19 lutego 2024 08:03
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info FNCE S.A. FNCE S.A. tel: +48 22 270 29 45 www.focal-polska.pl

NAIM: CI SERIES - streamer i dwa wzmacniacze do zabudowy

Systemy audio do montażu w ścianach i sufitach zyskują na popularności, bo nie każdy chce / może mieć kolumny w salonie, a ich ścienne odpowiedniki są niemal niewidoczne.
O kolumnach CI (Custom Integration) nie raz pisałem, natomiast zawsze otwartym pozostawało pytanie czym je napędzać? NAIM najwyraźniej postanowił wesprzeć siostrzanego Focal'a i jego ofertę głośników do wnętrz i zewnętrz wprowadzając do oferty CI SERIES — streamer i dwa wzmacniacze dedykowane do szafek typu rack.


[img:2]Przykład 1: Focal 1000 IWLCR6, czyli kino domowe / w ofercie są też instalacyjne IWLCR UTOPIA

[img:1]Przykład 2: Focal 300 ICA6, czyli stereofoniczne głośniki w suficie, które przy okazji mogą wesprzeć dźwięk z telewizora


[img:8]NAIM stworzył serię produktów elektronicznych przeznaczonych do zastosowań w instalacyjnych systemach audio
 / po założeniu uchwytów montażowych można je wieszać w specjalnych szafach i skalować ich liczbę według potrzeb
(kliknij)

Info dystrybutora: Nowa seria CI Series od NAIM składa się z trzech urządzeń zaprojektowanych jako uzupełnienie zintegrowanych, instalacyjnych zestawów głośnikowych Focal. Dzięki tym innowacjom, wiodąca brytyjska marka w dziedzinie high-endowego streamingu i amplifikacji przyjmuje unikalne podejście, które koncentruje się na kliencie i instalatorze. Ta seria wyznacza nową erę dla NAIM i Focal, ponieważ po raz pierwszy oferują kompletne rozwiązania na rynku Custom Integration (CI).


[img:5]CI-UNITI 102 — mózg serii CI — kontrolowany przez użytkownika za pośrednictwem aplikacji Focal & NAIM i platform automatyki domowej, takich jak: Crestron / Control4 / RTI / Savant / Elan
(kliknij)

CI-Uniti 102 to streamer/wzmacniacz, który oferuje zarówno najwyższą jakość muzyczną, jak i wszechstronność. Został zaprojektowany do płynnej integracji w dowolnych przestrzeniach wewnętrznych lub na zewnątrz, zapewniając wzmocnienie dla głośników CI Focal ze wszystkich źródeł multimedialnych (TV, Spotify, konsole do gier itp.).
Zintegrowany procesor DSP zapewnia pełną kalibrację systemu, umożliwiając połączenie z CI-NAP 108 i CI-NAP 101, dzięki czemu nadaje się do bardzo szerokiego i wszechstronnego stosowania. Nowe oprogramowanie Focal & NAIM Manager i profile głośników, kompatybilne z głośnikami CI Focal, umożliwiają pełne dostosowanie DSP do optymalnej instalacji zarówno w środowisku komercyjnym, w domu, jak i na zewnątrz.


Kluczowe cechy: 

 • kontrola dedykowanymi profilami dla każdego głośnika z katalogu CI Focal 
 • korekcja i kalibracja wykonywane na miejscu instalacji systemu 
 • zwrotnica do użytku z subwooferami 
 • ograniczniki do kontroli maksymalnych poziomów odsłuchu 
 • opóźnienia dla wyrównania czasowego 
 • ustawienia konfiguracyjne do użytku w sieci Dante 
 • wybór dostępnych źródeł dla użytkownika końcowego 
 • możliwość przewodowego i bezprzewodowego strumieniowani: TIDAL / TIDAL Connect / Qobuz / Spotify / UPnP / radio internetowe / Airplay 2 / ChromeCast / Dante 
 • wszechstronna łączność: HDMI / Bluetooth/, SPDiF / analogowa 
 • ultra cichy, wydajny i kompaktowy zintegrowany wzmacniacz o mocy 150 W przy 8 Omach 
 • dwa niezależne stereofoniczne wyjścia RCA, które można wykorzystać do podłączenia subwooferów lub podstref 
 • możliwość pracy w trybie multiroom do 32 pomieszczeń 
 • wyjścia Trigger, które zapewniają zdalne czuwanie dla CI-NAP 108 i CI-NAP 101 
 • uniwersalny zasilacz od 90 V do 240 V 


[img:4]CI-NAP 108 — 8-kanałowy wzmacniacz mocy

(kliknij)

CI-NAP 108 to 8-kanałowy wzmacniacz mocy do montażu w szafie rack. W połączeniu z CI-Uniti 102 umożliwia podłączenie wielu głośników w różnych pomieszczeniach lub wzmocnienie ośmiu oddzielnych strumieni audio, dzięki lokalnym wejściom dla każdego wzmacnianego kanału. CI-NAP 108 jest również idealnym rozwiązaniem do parowania z procesorami audio-wideo, aby zapewnić połączenie jakości dźwięku i mocy.

Kluczowe cechy: 

 • 10 wejść RCA, w tym 8 wejść lokalnych i 2 wejścia magistrali L/R 
 • 10 wyjść RCA do szeregowego połączenia z innymi wzmacniaczami, takimi jak CI-101 
 • cichy, wydajny, kompaktowy zintegrowany wzmacniacz mocy 
 • dwa wyjścia Euroblock na kanał dla łatwego równoległego połączenia głośników 
 • niezależna regulacja poziomu 
 • wykrywanie sygnału wejściowego z automatycznym trybem gotowości po 20 minutach 
 • uniwersalny zasilacz od 90 V do 240 V 


[img:3]CI-NAP 101 — 1-kanałowy wzmacniacz mocy

(kliknij)

CI-NAP 101 to montowany w szafie rack monofoniczny wzmacniacz mocy mogący pracować w trybie niskiej lub wysokiej impedancji. Wraz z CI-Uniti 102, jest on specjalnie przeznaczony do użytku z subwooferami lub głośnikami na linii 70 / 100 V przy zachowaniu wyjątkowej jakości dźwięku. Dzięki możliwości pracy przy obciążeniu wyjściowym 2 Ohm, jest to idealne rozwiązanie do wzmacniania głośników 1000 IWLCR Utopia w towarzystwie dwóch subwooferów 1000 IWSUB Utopia firmy Focal. Dodatkowo można go sparować z procesorem audio-wideo, aby połączyć jakość dźwięku i moc.

Kluczowe cechy: 

 • stereofoniczne wejścia RCA i stereofoniczne wyjścia RCA do połączeń szeregowych 
 • ultra cichy, wydajny, kompaktowy wzmacniacz mocy zdolny do zasilania najbardziej wymagających głośników 
 • idealny produkt do zasilania systemu Focal serii 1000 z 1x1000 IWLCR Utopia i 2x1000 IWSUB Utopia 
 • dwa wyjścia Euroblock do łatwego równoległego łączenia głośników 
 • wzmocnienie dla głośników o niskiej impedancji i głośników liniowych 70 / 100 V z wybieraną zwrotnicą górnoprzepustową 
 • kontrola poziomu 
 • wykrywanie sygnału wejściowego z automatycznym trybem gotowości po 20 minutach 
 • uniwersalny zasilacz od 90 V do 240 V 


[img:6]Zestaw z założonymi uchwytami i bez
(kliknij)

Spodziewana dostępność — 2 kwartał 2024 

Ceny sugerowane: 
CI-Uniti 102:  6.999 zł (uniwersalny streamer i wzmacniacz)
CI-NAP 108: 13.999 zł (8-kanałowy wzmacniacz mocy)
CI-NAP 101:   6.999 zł (monofoniczny wzmacniacz mocy o niskiej i wysokiej impedancji)


[img:7]Przykład 3: wodoodporne LITTORA 1000 / głośniki Focal'a nadają się równie dobrze do stosowania w domach / biurach / ogrodach / na morzu, a elektronika NAIM wszędzie tam będzie im teraz towarzyszyć
(kliknij)

Przedwzmacniacze Wzmacniacze zintegrowane Końcówki mocy Amplitunery Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
tel.: +48 729 197 504
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa

Sklepy muzyczne > NAIM rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz