6 czerwca 2024 08:03
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Konsbud HI-FI Konsbud HI-FI tel: +48 22 750 23 22 www.konsbud-hifi.pl

WiiM: Ultra - czyli jakby WiiM Amp z wyświetlaczem, nowym DAC'iem i preampem gramofonowym

Skąd pochodzi WiiM i jego fenomenalnie sprzedające się miniaturowe streamery i wzmacniacze?
Z Chin? Nie.
Z Korei? Nie.
Z Tajwanu, Wietnamu, Indii? Nie.
WiiM jest z USA i ciśnie do przodu (również po amerykańskich odciskach) aż się kurzy.
 


[img:2]To było najmniejsze i najskromniejsze stoisko, jakie odwiedziłem, natomiast pokazane produkty były wielkie duchem

[img:3]WiiM Ultra z 3.5" wyświetlaczem — jeśli nowoczesne urządzenia cię przerażają, to to raczej ogarniesz bez bólu — od razu po wyjęciu z pudełka prowadzi ono użytkowników za rękę przez całą obsługę / również dopilnuje aktualizacji oprogramowania sprzętowego
(kliknij)

Stefan Svensson: Nowym produktem, który będziemy wprowadzać jest WiiM Ultra, który pojawi się latem tego roku, miejmy nadzieję, że w lipcu. 

Jest to streamer z dotykowym wyświetlaczem i zaktualizowanym w porównaniu do naszych innych produktów przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Mamy tu wejście HDMI z dekodowaniem Dolby Digital, jest wyjście na subwoofer wraz z zarządzaniem basem. Jest w nim również wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, dzięki czemu możemy połączyć go bezpośrednio z gramofonem. Oczywiście jest też gniazdo optyczne i koncentryczne oraz wyjście liniowe do podłączenia do aktywnych głośników lub do zewnętrznego wzmacniacza, lub tego wszystkiego, co tam w domu masz.

A mówiąc bardziej szczegółowo Ultra jest określana przez producenta jako tzw. HUB, czyli centrum zarządzania dźwiękiem (telewizja to nie muzyka), który z uwagi na bogaty garnitur wejść na prawdę warto wziąć pod uwagę, bo jest:

  • HDMI w wersji eARC, czyli zautomatyzowane uruchamianie się wraz z telewizorem.
  • Wejście gramofonowe — a pamiętajmy, że po USA Europa jest drugim co do wielkości rynkiem gdzie winyle powróciły do łask na masową skalę.
  • Można do niego podłączyć słuchawki (Bluetooth 5.3 i po kablu) i aktywne kolumny, więc wtedy dodatkowy wzmacniacz będzie zbędny.
  • Jako streamer bit-perfect do muzyki / audiobooków / podcastów też będzie bardziej niż spoko, ponieważ w środku siedzi DAC SABRE ES9038 Q2M obsługujący pliki do 32-bit / 384 kHz, czyli coś, co do niedawna oferowały jedynie hi-endowe modele w cenie samochodu.
  • Łączność zapewnia Wi-Fi 6E i dwie anteny.
  • Jest nawet wbudowana korekcja pomieszczenia, która nie tylko liczy poprawki dla kolumn, ale i dla subwoofera. 
  • Do tego aluminiowa obudowa z ekranem dotykowym i uniwersalne pokrętło do wszystkiego.


[img:6]Przesyłanie strumieniowe: Spotify Connect / TIDAL Connect / AirPlay 2 / Google Chromecast Audio / wbudowana Alexa / DLNA / Roon, oraz bezprzerwowe odtwarzanie muzyki do 24 bitów / 192 kHz — czego chcieć więcej?

(kliknij)

Zdradź mi źródło waszego sukcesu, przecież istnieje wiele firm robiących podobne rzeczy, w podobnej wielkości i cenie, a to właśnie wy sprzedajecie na kontenery… 

Myślę, że u podstaw leży fakt, że Linkplay działa na rynku od wielu lat (dokładnie 11 — red.), kiedy to zaczął dostarczać gotowe moduły dla wielu dużych firm (m.in. JBL / Yamaha / Harman — red.), które tworzyły systemy multiroom i wykorzystywały Wi-Fi do przesyłu muzyki, a teraz zaczął działać również pod własną marką. 

Jest więc twórcą kompletnych produktów i do tego są bardzo dobrym w programowaniu. Tu wszystko po prostu płynie i działa idealnie. Poza tym firma jest znana z bardzo szybkiego wprowadzania aktualizacji i reagowania na uwagi klientów, o ile się takie pojawią. 

Poza tym WiiM Amp jest prawie o połowę tańszy w porównaniu do wzmacniacza Sonos Amp, a to oczywiście również pomogło (na rynku amerykańskim Sonos jest tym dla sprzętu multiroom, czym iPhone wśród telefonów i stąd to porównanie — red.). 

Nawet najmniejszy pokazywany tu model Wiim Mini ma w zasadzie wszystkie funkcje większych, poza Google Cast i za 399 zł dostajesz Airplay 2, Spotify Connect, TIDAL Connect i aplikację, która po prostu działa bez zarzutu. To jest zresztą ta sama aplikacja, którą używamy do wszystkich urządzeń.


[img:4]Tu widać, że w pierwszej i drugiej grupie multiroom są po dwa urządzenia, po czym do drugiej w sekundę został dodany WiiM Mini

(kliknij)

Można więc grupować głośniki tworząc multiroom i potem działać na całej grupie sterując wszystkimi na raz lub jeśli chcesz możesz nadal sterować każdym indywidualnie i działa to bardzo, bardzo szybko i bardzo łatwo. 

Aplikacja jest intuicyjna i nie potrzeba dużo czasu, aby się jej nauczyć. 
Jeśli zechcesz możesz wejść głębiej w menu i np. znaleźć bardzo ładny korektor graficzny EQ lub korektor parametryczny jeśli lubisz się bawić takimi ustawieniami, ale nie musisz. 

Przeglądanie treści jest po prostu łatwe, masz dostęp do wielu usług przesyłania strumieniowego, widać jak na dłoni wszystkie urządzenia podłączone do sieci domowej, a do tego masz dostęp do istotnych ustawień, jeśli zechcesz. Jest to więc bardzo przyjazna aplikacja i przyjemny w obsłudze system. 

Firma jest amerykańska, i jak mówiłem działa od dawna, natomiast ciągu ostatnich dwóch lat zaczęła tworzyć własną markę, pod którą oferuje kompleksowe rozwiązania. Trzyma więc w jednym ręku zarówno projektowanie systemów, sprzętu, jak i projektowanie oprogramowania, co pozwala kontrolować produkt całościowo, a nie każda firma ma taki luksus :) 
To po prostu wdzięczy produkt do sprzedawania z uwagi na bardzo niską awaryjność, a ludzie go chwalą głównie za to, że pracuje stabilne i po prostu działa.

Urządzenia są projektowane w USA, produkowane w Chinach i jak sądzę te wszystkie powody razem są tajemnicą sukcesu.


[img:5]System pozwala dociekliwym na grzebanie — korektor graficzny / 10-pasmowy parametryczny / oprócz tego są jeszcze 24 gotowe ustawienia do wyboru / można niezależnie ustawić parametry dla każdego z wejść (HDMI / optyczne / liniowe / Phono / BT / sieciowe)

[img:7]WiiM Amp Pro

WiiM Amp Pro to także bardzo, bardzo wczesna wersja. W zasadzie będzie miał podobne funkcje jak Ultra, ale bez wyświetlacza, za to ze wzmacniaczem w środku. Pojawi się albo później w tym roku, albo na początku przyszłego.


[img:8]Dwukanałowy profesjonalny wzmacniacz montażowy  WiiM CI MOD A1-60 
ze streamerem

Poza tym również przedpremierowo pokazujemy niektóre z naszych produktów instalacyjnych, ale umówmy się, że to jest także jeszcze wczesny etap i pojawią się one nie wcześniej jak pod koniec roku. Mówimy tu o urządzeniach przewidzianych do montowania przez instalatorów w specjalnych szafach. 


[img:9]A dalej stały już znane z naszego rynku: WiiM Mini / WiiM Pro / WiiM Pro Plus 

[img:1]Na miejscu spotkałem ekipę Konsbudu ewidentnie trzymającą rękę na pulsie
 / od lewej: Mariusz Matuszewski i Maciej Kleczkowski

Stacjonarne Odtwarzacze plików Streamery Wzmacnianie Wzmacniacze zintegrowane Hi-res (stacjonarne) Bluetooth Wi-fi/LAN Chromecast Kompatybilny z multiroom AirPlay Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

WiiM

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud HI-FI

tel.: +48 22 750 23 22
tel.: +48 22 750 23 04
adres:
ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna
Konsbud HI-FI
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz