4 czerwca 2024 08:03
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info EIC EIC tel: + 48 22 594 83 83 www.eic.com.pl

PMC: twenty5 ACTIVE Upgrade - wzmacniacz, którym PMC wykiwało konkurencję, a swoim klientom zrobiło dobrze

O tym, że kolumny aktywne zaczną podbijać serca klientów wiadomo było od dawna, natomiast to co było oczywiste wśród producentów, przez długi czas nie było równie oczywiste dla klientów, którzy upierali się (niektórzy nadal się upierają) nad wyższością kolumn pasywnych nad aktywnymi.
W tym roku PMC wyciągnęło asa z rękawa, bowiem okazało się, że już 7 lat temu przewidując zmianę trendów zaczęli projektować kolumny w taki sposób, by można je było któregoś dnia przerobić z pasywnych na aktywne na żądanie. 


[img:4]PMC twenty5i ACTIVE — na ekspozycji zabrakło jednego rozmiaru, ale komplet można zobaczyć w tym newsie

(kliknij)

Craig Sowerby (PMC UK): Nowością na ten sezon są cztery dwudrożne kolumny aktywne z serii twenty5i ACTIVE („i” jak „improved” z 2020 roku — red.), które dzięki instalacji dedykowanego wzmacniacza wewnętrznego stały się modelami aktywnymi.
Natomiast prawdziwymi gwiazdami są wzmacniacze tych niewielkich kolumn, które są w stanie zapewnić hi-endową jakość brzmienia. 

Wzmacniacze są od teraz dostępne również jako osobny produkt. Dzięki nim możesz swoje stare kolumny pasywne z serii twenty5 i twenty5i uaktualnić do aktywnych. Sprzedajemy je jako łatwe w instalacji zestawy — wystarczy odkręcić 6 śrubek i wsadzić w odpowiednie miejsce wtyczkę. Cała przeróbka zajmuje 5 minut. 

Nasi klienci mają więc od teraz do dyspozycji wybór, który wcześniej był nie do pomyślenia. Jeżeli posiadasz wzmacniacz możesz kupić nowe lub nadal używać starych kolumn pasywnych albo pozbyć się urządzenia zewnętrznego i włożyć nasze wzmacniacze do środka. To takie 2 w 1. 


[img:3]Pakiet udoskonalający składa się z 2 wzmacniaczy z zasilaniem i instrukcją montażu

(kliknij)

[img:1](kliknij)

Gdy 7 lat temu zaczęliśmy projektować serię twenty5, celowo z tyłu zrobiliśmy panel z przykręconą do niego zwrotnicą pasywną. Ten tak duży panel od samego początku był zaplanowany jako opcja umożliwiająca w przyszłości dokonanie przesiadki. To pierwsza i chyba jedyna na świecie tak zaprojektowana seria.

Nadszedł już czas, gdy ludzie zaczęli rozumieć sens i preferować proste systemy, gdzie wystarczy posiadać cyfrowe źródło w postaci streamera z regulacją głośności do transmisji strumieniowej, żeby móc słuchać z jakością znacznie droższych systemów poprzednich generacji

Obserwujemy jak coraz więcej ludzi rezygnuje ze stosu sprzętu w salonie mogąc uzyskać  w warunkach domowych studyjną jakość jaką dostarcza PMC. Dlaczego? To są takie same wzmacniacze jak te, jakie wkładamy do naszych profesjonalnych monitorów studyjnych. 


Ponieważ to bardzo duży skrót myślowy wiec już tłumaczę — tradycyjny wzmacniacz z jednej strony musi być uniwersalny, a z drugiej iść na różne kompromisy, bowiem jego twórca nie jest w stanie przewidzieć, z jakimi kolumnami przyjdzie mu pracować — to jest powód istnienia zjawiska, gdy się mówi, że wzmacniacz X z kolumnami Y gra, albo nie gra. 

Największy zysk — od strony brzmieniowo-jakościowej — w kolumnach aktywnych wynika z odwrotnej kolejności umieszczenia podzespołów. Tradycyjny wzmacniacz podnosi moc sygnału w całym zakresie pasma i taki sygnał jest przesyłany do kolumny gdzie zwrotnica rozdziela go na poszczególne przetworniki, natomiast w kolumnach aktywnych analogowa zwrotnica znajduje się przed wzmacniaczami cyfrowymi, czyli najpierw pasmo zostaje podzielone, następnie to, co ma zagrać tweeter trafia do jego dedykowanego wzmacniacza, a co głośnik średnio-niskotonowy do drugiego wzmacniacza. W tej technologii każdy przetwornik ma więc osobny wzmacniacz, co w tym przypadku oznacza 2x 100 W w każdej kolumnie. Na takim rozwiązaniu zyskuje dynamika, ponieważ każdy przetwornik jest „dopieszczany” osobno. 

Cyfrowe wzmacniacze używane w kolumnach są urządzeniami w 100% zoptymalizowanymi pod konkretne przetworniki użyte w danym modelu i pod objętość obudowy. To luksus, jakiego żaden wzmacniacz zewnętrzny nigdy nie miał. 
Świadomi inżynierowie, a w PMC aktywnymi monitorami profesjonalnymi zajmują od ponad 30 lat, są w stanie uzyskać lepsze efekty niż z przypadkowych połączeń z teoretycznie nawet znacznie lepszymi wzmacniaczami firm trzecich. 
W praktyce oznacza to, że posiadacze modeli zaprojektowanych 7 lat temu, mogą z tych samych skrzynek wycisnąć teraz znacznie więcej i bez wydawania dziesiątek tysięcy złotych na wymianę elektroniki — no czyż to nie jest piękny pomysł? A to nie pierwszy raz, kiedy PMC równie pozytywnie zaskakuje.


[img:2]Kolumny w ramach serii korzystają z takich samych przetworników, ale w różnych skrzynkach, więc producent przygotował wybieralne zworką konfiguracje na zwrotnicy i tak jeden wzmacniacz obsługuje: twenty5 21 / 21i / 22 / 22i / 23 / 23i / 24 / 24i maksymalizując wydajność poszczególnych modeli
(kliknij)

Większość młodych ludzi żyjąc w pośpiechu chce móc wziąć do ręki telefon lub tablet, włączyć TIDAL’a lub Qobuz i słuchać muzyki, zamiast walczyć z tajnikami tradycyjnych systemów audio i ich kablami. 


Jaki jest u was udział w rynku modeli aktywnych? 
(PMC zajmuje się oboma rodzajami kolumn więc mają rozeznanie)

Na dziś proporcja modeli pasywnych do aktywnych jest mniej więcej jak 60% do 40% i nadal się zmienia na rzecz aktywnych rozwiązań. Podejrzewam, że za rok lub dwa ta proporcja może się stać odwrotna. 

Ludzie zaczynają rozumieć, że wydatek rzędu 2.000 Funtów na nasz zestaw aktualizacyjny jest odpowiednikiem inwestycji na poziomie 10.000 Funtów na wzmacniacz, przedwzmacniacz i kable w starym stylu, a z takimi wartościami trudno dyskutować. 


Gdyby ktoś się zastanawiał, dlaczego ten upgrade nie dotyczy modeli trójdrożnych to dlatego, że 3 przetworniki wymagają 3 wzmacniaczy cyfrowych, a to wymaga opracowania osobnego układu nie dość, że o 50% droższego, to pasującego do mniejszej liczby urządzeń, bo ileż flagowych twenty5.26 mogło się sprzedać? Zgaduję, że jeżeli zobaczymy taką opcję, to nie wcześniej jak w przyszłym roku, o ile... tegoroczny pomysł wypali. 

Większość rozmowy zeszła nam na detale dotyczące możliwości zamiany jednego modelu w drugi, ale przypominam, że bez żadnych kombinacji dostępne są od teraz kolumny twenty5i ACTIVE z firmowo zamontowanymi wzmacniaczami. 


[img:5]Prezentację muzycznie uświetniały flagowe PMC Fenestria, a w kąciku stały przekroje przez ubiegłoroczne premiery Prodigy1 i Prodigy5
(kliknij)

Jedną z totalnych sensacji tegorocznej wystawy w Monachium było postawienie przez PMC systemu identycznego z tym jaki stoi w studiu miksującym dźwięk atmosowy w Dubaju i zorganizowanie prezentacji przestrzennych miksów muzycznych. Nie chcę nikomu sprawiać przykrości, ale stereo na tym samym systemie brzmiało jak bardzo ubogi krewny :)


[img:8]Każdy, kto ma wolne 300.000 Euro może sobie taki 11.4.6 Atmos postawić, w sumie 21 kolumn, 4 subwoofery schodzące do 15 Hz
 / całkowita moc systemu 48.000 W (czyli 48 kW)

[img:7]Narratorem prezentującym swoje dokonania, był nie kto inny jak sam Steven Wilson

[img:6]Czegoś o podobnym stopniu mocy i finezji zarazem trudno znaleźć w ofercie innej firmy
 / kanały boczne i górne zrealizowano na głośnikach montażowych z serii Ci, na froncie flagowe BB6-XBD-A... było bosko

Kolumny Aktywne Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

EIC

tel.: + 48 22 594 83 83
tel.: +48 22 594 83 84
adres:
Łuki Wielkie 3/5 02-434 Warszawa

Sklepy muzyczne > PMC rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz