7 marca 2016 00:46
Info SoundClub - dystrybucja SoundClub - dystrybucja tel: +48 22 586 3270 www.soundclub.pl this.pl Audio ul. Postępu 14B 02-676 Warszawa

Przegląd platform antywibracyjnych cz. II - platformy kolorowe

Dziś prezentujemy drugą część rynkowego przeglądu platform antywibracyjnych. Tym razem w wesołych, kolorowych wykończeniach. Dla przypomnienia, poprzedni odcinek poświęciliśmy platformom w często jedynym akceptowanym przez niektórych audiofilów kolorze - czarnym.

Platformy antywibracyjne to często jeden z ostatnich elementów toru audio o jakim myślimy gdy kompletujemy nasz ukochany domowy system. Wkład finansowy w estetykę i przyrost jakości w odniesieniu do brzmienia jest częstym tematem audiofilskich dyskusji. Ceny za te urządzenia są najczęściej pochodną jakości materiałów, stopnia skomplikowania projektu i ogólnie pojmowanej estetyki. Na polskim rynku produktów tego typu nie brakuje. Wybór nie jest prosty bo oprócz waloru ceny produkty różnią się między sobą koncepcją na bazie której realizowane jest odprzęgnięcie. Co do zasadności ich stosowania nikogo jednak przekonywać nie trzeba. Jednak przed zakupem zdecydowanie polecamy testy z własnymi elementami toru audio.  

 

[img:7:L]CZĘŚĆ I - Przegląd czarnych platform antywibracyjnych

 

 

 

Franc Audio Accessories

[img:7:L]DYSTRYBUCJA - SoundClub

[img:3]

 

[img:7:L]Paweł Skulimowski (Franc Audio Accessories) - WYWIAD

  

Platforma pod ciężkie i bardzo ciężkie elementy toru audio. Standardowe wymiary to 480x440x43 mm lub dowolne inne, przygotowane wg oczekiwań. Platforma spoczywa na czterech ceramicznych nóżkach, w każdej z nich znajdują się 3 ceramiczne kulki. Ręcznie polerowany, fortepianowy lakier w ostatecznym wykończeniu może być także matowy. Waga platformy w standardowym rozmiarze 5,5 kg.

Więcej zdjęć kolorowych platform Franc Audio Accessories znajdziecie na profilu w serwisie FB.

 

 

 

Monolith Audio Sai

[img:7:L]DYSTRYBUCJA - This.pl Audio

[img:4]

Platforma przeznaczona dla urządzeń audio lub kolumn głośnikowych. Na zdjęciu powyżej, platforma zaprojektowana specjalnie dla urządzeń audio marki Rega, z nowej serii „R”: odtwarzaczy Rega Apollo-R, wzmacniaczy Rega Brio-R, przetworników cyfrowo-analogowych Rega DAC. Platforma Monolith Audio Sai to alternatywa dla stolików audio. Można ją postawić bezpośrednio na podłodze, może być też używana jako element dowolnego stolika. 

Wykonano ją ze starannie wyselekcjonowanego drewna, z równoległym usłojeniem. Do wykonania jednej platformy konieczne jest przesortowanie ok. 100 m3 suszonej tarcicy o wilgotności 8-10%. Drewno z którego ją wykonano pokryte jest wysokiej jakości lakierem w wielu kolorach. Na zdjęciach wersja półprzezroczysta, biała. Wymiary: 30 x 16 x 40 mm. Na zamówienie, platformy produkowane są w dowolnym wymiarze, dla dowolnych urządzeń.

 

 

 

ROGOZ AUDIO 3T1/BBS

[img:6] 

Platforma 3T1/BBS dedykowana jest pod komponenty klasy Hi-End. W konstrukcji połączono różnych materiały: MDF, HDF, różne gatunki drewna egzotycznego oraz elementy stalowe (INOX, A10X, NZ3), a także elementy z polimeru węglowego. 

W platformie zastosowano firmowy system antywibracyjny BBS (Balancing Board System). Układ ten składa się ze stożka, który wykonano z wysokowęglowego stopu stali. Gwint pozwala regulować jego wysokość.  Nakładane są dwa elementy posiadają  wewnętrzne łoża. Element środkowy wykonany jest z polimeru węglowego i podpiera kolejną część - wpuszczone w blat łoże stalowe. Punktowy kontakt między stalowym stożkiem a węglowym elementem pośredniczącym nie pozwala na przesuwanie się tych dwóch elementów w stosunku do własnej osi, dopuszcza natomiast ruch wahadłowy. Kontakt między elementem pośredniczącym a łożem umocowanym w blacie dopuszcza ograniczony ruch toczny oraz ślizgowy. Połączono zatem zalety punktowego podparcia na stożkach (po zminimalizowaniu powierzchni styku energia kinetyczna zamienia się w energię termiczną - entropia) z efektami tłumienia drgań w skutek tarcia ślizgowego i oporu toczenia.

 

 

 

PAB reference AVP

[img:1]

Materiałem do je zbudowania jest dwuczęściowa, masywna sklejka drzewna. Konstrukcja spoczywa na 4 stopkach łożyskowych PAB. Jest to platformą uniwersalną: posiada dużą półkę nośną, doskonale nadającą się do ciężkich urządzeń, całego zestawu audio lub kina domowego. Dolna, 3-sklejkowa część tej obudowy ma grubość 55 mm. Posadowiona jest na stopkach łożyskowych. Platforma pomaga osiągnąć wysoką dynamikę, neutralność i przestrzeń - zarówno jeśli chodzi o efekty stereofoniczne, jak również odwzorowanie głębi dźwiękowej sceny.

Platforma jest bryłą o wymiarach 570x460x180 mm (lub 580x500x210 mm), waży  25-29 kg. Dzięki wymiarom i swojej masie często ustawiana jest bezpośrednio na podłodze.

 

 

 

HARMONIX ROYAL STAGE - Rack System model RS-15ANV

[img:7:L]DYSTRYBUCJA - MOJE AUDIO

[img:2]

System podstaw Royal Stage (Królewska Scena) to wybitny system stworzony przez inżynierów firmy Combak. Pojawienie się platformy poprzedzały prace badawcze, które zaowocowały tą unikatową konstrukcją. Jest to platforma dedykowana do systemów najwyższej jakości. Dzięki platformie HARMONIX ROYAL STAGE - Rack System model RS-15ANV dźwięk jest bardziej naturalny, dynamiczny i bogatszy. 

Podstawa Royal Stage jest prosta w montażu i użytkowaniu. Jej konstrukcja dopuszcza możliwość ustawiania jednej na drugiej - niezbędne są wówczas dystanse o długości 200 lub 260mm. Elementy metalowe dostępne są w kolorach złotym lub czarnym.

 

 

 

Audio Philar - Double

[img:5]

Platforma Audio Philar Double dedykowana jest wysokiej klasy urządzeniom audio. Doskonale współpracuje z gramofonami i odtwarzaczami płyt kompaktowych. Niwelacje niepożądanych drgań odbywa się dzięki konstrukcji wielowarstwowej. Wkomponowane,oddzielające blaty, gumowe absorbery VibraPod oraz regulowane kolce skutecznie tłumią i niwelują niepożądane drgania.

Zastosowano tu także materiały najwyższej jakości: lakier metaliczny, naturalne forniry granit o strukturze tzw.„skórki pomarańczy”. Z uwagi na zaawansowaną konstrukcję oraz bezkompromisowe materiały, platforma antywibracyjna Double bez problemu konkuruje ze znacznie droższymi produktami.

 

Gdzie kupić?

FRANC AUDIO ACCESSORIES FRANC AUDIO ACCESSORIES www.f-franc.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > FRANC AUDIO ACCESSORIES rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

MONOLITH AUDIO MONOLITH AUDIO www.monolithaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

tel.: 22 424 8254
adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa
MIP sp. z o. o

Sklepy muzyczne > MONOLITH AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz