24 listopada 2015 07:23
Info Arspo Audio - dystrybucja ul. Tuwima 6 90-003 Łódź

ARSPO AUDIO - firma lokująca się po ciemnej stronie mocy cz. I

Ponad 20 lat temu Jacek Pawłowski w podwórku kamienicy przy ulicy Obrońców Stalingradu miał sklep z audio. Stały tam tak dziwne jak na owe czasy urządzenia, że jedno z nich kupiłem i stało ono do niedawna u mnie w domu. Były to uchodzące za egzotyczne wówczas amerykańskie kolumny MAGNEPLANAR, które w tamtych czasach  wzbudzały podziw i zachwyt. Obecnie wśród firm stanowiących portfolio ARSPO AUDIO nadal nie znajdziemy marek, które znamy z pierwszych stron kolorowych magazynów audio.

Pisanie ciągle o tych samych producentach ma tak samo wiele zalet jaki i wad. Dziś zaproponujemy wycieczkę w rejony audio gdzie ciemna strona mocy otula nasze marzenia o dźwięku idealnym, są to miejsca do których zaglądają tylko najodważniejsi. Aby to zrobić trzeba pozbyć się przekonań i sceptycyzmu, który często nie pozwala nam zobaczyć, że wszystko można zrobić nieco inaczej.

Firm produkujących różnego rodzaju akcesoria jest na rynku bardzo wiele. Niektóre z nich posiadają już ugruntowaną pozycję na rynku, ufamy im i jesteśmy w stanie bronić własnych tez o poprawie brzmienia jakie one gwarantują - głównie dlatego, że jesteśmy ich posiadaczami. Pojawiają się jednak co jakiś czas produkty, na które warto zwrócić uwagę - dziś zaprezentujemy kilka z nich. Zapraszamy zatem do salonu łódzkiej firmy ARSPO AUDIO - miejsca dla osób, które do estetyki pomieszczeń podchodzą z taką samą pasją jak do krystalicznie czystego dźwięku czy obrazu. 

 

CA-Electronics

[img:1]

PODSTAWKI POD KABLE (na zdjęciu po lewej) - ceramiczne podstawki pod kable CA bardzo skutecznie eliminują wpływ elektryczności statycznej na kable, skutecznie tłumią także niewielkie wibracje, które wpływają na sygnał w kablach audio leżących na podłodze. Użycie podstawek pod kable zapobiega przenoszeniu wibracji na sygnał dźwiękowy i eliminuje mikro zniekształcenia sprawiając, że dźwięk jest czystszy i bardziej wyrazisty. Ponieważ podstawki pod kable wykonane są ze specjalnie udoskonalonej ceramiki, są bardzo odporne na elektryczność i skutecznie zapobiegają zakłóceniom pochodzącym ze statycznej elektryczności indukowanej przez dywany. Dostępne w zestawach po dwie sztuki, wysokość: 60 mm

CA-Electronics jest holenderskim producentem hi-end’owego sprzętu audio. Jak zapewnia producent firma nie zleca produkcji podmiotom zewnętrznym co byłoby z pewnością znacznie prostsze, ale chcąc mieć możliwość dalszego ulepszania produktów, dba o wszystko sama. Każdy projekt jest niezliczoną ilość razy testowany i udoskonalany, a w trakcie produkcji przez ręce kontroli jakości przechodzi każdy wyrób. To gwarantuje absolutną pewność, że wszystko odpowiada najwyższym standardom. 

Inną zaletą produkcji w CA-Electronics jest przyjazność dla środowiska. W związku z tym jest to jedna z niewielu firm, której zestawy głośnikowe wykonane są w całości z drewna z certyfikatem organizacji FSC. CA-Electronics używa kleju bez mocnych rozpuszczalników, a malowanie odbywa się wedle surowej polityki ekologicznej.

 

 

 

Akiko Audio

Akiko Audio to holenderska firma stworzona z pasji i miłości do muzyki, nieustannie poszukująca ulepszeń i innowacji. Założona w 2011 roku, od początku jest nastawiona na odbiorców z sektora produktów high-end. Firma twierdzi - i słusznie, że odpowiednie akcesoria mogą udoskonalić dźwięk i wynieść go na nowy poziom.

Zespół Akiko Audio tworzy wąskie grono konstruktorów. Produkty Akiko Audio to wysokiej jakości materiały, nadające najwyższą jakość. Wszystkie produkty Akiko Audio są wykonane ręcznie w Holandii.

[img:2]

TUNING STICK UNIVERSAL - podłączana do wszelkiego rodzaju kabli za pomocą rzepów. Wbrew powszechnej opinii, także brzmienie cyfrowych kabli sygnałowych można ulepszać. Do przesyłu danych potrzebne jest zasilanie, więc poprawa jakości prądu zasilającego zawsze wpływa na ostateczne polepszenie brzmienia systemu. Dzięki eleganckiemu a zarazem poręcznemu designowi, pałeczki tę można dyskretnie umieścić przy każdym zestawie audio. W ofercie firmy znajdują się ponadto inne akcesoria poprawiające jakość sygnału i prądu.

 

 

 

Zilplex

Akcesoria tej firmy mogą znacząco poprawić akustykę pomieszczenia. Zilplex to zaawansowany system adaptacji pomieszczeń odsłuchowych. Rezonatory Zilplex zaprojektowano z myślą o redukcji rezonansów wewnątrz pomieszczenia. Barwa dźwięku systemu audio pozostaje bez zmian, podczas gdy akustyka pokoju znacznie się poprawia. Zilplex redukuje całkowite spektrum częstotliwości dookoła słuchacza.

Z recenzji Norm Luttbeg, Stereo Times

Obecnie przynajmniej trzy firmy używają mis tybetańskich do adaptacji pomieszczeń odsłuchowych. Są to: rezonatory akustyczne firmy Acoustic Systems International, systemy Acoustic Art System (ARTs) lub mniej kosztowny ARTs Basiks firmy Synergistic Research oraz, od niedawna, Zilplex, nowa firma z Holandii.

 

Misy tybetańskie od dawna są używane do tworzenia dźwięków, głównie przez pocieranie ich brzegów specjalną różdżką. Dźwięki te używane są w medytacji, relaksacji a nawet w terapii zdrowotnej, jednak nigdy dotąd nie znajdowałem dla nich zastosowania w adaptacji pomieszczeń odsłuchowych.

 

Doskonale rozumiem w jaki sposób misy emitują dźwięk, rozumiem, że rezonują, jednak zastosowanie ich w adaptacji pokojów odsłuchowych pozostaje niezgłębione. Ted Denny z firmy Synergistic Research powiedział mi, że był kiedyś świadkiem jak mnisi buddyjscy używają mis aby poprawić brzmienie swoich śpiewów, co po raz pierwszy podsunęło mu pomysł na ich wykorzystanie. Może to jednak sugerować, że misy są używane do polepszenia określonych częstotliwości.

 

[img:3]

System Zilplex zwiększa szerokość i wysokość sceny dźwiękowej, polepsza obraz głębi z większą ilością szczegółów. Instrumenty i głosy stają się żywe i realistyczne, mają realistyczny tembr, ściany potrafią zniknąć. Poprawia się stereofonia. 

 

 

 

BerTram Audiocables

I na koniec coś bardziej bezpiecznego: kable. Od roku 1990 roku kable Bertram audio są jednym z najlepszych marek specjalistycznych na świecie. Każdy kabel jest ręcznie wykonywany przez właściciela i założyciela Sorena Bertrama w jego zakładzie produkcyjnym. Każdy kabel jest 18-krotnie walcowany i skręcany a ponadto spawany laserowo. Spawanie laserowe zapewnia większy zakresie częstotliwości i ultra-czystą rozdzielczości, która powinna być słyszalna w każdym systemie. Doskonała tonalność, neutralność, muzykalność, głębokość sceny - to charakter Bertram audio made in Denmark.

W swojej ofercie Bertram audio ma kable cinch RCA, XLR, głośnikowe, prądowe i cyfrowe podzielone na trzy grupy: cuprio, proxima, ultima.

[img:4]

 

Gdzie kupić?

Bertram Audio Bertram Audio www.bertramaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Arspo Audio - dystrybucja

adres:
ul. Tuwima 6 90-003 Łódź

Sklepy muzyczne > Bertram Audio rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

AKIKO AUDIO AKIKO AUDIO www.akikoaudio.com/en

Dystrybucja w Polsce:

Arspo Audio - dystrybucja

adres:
ul. Tuwima 6 90-003 Łódź

Sklepy muzyczne > AKIKO AUDIO rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Zilplex Zilplex www.zilplex.com

Dystrybucja w Polsce:

Arspo Audio - dystrybucja

adres:
ul. Tuwima 6 90-003 Łódź

Sklepy muzyczne > Zilplex rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz