5 lipca 2015 10:58
Info this.pl Audio ul. Postępu 14B 02-676 Warszawa

Rega Research Limited - z wizytą w fabryce

Dzięki uprzejmości Pana Tomasza Kamiennika - właściciela firmy this.pl i oczywiście polskiego dystrybutora marki Rega, zapraszamy na wycieczkę po halach produkcyjnych w miejscowości Southend on Sea. Montowane są tu wzmacniacze i gramofony tej zacnej, brytyjskiej marki. 

W 2013r. firma Rega Research Limited obchodziła niedawno czterdziestą rocznicę powstania. Właściciel firmy, p.Roy Gandy oprowadzi nas po halach produkcyjnych i pokaże, w jaki sposób powstają produkty pochodzące z tej brytyjskiej manufaktury.

Na początku reportażu warto przypomnijmy słownikową definicję słowa „manufaktura” – to zakład produkcyjny, gdzie produkcja masowa złożonego produktu końcowego realizowana jest ręcznie i opiera się na podziale zadań z tą produkcją związanych. Poszczególne etapy produkcji wykonywane są przez pracowników specjalizujących się w ich wykonywaniu. (...) W krajach wysoko uprzemysłowionych, ten system produkcji jest wykorzystywany w sektorach dóbr luksusowych i „hi-tech”.

Fabryka marki Rega posiada siedzibę na terenie parku technologicznego przy liczącym 160tys. mieszkańców mieście Southend on Sea, w hrabstwie Essex w Wielkiej Brytanii. Jest to popularna miejscowość nadmorska leżąca w południowo-wschodniej części kraju, ok. 65km od Londynu. Wybór miejsca wydaje się idealny i doskonale przemyślany: bliskość morza, piękne krajobrazy i spokój sprzyjają pracy twórczej, a sąsiedztwo, wysoko wyspecjalizowanych firm z różnych branż jest doskonałym wsparciem w realizacji najbardziej wymyślnych projektów, które wymagają często specjalistycznego wyposażenia. Niewielka odległość od stolicy pozwala na bliskie więzy tej fabryki z największym ośrodkiem przemysłowym Wielkiej Brytanii - Londynem.

[img:2]

W skład fabryki wchodzą dwie hale: biurowo-magazynowa i montażowa. Zdjęcie przedstawia halę montażową. Widok obejmuje jedną czwartą hali. U góry widoczna jest część związana z produkcją urządzeń elektronicznych, na dole gramofonów RP1.

Naszą wizytę rozpoczynamy w biurze konstrukcyjnym, w którym w zależności od skomplikowania projektu, prace realizowane są przez poszczególnych inżynierów, następnie grupy, aż do konsylium złożonego ze wszystkich członków zespołu projektowego i kadry menedżerskiej firmy. Obok biura znajduje się pomieszczenie odsłuchowe, w którym zgromadzone są wszystkie produkty Regi i możliwe jest natychmiastowe sprawdzenie efektów pracy. Wśród, z pozoru wyglądającego na twórczy bałagan, nagromadzenia wszelkiego rodzaju podzespołów i części, wprawne oko natychmiast dostrzeże prawdziwie „audiofilskie” smaczki, które np. stanowią elementy badań teoretycznych i być może nigdy nie wejdą w skład masowych produktów ze względu na horrendalne koszty wytworzenia. Chyba najbardziej ekstremalnym przykładem jest wykonane przez firmę zajmującą się przygotowaniem elementów ceramicznych do rakiet kosmicznych, ceramiczne łożyskowanie do gramofonu wzorcowego” – gramofonu ucieleśniającego wszystkie idee powstałe w trakcie czterdziestoletniego doświadczenia inżynierów Regi w budowie gramofonów - po kilkutygodniowym(!) procesie szlifowania udało się wytworzyć łożyskowanie, które dzięki idealnemu spasowaniu elementów z dokładnością do jednego mikrometra nie wymaga stosowania oleju. Cena? Przekracza wartość najdroższego produkowanego seryjnie modelu gramofonu Rega RP10.

[img:3]

Tutaj powstają opracowania nowych produktów i tutaj dyskutowane są wszelkie sprawy związane z projektami. Zdjęcie obejmuje jedną czwartą biura konstrukcyjnego firmy.


[img:4] 

Stanowisko montażowe gramofonów Rega RP10.

 

[img:5]

 

Stanowisko montażowe high-endowych odtwarzaczy Rega Isis i wzmacniaczy Rega Osiris. Dziennie powstaje zaledwie jeden egzemplarz, mozolnie budowany przez najbardziej doświadczonych techników.

 

[img:6]

Stanowiska do montażu ramion gramofonowych. Na pierwszym planie stanowisko do montażu okablowania wewnętrznego. Montażem ramion, podobnie jak wkładek gramofonowych zajmuje się elitarna grupa techników. Każdy z nich to historia na osobny reportaż...

 

[img:7] 

Stanowisko do montażu łożyskowania w ramionach gramofonowych. Na każdym etapie prac technicy wykorzystują specjalnie zaprojektowane do wykonywania danego zadania urządzenia i narzędzia.

 

[img:8]

Stanowisko do montażu i kalibracji ramienia z podstawą.

 

[img:9]

Wydzielona część hali montażowej do produkcji wzmacniaczy.

[img:10]

Linie montażowe wzmacniaczy Rega Brio-R i Elex-R.

[img:11]

Osoba odpowiedzialna za wszelkie naklejki informacyjne.

[img:12]

 Linia montażowa gramofonów Rega RP3.

[img:13]

Linia montażowa gramofonów Rega RP1.

[img:14]

Stanowisko do nawijania cewek do wkładek gramofonowych MC Rega Apheta. Dlaczego jest wyposażone w mikroskop?

[img:15]

 

We wkładce Apheta cewki nawinięte są na miniaturowy stelaż w kształcie równoramiennego krzyża o szerokości ok. 2mm. Na każdym ramieniu jest nawinięte 40 zwojów drutu o grubości... 0,018mm. Jest to tak skomplikowany i pracochłonny proces, że wprawny technik jest w stanie wykonać zaledwie pięć(!) cewek dziennie.

Jak każda firma produkcyjna oferująca szeroką gamę produktów wymagających kosztownego i zaawansowanego parku maszynowo-technologicznego, firma Rega również korzysta z podwykonawców, którzy w swojej branży wykorzystują najnowsze zdobycze technologiczne i posiadają bardzo silną pozycję rynkową, nierzadko lidera. Przykładowo aluminiowe obudowy do pilotów high-endowych wzmacniaczy Osiris przygotowuje firma Federic Cooper - dostawca elementów m.in. do Bentley'ów, Bugatti, Mini czy Land-Roverów...

[img:16]

Fragment magazynu podzespołów.

[img:17]

W przypadkowo wybranym pudełku znajdujemy aluminiowe fronty do pilotów high-endowych wzmacniaczy Rega Osiris.

 [img:18]

Fragment magazynu części elektronicznych. Dla każdego produktu z regularnej oferty, stale odnawiany zapas części elektronicznych pozwala na kontynuowanie produkcji przez co najmniej pół roku. Wartość zgromadzonych w tym pomieszczeniu części przekracza wartość pięciu milionów złotych.

Zanim pochodzące od podwykonawców lub wytworzone elementy i podzespoły zostaną wykorzystane do budowy produktów finalnych, każdy z nich jest poddawany rygorystycznym testom, zgodnym z opracowaną procedurą testową i założonymi tolerancjami. Nie są to kontrole losowo wybranych elementów lecz drobiazgowe kontrole wszystkich części składowych produktu finalnego.

[img:19] 

Stanowisko do kontroli ebonitowych talerzy do gramofonów Rega RP1. Kontroli podlegają wszystkie przekazywane do montażu talerze.

[img:20]

Zaawansowane stanowisko metrologiczne do pomiarów geometrycznych z dokładnością do jednego mikrometra. Kontrolowany element wkładki gramofonowej (wspornik z igłą) zaznaczony jest czerwonym obrysem. Niezwykle przyjazne oprogramowanie pozwala na szybką kontrolę testowanych elementów - wystarczy wskazać (również dotykowo na monitorze!) punkty charakterystyczne, aby oprogramowanie podało wszystkie kontrolowane wymiary oraz informację, czy mieszczą się one w zadanej tolerancji.

[img:21]

Stanowisko do kontroli płyt głównych - tutaj przetwornika cyfrowo-analogowego Rega DAC. Każdy produkt główny posiada dedykowane stanowisko, na którym znajduje się ramka testowa ze stykami zbierającymi dane z wszystkich kluczowych punktów płytki drukowanej do dedykowanego oprogramowania testowego.

Podobnie jak poszczególne komponenty, podobnie każdy produkt finalny przed zapakowaniem również jest poddawany drobiazgowym testom. Ponadto każdy produkt główny, np. gramofon RP1, RP3 lub RP6 posiada dedykowane, ekranowane pomieszczenie testowe, w którym dokonywane są pomiary w środowisku wolnym od zakłóceń elektromagnetycznych.

 

[img:22] 

Stanowisko do wygrzewania i kontroli sprawności wzmacniaczy przed przekazaniem do dedykowanego pomieszczenia kontroli parametrów elektrycznych.

 [img:23] 

Stanowisko do kontroli poprawności montażu wkładek gramofonowych Rega Apheta.

 [img:24]

Stanowisko do kontroli parametrów elektrycznych wkładek gramofonowych.

[img:25]

Karta informacyjna z zakresami tolerancji parametrów elektrycznych poszczególnych wkładek gramofonowych. Każde stanowisko kontrolne wyposażone jest w czytelnie i profesjonalnie przygotowane karty informacyjne nt kontrolowanych parametrów i ich tolerancji.

[img:26]

Karta informacyjna z zakresami tolerancji dla poszczególnych modeli gramofonów.

[img:27]

Po sprawdzeniu i zapakowaniu, urządzenia trafiają bezpośrednio na palety dedykowane poszczególnym dystrybutorom i po skompletowaniu zamówienia, oczekują na odbiór przez kuriera. Na zdjęciu widoczna jest część magazynu z paletami przygotowywanymi lub już oczekującymi na wysyłkę.

Naszą wizytę w fabryce zakończyliśmy szkoleniem serwisowym z zakresu napraw gramofonów i urządzeń elektronicznych. Nasz serwis został doposażony w niezbędne części i specjalnie zaprojektowane narzędzia serwisowe. Były tak nietypowe, że ochrona lotniska zatrzymała do wyjaśnienia naszego technika, zauważając, że "tak nie wyglądają narzędzia"... Na szczęście szefem zmiany ochrony lotniska był Polak...

[img:28]

Szkolenie serwisowe. Na zdjęciu regulacja obwodu antywibracyjnego silnika gramofonowego.

 

Źródła Wzmacnianie

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

this.pl Audio

adres:
ul. Postępu 14B 02-676 Warszawa

Sklepy muzyczne > REGA rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz