3 lipca 2016 14:52
Info SOUNDEDIT '16 ul. Piotrkowska 116/10A 90-006 Łódź

SOUNDEDIT '16 z wielkimi gwiazdami

Zaczynamy pisać o Międzynarodowym Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. W tym roku odbędzie się on po raz ósmy. Podczas tegorocznej edycji na scenie zobaczymy między innymi Briana Eno (Roxy Music). Przywiezie on do Łodzi swoją najnowszą instalację dźwiękową - „The Ship”. W Filharmonii Łódzkiej wystąpi Brodka, a zespół Raz Dwa Trzy przygotuje unikatowy program muzyczny. Wokalista kultowego zespołu Bauhaus – Peter Murphy zagra przed sobotnią, uroczystą Galą - koncert akustyczny.

(na podstwaie materiałów organizatora) 

Tym razem serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, płyt i koncertów do Łodzi, ale nie tylko do Klubu Wytwórnia, który nadal będzie centrum festiwalowych wydarzeń. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit '16 będzie aktywnie wzbogacał tkankę miejską. Łódź będzie brzmiała wyborną muzyką.

Zapraszamy więc do klubu Wytwórnia - tam odbędą się prelekcje, warsztaty, koncerty oraz punkt kulminacyjny każdej edycji Festiwalu, czyli uroczysta Gala wręczenia Nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”.

Czwartek - 27 października

To tradycyjnie dzień branżowy, który wypełnią szkolenia i spotkania z systemami nagłośnieniowymi firmy JBL.

Piątek - 28 października

Wraz z Narodowym Centrum Kultury Soundedit zaprasza na kontynuację ubiegłorocznego projektu „Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej”. Cały dzień wypełniony będzie spotkaniami z twórcami i koncertami spod znaku el-muzyki, wśród których znajdzie się m.in. występ innowacyjnego, wręcz rewolucyjnego, berlińskiego zespołu Atari Teenage Riot, którego lider Alec Empire przygotowuje też specjalny set DJ-ski złożony z utworów polskich twórców muzyki elektronicznej.

Sobota - 29 października

Po ośmiu latach starań, organizatorom udało się zaprosić artystę, o którym pisano, że „jest Bogiem”. Absolutna legenda - Brian Eno - wybitny muzyk, kompozytor, producent, laureat nagrody Grammy. Muzyczna ekstraklasa, artysta wyrafinowany i subtelny. Brian opowie o swojej najnowszej płycie „The Ship”, dokonaniach artystycznych oraz muzykach i zespołach, z jakimi współpracował. W Fabryce Sztuki (ul. Tymienieckiego 3) będzie można zapoznać się z najnowszą, autorską instalacją Briana Eno. Wernisaż instalacji z udziałem artysty odbędzie się w niedzielę 30 października o godzinie 17:00.

Podczas uroczystej sobotniej Gali, Brian Eno otrzyma statuetkę „Człowieka ze Złotym Uchem”. Nagroda zostanie mu wręczona w uznaniu za całokształt swojej pracy producenckiej. Tuż przed Galą spotka się z festiwalową publicznością.

Zaraz po spotkaniu z Eno na scenę wejdzie jego ogromny miłośnik, wokalista zespołu Bauhaus – Peter Murphy. Przed publicznością zagra specjalny akustyczny koncert, na który złożą się utwory z jego solowego repertuaru, jak i utwory kultowego zespołu Bauhaus.

Tegoroczną Galę uświetni też specjalny, dwugodzinny występ zespołu Raz Dwa Trzy z udziałem orkiestry ICON oraz Kwartetu Henryka Miśkiewicza.

Niedziela - 30 października

Wraz z Filharmonią Łódzką organizator zaprasza na koncert Brodki. Jest to część trasy promującej album „Clashes”. 

Tradycyjnie już Soundedit to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim spotkania, warsztaty i prelekcje wybitnych gości. Jak co roku Łódź odwiedzą producenci, kompozytorzy i artyści odpowiedzialni za brzmienie wielu legendarnych płyt, singli i nagrań. Nie zabraknie więc oficjalnych oraz zakulisowych opowieści, które stanowią o charakterze i są podstawową wartością Festiwalu.

Od lat festiwal wspierają partnerzy i patroni: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Urząd Marszałkowski woj. Łódzkiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, TVP, Polskie Radio, Manufaktura, sieć salonów Empik, wytwórnie płytowe, kina, gazety, portale, czasopisma i wiele, wiele innych instytucji, firm i redakcji. O dźwięk zadba firma ESS Audio, która specjalnie na Soundedit przywiezie najnowsze systemy nagłośnieniowe firmy JBL.

Karnety na wydarzenia Soundedit ’16 w klubie Wytwórnia będą kosztować 140 zł. Bilety na poszczególne dni będą kosztować 80 zł. Bilety w sprzedaży: bilety24.pl, ticketpro.pl, oraz w kasie Klubu Wytwórnia - ul. Łąkowa 29. Bilety na koncert Brodki – w cenie od 99 zł – można nabyć wyłącznie na portalu bilety24.pl.

 

 

 

[img:2]

Hasło Soundedit ‘16 pozostaje bez zmian: „I Am The Sound”. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce w Łodzi w ostatni weekend października poznawać tajniki pracy producentów muzycznych, wysłuchać prelekcji, uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach panelowych.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszam na Soundedit, zapraszam do Łodzi.

 

[img:1]

Brian Eno

Angielski kompozytor, producent muzyczny i muzyk rockowy grający m.in. na instrumentach klawiszowych. Współzałożyciel grupy Roxy Music. Pionier i mistrz stylu ambient. Autor dźwięków, które można było usłyszeć w każdym domowym komputerze oraz multimedialnych instalacji prezentowanych na całym Świecie. Zdobywca trzech nagród Grammy przyjedzie w tym roku na Soundedit i zaprezentuje swój najnowszy artystyczny projekt!

Brian Eno współpracował z wieloma muzykami i zespołami, takimi jak: U2, Talking Heads, Devo, Ultravox, James, My Bloody Valentine, John Cale, Coldplay czy Phil Collins. Brytyjczyk jest autorem bardzo złożonej twórczości, którą zalicza się do progresywnego rocka, progresywnego popu oraz muzyki awangardowej, elektronicznej czy eksperymentalnej.

29 kwietnia 2016 r. miała premierę najnowsza płyta Briana Eno „The Ship”. Jest to pierwszy solowy album artysty od czasu ukazania się nominowanego do nagrody Grammy krążka „LUX” z 2012 r. Muzyk twierdzi, że jego najnowsze wydawnictwo to bardziej muzyczna powieść niż konwencjonalny album, która jest również eksperymentem z trójwymiarowym dźwiękiem.

Na poziomie muzycznym, chciałem nagrać płytę z utworami, które nie będą opierały się na normalnej strukturze rytmicznej i progresjach akordów, ale pozwolą głosom istnieć we własnej przestrzeni i czasie, tak jak fragmenty krajobrazu. 

 

Jednym z punktów wyjściowych była moja fascynacja I Wojną Światową, to nadzwyczajne transkulturowe szaleństwo, które zrodziło się ze starć pychy pomiędzy imperiami. Nastąpiło to zaraz po zatonięciu Titanica, co jest dla mnie analogią. Titanic był „niezatapialnym statkiem”, szczytem ludzkiej mocy technicznej, mający być największym triumfem człowieka nad naturą. I Wojna Światowa była wojną sprzętu, triumfem woli i stali nad ludzkością – dodaje artysta.

 

Premierze albumu „The Ship” towarzyszą światowe prezentacje wielokanałowej, trójwymiarowej dźwiękowej instalacji artysty, na której można odnaleźć i usłyszeć alternatywne znaczenia najnowszej płyty. Wpływ krążka „The Ship” będzie odczuwalny jeszcze długo po tym, gdy pokazy dobiegną końca. Przedsięwzięcie zapowiada nowy cykl w kreatywnej karierze Briana Eno.

Ten album to następstwo przeplatanych ze sobą historii. Niektóre z nich znam, niektóre dopiero odkrywam w trakcie procesu tworzenia.

W trakcie festiwalowej, uroczystej Gali (Klub Wytwórnia, 29 października) Brain Eno otrzyma Nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” w uznaniu za „wybitne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”. Wcześniej spotka się z festiwalową publicznością i będzie opowiadał o swojej pracy.

W Fabryce Sztuki (ul. Tymienieckiego 3) będzie można zapoznać się z najnowszą, autorską instalacją Briana Eno. Wernisaż instalacji z udziałem artysty odbędzie się w niedzielę 30 października o godzinie 17:00.

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz