28 lutego 2024 16:48
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info FNCE S.A. FNCE S.A. tel: +48 22 270 29 45 www.focal-polska.pl

LEAK: Sandwich 250 i Sandwich 150 - skrzyżowanie źródłowej brytyjskiej tradycji z ultranowoczesnością

Powrót w 2020 marki LEAK dla pamiętających lata 70-te, można byłoby porównać chyba tylko do wznowienia produkcji Polskiego Fiata (gdyby takowa nastąpiła).
W 63 lata po debiucie powraca kamień milowy brytyjskiego stylu głośników — nowe kolumny Sandwich firmy LEAK rozwijają rewolucyjne membrany swoich protoplastów z pomocą najnowszych technik i materiałów.


[img:6]Powracają do łask kolumny z szerokimi frontami, które wbrew wrogiej propagandzie producentów "wąskich" nadal brzmią znakomicie

(kliknij)

Gdyby nie genialny pomysł Harolda Leaka, który wpadł na rozwiązanie problemu trapiącego kolumny jego epoki, czyli jak pogodzić niską wagę membran — by łatwo było je wprawiać w ruch — ze sztywnością, by te nie generowały przypadkowych wibracji, to nie mielibyśmy dziś wielu firm, dla których membrany typu sandwich (ang. kanapka) są podstawą ich konstrukcji. 

Info dystrybutora: Wiele konwencjonalnych materiałów, z których wykonane są membrany — papier, impregnowane tkaniny, tworzywa sztuczne, aluminium itp. powoduje to, że znacznie większe obszary stożka wibrują niekontrolowane przez drgania cewki. Te niekontrolowane ruchy powodują "kaca" tranzytowego, zniekształcenia amplitudy (górki i dołki w paśmie przenoszenia) i zniekształcenia intermodulacyjne (brak klarowności tonów).
Wszystkie te czynniki negatywnie wpływają na jakość dźwięku. 


Obecnie mało kto jeszcze o tym pamięta, ale rozwiązanie tego problemu urodziło się już w 1961 roku. To wtedy wraz premierą oryginalnych kolumn LEAK Sandwich pojawiły się przetworniki średnio-niskotonowe z membranami zbudowanymi z połączenia materiałów o różnych właściwościach. Wtedy były to: spieniony polistyren pomiędzy dwoma arkuszami folii aluminiowej. 
Tak, tak, nie byłoby współczesnych wydajnych subwooferów, ani dużych hi-endowych kolumn, gdyby nie tamten pomysł.


[img:4]LEAK Sandwich 250 fornirowane orzechem z aluminiowymi akcentami można zamówić z podstawkami lub bez / nogi ze stali wysokowęglowej z akustycznie wytłumioną orzechową podstawą i kolcami ze stali nierdzewnej + podkładkami do twardych podłóg
(kliknij)

Konstrukcja membrany typu sandwich firmy LEAK jest tak samo istotna teraz, jak była w latach 60-tych.
Nowe głośniki Sandwich 150 i Sandwich 250 aktualizują tę koncepcję przy użyciu nowoczesnych materiałów, technologii projektowania i technik produkcyjnych, wykorzystując sztywną aluminiową powłokę na zewnętrznych powierzchniach (gdzie naprężenia są największe) połączoną z rdzeniem z pianki strukturalnej polimetakrylimidu (PMI) klasy lotniczej
To precyzyjnie zaprojektowane zastosowanie idealnych materiałów w optymalnych proporcjach i położeniu zapewnia ogromną sztywność, zapewniając, że membrana odtwarza sygnał przyłożony do cewki z dużą dokładnością, bez mechanicznego breakupu i związanych z nim zniekształceń. Rezultatem jest niezwykle wyrównanie pasmo przenoszenia w bardzo szerokim zakresie częstotliwości.


Warto mieć z tyłu głowy, że od lat 60-tych do dziś ogromnie zmieniły się również wzmacniacze, a miejsce gramofonów i lamp zajęły znacznie mocniejsze rozwiązania tranzystorowe i pliki o wysokiej rozdzielczości i dynamice — dlatego też Sandwich'e a.d. 2024 to na wskroś współczesne konstrukcje, które nie skupiają się na środku pasma, ale również na jego skrajach.


[img:3]LEAK Sandwich 150 — konstrukcja dwudrożna wysokości 41,5 cm / 30 mm tekstylna kopułka wysokotonowa + 170 mm przetwornik średnio-niskotonowy z membraną Aluminium-Foamcore Sandwich / kolumny są sprzedawane w symetrycznych parach
(kliknij)

[img:5]LEAK Sandwich 250 — model trójdrożny o wysokości 65,5 cm / 30 mm kopułka + 108 mm przetwornik średniotonowy + 280 mm niskotonowy, oba z membranami Aluminium-Foamcore Sandwich / oba modele dopasowane do szerokiej gamy wzmacniaczy, zapewniających szerokie pasmo przenoszenia
(kliknij)

Jednostka wysokotonowa zawiera tłumioną tylną komorę, która pochłania moc wyjściową z tyłu 30-milimetrowej kopułki, izolując ją od reszty głośnika i zmniejszając jej częstotliwość rezonansową poniżej obszaru zwrotnicy. Pozwala to na płynne połączenie niskich, średnich i wysokich częstotliwości z dodatkowym wymiarem szczegółów i harmonicznych, dzięki sieci zwrotnicy opracowanej przy użyciu zaawansowanej analizy komputerowej i setek godzin testów odsłuchowych. 

LEAK Sandwich 150 i Sandwich 250 są dostarczane w dopasowanych, bliźniaczych parach, z jednostką wysokotonową (i jednostką średniotonową w przypadku 250) przesuniętą względem środka. Z jednym głośnikiem zoptymalizowanym dla lewego kanału i drugim dla prawego, precyzyjne obrazowanie stereo w głębokiej, szerokiej scenie dźwiękowej jest zapewnione przy odpowiednim ustawieniu. 

W nowych głośnikach również ścianki korzystają z konstrukcji warstwowej. Uformowane z zewnętrznej warstwy MDF i wewnętrznej warstwy płyty wiórowej o wysokiej gęstości — różne gęstości tych materiałów pomagają rozpraszać rezonanse panelu — wzmocnione wypełnieniem ze specjalnego kleju, który łączy warstwy i zapewnia właściwości tłumienia rezonansów. Połączono to z precyzyjnie rozmieszczonymi usztywnieniami punktowymi, a także specjalnym usztywnieniem przedniej i tylnej części obudowy, które nawiązuje do konstrukcji oryginału.


Kolumny powinny być dostępne od połowy lutego, wraz z opcjonalnymi podstawkami.


[img:2]Oba modele wyposażono w podwójne porty basowe z tyłu, a specjalnie dobrany materiał tłumiący w obudowie eliminuje rezonanse i rozszerza pasmo przenoszenia

(kliknij)

Główne cechy:  

LEAK SANDWICH 150

 • Konfiguracja: dwudrożna, podstawkowa
 • Typ obudowy: bass-reflex (2 porty z tyłu obudowy)
 • Przetworniki: wysokotonowy 30 mm membrana tekstylna / średnio-niskotonowy 170 mm membrana alu-piankowa typu Sandwich
 • Czułość (2,83V @1m): 86,5 dB
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 25-150 W
 • Impedancja nominalna: 6 omów (8 omów kompatybilne)
 • Rozszerzenie basów (-6dB): 38 Hz
 • Częstotliwość zwrotnicy: 2,4 kHz
 • Pojemność obudowy: 19,6 l
 • Wymiary (WxSxG): 415 x 250 x 290 mm

LEAK SANDWICH 250 

 • Konfiguracja: trójdrożna, podstawkowa
 • Typ obudowy: bass-reflex (2 porty z tyłu obudowy)
 • Przetworniki: wysokotonowy 30 mm membrana tekstylna / 108 mm średniotonowy / niskotonowy 280 mm membrana alu-piankowa typu Sandwich
 • Czułość (2,83V @1m): 88,5 dB
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 25-250 W
 • Impedancja nominalna: 6 omów (8 omów kompatybilne)
 • Rozszerzenie basów (-6dB): 32 Hz
 • Częstotliwość zwrotnicy: 470 Hz / 3,1 kHz
 • Pojemność obudowy: 45,5 l
 • Wymiary (WxSxG): 655 x 370 x 300 mm (stojak 375 x 430 x 362 mm)


Ceny sugerowane: 
LEAK Sandwich 250 z podstawą – 5.999 zł szt. 
LEAK Sandwich 250 bez podstawy – 5.299 zł szt. 
LEAK Sandwich 150 – 2.599 zł szt. 


[img:1]Stylowe i pasujące do klasycznych wnętrz w stylu vintage

Kolumny Stereo Hi-res (stacjonarne) Vintage style

Gdzie kupić?

LEAK

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
tel.: +48 729 197 504
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz