu (można zapomnieć o ładowarce przez tydzień i to przy włączonym ANC)
 • szybkie ładowanie — 10 min. na kablu to kolejne 5 godzin pracy 
 • przetworniki 37 mm
 • tryb przeźroczystości — jeden przycisk i słyszymy otoczenie
 • lekka i ergonomiczna konstrukcja
 • aplikacja Sennheiser Smart Control z 5-pasmowym korektorem, wzmacnianiem basu, jest nawet specjalny tryb do słuchania podcastów poprawiający czytelność mowy


[img:3]MOMENTUM 4 w wersji czarnej i białej, choć tego drugiego trudno się domyślić w tych niebiańskich ciemnościach
(kliknij)

MOMENTUM 4

Dla szybkiego porównania aktualny flagowiec (z półki konsumenckiej) — MOMENTUM 4, który miał swoją premierę w ubiegłym roku. 

 • audiofilskie brzmienie 
 • ANC
 • do 60 godzin pracy
 • szybkie ładowanie — 10 min. na kablu to kolejne 6 godzin pracy
 • przetworniki 42 mm
 • pokryty tkaniną pałąk i głębokie, miękkie nauszniki
 • inteligentne pauzowanie odtwarzania przy zdjęciu z głowy
 • reszta podobna


[img:5]Oczywiście nie mogło zabraknąć audiofilskiej klasyki: HD 600 / HD 650 / HD 660 S2
(kliknij)

[img:7]Sennheiser to również, a może przede wszystkim rynek PRO / tu wystawka mikrofonów dla twórców: MKE 440 / MKE 400 / MKE 200 i słuchawek do odsłuchu nagrań na planie: HD 280 PRO / HD 25

[img:8]Douszne dokanałowe CX PLUS TW / sportowe SPORT TRUE WIRELESS
(kliknij)

 

[img:11]AMBEO SOUNDBAR MAX
(kliknij)

W sąsiednim pokoju pokazano wersje handlowe dwóch nowych mniejszych soundbarów względem flagowca i to jest dokładnie to, o czym pisałem wcześniej — prace nad technologią AMBEO trwały latami, ale jak już zrobili, co mieli zrobić, to przy temacie nie grzebią, ponieważ stworzono urządzenie niemalże doskonałe od pierwszego wejścia na rynek. 

Natomiast nie każdy potrzebuje / ma warunki metrażowe / fundusze na flagowca, więc Sennheiser zaproponował wersję uproszczoną PLUS za pół ceny, oraz jeszcze mniejszą MINI za ćwierć ceny flagowca. A jeśli z czasem dojdziemy do wniosku, że potrzebujemy więcej "kopa", to pojawił się również systemowy subwoofer współpracujący z cała trójką.


[img:10]Od góry: AMBEO SOUNDBAR MINI / PLUS / MAX / SUB 
(kliknij)

 

[img:14]Otwarte elektrostaty z pasmem 8-100.000 Hz — SENNHEISER HE1
(kliknij)

HE1 (dawniej Orpheus) 

To była prezentacja za zamkniętymi drzwiami i wyłącznie na zapisy — najpierw 10, a później 5 min. na głowę z najlepszymi słuchawkami świata.

W zasadzie to słuchawki + wzmacniacz lampowy + kontener do przechowywania w postaci jednego urządzenia. Gdybym akurat miał wolne 272 tys., nie wahałbym się sekundy, ponieważ to co HE1 dowożą do uszu, wykracza poza znaną akustykę wchodząc w ezoterykę.

Niesamowite urządzenie, a do tego mam do niego osobisty stosunek, ponieważ to na prezentacji w 2016 (to już 7 lat) poznałem ówczesnego naczelnego portalu InfoAudio.pl — Lecha Spaszewskiego, oraz właściciela Daniela Zimermana i tak od słowa do słowa trafiłem tu gdzie jestem, zastąpiłem Lecha i pisuję to co czytasz... 


[img:15]

[img:17]Gdyby ktokolwiek miał wątpliwości, czy istnieją amatorzy na HE1, to powiem, że tak i do tego schodzą w zaskakująco dużych ilościach, sorki, ale nie mogę publicznie podać więcej szczegółów: )

[img:16]Podczas uruchamiania lampy się wysuwają (normalnie są schowane), pokrętła również się pojawiają dopiero po włączeniu, a marmurowa podstawa leży spokojnie niczym kamień

[img:13]Widok od zaplecza też całkiem zacny

[img:1]A to nasza ekipa przy pracy — p. Krzysztof kręci, p. Daniel przyświeca, a ja robię fotki jak oni się męczą :)
(kliknij)

[img:12]Zdjęcie bonusowe — starzy bywalcy AVS, czyli muzycy Budki Suflera, którzy jak wynikało z rozmowy są prywatnie i służbowo również użytkownikami marki Sennheiser

Słuchawki

Gdzie kupić?

SENNHEISER SENNHEISER www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Aplauz

tel.: +48 22 751 42 39
tel.: +48 22 205 07 79
adres:
ul. Graniczna 19 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > SENNHEISER rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz