15 grudnia 2015 07:51
Info Suport Suport tel: +48 32 258 08 98 www.jbl.com.pl

JBL Pulse 2 - przenośne głośniki z wizualizacją muzyki

 

Chcąc pomóc rozwiązać pojawiający się w okresie świątecznym dylemat - "co mu/jej kupić pod choinkę...", zaczynamy dziś cykl prezentacji niebanalnych pomysłów dla osób, które chcą sprawić swojemu ukochanemu audiofilowi - miłą niespodziankę. 

[img:1] 

Pamiętacie piosenkę zespołu 2+1, w której wokalistka śpiewała „Chodź, pomaluj mój świat...”? No cóż, teraz muzyczne pejzaże malować pulsującymi barwami może za nas sympatyczny przenośny głośnik Pulse 2 firmy JBL.

Barwy muzyki

Bywa, że chcąc przekazać nasze wrażenia o jakimś utworze, wykonawcy lub sprzęcie mówimy obrazowo, że jest ciepły w odbiorze lub, że barwa brzmienia jest chłodna. Mówimy o ostrych niczym górskie granie muzycznych frazach, barwnych aranżacjach i gorących rytmach. Zarówno w przypadku muzyki jak i plastyki mówi się o palecie czy to dźwięków czy kolorów. Wspominamy o skrzących się, pełnych fajerwerków solówkach. Zarówno niektóre muzyczne tonacje, podobnie jak kolory, kojarzą się nam z uśmiechem i dobrą zabawą, inne przywołują na myśl wyciszone, nastrojowe momenty lub pełne zamyślenia, tajemnicze pejzaże. 

[img:2:L]Dobrze dobrana muzyka stanowi dopełnienie filmu i wystaw plastycznych, wpływając na nastrój oglądających i pogłębienie odbieranych przez nich doznań wizualnych. Podobnie dzieje się i w drugą stronę – otaczające nas kolory mają znaczący wpływ na nasz nastrój a nawet funkcjonowanie organizmu (na przykład barwy błękitne sprzyjają ukojeniu i uspokojeniu, dlatego zalecane są jako wiodąca tonacja w sypialni, dla odmiany pulsujące ciepłe barwy kojarzą się z gorącymi letnimi wieczorami i pobudzeniem, budując tym samym odpowiedni „imprezowy klimat”). Żaden mniej lub bardziej rozrywkowy w charakterze koncert nie obejdzie się bez dynamicznej oprawy świetlnej i nie przypadkiem wiele plenerowych imprez ma w nazwie „światło i dźwięk”.

JBL Pulse – odsłona druga

Nic zatem dziwnego, że firma JBL, uznany producent głośników, postanowiła wykorzystać światło i kolor w swoich przenośnych, wyposażonych w złącze Bluetooth, mini-głośnikach Pulse 2. Zaprezentowano je niedawno podczas targów IFA 2015, jako kolejna dopracowana i poprawiona względem pierwowzoru, wersja. Trzeba zresztą przyznać, że nazwa urządzenia została trafnie dobrana, bowiem w tym przypadku głośniki pulsują w dwójnasób – zarówno muzyką jak i kolorami!

Dzieje się tak za sprawą mini diod, którymi boczna i owalna powierzchnia została w całości pokryta. Diody sterowane są przez wbudowany układ odpowiadający za „przetworzenie” dźwięku i rytmu na odpowiednie barwy, tudzież zależnie od rodzaju muzyki taneczne, pulsujące lub płynne tonalne przejścia kolorów.

Wygląda to naprawdę fajnie - może się podobać i stanowić ciekawostkę - ba, wręcz atrakcję na przykład towarzyskiego spotkania lub domówki. Czy delikatnie pulsujące ciepłymi barwami w takt szemrzącej nastrojowej muzyki głośniki mogą zastąpić klasyczne świeczki i budować klimat wieczoru we dwoje? Trudno jednoznacznie powiedzieć, ale z pewnością sprawdzą się w mniej intymnych, nastawionych na wspólną zabawę sytuacjach.

Dodajmy przy tym, że głośniki te można łączyć w system składający się z maksymalnie 3 sztuk - oczywiście bezprzewodowo i za sprawą aplikacji JBL Connect. No i dzięki temu, że są lekkie i przenośne, można ustawiać je na różnych domowych sprzętach, półkach lub parapetach i na różnej wysokości, tworząc unikalną, swoistą kolorystyczną oprawę!

Dostosowanie do sytuacji i otoczenia

Skoro już mówimy o kolorystycznych akcentach to wypada też wspomnieć, że czasem ów podkład barwny przybiera kiczowatą lub wręcz groteskową postać – wystarczy przypomnieć przenośne magnetofony z końca ubiegłego wieku (a co tam, nawet tysiąclecia - ależ to brzmi, prawda?:) lub mini wieże z całymi szeregami kolorowo pulsujących w takt rytmów diod... brrr! 

[img:3]

Wygląda jednak na to, że JBL udało się uniknąć wpłynięcia na te niebezpieczne wody – głośniki nie tylko „grają” kolorami - tam gdzie trzeba subtelnie i płynnie, a w innych miejscach skocznie. Można je przełączyć w tryb dostosowany do otoczenia. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu sensorowi, który pozwala automatycznie dobrać barwę do kolorystyki pomieszczenia lub konkretnego obiektu (funkcja Prism) albo po prostu samemu ustawić najlepszą, najbardziej naszym zdaniem pasującą do sytuacji i klimatu tonację. Do eksperymentów z dobieraniem sposobu „doświetlenia” imprezy służy dedykowana aplikacja JBL Connect App. 

Wszechstronny „twardziel"

Już tylko gwoli kronikarskiej rzetelności wspomnimy o tym, że głośniki są odporne na drobne zachlapanie czy mały deszcz, więc nie straszne im imprezy na otwartym powietrzu - na przykład na przydomowym tarasie czy też na plaży (i tu nasuwa się skojarzenie ze słowami kultowej piosenki "Już nie ma dzikich plaż...” - bo faktycznie, cóż to byłaby za „dzika” plaża, na której zamiast dźwięków gitary, nuconych pieśni i skaczących płomieni ogniska pobrzmiewają taneczne elektroniczne rytmy i błyskają się energooszczędne diody?!).

Dodatkowo zastosowane akumulatory pozwalają po pełnym naładowaniu na prawie 10 godzin nieustannej pracy, co powinno z zapasem wystarczyć nawet na okazje zabawy do białego rana.

Ale na tym nie koniec! JBL Pulse 2 wyposażono w małe wbudowane mikrofony. Tak więc głośniki mogą posłużyć do prowadzenia rozmów – w efekcie otrzymujemy przenośne, grające i błyskające terenowe wielozadaniowe centrum komunikacji... 

Z całą pewnością jest to ciekawy, chciałoby się rzec barwny, produkt. Owszem, specyficzny i przeznaczony raczej do „zadań specjalnych”. Mimo swojej sporej wszechstronności Pulse 2 nie ma ambicji zastąpienia stacjonarnych domowych głośników, ale też nie to było celem konstruktorów. Z tego, do czego został stworzony, czyli uzupełniającego, poręcznego i atrakcyjnego „ambientowego” sympatycznego gadżetu, Pulse 2 wywiązuje się świetnie.

W zestawie otrzymujemy:

 • Głośnik JBL Pulse 2
 • Kabel Micro USB
 • Przejściówkę USB

Dostępne są dwa warianty wykończenia: czarny i srebrno-metaliczny.

Parametry techniczne wg producenta:

 • Przetworniki: 2 x 45 mm
 • Moc wyjściowa: 2 x 8W
 • Pasmo przenoszenia: 85Hz – 20kHz
 • Sosunek sygnał - szum: ≥80dB
 • Zasilanie: 5VDC, 2.3A
 • Akumulator: litowo-jonowy polimerowy 3.7V 6000mAh
 • Czas ładowania akumulatora: ≤5 godz. @ 5V, 2.3A
 • Czas pracy: do 10 godzin, zależnie typu i poziomu dźwięku
 • Obsługa A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6, HSP V1.2
 • Bluetooth: 4.1
 • Moc transmitera Bluetooth: 0 – 4dBm
 • Pasmo przenoszenia transmitera Bluetooth: 2.402 – 2.480GHz
 • Modulacja transmitera Bluetooth: GFSK, π/4-DQPSK, 8DPSK
 • Wymiary: 84.2 x 194.4 x 84.2 mm
 • Waga: 775 g

Kolumny

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Suport

tel.: +48 32 258 08 98
Godziny otwarcia:

Pon.-Pt. 8:30 - 16:30

adres:
Ul. Pijarska 9 40-750 Katowice

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz