18 marca 2016 07:45
Info Voice ul. Moniuszki 4 43-400 Cieszyn

Firma VOICE ma głos - Audio Physic w ofercie

Nieco zapomniana niemiecka marka [Audio Physic] przypomina o sobie wraz z przejęciem jej przez nowego dystrybutora - firmę VOICE. Poniżej znajduje się lista wszystkich produkowanych obecnie serii oraz wariantów modeli. Już niedługo zestawy zobaczycie w wybranych salonach audio.  

[Audio Physic] to marka, której oferta kierowana jest praktycznie do każdego miłośnika muzyki i sprzętu audio. Ofertę otwiera model Cardeas 30 Limited Jubilee Edition, którego cena oscyluje wokół 150.000 zł. Przeglądając pozostałe modele dochodzimy do cen bliskich 10.000 zł, czyli jest to pułap, który będą w stanie zaakceptować przede wszystkim początkujący audiofile. 

Praktycznie każda z serii kolumn posiada firmowe modyfikacje. Polegają one najczęściej na zastosowaniu wyższych modeli przetworników, wymianie wewnętrznego okablowania, wygłuszenia komór. Część zmian dotyczy także tego co widać na zewnątrz - wykończeń lakierniczych, maskownic i terminali.

 

[img:11:L] Audio Video Show 2016 Praga - stoisko firmy VOICE (Facebook)

 

To niewątpliwie ukłon w stronę audiofilów, którzy uwielbiają modyfikować swój sprzęt, ale w tej sytuacji Audio Physic ich wyręcza i robi to sam. Czytając opisy konstrukcji domyślamy się, że zestawy te potrafią wiele, a ich magiczna moc w dużej mierze zależeć będzie od ceny.

 

[img:9]

 

Cardeas

MODELE: Cardeas | Cardeas+ | Cardeas 30 Limited Jubilee Edition
Model Cardeas jest konstrukcją czterodrożną. Obok przetwornika średniotonowego i wysokotonowego znajdziemy tu dwa głośniki basowe zbudowane w technologii HHCM. Mają one średnicę 150 mm. Dół pasma odtwarzają: woofer 10" oraz wspierająca go  identyczna membrana bierna. Zwrotnicę zbudowano z ogromną starannością z wyselekcjonowanych komponentów. Ciekawy rozwiązanie jest rezygnacja z rezystorów i cewek w konstrukcji toru wysokotonowego. 

Obudowy kolumn Cardeas posiadają konstrukcję warstwową. Wielokomorowy, dwuwarstwowy szkielet wewnętrzny z płyt MDF to rodzaj sandwicha. Pomiędzy warstwami płyt znajduje się odizolowana, wypełniona powietrzem pusta przestrzeń o grubości około 1,5 do 2 mm. Podobnie jak w szybie zespolonej zapewnia izolację dźwiękową obudowy. [img:7:R]Front składa się z dodatkowej metalowej powłoki, na której montowane są, odizolowane od siebie w osobnych komorach głośniki. Osobną przestrzeń przewidziano dla zwrotnicy. 

Customowe przetworniki przygotowano specjalnie według specyfikacji firmy. Zastosowano tu twarde, aluminiowe membrany, anty-rezonansowe, wielowarstwowe kosze, które pełnią jednocześnie rolę radiatorów, regulujących temperaturę pracy głośników.

Model Cardeas posiada kilka wersji. Jedną z nich jest kolumna Cardeas+ w której zastosowano dodatkowe wytłumienie niektórych komór, zmieniono okablowanie wewnętrzne.

Nieco inną kolumną jest model Limited Jubilee Edition, która została wyprodukowana w liczbie 30 sztuk, na 30-lecie firmy. Egzemplarz z numerem fabrycznym 001 znajduje się w Polsce i jest własnością firmy VOICE. Nie wiemy czy można go kupić, ale widzieliśmy go w Pradze na wystawie i jeśli ktoś jest ciekawy, to zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć tej kolumny.  

HHCT (Hyper-Holographic Cone Tweeter) - jest to głośnik wysokotonowy nowej generacji. W przeciwieństwie do innych konstrukcji, zamiast kopułki użyto stożka. Jest on osadzony w niewielkiej tubie, otoczonej pianką regulującą dyspersję. W konstrukcji wykorzystano neodymowy magnes, a sercem innowacji jest nowy materiał, z którego wykonano stożek. Niemieccy inżynierzy nie zdradzili nazwy materiału.  Wiemy na pewno to, że jest on lżejszy i sztywniejszy od powszechnie znanych rozwiązań. Pozwala to na zmniejszenie zniekształceń wynikających z uginania się materiału podczas pracy, czemu również służy nowy kształt. Zmniejszeniu uległ również efekt dzwonienia własnego membrany.

  

 

 

[img:1:L]

Avantera

MODELE: Avantera | Avantera+
Avantera jest modelem bazującym na topowym modelu Cardeas. Jest kolumną mniejszą, ale zbudowano ją z użyciem 
7 przetworników. Głośnik wysokotonowy to metalowa głośnik HHCTII, następnie dwa średniotonowe (średnio i niskośredniotonowy) oparto o technologię HHCM. Głośniki basowe, których znajdziemy cztery umieszczono symetrycznie na bocznych ściankach - pracują one w układzie przeciwsobnym. Sama obudowa ma bardzo zaawansowaną konstrukcję i jest ona bardzo podobna do wyższego modelu. Zbudowano ją w oparciu o sztywną strukturę zewnętrzną z elastycznie zamocowanymi do niej panelami wewnętrznymi. Jest to rodzaj układu antyrezonansowego, który pozwala wyeliminować zniekształcenia emitowane przez nią samą. Niezwykle sztywna komora głośnika średniotonowego zbudowana została na bazie wartstwowej mikrokratownicy. Uzyskano w ten sposób większą szybkości dźwięku w zakresie tonów średnich. Kolumna Avantera+ uzupełnia linię i jest technologicznym łącznikiem pomiędzy dwoma najwyższymi seriami zestawów kolumnowych Audio Physic. Główne różnice pomiędzy nimi polegają na rodzaju zastosowanego wytłumienia niektórych komór, nieco innych projektach zwrotnic i innym okablowaniu wewnętrznym oraz kilku dodatkowych rodzajach wykończenia.

 
 
 

[img:3:L]

Virgo

MODELE: Virgo | Virgo +
Historia modelu Virgo rozpoczyna się wraz jubileuszem 25-lecia firmy. Kolumna swoją  konstrukcją nawiązuje do modelu Cardeas. Użyto to identycznych przetworników średniotonowych i tweeterów.  Dodatkowo ten ostatni montowany jest na tłumiącym wibracje obudowy zawieszeniu SSC. Uzyskano w ten sposób idealne odprzęgnięcie przetwornika od konstrukcji obudowy. Podobnie jak w przypadku droższych modeli i ten posiada swoją drugą wersję. Kolumna Virgo+ wypełnia lukę pomiędzy Virgo 25, a Avanterą. 

Trójdrożny, czterogłośnikowy model Virgo 25 jest oczywiście punktem wyjściowym dla modelu PLUS. Modyfikacje dotyczą zarówno obudowy jak i rozwiązań technicznych. Wykorzystano tu nowe, aluminiowe panele. Polakierowano je na wysoki połysk dodając możliwość wyboru koloru maskownic zakrywających boczne głośniki basowe.
 
[img:8:R]Zasadnicze zmiany tkwią jednak w jej środku: W komorach głośników basowych zastosowano nowy materiał tłumiący. Ceramiczne materiał przypomina gąbkę, ale w odróżnieniu od niej jest twardy. Podobnie jak w modelu Avantera i Cardeas zastosowano panele montowane na ściankach komór głośnika średniotonowego. Jest to rodzaj kratownicy o drobnych żebrach, który rozprasza fale akustyczne. Do terminali dodano srebrne gniazda głośnikowe marki WBT serii Nextgen. Srebro wykorzystano również do wykonania styków głośnika wysokotonowego.
Obudowa wspiera się na stabilnych, masywniejszych stopach, które zaopatrzono w  kolce. Te modyfikacje zwiększyły masę każdej z kolumn o 2 kg. 
 
Jako przetworniki pracują: HHCT I czyli tweeter z 39 mm membraną podobną do tej jaką znajdziemy w głośniku średniotonowym, jako średniotonowy, aluminiowy HHCM z podwójnym koszem oraz również aluminiowe głośniki basowe. Pracują one w układzie przeciwsobnym push-push. Umiejscowienie głośników basowych na ściankach bocznych ma na celu zmniejszenie powierzchni frontu kolumny, co oczywiście rzutuje na aspekt jej swoistej "niewidzialności" w obrazie muzycznym.

SSC (String Suspension Concept) - rodzaj odprzęgnięcia od obudowy, które wykorzystuje zawieszenie wykonane ze specjalnych strun. System SSC zapobiega rozprzestrzenianiu się wibracji z obudowy na membrany przetworników.

 

 

 

[img:5:L]

Scorpio

MODELE: Scorpio | Scorpio 25 | Scorpio 25+
Zestawy te lokują się pomiędzy modelami Tempo i Virgo. W modelu tym zastosowano cztery siedmiocalowe woofery. Umieszczono je parami na przeciwległych bocznych ścianach. Obudowy zostały dodatkowo usztywnione. Woofery, tradycyjnie pracują w konfiguracji push-push. Podobnie jak wszystkie inne kolumny, obudowę Scorpio odchylono do tyłu. Jest to wartość 7,5°. Różnice fazowe pomiędzy przetwornikami zlikwidowano poprzez zaokrąglenia na brzegach obudowy. Osiągnięto dzięki temu doskonałe wyniki w dziedzinie poprawy pozornych źródeł dźwięku oraz precyzji brzmienia. 

Tweeterem w modelu Scorpio jest miękka kopułka 1", wspiera ją głośniki średniotonowy  oraz średnio-niskotonowy o średnicy 6". Za pasmo basowe odpowiedzialne są cztery  promieniujące na boki woofery 7". Głośniki po bokach obudowy umożliwiły nadanie kolumnie smukłego profilu. Podobnie jak w innych modelach zadbano o odprzęgnięcie wibracji wytwarzanych przez obudowę i przenoszone na kable  oraz podłączoną do nich elektronikę. Zestawy Scorpio posiada dokładnie identyczny system terminali jak inne modele Audio Physic. Wykonano je z masywnego aluminiowego monolitu i wyłożono zapewniającym elastyczne zawieszenie, neoprenem. Urody dodaję wyprofilowane metalowe stopy, które izolują kolumnę od podłogi.

Kolumna posiada swoje dwie wersje jubileuszowe. Różnice polegają na zastosowanym przetworniku HHCT 2. Obsługuje on pasmo powyżej 2800 Hz z ostrym nachyleniem zbocza w zwrotnicy. Membrany wykonano z aluminium i otoczono pianką, która ma za zadanie tłumić zakłócenia typu RST. Tak samo jak przetwornik średniotonowy, tweeter bazuje na technologii podwójnego kosza ze zróżnicowanym materiałem użytym do budowy obydwu części. Część środkowa wykonana jest ze specjalnego tworzywa, zaś zewnętrzna jest metalowa.

System Scorpio posiada wylot bassrefleks z tyłu i montowany jest w osobnej, zupełnie niezależnej komorze. Ponadto w modelach jubileuszowych wymieniono wewnętrzne okablowanie i usprawniono zwrotnice.

 
 
 

[img:6:L]

Tempo VI

MODELE: Tempo | Tempo 25 Plus | Tempo 25 Plus+
Zestawy Tempo produkowane są od 1986 roku. Dzięki uznaniu jego właściwości sonicznych postanowiono kontynuować jego produkcję prowadzając liczne modyfikacje. Ścianki przednia i tylna pochylono są pod kątem 7° stopni. Ma to oczywiście związek z  równoważeniem różnic fazowych pomiędzy przetwornikami: wysokotonowym i średniotonowym. Elegancki kształt, zaokrąglenia tylnej części obudowy oraz typowa smukła sylwetka minimalizuje nieporządne zjawiska akustyczne. Obudowę podzielono  wewnątrz przegrodami, wydzielając odseparowane komory.

Dwa głośniki basowe tej trójdrożnej kolumny mają skierowane ku sobie magnesy. Typowy wąski front zachowuje elegancję. Otwór bassrefleksu znajduje się na tylnej ściance. 

W stosunku do Tempo VI najbardziej rzucającą się w oczy zmianą i w zasadzie jedyną rzeczywiście widoczną na zewnątrz, jest zmiana głośnika wysokotonowego, na taki sam jak ten, który stosowany jest w kolumnach Cardeas. Pracuje on powyżej częstotliwości 2800 Hz z ostrym nachyleniem zbocza w zwrotnicy. Membrana wykonana jest z aluminium i otoczona pianką, która ma za zadanie tłumić zakłócenia typu RST.

W modelach jubileuszowych zastosowano nieco inne przetworniki. Wszystkie głośniki  produkowane są przez firmę Wavecore. W Tempo 25 użyto gniazd WBT z serii Nextgen. Ma to wpływ na aspekt jednorodności i szczegółowości dźwięku oraz jakość efektów przestrzennych. 

 

 

 

[img:4:L]Sitara

MODELE: Sitara | Sitara 25 | Sitara 25+
Sitara to najmniejszy członek rodziny produktów marki Audio Physic. Kolumna jest smukła, elegancka i można na nią patrzeć w kategorii dzieła sztuki. Zestawy dedykowane są do pomieszczeń, których powierzchnia nie przekracza 25 m2.

Do pełni doznać pomocny jednak będzie jeden lub dwa subwoofery - szczególnie w tych znacznie większych pomieszczeniach. Pochylona pod kątem 7° obudowa, wyrównuje różnice fazowe pomiędzy głośnikiem wysokotonowym, a średniotonowym.

Wersje jubileuszowe różnią się przede wszystkim głośnikiem HHCT 2. Pracuje on powyżej częstotliwości 2800 Hz. Membrana wykonana jest z aluminium i otoczona pianką, która ma za zadanie tłumić zakłócenia typu RST. Tak samo tak głośnik średniotonowy, tweeter bazuje na technologii podwójnego kosza ze zróżnicowanym materiałem użytym do budowy obydwu części. Część środkowa wykonana jest ze specjalnego tworzywa, zaś zewnętrzna jest metalowa. Taka konstrukcja gwarantuje idealne połączenie pożądanych cech jak sztywność, odporność na drgania, czy zapewnienie chłodzenia. System jest wentylowany od tyłu, a wmontowany jest w osobnej, zupełnie niezależnej komorze. System wentylowany jest od tyłu, a wmontowany w osobnej i niezależnej komorze nie zakłóca pracy całego zestawu. 

W komorze woofera zastosowano wytłumienie z porowatej pianki ceramicznej. Bas  dzięki temu jest głębszy i bardziej precyzyjny, ponadto zastosowano zoptymalizowany materiał tłumiący w komorze głośnika średniotonowego. Tradycyjnie wymieniono także wewnętrzne okablowanie i udoskonalono zwrotnice.  

 

Classic

Kolumny Classic 10 i 20 mają  ma konstrukcję dwuipółdrożną. Trzy głośniki przetwarzają całe pasmo, z tym, że za tony średnie odpowiada głośnik, który współpracuje na basie z wooferem i przez to działa w zakresie zarówno tonów średnich jak i najniższych.

 

[img:10]

Nowy głośnik średniotonowy zaprojektowano specjalnie z myślą o tej serii. Jest on bardzo podobny do przetwornika highendowej serii HHCM - uproszczono w nim jednak konstrukcję kosza. Głośnik wysokotonowy posiada miękką membranę. W nowej linii Classic został on zaopatrzony z zewnątrz w dodatkowy kołnierz z gąbki. Ma on za zadanie eliminować odbicia od zewnętrznej powierzchni kołnierza. Wpływa to pozytywnie na ostrość ogniskowania obrazów stereofonicznych. Tradycyjnie kolumna jest wąska, w związku z czym nie ma problemów z przysłowiowym "znikaniem" podczas pracy.

Kolorystyka serii Classic zadowoli każdego kto ceni nowoczesne wzornictwo. Dostępnych jest wiele kolorów - zarówno w okleinach drewnianych jak i z wykończeniem na wysoki połysk a także z użyciem szkła.

Classic 30 to flagowy, największy model serii i przy okazji najbardziej innowacyjny. Przetworniki basowe całkowicie ukryto w obudowach czyniąc je zupełnie niewidocznymi. Obudowa tej kolumny zaprojektowano z myślą o maksymalnej sztywności Niweluje to wibracje powstające na skutek przesuwania się mas powietrza w jej wnętrzu. Efektem prac projektowych jest kolumna, która charakteryzuje się zwiększoną precyzją i neutralnością. 
 
Ścianki obudów kolumn w serii Classic skonstruowano z trzech warstw materiałów. Posiadają różne właściwości mechaniczne i praktycznie zerowy rezonans własny - w szczególności w odniesieniu do wersji szklanej. Oprócz tego projektanci kolumn Classic 30 zastosowali ulubioną technologię push-push. Zamontowano tu dwa woofery 7", które pracują przeciwsobnie.
 
 
 
 
Kolumny

Gdzie kupić?

AUDIO PHYSIC AUDIO PHYSIC www.audiophysic.de

Dystrybucja w Polsce:

EIC

tel.: + 48 22 594 83 83
tel.: +48 22 594 83 84
adres:
Łuki Wielkie 3/5 02-434 Warszawa

Sklepy muzyczne > AUDIO PHYSIC rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz